Copilaria

subiecte clasice

Copilaria

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 7:46 am

Dupa indelungate cazne ale mintzii mele ,mi-a venit ideea sa deschid acest subiect. Despre copilarie.
Sa povestim cu totzii cam ce faceam cand eram copii. La gradinitza,la scoala generala , afara la joaca....etc. Bineinteles,asta in cazul in care ne mai aducem aminte.

Asadar,povestitzi cam ce faceatzi in perioada 3-18 ani.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 9:38 am

Haidetzi ca incep eu..ca vad ca nu prea va inghesuitzi.

Eu prin clasa a VI a , a VII a ..eram mare iubitor de fotbal. Adica sa joc..nu doar sa ma uit,cum fac acum. Si ce mi-a venit mie in cap,fiind un fan al lui Maradona. Mi-am luat un tricoul bleu (asa cum avea NApoli,echipa sa de club) si pe spate am scris cu tempera alba 10 Maradona . Si asa de mult ma inanta ceea ce facusem...ca mergeam in fiecare zi cu tricoul pe mine la scoala.
Un coleg de scoala vazudu-ma asa...a dorit sa aiba si el tricou cu marii fotbalisti. Si a doua zi vine el la scoala cu un tricou pe care scrie : 10 Gulint . Cand am vazut cum a scris numele marelui fotbalist olandez...ne-am pisat pe noi de ras. Si el nu intelegea..ce se intampla. Omu si-l facuse frumos de tot,roshu cu negru asa cum are Milan tricourile...doar ca scrisese aiurea numele.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Iun 05, 2002 11:08 am

Eu, pe la 3 ani cel mult, i-am pus piedica lu fratimiu, care e cu 1 an jumate mai mic ca mine, in casa si si-a rupt un dinte. Tiu minte ca ii curgea singe la greu si asa a ramas stirb pina la 8-9 ani cind a iesit ala definitiv!

De la virsta de 2 ani imi mai aduc aminte un baeram dat de tata, si io ascuns sub masa ca sa ma uit la cum se invirt benzile la magnetofon. Tiu minte o lada de pepsi (se gasea inca in 1980), care era linga magnetofon.

Pe la 4 ani ne ducem cu parintii si alte rubedenii la strand, pe Snagov. Io, fratimiu si unchimiu in barca, tata cu salteaua pe linga noi, da sa ne ia pe saltea. Noi ne-am speriat si am inceput sa facem scandal si sa oracaim ca sa ne lase in barca. Tata nu, sa ne ia pe saltea (normal de altfel, nu era sa ne lase sa raminem papagali). Asa ca ma ridica din barca si cind eram intre barca si saltea ma zbat ca bou si scap in apa. Tiu minte perfect si acu cum vedeam apa aia verde si fundu barcii (nu stiam sa inot apropo - imi dau seama ca pesemne omu are un instinct, un reflex innascut sa isi tie respiratia). In citeva clipe cel mult am fost extras din apa, da mie mi s-a derulat totu cu incetinitoru.

Miine amintiri de la gradinita!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde maximus » Mie Iun 05, 2002 12:52 pm

cred ca aveam 6 ani. vin acasa batut. batrinu' intreba: cine a facut-o ma ca il distrug, hai cu mine sa mi-l arati. plec eu cu el afara ajungem in curtea scolii si ii arat o tipa care ma batuse cu scindura. cum ma te-a batut o femeie?! las ca vezi tu in casa treci sus imediat! cam atunci am inceput sa invat sa ma bat nu ca sa nu o mai fur de la altii/altele in curtea scolii ci ci ca sa nu o fur de la batrinu'.
din zei de-am fi coboritori c-o moarte toti suntem datori. dar una este leu sa mori si alta ciine-nlantuit
maximus
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Joi Mai 30, 2002 7:01 am
Localitate: Romania Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 1:07 pm

Cand eram mic ma uitam la filme cu marii bataushi chinezi. Ei erau idoli mei. Si dupa fiecare film imi ziceam ca o sa ma antrenez si o sa ajung si eu ca ei...sa ma bat cu 4-5 oameni odata.
Dar cand era vorba de vreo bataie..fugeam precum Donovan Bailey ! :D
Totushi odata m-am batut cu un coleg de clasa. Am dat amandoi la greu..dar pana la urma l-am dovedit. Si i-am dat fatality...adica l-am inpins in dulapul ce se afla in clasa noastra. Sus pe dulap...era un pic dulapior medical..cu tot felul de medicamente . Si dulapiorul a cazut si s-a facut tandari.
Am luat o bataie crunta de la diriginta. M-a batut cu o sarma peste maine..de ma ustura ...de nu mai stiam de mine. :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mie Iun 05, 2002 6:44 pm

eu cand aveam 7 ani :rolleyes: i-am spart capul lu varu-miu cu un penar (da,are capul moale!)
la 3 ani stateam pe olita si ii spuneam lu mama ca "barbatu meu o sa aiba ochii albastrii si multi bani" heh.copil materialist
um...sunt multe dar nu imi vin in minte acum :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Iun 05, 2002 6:58 pm

Darky tu poti sa ne povestesti ce mai patesti asa... zi de zi ca nu ai fi offtopic. Ai doar 13 ani :p
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Ete ne......si?

Mesajde MissBugMafia » Joi Iun 06, 2002 4:50 pm

Si ce daca are doar 13?
Si eu voi avea 16 (peste 14 zile):D
A fost gluma..... sa ne crezi ca 'sar "pe tine
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Joi Iun 06, 2002 8:03 pm

la sfarsitul clasei a VIa a avut loc cred ca cea mai spectaculoasa bataie cu savarine din istoria liceului meu :)
cine a inceput-o? :rolleyes: pai....

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 9:24 pm

Iar eu din clasa a V a pana in clasa a VIII a..practicam cu regularitate gropitza . Jucam cu monede de 1 leu. Ba...ce mai imi placea.
De ce oare copiii din ziua de azi nu mai joaca gropitza ? Aaa...am uitat. Ei acum au role,au televiziune prin cablu,au internet si calculator.
Ce dor imi este sa joc o gropitza !
____________

Dana,matale nu ai avut copilarie ? ...sau itzi este rusine sa povestesti de acele vremuri? Noi cu totzii ne dorim sa aflam ce facea Dana in copilarie ! Juca elasticu',sarea coarda,se juca cu papusile...ce facea ?
Omul dur care este acum..nu a fost candva copil ????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Iun 06, 2002 9:28 pm

La cutremurul din 89 parca, am pierdut la barbut toata colectia de surprize si cu un ultim efort incercam sa o recuperez cand a inceput pamantul sa tremure. Pentru ca eram in subsol ne-a scos in suturi proful de atelier care era oripilat de ce facem.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 9:31 pm

In timpul cutremului din '89 dadeam teza la mate. Si deodata a inceput sa se zgaltaie scoala. Totzi elevii de la celelate clase..au parasit scoala....doar noi am ramas fermi pe pozitzii si am continuat teza.
Ne-am facut semnul Sfintei Cruci ..am zis Doamne Ajuta...si am continuat sa scriem.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Iun 06, 2002 9:49 pm

nu imi aduc eu aminte dar imi povestea mama ca imi placea la nebunie sa imi bushesc premergatorul de orice : usi , masini , stalpi , oameni :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

copilaria mea - episodul 1 - fuck the system

Mesajde SOD » Joi Iun 06, 2002 10:46 pm

inca de la varste fragede,am prezentat o oarece repulsie pentru sistemul de invatamant.adica primul chiul inregistrat oficial s-a produs in gradinita unde activam in grupa mare.intr-o zi am ajuns de dimineata la gradinita,am cerut voie la educatoare sa ma lase sa ma duc la "olita" si am plecat pentru 2 zile juma,de m-au cautat parintii la toate spitalele din judet si din zonele limitrofe.
nu trebuie sa va mai spun ca acest fenomen a recidivat.dar va voi povesti in episoadele urmatoare.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Iun 06, 2002 11:31 pm

si eu am avut [si am] o copilarie tumultoasa.

eu cand eram micutz pe la vreo 1 si ceva... la apa spuneam "bei bei!" si eram eu intr-o zi la o vecina... si ajunsesem la maica-me ais imi da ea apa.... si ma ia acea vecina in bratze.... eu zic "bei bei!" ea "nu beau nimic draga"... si ma ai in sufragerie.... eu deja crizat "bei bei! bei bei!"ea "taci mah din gura ca nu beau nimic"
pana cand am zarit biberonul pe masa si l-ash fi aruncat in permanentul vecinei... de atunci cand ma vede imi zice "ce faci bei bei?"

sau mai eram la sora-me ain camera.... ea ishi [vreo 2 ani aveam] termina pictura pt. ora desen. picta de zor... pana cand a observat cu o neiertatoare stupoare "ca carpitza" ei era la mine... ma jcam... cu ea! eu nu vroiamsa io dau.... ea facea crize ca i se strica desenul.... ooof.... pana cand mi-ar fi zis "te bat de te caci pe tine dak plangi cand ti-o iau!" si i-am dat-o! dupa care ma durea burtica.... si a inceput sa schelalaie.... sormaea a simtit un miros straniu si a zbughit-o la scoala.... taica-meu se indrepata catre camera in care ma aflam eu.... si ma vede- ce faceam eu?!- ma plimbam in cochelul gol dintr-o parte in alta a camerei!si cu pantaloni kkati in vine... eram plin de materie fecala.... taica-miu nu avea timp sa spele, sa ma spele... asa ca a lasat totul in seama bunicii. care intra si zice "ce faci mamaie ... heheheheh ai facut cacalau?!" ce intrebare retorica...
*povestirile au fost relatate de mama
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Bah da chioara sunt, din cauza liniei crezui ca-i semnatura

Mesajde gaga » Vin Iun 07, 2002 10:20 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Dana,matale nu ai avut copilarie ? ...sau itzi este rusine sa povestesti de acele vremuri? Noi cu totzii ne dorim sa aflam ce facea Dana in copilarie ! Juca elasticu',sarea coarda,se juca cu papusile...ce facea ?
Omul dur care este acum..nu a fost candva copil ????


Moshule, first: de cand matale = noi totzi. Second, nu toata lumea e asa extrovertita ca tine, rolf, aliosha, tht's the way it is. Third: io-s omu' dur mah? :M

btw, mai incearca, n-ai nimerit nici o preocupare pana acum :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Vin Iun 07, 2002 11:45 am

ai ma sa le spunem ca tu erai gardianul butonului rosu, ca faceai planuri sa darami gemenii si erai coordonator de trafic la kamikaze...:p

oops, offtopic, eu.... citeam si faceam gafe... cam atat...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

copilaria mea - episodul 2 - scoala generala

Mesajde SOD » Vin Iun 07, 2002 4:30 pm

cand a venit vremea sa ma duc la scoala,parintii au optat pentru o scoala de muzica ce era situata la vreo 15 km de unde stateam eu.tata m-a inscris la scoala fara ca eu sa dau vreo proba si dupa cum era de asteptat,m-am dovedit a fi afon,adica aveam urechi de tabla si nici un profesor nu a vrut sa ma primeasca in clasa lui.si asa am ramas la scoala cu pricina si faceam naveta 15 km dus si apoi intors in fiecare zi.situatia asta a durat pana in clasa 4.plecam la scoala cu autobuzul cu nr. 5.nu stiu de ce aveam eu impresia ca toate autobuzele cu nr. 5 sunt de culoare rosie.si intr-o dimineata ,a venit un autobuz rosu,eu m-am urcat in el si am plecat spre scoala.dar cand masina a luat-o pe alt traseu decat cel ce-l stiam eu, am intrat in panica si am inceput sa urlu ca din gura de sarpe.am coborat la prima statie si aveam impresia ca sunt in alt oras.in cele din urma s-a milostivit un trecator si m-a dus pana la scoala.am intarziat o gramada si invatatoarea m-a batut cu linia la palma.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

un mare portar

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 07, 2002 4:37 pm

Cam pe la 12-13 ani eram mort dupa fotbal. Atat de vazut la TV..cat si de jucat. Jucam portar...in curtea scolii.
Dar eram un portar d'ala care facea mare spectacol. Ma aruncam pe jos,ieseam cu mingea la picior,la cornere ma duceam in careu advers. Aveam interventzii fantastice. Miraculoase. Aveam niste manushi de piele rosii..si un tricou tot roshu (de fotbalist de la Metalu) .
Colegii ma poreclisera "Shmaihal" ....dupa legendarul portar danez de la Manchester United.
Si odata jucam noi..inter-clase. Meci important. Cu je in poarta..titular ! :D
Si nici nu incepe bine meciul..ca trag aia un sut pe poarta de la mare distantza...si nu stiu cum..dar mingea a trecut chiar printre piciaorele mele. S-au suparat aia pe mine..au inceput sa-mi dea capace dupa ceafa,suturi in c*r. M-au dat afara...si de atunci nici ca am mai aparat vreodata buturile. :cry:

In schimb..m-am apucat de ping-pong...sport la care sunt maiestru. :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Iun 07, 2002 9:51 pm

in tumultoasa mea COPILARIE, am intalnit multe genuri de persoane.... unele care se aseamna une fff diferite.... primul tip de persoane l-am intalnit in familie, la mama si la sora mea, al dolea tip... cand am intrat la gradinitza....

.... pe cuvant de am mai intalnit asa ceva... parca ieri faceam un lego la o masutza si coloram niste carti impreuna cu colegii mei.... mare mi-a fost mirarea intr-o zic, cand stateam linistit la o masutza si am observat cum coleg [i-am uitat numele] cu parul cretz care ma scotea din sarite, deoarece era cu mine la concurentza la inima unei fete, s-a dus la d-na educatoare si ia zis... ",mi-a zis tatie ca Dunarea e o apa frumoasa si ca e la satu mare.... ta na na ananananananan" educatoare" nu mai... dunarea e in josul hartii si ta na nananannananannan " mi-a cazut falca-n pamant cand am vazut-o cum a facut.... mai avea putzin si ii scotea limba copilului respectiv... puahahahahh

P.S. pt. a-mi ridica falca din pamant au venit colegii mei cu o macara [din lego] sa mi-o ridice!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde verysweetgirl69 » Sâm Iun 08, 2002 4:49 am

cand aveam vreo 2 ani si parintzii aveau musafiri ... eu eram intr-o camera si stateam pe jos si ma jucam si coloram ... in fine ... si dintr-odata mi-o venit o idee ... sa iau toate hainele din sifonier si sa mi le pun pe mine ... cum pot bineinteles ... lool ... zis si facut ... usa de la sifonier era deschisa deci imi era usor sa iau haine si sa le "pun" pe mine ... am inceput sa trag haine pe jos si nu stiu ce ... la un moment dat o venit maicamea in camera ca nu stia de ce nu se mai aude nici un fel de galagie si m-a vazut cu toate hainele incujurul meu ... si i-au chemat si pe ceilalti ... povestea asta mi-o spus-o maicamea ...lol ... eu eram pe jos de ras cand am auzit :)
If you don't know me...DON'T judge me!!!
verysweetgirl69
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Mai 25, 2002 5:32 am
Localitate: Canada - Toronto

Mesajde darkshines » Dum Iun 09, 2002 2:15 am

cand aveam 13 ani am intrat pe un site numit fanclub.ro unde am gasit niste oameni ciudati si uneori infricosatori cu care am vorbit pe yahoo msger si care au venit in vizita in vara lu 2002 si carora le-am facut cinste cu cateva beri.dupa aceea am aflat ca oribilul mosh e defapt un alcoolic , fapt ce m-a determinat sa-i fac abonament la clinica de dezalcoolizare.
p.s. e 3:15 am

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 09, 2002 9:21 am

In vara anului 2002,am vizitat un copil obraznic. Nu am baut beri impreuna cu el,pentru ca nu sunt alcoolic. Dar in schimb..am mancat impreuna o multime de inghetzate. De asemenea am urecheat copilul.
PS : e 10:20,pauza meciului Mexic-Ecuador
Darky...sa nu mai aud ca stai la ore asa tarzii in noapte,pe internet
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Iun 12, 2002 1:01 pm

Pe la gradinita tiu minte ca ma distram tirindu-l pe un coleg de un picior prin curte. Ala era intins prin praf si io stergeam curtea cu el! Ca era ma in mintea noastra?

Altadata l-am descaltat pe unu de un papuc si i l-am aruncat peste gard.

Urmeaza generala.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

copilaria mea - episodul 3/partea A - liceul

Mesajde SOD » Mie Iun 12, 2002 6:33 pm

si a venit si liceul.aici treburile s-au cam complicat.in trimestrul 2 din calasa 9 am renuntat la sport din cauza noilor atractii aparute.fumatul a devenit din teribilism o necesitate, pe care nu am lepadat-o nici acum. spriturile au inceput sa se inmulteasca direct proportional cu absentele.au aparut si primele corigente.gasca de rockeri a inceput sa fie a doua familie.

dar despre asta in episodul viitor.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 25, 2002 5:07 pm

In clasa a IX a impactul cu liceul a fost covarsitor pentru mine. Eram obisnuit cu scoala generala..adica sa nu invatz la nimic sa nu fac nici o tema.
Asadar..pe trimestrul III ...ma gaseam intr-o situatzie destul de deilcata la chimie. Mai aveam o singura ora..iar mie imi trebuiau 4 note de 10 ....ca sa nu raman pe toamna. Iar eu chimie..habar nu am.
Ii zic eu lu tata..care era situatzia....iar el ma ia de mana si merge cu mine sa vorbim cu profa. Ajungem noi acolo...tata : "Saru' mainile,stimata doamna. Avem pentru dumneavoastra o mica atentzie ! " . Profa : "Nu.nu se paote ! " Tata : "Haidetzi,va rog frumos..ca vreau sa il trecetzi si pe baiatul meu ! " . Profa : "Nu domne ! nu se mai poate ! Lasatzi ca invatza si vine in toamna ! " . Tata deja enervat : "Haidetzi doamna..ca v-am pregatit special un parfum frantuzesc ! " .....si i l-a bagat cu nesimtire in geanta.
Pana la urma ..profa a luat parfumul...si ajunsa in clasa mi-a modifiact notele...astfel stand linistit pe perioada verii ! ;)

Deci iata bai Sod...ca si eu am avut probleme cu corigentzele. Am mai avut corigentze si la engleza si la fizica ! Dar niciodata pe toamna .....doar de un semestru !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Iun 26, 2002 12:54 am

hmmm...eu inca mai sunt copil!!!refuz sa vorbesc despre copilarie la timpul trecut!!!REFUZ!!!!!

asadar....cand eram eu mai micutza...faceam tot ce ar putea face o zgatie de pustoaica zvapaiata...
ma cataram prin copaci(preferatul meu era agudul din curtea scolii,mai ales vara..mmmmm),urcam pe bloc cand jucanm ascunselea si faceam concursuri care se apleaca mai tare peste(asta....daca ar afla mama,ma omoara!:D),jucam tzarile,la perete stop,elasticul,saream coarda,alergam de nebuni toata gashca din fata blocului,ne juleam si ne puneam frunze de nuc si de patlagina sa ne treaca,baietii jucau pac-pac cu gornete cu scoci,sa doara mai tare,iar noi ne enervam ca e joc pentru baieti...ma bateam cu frate-miu pana ne umpleam de vanatai....ne enervam ca nu ne lasau baietii sa jucam fotbal cu ei...cand veneau vecinii sa bata covoarele pe portile de fotbal,noi aduceam repede o minge si faceam fileu din covorul abia spalata ca sa putem juca volei...
hmmm...fara nici o grija,nici o responsabilitate...un copil fara minte si cu o multime de energie
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Iun 26, 2002 1:06 am

Eu tzin minte k avem 4 sau 5 ani shi dupa ce plecau musafirii (care veneau la aniversari,shi alte d-astea) eu prindeam momentu cand ai meu ii conduceau la usa sau nu erau pe faza shi fugem in sufragerie unde luam paharele de pe masa(in special alea cu vin k imi placea cum mirosea!) shi le goleam(alea in care mai era cate ceva)...shi apoi brusc mi se facea somn :)....shi mai shtiu o faza pe care mi-o povestesc ai mei k odata pe la 3 ani aveam obiceiul sa beu in fiecare seara inainte de culcare o ceasca cu lapte shi odata nu stiu ce a facut tata shi a pus la mine in canitza(aveam una mica de metal ...inca o mai am da nu o mai folsesc) un deterget lichd care se chema Deval...shi eu am intrat in bucatarie shi am vazut cana pe masa shi am baut,normal....din fericire m-au dus repede la urgentza shi nu am patit nimic...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 26, 2002 1:11 am

Incredibil..Mig bea vinoase la 3 ani ! ;)
Si eu la fel faceam. Am impresia ca am mai povestit urmatoarea intamplare undeva pe forum..dar o mai zic o data..pentru userii mai noi.

Tot pe la 3 ani..avem si eu obiceiul sa beau de prin paharele oaspetzilor. Si intr-o zi..tata ca sa ma sperie..mi-a turnat intr-un pahar rom Havana Club de 7 ani. Si mi l-a intins sa beau..asteptandu-se sa imi ia gurafoc..si sa incep sa tip si sa plang....dar si sa ma lecuiesc din a bea alcoolice.
Eu am luat paharul..l-am dat pe gat..si i-am zis lu tata : " Aaaaaa...ce bun e ! Mai vreau ! "
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Iun 26, 2002 1:39 am

uahaha,moshule,te-ai nascut cu alcoolul in sange,va'sa'zica...


o sa mai revin si eu...cu istorisiri de pe la scoala,dar alta data,cand nu mi se vor mai inchide ochii de somn
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator