Alice In Chains

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde whatever » Dum Mar 28, 2004 11:56 pm

Aliosha, se pare ca tin mortis sa nu te las in pace, dar de cand mama dracului Mr. Bungle e proiect post Faith No More pentru Patton ? In 1986 a lansat cu Mr. Bungle The Raging Wrath Of The Easter Bunny , ma rog, demo, dar ideea e ca trupa o avea inca din liceu, adica cu cel putin 2 ani inainte sa se alature celor de la FNM. Toate proiectele lui a fost in perioada Faith No More, mai putin Fantomas, cu care a debutat in 1998.Dar piesele scoase cu John Zorn,Bob Ostertag sau David Slusser sunt candva in perioada 1991-1997. Si FNM nu s`au desfiintat din cauza lui Patton, ca vezi doamne nu mai avea timp sa cante cu nu stiu cine din cauza programului cu fnm.Decizia a fost luata in comun, si cum a zis si Billy Gould "there will be no pointing of fingers"

Oricum, revenind la intrebare, eu raman pentru Nirvana.(argh, asa as zice un Faith No More si aici). Kurt avea versuri mai istete(uneori) si muzica mai buna. Incesticide de la Nirvana e peste orice material AIC.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori