RomTelecom baga mana pin la cot cu noile preturi pentru dialup.

Forumul siteului www.la-start.ro

RomTelecom baga mana pin la cot cu noile preturi pentru dialup.

Mesajde Unregistered » Dum Noi 03, 2002 10:35 pm

RomTelecom baga mana pin la cot cu noile preturi pentru dialup.
Sunt furios din cale afara !
Vreu pareri, idei !
Trebuie sa ne razbunam !

http://www.romtelecom.ro
Au scos adresa de mail !
Unregistered
 

de CACAT

Mesajde ckride » Dum Noi 03, 2002 11:14 pm

Am auzit insa ca in scurt timp principalele firme furnizoare de tv prin cablu vor devenii si furnizori de telefonie, sau cam asa ceva, acesta fiind probabil motivul scumpirilor tarifelor...


oricum, intr-o tara de cacat, totu-i pe dos...


As prefera Astral CATV in orice clipa, dar acoperirea lor lasa de dorit
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Unregistered » Lun Noi 04, 2002 8:32 am

Stai bre... Pai cat inseamna asta? Ei zic asa:"0,3 centi SUA/min" dupa 10, sa zicem. Asta inseamna o treime de cent, nu? Adica... Cat mai e dolarul? Sa zicem rotund 33.000, centul inseamna 330, o treime e in jur de 100 lei pe minut. 6000 lei/ora. E asa mult?
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Mar Noi 05, 2002 4:43 am

breeeeeeeeeeeeeeeee...............0,3 din 33.000 inseamna 9900. nu tzi se pare asha mult, nu???????
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Mar Noi 05, 2002 11:13 pm

Initial trimis de Unregistered
breeeeeeeeeeeeeeeee...............0,3 din 33.000 inseamna 9900. nu tzi se pare asha mult, nu???????


ba oricum astia in cel mult 6 luni o sa cada cu legatura cu providerii si aici in mangalia din cati prieteni am io numa vreo 5 mai sunt prin dialup.si la noi deja incep sa furnizeze si prin unde radio cu 25$pe luna acces nelimitat si rata de transfer de 2-3 mb/s.nu ca-i bine? deci mai bine taiati firu de la telefon care leaga calcu si luativa un modem de fibra optica si cu 20-25$ ai acces nelimitat.e mult mai rentabil
Unregistered
 

Matematica lasa de dorit

Mesajde Unregistered » Mie Noi 06, 2002 7:35 pm

0.3 din 33000 inseamna 30% adica 9900. acolo e vorba de 0.3 centi nu 30 de centi. daca nu s-a modificat nimic un dolar e format din 100 de centi. daca un cent e 330 lei atunci 0.3 centi inseamna aprox 110 lei. Ai uitat regula de trei simpla? si oricum ziua e mai convenabil acum. nu mai pierzi noptile pe internet. la 0.9 centi pe minut iti convine sa stai si ziua. ajungi sa platesti aproape ca la i-cafe aprox 20000 ora.
Unregistered
 

Re: RomTelecom baga mana pin la cot cu noile preturi pentru dialup.

Mesajde Unregistered » Joi Noi 07, 2002 9:03 am

Asta asha e ..dar nu avem ce face ...ce sa facem sa ne apucam de greva ...hapciupaliticii!!!!!!
Unregistered
 

Re: Matematica lasa de dorit

Mesajde Unregistered » Mar Noi 12, 2002 2:34 am

Initial trimis de Unregistered
0.3 din 33000 inseamna 30% adica 9900. acolo e vorba de 0.3 centi nu 30 de centi. daca nu s-a modificat nimic un dolar e format din 100 de centi. daca un cent e 330 lei atunci 0.3 centi inseamna aprox 110 lei. Ai uitat regula de trei simpla? si oricum ziua e mai convenabil acum. nu mai pierzi noptile pe internet. la 0.9 centi pe minut iti convine sa stai si ziua. ajungi sa platesti aproape ca la i-cafe aprox 20000 ora.


R: 21527 lei/h cat e acum ziua, fata de 10531 lei/h cat era inainte intre 16-22h sau 15797 lei/h intre 7-16h inseamna mai bine ??? Apropos de aritmetica !!!
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Mar Noi 19, 2002 2:53 pm

ciao...........eu sunt noua pe aici...........stii eu platesc pe luna 60 de euro si stau cat vreau pe net.e naspa chiar cu preturile din romania......ciao....
Unregistered
 

Mesajde dirklady » Mar Noi 19, 2002 2:58 pm

deci.....eram eu cea care zicea ca plateste 60 de euro pe luna indiferent cat sta pe net.........indiferent de ora........ciao..pe curand.......
dirklady
 

Mesajde alexalex1001 » Vin Noi 22, 2002 1:34 am

Eu zic sa-i bombardam cu oua si rosii.. sunteti cu mine? :D
alexalex1001
 

despartire fara regrete

Mesajde ghitaoprea » Dum Iun 13, 2004 7:53 pm

Sa renuntam la serviciul Romtelecomului sa trecem la RDS sau alt operator,Romtelecomul va fi obligat sa scada pretul sau va raminea cu abonatii din localitatile in care reteaua de cablu este slab dezvoltata ,deocamdata...
ghitaoprea
 

Mesajde hhhhh » Lun Dec 27, 2004 2:01 pm

dirklady scrie:deci.....eram eu cea care zicea ca plateste 60 de euro pe luna indiferent cat sta pe net.........indiferent de ora........ciao..pe curand.......

de unde ai aparut mah si tu? vrei sa credem chestia cu 60 de euro... sa fim seriosi. Eu am net nelimitat si trag extern cu aproximativ 1mb/s si platesc 1 euro pe luna. Ha, auzi tu, 60 euro
hhhhh
 

Mesajde hhhhh » Lun Dec 27, 2004 2:02 pm

dirklady scrie:deci.....eram eu cea care zicea ca plateste 60 de euro pe luna indiferent cat sta pe net.........indiferent de ora........ciao..pe curand.......

de unde ai aparut mah si tu? vrei sa credem chestia cu 60 de euro... sa fim seriosi. Eu am net nelimitat si trag extern cu aproximativ 1mb/s si platesc 10 euro pe luna. Ha, auzi tu, 60 euro
hhhhh
 

Mesajde unreg2000 » Dum Ian 02, 2005 12:49 pm

Si garantat ai prin retea de cartier unde cind iti merge netu cind nu.
Mai lasa ma cu cei 10 euro ai tai.
Cind dai un ban se vede diferenta.
Am bagat un abonament de 100 de dolari la astral si am sharuit netul cu 10 pensionari care citesc mailuri numai si am un canal garantat de 512kb.
Si garantat cred ca stii ce inseamna.Cind imi merge cu 480kb/s pot sa i sun si sa i dumnezeiesc.
Mi am pus si telefonie de la ei.Si am platit 800000 factura dupa ce am vorbit vreo 4 ore in strainatate pe mobil.
si cei de la romtelecom au fost scosi din calcul.
Asa trebuie facut.
Iar de dial up ce sa zic.Pierdere de bani si de vreme.
unreg2000
 


Înapoi la La Start

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron