Megadeth a murit.

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

specila ptr. DANA!

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Sep 03, 2002 9:06 pm

Pe 10 septembrie MEGADETH vor edita un CD intitulat Still, Alive... And Well?, o compilatie care va contine piese de studio cat si inregistrari live ce vor trece in revista intreaga cariera a legendarului grup. Printre aceste piese se numara si "Use The Man", respectiv "Conjuring" in variante live needitate pana in prezent.
Titlul albumului a fost ales de Dave Mustaine. "Poate va intrebati cum am gasit acest titlu" declara Mustaine in booklet-ul albumului. "Ei bine, una dintre cele mai stupide intrebari care mi-a fost adresata la un interviu, si care s-a repetat in mai multe interviuri a fost 'Ce doresti sa scrie pe piatra ta funerara? - 'Ca sunt viu si nevatamat' (I am still alive and well) a fost raspunsul meu.
Piesele cele mai noi au fost inregistrate cu ocazia concertului sustinut la Web Theater in Arizona. A fost ultimul concert Megadeth inainte de plecare mea din grup. Inregistrarile au fost realizate pentru DVD-ul si CD-ul live - Rude Awakening.
Au existat piese care nu au mai avut loc pe acest produs live si astfel le-am inclus pe noua compilatie. In ceea ce ma priveste, bratul continua sa mi se vindece si cateodata chiar pot exersa cate putin la chitara. De abia astept sa ma pot apuca din nou de cantat si compus. Aveti incredere in mine, o sa auziti de mine foarte curand" a incheiat Mustaine intr-o nota optimista.
Lista completa a pieselor ce vor fi incluse pe acest disc este urmatoarea: 1. Time/Use The Man (live) 2. Conjuring (live) 3. In My Darkest Hour (live) 4. Sweating Bullets (live) 5. Symphony Of Destruction (live) 6. Holy Wars (live) 7. Moto Psycho 8. Dread And Fugitive Mind 9. Promises 10. The World Needs A Hero 11. Burning Bridges 12. Return To Hangar.
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

multumire "specila" pt rockerul shomer

Mesajde gaga » Mie Sep 04, 2002 1:02 pm

Stiam mah ca a aparut pe site-ul oficial, nu m-am gandit sa anunt. Pana la urma nu ma mai gadila ca vor sa-si ia banii din remixuri de-astea, io voi album nou. Cu piese noi. Iar remixuri si live-uri? Ne rade draq si manelesux ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

manelesux a murit, traiasca megadeth!

Mesajde gaga » Vin Oct 10, 2003 12:54 pm

STILL ALIVE... AND WELL?

September 10, 2002 brought a new Megadeth release, featuring never released live tracks and a selection of previously released studio tracks.

The new tracks were recorded at the Web Theater in Phoenix, Arizona November 17, 2001. This was the last concert for Megadeth prior to my departure , the recording was done for the Live CD and DVD ‘Rude Awakening.’ There were additional tracks that were not on that record,we've included them on this new release. My return to the studio with Bill Kennedy to finish up the mixing and mastering for the six live songs was really invigorating, these tracks sound amazing. It was awesome to hear how good the band really was.

As for me, my arm is continuing to heal according to the Doctors projections and I have even been picking up the guitar every now and then. I am getting excited to start playing and writing again. Trust me, you’ll be hearing from me soon.

I would like to say thanks to everyone for supporting the band, for your understanding of my position and the decision I had to make, for all of your encouragement while I was healing, and rest assured that you haven’t heard the last of Megadeth or Dave Mustaine.
===

Live Tracks...
Time/Use the Man (6:27)
Conjuring (5:26)
In My Darkest Hour (5:29)
Sweating Bullets (4:43)
Symphony of Destruction (5:24)
Holy Wars (8:51)

From "The World Needs a Hero"...
Moto Psycho (3:05)
Dread and the Fugitive Mind (4:24)
Promises (4:26)
The World Needs a Hero (3:52)
Burning Bridges (5:20)
Return to Hangar (4:00)
Fişiere ataşate
deth.jpg
deth.jpg (59.9 KiB) Vizualizat de 2007 ori
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde paiacec » Mar Noi 04, 2003 12:09 pm

Ieo zic sa nu va mai luatzi atata de Megadeth, ca o sa va faca cineva "Youthanasya" la toata "Family Tree" de-o sa va trezitzi in "Train Of Consequinces", care nu se shtie unde are statzie.(cred ca in gara Megadeth).
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Noi 04, 2003 1:19 pm

Initial trimis de The Spider
"Train Of Consequinces"


Train of Consequences si la tine sa fie da' your point is?

p.s nu-i mod p'acilea, huh?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Mar Noi 04, 2003 2:17 pm

te oferi ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Noi 04, 2003 2:21 pm

shure
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Mar Noi 04, 2003 2:22 pm

io sustin moral
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde PET » Vin Noi 07, 2003 1:44 am

Cate albume au cei de la Megadeth ? Si care e cel mai tare ?

Eu am Cuntdown to extintion, Cryptic Writings, Killing is my Business si Rust in Peace.
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde paiacec » Vin Noi 07, 2003 3:02 pm

Mai shtiu eu unul: YOUTHANASYA. E chiar frumos. Nu pot sa shtiu care e cel mai tare, pentru ca nu le-am ascultat pe toate.
Intreaba pe Dana! Ea sigur trebuie sa shtie.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Noi 07, 2003 3:11 pm

Initial trimis de PET
Cuntdown to extintion


Cuntdown LOL!!!! Bine ca nu au Cuntup :D

In afara de alea pe care le ai tu si de ce a zis spider mai sunt:

Peace sells but who's buying (86), So far so good ... so what (88), Hidden treasures (95), Risk (99), The World needs a hero (2001).
Plus compilatia "Capitol punishment - The Megadeth years" (2000), doua live-uri (Rude awakening si Still alieve and well) si un remix la Killing is my business.

Depinde ce intelegi prin "cel mai tare".
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde PET » Sâm Noi 08, 2003 2:15 am

Depinde ce intelegi prin "cel mai tare".


albumul cu cele mai bune melodi !

Din albumele pe care le am...Rust in Peace e cel mai misto...TOBELE :-X
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde gaga » Lun Noi 10, 2003 2:16 pm

... cele mai bune melodii ... cine poate cataloga?
dupa gusturile mele cele mai bune albume sunt cele scoase in formula Dave, Junior, Menza, Friedman ...
Din 2000 de cand a venit De Grasso la tobe s-a pierdut mult din sound, mai ales in concerte.
Cel mai slab componistic, dupa parerea mea este Risk de pe care nu suna rezonabil in opinia mea decat "I'll be there" si "Time (the beginning & the end)"

Du-te la http://www.megadeth.com ca sa iti faci o imagine globala.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori