colectii personale

subiecte clasice

Colectii Personale

Mesajde OzziE » Joi Dec 30, 2004 8:11 pm

Yello..i`m new here..so..let`s talk romanian ;v ...deci..ce colectionez...am 3 colectii...mari..sa zic...ceea mai importanta este una de cartele de telefon...de banca..de telefon mobil,fix...carduri..metro...orice cartela..de usha ~p ..a 2 colectie..este una de bani...bani vechi..nu monezi..numai hartii...am vreo 30 de hartii "valorice" de 1 milion de lei.. :B rich..but i`m not a bitch:)...like in that..song..asa..si nu in ultimul rand vreo 4 clasoare de timbre...colectie preluata ..de la bunicul meu.....si cam atata..a si o colectie mika...de 4 pad`uri:)..pentru mouse:)...cred in acelashi timp ca am si cel mai mare pad..din romania...are o lungime de 60 de centimetri si o latime de 30...stau destul de multe lucruri pe el..in afara de cei 2 mousi..pe care ii am:)..cam..atata!Bafta!
Love Is Like A Flower..Born..Live...Die..
OzziE
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Dec 30, 2004 3:26 pm
Localitate: Romania-Craiova-HomeSweetHome

intrebare

Mesajde blackbutterfly » Mie Iul 06, 2005 12:47 pm

buna!
sunt ziarista si ma intereseaza sa fac un editorial despre colectiile tale. ce zici, esti de acord?
blackbutterfly
 

colectionez surprize de la guma

Mesajde cristi_boy » Mar Iul 11, 2006 11:15 pm

salutare.

eu colectionez surprize de la guma.

turbo, tipitip, cincin, ulker final, otomoto, lazer, bibip, spiderman, bombibom, etc.....

am vreo 5000 diferite si vreo 7000 de dubluri.

fac schimb, cumpar sau accept donatii!

va rog sa ma con tactati daca mai aveti asa ceva!

multam!

messenegr cristi_taune@yahoo.com
cristi_boy
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 28, 2005 10:13 am
Localitate: Galati

Mesajde shiona » Joi Iul 13, 2006 9:36 pm

cand eram mica aveam o colectie de timbre la care munceam impreuna cu tata si sora mea[care ink exista dar la care n-am mai adaugat nimica de muuult timp]
am colectionat vreo 8-9 ani revista Mikey Mouse...dupa am continuat cu Magazinul Albastru
in prezent colectionez monezi si bancnote din romania si nu numai
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Iul 14, 2006 9:45 am

dan83euthanesia scrie:colectionez mp3-uri am vreo 50cd-uri pline

foarte, foarte original. nu am mai auzit pana acum. dar zi-ne si noua, povesteste-ne, cum de ti-a trecut prin cap sa te apuci de aceasta inedita si originala colectie?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

bilete de autobuz

Mesajde puho » Vin Sep 22, 2006 7:34 am

eu am colectionat bilete de autobuz
puho
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 02, 2006 6:23 pm
Localitate: Satu Mare

colectionez capace bere

Mesajde dj_konte » Mie Iul 11, 2007 2:05 am

eu colectionez capace de bere de vreun an momentan am cam 110 capace unice de bere. dak doriti sa vedeti colectia accesati siteul http://www.ccdb.3x.ro am acolo si o sectiune de trade unde puteti vedea ce dubluri am. astept sa ma contactati la kontele05@yahoo.com sau pe messanger la aceasi adresa
dj_konte
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 11, 2007 1:52 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde dark_angel » Joi Sep 20, 2007 5:09 pm

Si eu am cateva colectii si anume: una de vederi,alta de monede,una de icoane si iconite si alta de felicitari. Ii rog pe cei care au colectie de vederi sa posteze pentru a stii cate au ei. Eu am 159 de vederi,dar nu am laud pentru ca stiu ca sunt altii cu si mai multe ca si mine.
Tot gandindu-ma la colectii,am ajuns la concluzia ca sunt 3 feluri de colectii:
1) colectia de lucruri pe care le strangi ca sa te dai mare
2) colectia de lucruri dragi si care iti plac tie
3) colectia de lucruri utile,atunci cand strangi mai multe lucruri de un fel pentru a avea de unde sa alegi intr-o anumita ocazie;exemplu: baticuri,sepci,masini,genti si multe alte chestii
Si o chestie,in tipul 3 pot intra lucruri care sunt in tipul 1 si 2. Cred ca imi veti da dreptate.
dark_angel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 17, 2007 11:43 pm
Localitate: unde vreau si unde pot

Mesajde Sheva » Mie Sep 26, 2007 12:00 pm

Eu colectionez monede si bancnote din toate colturile lumi, cu ocazia asta asa pentru cei ce colectioneaza vederi asa vrea sa le propun un schimb de vederi contra monede, bancnote.Cine este interesat sa imi scrie la sheva_milan1981@yahoo.com

va multumesc
Sheva
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 04, 2007 4:26 pm
Localitate: mures

Mesajde dark_angel » Mie Sep 26, 2007 4:40 pm

Sunt interesat ! vezi ca ti-am dat un add pe mess
dark_angel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 17, 2007 11:43 pm
Localitate: unde vreau si unde pot

Re: colectii personale

Mesajde surprize turbo » Dum Dec 11, 2011 6:29 pm

fac colectie de surprize si ambalaje de la guma de mestecat, in principal, dar am si timbre, vederi, jucarii, carti vechi, panini.
Pana in prezent am reusit sa strang in jur de 7-8 mii diferite si vreo 5 mii dubluri.
Colectia mea poate fi vizionata pe site:

http://gumpapers.wordpress.com/

sunt interesat sa adaug mereu itemuri noi, invit pe cei care mai au astfel de colectii sa ia legatura cu mine in vederea vanzarii sau poate a schimburilor.

gumpapers@gmail.com
surprize turbo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 11, 2011 6:17 pm

Anterior

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron