Ingerul de la miezul noptii - prietenul tau on-line

Forumul siteului www.la-start.ro

Ingerul de la miezul noptii - prietenul tau on-line

Mesajde ingerulnoptii » Dum Noi 28, 2004 7:06 pm

Te-ai simtit vreo data singur sau parasit? Ai simtit vreodata ca lumea ta se prabuseste si tu nu poti faci nimic ca sa o opresti ?
Probabil ca "Da" ... macar o data in viata; probabil atunci ai invatat sa plangi ... daca nu stiai sa o faci deja ... si sa urasti viata pentru ca e nedreapta...
Nu am sa-ti vand texte predefinite cum ca "sunt prietenul tau" si ca "poti conta pe mine". Mi-as dori chiar sa nu ma cauti, sa nu ai nevoie de mine pentru ca asta ar insemna ca te descurci singur si ca ai reusit sa iti iei viata in propriile maini.
Nu am pretentia ca sunt un foarte bun psiholog sau cunoscator al sufletului uman ... tot ceea ce pot sa spun despre mine este ca sunt un bun ascultator si ca voi fi aici mereu, noapte de noapte ... asteptandu-te pe tine ... oricine ai fi ...
De acum nu te voi mai lasa niciodata sa fii singur ...

Ingerul de la miezul noptii
ingerulnoptii
 

De ce?

Mesajde Pufina » Vin Dec 10, 2004 4:32 pm

De ce ne simtim uneori atat de singuri, atat de mici, de neincrezatori, obositi si suparati pe viata? Astazi fiecare asteapta un raspuns la intrebarile vietii. Intreb si eu:de ce? Sunt sigura ca ai observat ca in ziua de azi pe nimeni nu mai intereseaza ca tu, ca om, ai o problema. Practic, troneaza interesele.
E chiar asa de greu sa gasesti un om cu care sa poti vorbi si doar atat?
Iarta-ma ca m-am bagat in seama, poate am gresit, dar poate imi vei da si tu un raspuns. Atat.
Pufina
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 06, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 10, 2004 5:13 pm

Pufina scrie:in ziua de azi pe nimeni nu mai intereseaza ca tu, ca om, ai o problema. Practic, troneaza interesele.


mare dreptate ai
uite de ezemplu sofica, vecina de la 6, care-a pus-o si cu vecinii de la scara ailalta, cand ma duc la ia n-o intereseaza ca io am o problema, in jeneral n-o intereseaza problemele barbatilor oricat de mari ar fi ele, pe ea duar suta de mii o intereseaza si sa vezi ce-i troneaza interesele cand vine corentu sau intretinerea
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm


Înapoi la La Start

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron