Voci masculine deosebite din rock.

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde Dee-Dee71 » Mie Mar 23, 2005 11:42 am

mie imi place till de la ramms+ein
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde mirageiris » Joi Mar 24, 2005 2:17 pm

mie imi place Ozzy la nebunie
mirageiris
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Noi 30, 2004 4:10 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde Trinnity » Vin Mar 25, 2005 9:32 am

am observat.ce parere aveti de vocea solistului de la Cold?
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde bloodcry » Mie Mar 30, 2005 7:35 pm

Marco Hietala vocalul de la Tarot si basistul de la Nightwish are o super voce... .. ascultati Tarot .. taticii metalului finlandez :)
bloodcry
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Vin Dec 10, 2004 5:12 pm
Localitate: buc

Mesajde wednesday » Mie Mar 30, 2005 8:13 pm

robert plant!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde bogy » Mie Mar 30, 2005 10:20 pm

mie mi se pare bestiala vocea lui Chris Martin (vocalul de la Coldplay)
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde _catz_ » Sâm Apr 09, 2005 7:02 pm

mie imi plac
chino moreno - deftones
dave grohl - foo fighters
chris barnes - cannibal corpse
trent reznor - nine inch nails
You make The water warm, You taste Foreign, And I know You can see The cord break away
Cause tonight, I feel like more, Tonight I feel like more
Avatar utilizator
_catz_
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Mar 27, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Apr 10, 2005 1:17 am

chris barnes e printre cei mai oribili solisti ce i-am auzit in viata mea, omul ala are un singur talent, si anume acela de a imita sunteul de voma la perfectie.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde _catz_ » Dum Apr 10, 2005 5:45 pm

@ whatever
si sa vomiti ca chris barnes trebuie sa reusesti odata ;)
You make The water warm, You taste Foreign, And I know You can see The cord break away
Cause tonight, I feel like more, Tonight I feel like more
Avatar utilizator
_catz_
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Mar 27, 2005 12:00 am

Mesajde FALCONELU » Lun Apr 11, 2005 11:15 pm

Hai sa fim seriosi. Lasati deoparte doi tipi - Jon Anderson si Freddie Mercury - si invartiti-i pe ceilalati pana ii ametiti ca tot acolo ajungeti.
FALCONELU
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:06 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde rammstenita » Dum Mai 08, 2005 11:30 am

Dupa mine o voce masculina deosebita o are cel de la arch enemy...Poate sunt un pic mai dura dar asa e...te salut cu respect,rammstenita
rammstenita
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Apr 30, 2005 11:44 am
Localitate: tg.m

Mesajde screenager » Dum Mai 08, 2005 3:03 pm

"cel" de la arch enemy ? la care album te referi,ca momentan au o gagica la voce .
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Dum Mai 08, 2005 9:42 pm

vocalu din Skindred si Dub War. Nu e deosebit pe felia lui, dar in peisaju' cu chitari electrice, e :)
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Dum Mai 08, 2005 11:41 pm

rammstenita scrie:Dupa mine o voce masculina deosebita o are cel de la arch enemy...Poate sunt un pic mai dura dar asa e...te salut cu respect,rammstenita



userul asta miroase a facatura, intai zice ca le-a prevazut celor de la u2 un succes fenomenal inca de la inceputul carierei lor, aucm zice de vocalul de la arch enemy...e imposibil ca cienva sa fie atat de dobitoc :con:
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Cretzu_4u » Mar Mai 31, 2005 8:47 pm

La Acest Capitol Maestru Desavarsit Este Si Va Ramane Pe Vecie kurt Cobain!are Cea Mai Tare Voceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Din Tot Rockul
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde cubu » Mie Iun 01, 2005 8:05 am

Ba, ce bine le zice baiatu asta, ca un om mare.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Iun 02, 2005 10:18 pm

da mai, sa stii ...

doar ca pentru el rockul se rezuma la cele cateva piese nirvana ce le stie
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Cretzu_4u » Vin Iun 03, 2005 9:22 am

mai whatever crezi ca doar cateva piese de la nirvana stiu?????????????
inseamna ca esti dus(a) cu pluta rau de tot
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde Doctrina » Vin Iun 03, 2005 7:42 pm

mie ca voce imi place mult alice cooper...dar...nu pot sa spun k e singurul...des ascult si dire straits...momentan cam atat. Am observat post-uri mai sus cu Freddy Mercury, si el a avut un timbru vocal aparte.


aaa bine k mi-am adus aminte...vocalul de la Judas Priest (stiam k am uitat ceva)...au ei o melodie "In between"...e excelenta.


moderatorul te roaga sa nu mai postezi mesaje consecutive, daca iti amintesti de ceva, ai butonul "edit"
So fuckin' what?!
Avatar utilizator
Doctrina
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Doctrina » Vin Iun 03, 2005 7:44 pm

aaa bine k mi-am adus aminte...vocalul de la Judas Priest (stiam k am uitat ceva)...au ei o melodie "In between"...e excelenta.
So fuckin' what?!
Avatar utilizator
Doctrina
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 11:00 pm

Mesajde himangel_666 » Joi Iun 09, 2005 3:23 pm

:) Mie una imi place super mult Jirky de la The 69 Eyes, Ville Valo de la HIM, David Vincent de la Morbid Angel, Dimmu Borgir si cred ca si Alice Cooper, dar mai putin.
Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became
Avatar utilizator
himangel_666
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iun 08, 2005 11:00 pm

Mesajde SwanHeart » Vin Sep 16, 2005 9:50 pm

Cel mai tare vocalist in metal la ora asta mi se pare Mats Leven... a lucrat de-a lungul anilor cu nume mari din Suedia si Germania si a cantat in o gramada de trupe si proiecte (Yngwie Malmsteen, Abstrakt Algebra, Treat, Swedish Erotica, At Vance, Southpaw, Pontus Norgren, Dogface, Sabbtail)... momentan e implicat in Therion (a inregistrat Sirius B si Lemuria cu ei, ii insoteste in turneu ca lead singer si va fi alturi de ei pt cel putin urmatorul album si turneu) si Krux (proiect al lui Leif Edling de la Candlemass)... plus un proiect cu Snowy Shaw (baterist pentru trupe ca Dream Evil, Mercyful Fate, King Diamond, Notre Dame)... ce mai tipul e tare... n-a luat nici o lectie de canto in viata lui dar are un control extraordinar asupra vocii, un timbru deosebit si o gama foarte larga
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde abortive_mind » Sâm Sep 17, 2005 2:10 pm

Salut! N-am avut rabdare sa citesc toate posturile (am spicuit pe ici, pe colo) si chiar nu stiu daca l-a mentionat careva pe Layne Staley, solistul decedat de la Alice in Chains. Tipul asta chiar a avut o voce super si foarte... contradictorie. Adica e o mare diferenta (referitor la voce) intre God Am, Heaven Beside You sau Would?
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde sp59 » Sâm Sep 17, 2005 4:46 pm

Robert Plant,Greg Lake,Arthur Brown,Ian Gillan,Dio,Ozzy,Sting,Geddy Lee(Rush),David Surkamp(Pavlov's Dog),David Coverdale,Glenn Hughes,Joe Cocker,Freddy Mercury,Martin Turner(Wishbone Ash),John Wetton(King Crimson,UK),David Byron(Uriah Heep 1969-1975),Jim Morrison,John Lennon,Russell Mael(Sparks),Peter Gabriel,Peter Hammill(Van Der Graaf),Jon Anderson,Ian Anderson,Jack Bruce,Robert Wyatt,Micheal Stipe,Bono,Mark Lanegan,Tim Buckley,Peter Green
sp59
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:35 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tom » Lun Sep 26, 2005 8:00 am

gaga scrie:Dio, Halford, Mercury ...

Manson are voce? LOL


Halford, Dickinson, Dio, Tate, Kiske, Coverdale, Patton, Mercury, Gillan...
Tom
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Sep 23, 2005 12:37 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde FlameKid » Mar Sep 27, 2005 1:43 am

Hmmm.Mi se pare ca ati cam deviat de la subiect......."Voci masculine deosebite din rock"....nu feminine
Avatar utilizator
FlameKid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Sep 26, 2005 11:00 pm

Mesajde FlameKid » Mar Sep 27, 2005 7:13 am

Hmmm.Mi se pare ca ati cam deviat de la subiect......."Voci masculine deosebite din rock"....nu feminine

...da' cum de-ti place nickelback draga "fane!" spawn ... sau poate ca baiatu' ala de la nickelback are si el ceva proiect obscur cu "manelarii" de la mr bungle(s) [adica ma refer aici la nenea ala cu bass[din mr bungle(s)] care asculta manelisme si asa din cind in cind a auzit si el de Iancu Dumitrescu]... ce sa ne mai intindem la vorbe... baiatu ala de la nickelback a dat de o reteta si dc esti doar putin atent ...(fara teorie muzicala o sa-ti dai seama ca are doua hituri identice doar cu text schimbat...da sunt de acord isi stie treaba e bun la marketing si management[adica stie sa-si vanda caca-ul bine]).

tot tipu ala care o sa va enerveze mult si bine de acum inainte [diss lekx]
Avatar utilizator
FlameKid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Sep 26, 2005 11:00 pm

Mesajde Tom » Mar Sep 27, 2005 7:42 am

FlameKid scrie:Hmmm.Mi se pare ca ati cam deviat de la subiect......."Voci masculine deosebite din rock"....nu feminine



Adicatelea? n-am inteles ce vrei sa spui...poate te explici..
Tom
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Sep 23, 2005 12:37 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde CoF » Mar Sep 27, 2005 8:25 am

topicul asta nu-si are rostul fiindca dinnou intervine opinia prorpoei si personala..subiectivitatea..de exemplu eu ador vocea lui Dani de la CoF...dar asta isneamna ca si voi?
ce va dau eu:Dani Filth(CoF),Bruce,Ozzy,Phil Anselmo(Pantera),Kim Bendix Petersen(King Diamond),Rob Halford(Judas)...
Carpe Noctem!
Avatar utilizator
CoF
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Tom » Mar Sep 27, 2005 9:13 am

CoF scrie:topicul asta nu-si are rostul fiindca dinnou intervine opinia prorpoei si personala..subiectivitatea..de exemplu eu ador vocea lui Dani de la CoF...dar asta isneamna ca si voi?
ce va dau eu:Dani Filth(CoF),Bruce,Ozzy,Phil Anselmo(Pantera),Kim Bendix Petersen(King Diamond),Rob Halford(Judas)...


tre sa vorbim despre vocalii pe care ii considera fiecare cei mai buni..automat parerile sunt subiective...pana la urma ne dam fiecare cu parerea, ca nimeni nu detine adevarul absolut...
daca ma gandesc bine, eu zic ca halford e za best ol taims...dar sunt atatia vocali adevarati, am zis de ei, bruce, anselmo, dio, patton, coverdale...solisti adevarati...care mai si canta...
sa nu facem greseala sa includem si vocali de nu-metal aici...
cheers!
Tom
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Sep 23, 2005 12:37 pm
Localitate: ROMANIA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron