da' cradle of filth va place ??

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde Oana O. » Lun Aug 23, 2004 2:16 pm

Ai mai putea lucra la exprimare...Nu cred ca s-ar supara cineva. As avea si eu o intrebare: o persoana care nu e de acord cu tine si nu asculta ce asculti tu poate fi considerata teribilista? Si vocea lui Dani nu poate fi numita tot timpul voce, eu una ma mir cum de nu ramane fara ea la cat e in stare sa tipe. Noroc de instrumentalele care-l mai salveaza din cand in cand...
I'm flying...Come with me!
Oana O.
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:03 pm
Localitate: In a cage

Mesajde wednesday » Lun Aug 23, 2004 2:46 pm

... dk ai fi citit c s-a scris p aici pana acum ai fi realizat k postul tau nu isi avea rostul...
nu sunt o persoana teribilista...nici macar nu m-am considerat vreodata blackerita(sau cum vrei sa ma numesti...)

nu ma cunosti... si nici nu ma vei cunoaste vreodata indeajuns pentru a ma judeca sau a ma jigni...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Oana O. » Mie Aug 25, 2004 1:20 pm

wednesday scrie:... dk ai fi citit c s-a scris p aici pana acum ai fi realizat k postul tau nu isi avea rostul...
nu sunt o persoana teribilista...nici macar nu m-am considerat vreodata blackerita(sau cum vrei sa ma numesti...)

nu ma cunosti... si nici nu ma vei cunoaste vreodata indeajuns pentru a ma judeca sau a ma jigni...

Nu vorbeam cu tine, asa ca poti sta linistita.
I'm flying...Come with me!
Oana O.
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:03 pm
Localitate: In a cage

Mesajde wednesday » Joi Aug 26, 2004 1:27 pm

offtopic:
nici io nu vorbeam cu tine...
...
d c sunt atat d neinteleasa!

incep sa ma intreb dk mi-am creat involuntar o imagine atat falsa...atat d diferita imaginii mele reale... :cry:
...postul lui "leshark" e imoral...
si tinde a fi atat d... convingator...poate k sunt prea sensibila, dar astept sa-si ceara scuze...
ahhhhhhh!
imi gasesc cuvintele atat d greu...si ceea c scriu e mult prea absurd...
nu inteleg... nu corespund tiparului descris d el...imi e greu sa cred k mi se adreseaza mie...
sunt confuza... si intr-o mica masura furioasa...


;a ;P
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Vanity » Vin Sep 03, 2004 4:39 pm

gopohotdate scrie:Am toate albumele Cradle Of Filth (17 in total) inclusiv cele live. Cele mai marfa albume sunt Cruelty And The Beast (normal), Damnation And A Day, Dusk And Her Embrace si I Raped The Virgin Mary And Hung The Bastard Christ. Am zeci de postere, articole si tricouri cu ei. Mi se zice Gopo, numarul meu de telefon este 0724419509 si sunt din Dambovita. Daca cineva vrea vreun album... just call. (Fara bani, trebuie doar sa-ti placa.) Mai am si filmul Cradle Of Fear si toate videoclipurile.


Salut. as vrea si eu ce ai tu de la cradle! vezi ca ti-am trimis un msj pe cont si sper sa-l citesti si sa ma iei si pe mine in seama. n-am mobil da' iti dau nr. de fix: 0238/410798 ceri cu cosmin si daca suni suna dupa ora 11 seara ca eu-s prin oras. mersi mult
Vanity
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Aug 24, 2004 8:14 pm
Localitate: Buzau, Romania

cradle was a very good band

Mesajde Vanity » Vin Sep 03, 2004 4:44 pm

am ascultat aproape tot ce au scos si am vazut aproape toate clipurile. acum s-au cam dus de rapa dar tot au reusit sa faca ceva si sa revolutioneze B.M-ul. situ ca multi nu sunt de acord cu orga in B.M dar ei au facut-o si le-a iesit bine. si inca ceva: gopo contacteaza-ma pls!
Vanity
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Aug 24, 2004 8:14 pm
Localitate: Buzau, Romania

nimic interesant

Mesajde Vanity » Vin Sep 03, 2004 4:47 pm

daca cineva vrea sa-mi scrie poate sa o faca la cosmin_viciu1@yahoo.com eu sunt nou pe aici nici macar junior si vreau si eu sa ma implic in acest site astept sa-mi scrie cineva despre orice: formatii genuri muzicale etc.. PA PA
Vanity
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Aug 24, 2004 8:14 pm
Localitate: Buzau, Romania

Mesajde wednesday » Vin Sep 03, 2004 8:32 pm

observ k esti nou... si de aceea ar trebui sa fi informat k posturile consecutive nu sunt cele mai sanatoase...
in rest welcome...
:rulz: :hi:
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Sep 06, 2004 11:16 am

Nu... si melodiile ar fi frumoase, dar e o voce acolo care pur si simplu ma calca pe nervi, parca strica tot, e complet najpa. Asta asa, k o prima impresie, o sa ascult mai mult... deocamdata am ascultat "Fear of the Dark" (si reactia mea a fost: vai, au masacrat piesa :D) si inca alte cateva melodii. Nu vreau sa ma grabesc sa-mi formez prejudecati dupa cateva melodii, dar deocamdata nu mi-a placut.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde LeSharK » Lun Sep 06, 2004 9:13 pm

wednesday.. scuza-ma! nici blacker tipic nu esti. esti o cititoare de cool girl si devotata privitoare emtivi. mai lucreaza la ortografie si poate mai vorbim ;)

acum fugutza-fugutza! ca ti se termina desenele pe bulgari..
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mar Sep 07, 2004 11:24 am

offtopic:

hai ca ai nimerit-o bine de data asta...
te crezi kiar atat de indreptatit pentru a-ti expune prezumtiile imbecile?
sunt socata... :shock:
oricum ... mai mediteaza un timp indelungat asupra convingerilor tale...
pe urma incearca sa postezi ceva mai relevant pe aici...
;e
si care erau incontestabilele greseli de ortografie?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Mar Sep 07, 2004 9:08 pm

LeSharK scrie:wednesday.. scuza-ma! nici blacker tipic nu esti. esti o cititoare de cool girl si devotata privitoare emtivi.


O spui, de parca, sa fi blacker, ar fi vreo mare calitate, un titlu super ravnit. :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde sheep » Sâm Sep 11, 2004 9:35 am

cradle?deci parerea mea..(sper sa nu imi sariti in cap)..give it a rest boyz!..Dusk and her embrace,Vempire,Cruelty and the beast,From the cradle to enslave..bun..is futere albumele..p mine m-au lasat masca cand le-am ascultat..dar apoi deja a inceput sa se cam strice treaba..Midian,Bitter suites to succubi..deja nuj au cam dat-o p comercial..iar Damnation and a day sucks..k sa nu mai spun ca au mai scos si rahatul ala d film..p care cand l-am vazut pur si simplu mi s-a facut scarba..mi-am schimbat total parerea despre ei..too bad.. ~(
Avatar utilizator
sheep
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Sep 09, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Dum Sep 12, 2004 1:11 pm

nu stiu...io kiar sunt fana,dar damnation and a day mi-a lasat un gust mai mult decat amar...nu contest faptul ca albumul nu are o productie excelenta, totul foarte clar...de la cea mai mica vibratie a unei corzi pana la artwork...dar feelingul de altadata se pierde in perfectiune...si e ... cam sec ...la fel si cu midian, nu e rau...her ghost in the fog facand exceptie ...
from the cradle to enslave este albumul in care s-au apropiat cel mai mult de granita comercialului...(toate coverurile alea...ca sa nu mai spun pervert's church...)
bitter suits...suna bine desi este moale...din multe puncte de vedere...ii lipseste atmosfera...mi se pare un pic cam negandit...
mdea...
am asc cateva piese de pe nymphetamine... desi nu sunau rau...presimt ca o sa fie un damnation part 2...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Arbaces » Vin Sep 17, 2004 9:40 pm

LouCypher scrie:m-am tot uitat peste opiniile voastre shi nu am gasit pe nicaieri cradle of filth ... io unu am ascultat din intamplare o melodie de la ei ... sau nu .. mai bine zis am vazut un videoclip pe mtv la super rock ... shi de atunci "m-am indragostit" :)


Sunt super mane, ce vidioclip era ala From Cradle to enslave :). E capodo[era, sunt mega .
Avatar utilizator
Arbaces
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Arbaces » Vin Sep 17, 2004 9:41 pm

uh... citind forumul am vazut ca nu la toti le place mai au unii dubiii ~p ~p . Haidetzi ma chiar asa... atunci ce va place voua?? Asta-i muzica sa nu va place.... ce ***** ****.... . Hai ca va las , scuze ca am postat in doua mesaje. pa! :j
Avatar utilizator
Arbaces
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Arbaces » Vin Sep 17, 2004 9:41 pm

LouCypher scrie:m-am tot uitat peste opiniile voastre shi nu am gasit pe nicaieri cradle of filth ... io unu am ascultat din intamplare o melodie de la ei ... sau nu .. mai bine zis am vazut un videoclip pe mtv la super rock ... shi de atunci "m-am indragostit" :)


Sunt super mane, ce vidioclip era ala From Cradle to enslave :). E capodo[era, sunt mega .
Avatar utilizator
Arbaces
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Dum Sep 19, 2004 7:43 pm

gizas...unde ia invatat sa scrii?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

In leg cu cradle...

Mesajde DaniFilth » Mie Sep 22, 2004 10:41 am

in primu rand .. .eshti lucifer din c-ta daca da vezi ca te-am bagat in msg .. DamnationAndDani, daca nu , oricum ...asta vream sa stiu
DaniFilth
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Sep 22, 2004 10:19 am
Localitate: In videoclipu` Born in a burial gown

Mesajde DaniFilth » Mie Sep 22, 2004 10:48 am

bah deci ai totala dreptate ... dar cu o singura exvceptie am asc mai multe mel de pe Nymphetamine shi mi se par chiar tari ... iar cele mai tari albume mi se par oricum midian shi bitter suites to succubi shi cruelty and the beast..
DaniFilth
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Sep 22, 2004 10:19 am
Localitate: In videoclipu` Born in a burial gown

Mesajde smile_away » Mie Dec 01, 2004 1:59 am

pur si simplu nu pot asculta cradle...e dincolo de puterea mea de intelegere... poate din cauza asta nu-mi plac
smile_away
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Noi 30, 2004 9:59 pm
Localitate: iasi

Mesajde Kagan » Joi Dec 16, 2004 8:38 pm

Baieti, lasati-o balta...Cradle of Filth este una dintre cele mai comerciale trupe din lume!
Duh! Au semnat cu Sony, e clar...Interesu' joaca fesu'...
Mai multe detalii pe forumul http://www.rockromania.tk ...La 'Rock Strain' cititi acolo posturile cutrmuratoare ale lui AmorEmorte care e mare fan Cradle of Filth...Dar, vedeti...Interzis cardiacilor! Cica Children of Bodom is mai comerciali decat C.o.F. Dar ce va spun eu? Uitati-va voi...Distractie la maxim...~p Eu unul...stiu ca era sa fac pe mine de ras...!

P.S. : Scuzele de rigoare pentru reclama!
Avatar utilizator
Kagan
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 10, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Joi Dec 16, 2004 9:16 pm

la inceputurile lor gotice si lugubre..defapt prin perioada de mijloc...sunau bine rau... cruelty, dusk...
n-as zice ca-s comerciali...dar au o kestie...sau nu au o kestie...in fine...ceva s-a skimbat si nu in bine... :nope:
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

parerea mea

Mesajde be2black » Joi Dec 23, 2004 11:34 pm

bai mie imi plac!!!atata timp cat vor canta black io voi fi de partea lor.vocalu' e super tare, iar pt cei kre nu stiau ... tipu' asta face parte dintr-o familie de nobili!!!si e super cult.asta chiar nu merita sa fak lumea misto de el
be2black
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Joi Dec 23, 2004 11:14 pm
Localitate: Home

Mesajde darkshines » Joi Dec 23, 2004 11:56 pm

oricine exagereaza in crearea unei imagini pana la punctul in care ajunge ridicol merita sa fie luat la misto.

iar ca sa nu fiu total offtopic: nu-mi plac.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Profanum » Vin Dec 24, 2004 9:24 am

cea mai varza form Black(dupa Dimmu Borgir si Suidakra) pe care am putut sa o ascult. [B]Tre sa recunosc ca Cruelty And the Beast mi-o placut....dar atat!is prea comerciali.Albumu Dmnation an a Day ii o tampenie unde COF nu mai is ei...nu se mai recunosc.Plus m-am saturat de aberatiile vampirice ale lui Dany Filth(daniel daevy).
[/B][U]RAMAN FIDEL : EMPEROR,SATYRICON,IMMORTAL,MAYHEM,DARKTHRONE,AGATHODAIMON,ANCIENT,Kovenant,ARCTURUS,CATAMENIA,GORGOROTH....ETC...
Profanum
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Dec 22, 2004 12:04 pm
Localitate: Slatina

Mesajde Profanum » Vin Dec 24, 2004 9:33 am

Originally Posted by BloodOnMoral
Pentru cei care sustin ca COF sunt black, ii anunt ca se inseala, sunt ceea ce se numeste dark metal, pentru ca vocea lui Dani nu e nicidecum o voce de black autentic (comparati cu Immortal ).
Am discografia trupei, desi nu ma declar chiar fan declarat. Cel mai mult imi place albumul Midian, in special piesa mea de suflet, Her Ghost in the Fog. Nu ma fascineaza vocea solistului, dar in piesa respectiva, combinata cu vocea solistului de la Mayhem, merge. Alte piese de referinta ... Sleepless, Dracula Nosferatu (instrumental) si No Time To Cry
HMMM................VAI DE TINE.....IN NICI UN CAZ METALUL NU SE IA DUPA VOCI! AI ASCULTAT MY DYING BRIDE CU VOCE DE BLACK? EH..DA TO DOOM METAL CANTA!!!! NU VORBI FAR'SA STII!!!!!!! COF CANTA BLACK VAMPIRIC NU DARK METAL!!!!!! NU EXISAT FORMATII PURE DARK METAL.POATE DOAR ARCTURUS,INSA IN PROPORTIE DE 60% INSA FORMATII DE DARK(NEMETALIC) SUNT :AGHAST(Norvegia) si MORTIIS(ONE MAN BAND AL LUI MORTIIS FOST BASIAST LA EMPEROR) SA-MI VB MIE DE DARK METAL CAND O-TI STI CE-I AIA!!!!!!!!!!!
Profanum
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Dec 22, 2004 12:04 pm
Localitate: Slatina

Mesajde Crimilde » Dum Ian 02, 2005 11:20 pm

Cradle au fost prima formatie mai "extrema" ca sa zic asa pe care am ascultat-o, si, din cate tin minte, era Bathory Aria (care este si acum melodia mea preferata)... Am ascultat rand pe rand toate albumele, si imi placeau din ce in ce mai mult. Dusk and Her Embrace in special, mi se pare cel mai reusit album (Nymphetamine sa-l bata oare?). Ii iubesc mut pe baietzii astia pentru ca au creat un stil de metal destul de interesant (intunecat, atmosferic, teatric, de ce nu) si au reusit sa se distantzeze de Fabrica de Black Metal norvegiana... Plus ca Dani compune versuri exceptionale. Si nu par sa cante atat de rau live, am vazut Heavy Left Handed and Candid si suna destul de bine. Despre Cradle of Fear, no comment. Nasol rau.
Crimilde
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Ian 02, 2005 10:45 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SwanHeart » Dum Ian 02, 2005 11:26 pm

sincer... mi se par penibili... mai ales solistul cu imaginea lui "dark"
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde wednesday » Dum Ian 02, 2005 11:34 pm

live...depinde...
concertul din nothingham pe care l-ai vazut pe heavy left handed and candid este unul cu adevarat exceptional...
am niste preteni care i-au vazut live vara trecuta in budapesta si mi-au zis ca trupa si-a bagat efectiv picioarele in concert si a cantat mai mult in sictir, nici sunetul nu a favorizat prestaita lor...evident ca a iesit ceva total penibil...

nyphetamine nu are cum sa eglaeze dusk-ul...nimic nu paote egala dusk-ul...nu e doar o parere subiectiva...consulta-te si cu alte site-uri de specialitate etc...

cof n-au facut niciodata parte din fabrica de black metal norvegiana..s.i nici nu cred ca si-ar fi dorit...sunt englezi si se simte...

anyway...
cuvantul teatrique nu exista...reformuleaza folosind teatral sau dramatique...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron