Un Pic de inspiratie "Copy-Paste"

subiecte clasice

Un Pic de inspiratie "Copy-Paste"

Mesajde carleta » Lun Ian 18, 2010 5:41 pm

Sa postam aici texte interesante pe care le gasim in cautarea noastra , pe net ...materiale interesante si din care , poate, avem ce invata ....Ar fi de preferat sa evitam acele pilde pe care le primim in mail si sa postam doar de bun simt .... :banana: Am sa incep eu prima posta 'TEXTE DE DRAGOSTE"...poate careva ...are pana de idei si se inspira de aici..

Mie mi'a placut f mult acest text:"Nu incerca sa intri cu forta in sufletul meu. Sunt cioburi ale viselor mele sfaramate peste tot. S-ar putea sa te ranesti. Nu te stradui sa-mi vinzi iluzii. Le-am cumparat pe toate. Nu mai am unde sa le pun, nu mai stiu ce sa fac cu ele. Nu te chinui sa ma faci sa plang. Lacrimile mele sunt putine si pretioase. Le daruiesc cu zgarcenie. Si am invatat de mult ca cea care ma va face sa plang nu merita lacrimile mele. Iar cea care le merita nu ma va face sa plang. Nu te osteni sa ma eliberezi. Doar eu am cheia de la colivia mea. Nu te cazni sa ma faci sa vorbesc. Cuvintele mele sunt inutile si nu au viata. Nu te trudi sa-mi alungi cosmarurile. Nu doar somnul ratiunii naste monstri ci si absenta iubirii. O piatra e deajuns sa sparga un geam. O propozitie e deajuns sa franga o inima. O secunda e deajuns sa te indragostesti. Si o neintelegere e suficienta sa strice o prietenie."
Imagine
Avatar utilizator
carleta
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Joi Mar 12, 2009 12:00 am
Localitate: bacau

Re: Un Pic de inspiratie "Copy-Paste"

Mesajde carleta » Lun Ian 18, 2010 8:50 pm

IUBIREA MEA !!! Sa nu ma intrebi iubita mea, In lipsa ta daca mi-e greu, Sa nu ma-ntrebi daca iubesc, Sa nu ma-ntrebi daca traiesc, Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor, Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor, Sa nu ma-ntrebi daca mai pling, Sa nu ma-ntrebi ce am in gand, Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea, Si suferinta si tristetea; Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea, Nici daca am cunoscut iubirea, Sa nu ma-ntrebi daca zambesc, In jur de pot sa mai privesc, Sa nu ma-ntrebi daca ma doare, Nici daca vad pe cer ca-i soare, Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund, Frumoasa meu cu suflet bland, La orce-ai vrut sau vrei sa sti, Raspunsuri,inger vei primi, In lipsa ta mi-e greu iubire, Iubesc,traiesc an amintire, De chipul tau ami este dor, Eu fara tine vreau sa....mor, In noapte lacrima-mi ascund, De dragul tau iubire pling, Cu tine-n gand adorm cu greu, In vis apari mereu mereu, Cei frumusetea?chipul tau, Cei suferinta?dorul meu, Cei tristetea?viata mea, De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa, Ca am putut sa te cunosc, Sa te ating suflet frumos, Si am putut sa-ti simt iubirea, Si am aflat ce-i fericirea, Daca zimbesc o fac prin lacrimi, Daca privesc nu-s ochii mei, Ca nu mai am lumina inger, De cand te-ai departat de ei, Nu stiu,nu vad daca e soare, Nimic acum nu are rost, Secunda fara tine doare, A fost frumos,frumos...... a fost! IUBIREA MEA .
Imagine
Avatar utilizator
carleta
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Joi Mar 12, 2009 12:00 am
Localitate: bacau

Re: Un Pic de inspiratie "Copy-Paste"

Mesajde carleta » Lun Ian 18, 2010 8:52 pm

Indrazneste sa ma iubesti...
Iubeste-ma daca indraznesti...
Te provoc la duelul inimilor !
Nimic si nimeni nu ne poate opri, nimic si nimeni nu poate interveni...
Te provoc cu cea mai fierbinte sarutare.
Te provoc sa-mi raspunzi la fel, sa ma strangi in brate cu toata puterea ta,sa ma sufoci cu iubirea ta si sa ma arzi cu buzele tale!
Indrazneste sa ma iubesti !
Nu e un joc, e viata noastra care curge iremediabil, ca o lava incandescenta dintr-un vulcan care tocmai a erupt...
Te provoc la IUBIRE, Dragostea mea !
Iubeste-ma sau arunca-ma in haul uitarii!
Iubeste-ma daca poti!
Indrazneste,numai, sa ma iubesti si vei vedea Tu!!!
Imagine
Avatar utilizator
carleta
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Joi Mar 12, 2009 12:00 am
Localitate: bacau


Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron