Evanescence

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Ce sanse de mentinere credeti ca are aceasta trupa?

Varza! Vor disparea la fel de furtunos precum au aparut!
20
15%
Mediocre.
36
27%
Atatea sanse pe care le are orice trupa rock debutanta.
37
28%
Super adevarati, vor rezista multa vreme, au potential!
39
30%
 
Voturi totale : 132

Mesajde gaga » Mar Dec 16, 2003 10:22 am

p.s. dragutza discutzie da' mai subtzire cu sictirele ca sa nu se faca de fun avert ...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Dark Magician » Joi Dec 25, 2003 7:04 am

She ROCKS ;D
Dark Magician
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Dec 25, 2003 6:44 am
Localitate: Shadow World

Mesajde Raziela » Sâm Ian 03, 2004 12:14 am

Desi imi place Evanescence, nu cred ca au mari sanse sa mai reziste dupa un eventual al doilea album. Mai ales dupa plecarea lui Ben Moody, cofondatorul formatiei. Daca vor mai scoate un album, cu siguranta stilul va fi diferit.
Raziela
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 02, 2004 11:20 pm

Mesajde P!vlon » Vin Ian 09, 2004 2:48 pm

Ar fi pacat sa nu reziste...cause they rock!
P!vlon
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 pm
Localitate: Chishinau

Mesajde Black Beauty » Mar Ian 13, 2004 12:02 am

Si pe mine ma cam ingrijoreaza plecarea lui Ben... Multi spun ca fara el nu se poate, dar eu sper totusi sa se poata... Imi plac prea mult Evanescence pt a ma gandi ca n-ar putea rezista... Si, sa fim seriosi, eu cred ca merita sa reziste!
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Ian 24, 2004 12:03 pm

Ben M. am inteleg ca mai nou, colaboreaza cu Avril L. si-i scrie cantecele pentru nou` album...
Anyway, Evanescence o sa reziste si fara el, desi, vorba lu` Amy Lee, "asa ceva nu se face prietenilor"... My Immortal" e o piesa super reusita, iar vocea lu` Amy e dementiala [desi e putin schimbata varianta TV, chitarile sunt puse mai mult in "evidenta"]
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Bubico » Sâm Ian 24, 2004 12:58 pm

andreea pisoi? tu faci diferenta intre instrumente? in piesa asta nici in varianta de pe album, nici in cea din clip nu sunt evidentiate chitarile...probabil te refereai la partea agresiva ce exista in clip pe la sfarsit (alea se numesc tobe) ...pian, vioara...nu chitari.
Bubico
 

I agree

Mesajde simi » Sâm Ian 24, 2004 4:12 pm

Eu zic ca ai dreptate si sa fie asa cum zici.Sper ca Evanescence sa aiba super mult succes eu ii consider de-a dreptul super si orice s-ar spune nu cred ca toata lumea face muzik comerciiala sunt si unii care stiu sa cante cu adevarat Tu ce zici?
simi
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Ian 22, 2004 12:35 pm
Localitate: ploiesti

Mesajde The Purple Haze » Sâm Ian 24, 2004 7:32 pm

Nu sunt fan Evanescense dar cred ca vor rezista destul de mult pentru caurentu' din care fac parte nu pare sa slabeasca si are destui fani.
The Purple Haze
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Ian 24, 2004 2:12 pm
Localitate: oradea

Mesajde The Purple Haze » Sâm Ian 24, 2004 7:43 pm

Nu sunt fan Evanescense dar cred ca vor rezista destul de mult pentru caurentu' din care fac parte nu pare sa slabeasca si are destui fani.
The Purple Haze
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Ian 24, 2004 2:12 pm
Localitate: oradea

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Ian 24, 2004 10:30 pm

Initial trimis de Bubico
andreea pisoi? tu faci diferenta intre instrumente? in piesa asta nici in varianta de pe album, nici in cea din clip nu sunt evidentiate chitarile...probabil te refereai la partea agresiva ce exista in clip pe la sfarsit (alea se numesc tobe) ...pian, vioara...nu chitari.

Mda, da` tre` sa recunosti ca se aud si niste sunete de chitara pe acol`.
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde warangel » Dum Ian 25, 2004 5:38 pm

da mai cred ca e shi o chitara pe acolo da nu canta mult shi e foarte pe fundal
Avatar utilizator
warangel
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Feb 11, 2004 7:58 pm

Imi place My Immortal, celelalte piese nu m-au impresionat in mod deosebit. Sper sa reziste, imi place de Amy, are ceva care ma atinge la sufletzel.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

nimic special

Mesajde Ruxandra » Joi Mar 04, 2004 1:50 pm

eu cred ca place cand asculti o melodie,dar apoi parca se repeta aceiasi melodie mereu. Cred ca au foarte putina imaginatie.
Ruxandra
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mar 04, 2004 12:59 am
Localitate: Spania

Mesajde gabuba » Vin Mar 05, 2004 11:11 am

o chitara foarte pe fundal...Doamne! Am trait s-o aud si pe asta!
in varianta my immortal de pe album nu exista nici o chitara, in varianta de videoclip esti o chitara-bas la final de tot si .
evanescence or sa reziste, zic eu, cu sau fara ben care nu inteleg daca i-a parasit au ba caci il vazui la grammy impreuna cu trupa.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Delphyna » Vin Mar 05, 2004 1:42 pm

Cum de numai azi am gasit eu bucatica asta din forum? Pentru ca n-am cautat atenta!
Eu nu sunt mare fan Evanescencedar ceva m-a impresionat la ei intr-atat incat cateva zile dupa ce mi-am luat cd-ul cu ei i-am ascultat in disperare...
Ceea ce m-a impresionat a fost clipul pt "My Immortal". Eu in general ascultam muzica si daca o melodie mi se parea ok dupa ce-i vedeam clipul isi pierdea din farmec... ei bine cu astia a fost invers: pedaland pe posturile muzicale de pe tv... am zarit cateva imagini din clipuri si mi-am zis: "Ia hai sa-i si ascult!" si bine am facut!
Are o voce extraordinara fata asta! Mie imi place mai mult piesa "Hello" , "Bring me to life" suna de asemena binisor... si clipu` chiar n-are de ce sa se plnga de irealism... nu asta-i scopul!
Deci... eu sper sa-i mai aud mult si bine!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Ruxandra » Vin Mar 05, 2004 1:46 pm

de rezistat or sa reziste pentru ca fac o muzica foarte comerciala. Cred eu.
Ruxandra
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mar 04, 2004 12:59 am
Localitate: Spania

Mesajde warangel » Vin Mar 05, 2004 8:44 pm

imi pare rau draga gabizzu ca n-m pus ghilimelele de rigoare in exprimarea mea ("foarte") deficitara!!! promit ca n-o sa se mai intample!!!
Avatar utilizator
warangel
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Mar 28, 2004 4:28 pm

Evanescence e o trupa care dupa parerea mea va rezista mult...eu am facut rost de toate cele 40 shi ceva de melodii care le-au avut...sunt mult mai multe decat cele de pe "Fallen"...shi sunt super-mishto...multe dintre ele sunt doar instrumentale...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde celesta_666 » Vin Apr 30, 2004 11:37 pm

mai eu va zic ca mie imi place tare mult de ei si daca se mai da si pe instrumental.....e chiar super.
un suflet pierdut in ceatza neagra a singuratatzii.cea mai apasatoare forma de singuratate adica cea fara iubire..............
celesta_666
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Sep 28, 2003 1:08 am
Localitate: romania-lupeni

Mesajde whatever » Dum Mai 09, 2004 9:36 pm

nu s-au desfiintat ? parca asa mi-a zis cineva. Nu stiu sigur, poate era doar un zvon.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde morgana » Mie Mai 12, 2004 12:06 pm

oameni buni, habar n-aveti de trupa asta..
sunteti, unii dintre voi varza..
nu va mai dati cu parerea aiurea.
Ati ascultat vreodata tot albumul ?? nu cred.
Peace!!
morgana
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 30, 2004 10:02 am
Localitate: bucuresti

Mesajde morgana » Mie Mai 12, 2004 12:07 pm

Evanescence rulls !!!
morgana
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 30, 2004 10:02 am
Localitate: bucuresti

Mesajde GreyV » Mie Mai 12, 2004 9:35 pm

morgana scrie:oameni buni, habar n-aveti de trupa asta..
sunteti, unii dintre voi varza..
nu va mai dati cu parerea aiurea.
Ati ascultat vreodata tot albumul ?? nu cred.
Peace!!

Daca ascultzi una doua trei melodii shi nu'tzi plac deloc n'are rost sa te mai torturezi degeaba.Pur shi simplu asta e.....
Cam asta'i !
Avatar utilizator
GreyV
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Mar 28, 2004 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Mai 16, 2004 4:25 pm

Am ascultat si melodii mai vechi(Lies-cine-i tipul care canta cu ea in mel asta?, further away,you,anything for you,i must be dreaming,etc) nu mi se pare deloc ca melodiile seamana intre ele...chiar dimpotriva...suna destul de diferit.Imi place mesajul trupei(cei care nu-l inteleg, e problema lor)...melodiile sunt profunde, vocea lui amy lee se impune in piese...cei care ii aseamana cu linkin park-din pacate, la inceput am fost si eu printre ei-probabil ca nu le-au asculatat toate piesele...sau macar cateva, dar mai atent...
Faptul ca a plecat ben moody din trupa nu ar determina si despartirea ...poate mel vor suna altfel, in cel mai rau caz...a fost alegera lui sa plece...s-a creat propaganda atat de partea lui amy cat si de partea lui ben ,so...u never could know...
This was my oppinion!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde lilly » Vin Mai 21, 2004 6:28 am

da ce-ai cu Chester?E si el pe-acolo...
lilly
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mai 17, 2004 6:09 am
Localitate: bucuresti

Mesajde lilly » Vin Mai 21, 2004 6:31 am

toti cei care spun ca evanescence sucks au ascultat macar o data albumul integral? eu da si cred ca piesele au o forta aparte.Vor rezista chiar daca poate nu vor mai fi ascultati pe-aici...
lilly
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mai 17, 2004 6:09 am
Localitate: bucuresti

Mesajde A|exandra » Lun Mai 24, 2004 5:22 pm

whatever scrie:nu s-au desfiintat ? parca asa mi-a zis cineva. Nu stiu sigur, poate era doar un zvon.


Nu s-au departzit...nu inca :D ...se pare ca mai au cate ceva de aratat ;-)
Au lansat de mai bine de o saptamana un nou clip...la melodia Everybody`s fool...Videoclipul este super mishto realizat...Amy arata extrem de bine iar mesajul acestei piese e mai puternic decat al celor anterioare...


...Perfect by nature...Icons of self indulgence...Just what we all need...More lies about a world that...Never was and never will be...
...
...Without the mask...where will you hide?...Can`t find yourself lost in your lie...I know the truth now...I know who you are...And I don`t love you anymore...

:B
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde PET » Sâm Mai 29, 2004 3:35 am

Jadore Mafia scrie:NU cred ca vor rezista prea mult, sunt prea comerciali:o



bine zis !!
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde (oana) Psycho » Joi Iul 01, 2004 1:40 pm

uite eu am ascultat albumul +melodii mai vechi(asa ca nu ma puteti acuza ca nu stiu ce canta astia)......dar concluzia mea a fost:LIMBI IN PARK+AVRIL+UN CAVOU=EVANESCENCE......DECI THEY SUCKS !
, "...Through the bleak window of my soul
In marble halls of falling snow
Winter touch the Earth undone
Embittered we embrace the funerals to come..."
Avatar utilizator
(oana) Psycho
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Apr 27, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron