Evanescence

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Ce sanse de mentinere credeti ca are aceasta trupa?

Varza! Vor disparea la fel de furtunos precum au aparut!
20
15%
Mediocre.
36
27%
Atatea sanse pe care le are orice trupa rock debutanta.
37
28%
Super adevarati, vor rezista multa vreme, au potential!
39
30%
 
Voturi totale : 132

Mesajde Shaki » Joi Iul 01, 2004 1:52 pm

Ce legatura are Evanescence cu Linkin? In afara de faptul k s-a spus k "Bring Me to Life" aduce la stil cu Linkin, restu' melodiilor nu seamana, se vede si din avion. Ce cauta Avril in schema asta a ta, nu pricep deloc... Cavoul... cu atat mai putin. Unde ai vazut tu cavou la Evanescence, in ce videoclip, exista cuvantul asta in versurile vreunei melodii? Ca eu nu cred... Si in final ai venit cu o sintagma de mare valoare "THEY SUCKS", loool... ei pentru k sunt mai multi, nu? Mai asculta muzica, mai atent... si mai invata, eventual si engleza :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Joi Iul 01, 2004 7:54 pm

shaki, ceai tuh? evanescence este linchin parc cu voce feminina, restu' ie tacere.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Iul 01, 2004 8:59 pm

nocturno, iar vorbesti fara de stiinta, sau nu stiu, din dorinta ta de a critica.
e o aberatie totala sa spui ca soundul celor doua trupe seamana, avand in vedere apordul computerelor adus melodiilor linkin si aportul instrumentelor adus melodiilor evanescence. in plus, evanescence are solista si e singura si canta. linkin ie doi, si unu nu canta, ie cu repu'. in plus se aseamana poate doar la originea mesajului.
coma/praf in ochi suna a linkin park sau mai stiu eu ce trupe, poti spune, dar nu despre evanescence.
ca fac parte din aceeasi generatie e alta poveste, dar hai sa nu incurcam ciocolata cu cacatu' si nici sa nu respingem ceva doar pt ca dintre ascultatorii grupului se ridica in picioare si urla din toti rarunchii 'al'de katzy. ok?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Iul 02, 2004 12:55 am

deci ideea e ca ambele e nashpa, asa`i nocturno ? :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde rocketman » Vin Iul 02, 2004 12:14 pm

gabuba scrie:coma suna a linkin park sau mai stiu eu ce trupe


a Linkin Park in nici un caz, poate Deftones!
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Iul 02, 2004 8:00 pm

dragi copii, fani shi amorezatzi de pretutindeni. :D
deoarece se dovedeshte a fi tare greu sa-i explici omului ca 1 + 1 fac 2 daca nu-i shi aratzi in practica, vom incerca un mic ecsperiment. vetz observa in figura de mai jos atashamentul vietzii, unde vetz gasi doo empetreiuri, mai ezact doo mici bonusuri pentru ca atz fost fuarte cumintzi anul aceasta, atz invatzat bine la shcuala shi atz luat numa note bune. primul empetrei, cu dedicatzie speciala pentru gabitzu, linchinparc vs. evanesens, iara al doilea, linchinparc vs. paparoach, cu dedicatzie pentru amicu uateva. (asta asha, pentru nishte politze mai vechi :D

ergo...da' mai bine va las pe voi sa cugetatzi. trupele se desfashuara in ordinea afishata in titlu.
Fişiere ataşate

[Extensia mp3 a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia mp3 a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Iul 04, 2004 8:53 pm

frumos cadou de ziua mea, mersi nocturno :) Nu pricep ce ai urmarit sa imi demonstrezi, pentru ca nu sunt un fan al muzicilor gen LP, Papa Roach, LB, Evanescence si restu` din generatia sa-i zicem noua dar oricum misto faza cu piesele.

Eu propun sa uitam politele vechi, pentru ca presupun ca ai vazut diferentele dintre uateva vechi si uateva nou. Amu` ramane cum vrei tu sa ramana :D

peseu - am facut rost de ultimul album Tomahawk, yay!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Lun Iul 05, 2004 9:02 am

Nu pricep ce ai urmarit sa imi demonstrezi

evident ca nu, pen'ca am uitat notele de supt sol.

am vrut sa demonstrez cat de mult nu seamana evansens cu linchin parc, respectiv cat de originali shi inovatori is linchinparc.
ai, nu ma facetz sa scriu mai mult ca azi chiar nu se poate din motive de lene.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Iul 05, 2004 6:25 pm

apai de o iei asa nu exista originalitate in muzica, pentru ca si eu iti pot demonstra ca piesa aia seamana perfect cu cealalta si tot asa.

oricum, nu imi plac trupele mentionate mai sus :D

ps - am vazut ultimul videoclip Evanescence. E cat o vaca solista, ce o fi bagat in ea ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 7:13 pm

mie-mi plac cel mai mult Evanescence...e formatzia mea de suflet...iar clipul la Everybody's Fool exprima multe shi are un mesaj f interesant...
ps: Oana,se zice "they suck",nu "they sucks"....shi...intreb doar de curiozitate...(shtiu k acu' is offtopic,sorry) tu eshti cumva inregistrata cu acelashi nick shi pe forumul de pe http://www.prafinochi.ro ?
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Rock_girl » Joi Iul 15, 2004 1:27 am

Dupa parerea mea sunt destul de comerciali...cu toate astea...imi plac ff mult si cred k vor rezista ceva timp si datorita vocei superbe a solistei...
Rock_girl
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Iul 12, 2004 6:04 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Titina » Joi Iul 15, 2004 6:48 pm

imediat cum o mel. seamana cu alta,gata,cele doua sunt copiate una dupa alta shi gata,nu mai exista originalitate,etc....lol...nu putem pur shi simplu sa ascultam formatzia dak ne place,sau sa o lasam in pace shi sa n-o ascultam,dak nu ne place....fara sa ne mai gandim dak e originala,sau dak e copiata,sau sa critikm atatea formatzii/cantarezti...?!?nu e o bataie intre formatzii,incat sa cautam una mai originala decat alta...cumva nu e loc pe scena ptr totzi shi toate??fiecare cu gusturile lui...shi...nocturno shi whatever: dak nu va place nu ascultatzi shi gata..nu incercatzi sa demonstratzi kt de neoriginali sunt LP sau Evanescence shi nu incercatzi sa-i facetzi shi pe cei din jur(fanii LP sau Evanescence) sa nu le mai placa acele formatzii...k nu prea cred k-o sa reushitzi...sper k s-a intzeles ceva din ce-am incercat sa explic...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Rock_girl » Joi Iul 15, 2004 11:51 pm

Rock Chick, ma bucur k ai deschis acest subiect pt k deja mie mi se facuse jena sa zic k imi plac LB...orice ar spune ei yo sunt convinsa k nu au ascultat din start led zeppelin sau deep purple sau altceva...yo cred k atunci cand au inceput sa asculte rock au inceput cu formatii gen linkin park, limp bizkit, papa roach...

P.S: sper sa nu-mi sara tot forum-ul in cap:D
Rock_girl
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Iul 12, 2004 6:04 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde rocketman » Vin Iul 16, 2004 10:55 am

Nu cred ca o sa-ti sara nimeni in cap, dar fiecaare incepe cu ce poate si in functie de cine e influentat; pana la urma o sa asculti tot muzica ce e facuta pentru sufletul tau. Totul e sa incepi! Sa nu-mi spuna mie nimeni ca daca n-am ascultat greii vechi ai rock-ului nu stiu cu se mananca genul asta de muzica!
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde To Mega Therion » Mar Iul 27, 2004 10:39 pm

Muzica satanista, goric, gotic, Evanesence... draga Alina n-am mai ras in halul asta niciodata in fata calculatorului....

Oricum, stai linistita ca nu-i satanista :t

Personal, nu-mi plac si cu asta basta... Nu vreau sa detaliez decat daca imi cere cineva...

P.S.: Alina, pune mana si asculta si piesele gotice ca s-ar putea sa fie chiar mai bune ca restul ;n ;n ;n ,
P.S. 2 : Sunt sigur ca trupa apreciaza fanii "adevarati" care iau melodiile "de pe net"
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Onu@Pac » Joi Iul 29, 2004 4:20 pm

Eu cred ca au tot viitoru in fata.. sa vedem rezultatele
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Evy » Dum Aug 08, 2004 1:59 pm

DECI
-evanescence face parte din generatia avril/lb/lp
-au un sound prea comercial
-amy nu are voce
Fals,Fals,Fals
-Nu fac parte din generatia asta ,canta de foarte mult timp si-au mentinut stilul si fac o treaba buna
-Nu au un sound comercial.Doar pt. ca teraim intr-o perioada in care e f. coo sa fii rocker si sa dansezi pe manele nu inseamna ca au devenit cunoscuti pt. ca sunt comerciali
-Aici judecati si voi...
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Sâm Aug 14, 2004 2:30 am

lol...se inshala amarnic cel care a zis k au un sound comercial....poate melodiile la care au clip or avea asha putzin sound comercial...adik...au intrat in topuri,deci asta inseamna k e comercial..dar dc tre' neaparat sa cautam formatzii necomerciale,care nu intra in topuri shi pe cele comerciale sa le criticam...dc?
Evanescence au inca vreo 2 albume: Origin,Not 4 your ears shi nus htiu cate melodii pe special edition,care nu sunt pe acele albume,care nu sunt comerciale...sunt multe dintre ele instrumental...shi chiar pot sa zic k nu aveau acelashi stil inainte...aveau un stil mai "necomercial"..
recomand mai multe mel. : Ascension of the spirit,October,Before the dawn,Breathe no more,Dreamspace,Give unto me,The end,etc...iar k melodii care se gasesc rar,dar totushi mai comerciale,ar fi: Where will you go,You,Lies,Farther away,Listen to the rain,etc...(am toate mel. lor...sunt in total vreo 40 shi ceva... :P )
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Cyhiraeth » Vin Dec 31, 2004 4:39 pm

as vrea sa adaug la recomandari Missing ~)
You are not going to hell. You are already there.
Avatar utilizator
Cyhiraeth
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Dec 31, 2004 12:00 am

Mesajde Trinnity » Vin Dec 31, 2004 5:25 pm

Rock_girl scrie:Rock Chick, ma bucur k ai deschis acest subiect pt k deja mie mi se facuse jena sa zic k imi plac LB...orice ar spune ei yo sunt convinsa k nu au ascultat din start led zeppelin sau deep purple sau altceva...yo cred k atunci cand au inceput sa asculte rock au inceput cu formatii gen linkin park, limp bizkit, papa roach...

P.S: sper sa nu-mi sara tot forum-ul in cap:D


Draga mea, s-ar putea sa te-nseli! De fapt, TE INSELI SIGUR!!!
Nu toata lumea asculta ce e la moda! De exemplu eu am inceput cu The Scorpions. :U
Mai gandeste-te inainte sa scoti porumbeii pe guritza ca nu-ti sta bine deloc!
Apropo, n-am mai ras asa de bine de mult...esti comica rau! ~p ~p ~p
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Ian 01, 2005 7:00 pm

recomand fanilor Evanescence "Anywhere but home",unde puteti vedea pe DVD concertul cu ei shi una din melodiile mai vechi ale lor,Missing...in rest mai sunt melodiile live...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde spiridolf » Sâm Ian 01, 2005 8:15 pm

eu zic ca merita... :)
spiridolf
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 15, 2004 8:46 pm
Localitate: ....

Mesajde stargazer » Dum Ian 16, 2005 3:18 pm

eu am o mica precizare...

Anu trecut cand aveam un tampit de calculator cu un hard cat un cd, nu-mi puteam permite din motivele mai sus mentionate sa-mi pun multe melodii. si am ramas cu 20. toate evanescence... le ascultam in fiecare zi... pe aceleasi... si inca le ascult... nu ma pot satura desi unii ar putea zice de acuma ca-s vechi...

parerea mea e ca sunt o trupa f mishto.. si ce daca-s din generatia linkin park/avril lavigne? fiecare band face parte dintr-o generatie... eu sunt sigur ca o sa reziste...

punctul in minus... amy e prea egocentrista...

cam atat... mai revin...
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Ian 16, 2005 6:43 pm

sunt de acord cu stargazer...cel mai mult m-au impresionat melodiile vechi Evanescence,printre care shi cele doar instrumental....(melodii din '99 cam asha).Nu zic ca melodiile de pe Fallen nu imi plac,dar cele care definesc trupa mi se pare ca sunt alea vechi.

ce ma enerveaza ce am citit azi in Cool Girl: cica un tata a dat in judecata CD-ul Anywhere but home,deoarece intr-o melodie era cuvantul "fuck" shi pe coperta cdului nu scria "cu acordul parintilor,etc" :( ce idot...daca shi ptr un singur Fuck tre sa se scrie "interzis minorilor".... ~p
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

au sanse

Mesajde rapac » Dum Ian 16, 2005 9:55 pm

personal nu imi plac dar o sa se mentina fac genul ala de rock atragator pt adolescentii "suparati" :rulz: :rulz: :rulz:
rapac
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 16, 2005 9:40 pm
Localitate: tm

Mesajde stargazer » Dum Ian 16, 2005 11:50 pm

titina, tata... CoolGIRL !??!!
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde <Burzum> » Lun Ian 17, 2005 12:13 am

evanescence cred ca va mai rezista ceva vreme ca-s destui pripasi si cocalari care asculta.. e la moda.. da e o formatie comerciala, mediocra care nu aduce nimic nou si care se difuzeaza pe MTV
<Burzum>
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 16, 2005 2:56 am
Localitate: Calarasi

Mesajde stargazer » Lun Ian 17, 2005 7:03 pm

intradevar nu aduce nimc nou... poate doar un stil in plus fata de alte trupe... dar mie mi se par OK.
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mar Ian 18, 2005 2:48 pm

Titina scrie:ce ma enerveaza ce am citit azi in Cool Girl

braaaaaavo. in sfarsit, cineva tanar preocupat de literatura. tot ashea inainte, tru roackeritzo ;) :B
*ROFL*
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde MEVON » Sâm Ian 22, 2005 12:30 pm

melodiile gotice sunt cele mai k lumea, adik cele de albumul ORIGIN.
vocea tipei e super!
i have seen the...i have seen the morning i have seen the sunset but i haven't seen U
Avatar utilizator
MEVON
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori