Atins de ingeri ?

subiecte clasice

Atins de ingeri ?

Mesajde Aliosha » Dum Iun 16, 2002 8:01 pm

" Oribilul Mosh: tu ai fost atins de ingeri ?
Aliosha: nu stiu... cum iti poti da seama?
Oribilul Mosh: daca ai fi fost atins ti-ai fi dat seama ! e ceva ce simtzi ! "


Probabil ca sa fi atins de ingeri inseamna sa te simti fericit sau poate un pic mai mult decat atat.... special, fericit, implinit si norocos...
Nu prea sunt in stare sa dau definitii lucrul asta fiind indeletnicirea de baza a userilor de pe literatura dar hai sa incercam sa vedem "daca ati fost atinsi de inger". Cand ati simtit asta daca ati simtit ? Rog cei muti atei ai forumului sa nu desconsidere acest thread si sa ia titlul ca o simpla figura de stil.

Aliosha
...................

Subiect propus de Aliosha & Oribilul Mosh
Nu incepetzi cu aberatziile. Sterg tot ce este offtopic.
Oribilul Mosh
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 16, 2002 8:17 pm

Este o problema pe care mi-o tot pun. Oare sunt un mare ghinionist sau un norocos fara pereche ?
Nu imi pot da seama.

Cateodata ma simt atins din plin de ingeri. Parca toata lumea a fost special creata pentru mine.
O senzatzie cam ca in American Beauty.

Alte datzi simt ca zeii si-au intors fatza de la mine. Simt ca soarele nu va rasari niciodata pe strada mea.

E o mare dilema pentru mine ! Totusi..inclin sa cred ca sunt atins de ingeri. Ei m-au atins ...si mi-au insuflat harul lor. Depinde doar de mine sa il valorific.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 16, 2002 9:41 pm

Nu a fost niciodata exprimarea punctul meu forte dar imi place ideea subiectului shi voi incerca sa imi exprim shi eu pct de vedere.
Probabil ca eshti atins de ingeri atunci cand simtzi ca nimic nu itzi poate merge prost, cand shi anumite lucruri la care eshti de obicei mai stangaci itzi ies mai bine ca de obicei, cand itzi simtzi prietenii in jurul tau unitzi shi gata sa sa itzi sara in ajutor la cel mai mic cuvant pe care il rosteshti shi cand simtzi ca in jurul tau domina dragostea shi armonia.

Asta a fost parerea mea...loging-off.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Dum Iun 16, 2002 10:03 pm

Candva avusesem o discutie cu dl. cel Oribil despre sederea mea in Dublin si mi-a spus exact asa: Mirela,tu ai fost atinsa de ingeri.
Chibzuind eu oleaca la vorbele sale...am ajuns la concluzia ca are oarecum dreptate.

Desi sunt atat de departe de casa si cateodata ma apuca un dor groaznic de "lumea mea",de casa,si faptul ca nu vorbesc romaneste decat foarte rar ma face sa turbez...si am momente cand mi s-au inecat corabiile la mal....trebuie sa recunosc ca am un noroc foarte mare si mi s-au asternut in cale multe lucruri frumoase pe care nu le merit...

Ma intreb eu ce inseamna sa fii cu adevarat atins de ingeri....cum zicea Aliosha,probabil e o implinire,o fericire mare....cum ar fi sa iti intemeiezi o familie,sa dai nastere unui copil,sange din sangele tau si sa simti toata mandria si bucuria de a fi parinte....asta da bucurie demna de a fi pomenita....

Probabil ca ingerii ne ating pe fiecare intr-un cu totul alt fel....

Mi-a mai venit un gand...
Sa fii atins de ingeri poate fi si o stare in sine,nu?.....de exemplu contempli o priveliste,sau te bucura mult de tot o intamplare si tot sufletul iti este inundat de caldura si de emotie si te simti cel mai fericit om de pe pamant doar pentru acea clipa de emotie...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

atingerea ingerilor...

Mesajde onk » Lun Iun 17, 2002 8:31 am

eu o vad altfel, de exemplu inexplicabilele momente cand o masina trece razant pe langa tine desi era sigur ca vei fi calcat, un parfum nepamantesc ce iti gadila narile pe o strada laturalnica, cand era sa cad de la inaltime si inca nu sunt sigura ca m-a tinut cea de langa mine, o miscare brusca a mainii care atinge aer solid in intuneric, sa simti o prezenta eterica langa tine si sa fii umplut de o senzatie atat de placuta incat sa stii sigur ca e un inger, sa simti o privire calda in ceafa...sa-ti cada din biblioteca volumul indelung cautat si considerat pierdut, eventual sa se deschida si la poemul potrivit....sa fii la un examen decisiv in viata si sa gasesti raspunsul potrivit pe care nu l-ai stiut niciodata pana in momentul acela...sa-ti rasune in ureche un sfat perfect la moment de ananghie...
da, mi s-au intamplat....
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde KickAss » Lun Iun 17, 2002 11:52 am

Daca acum n-avem ce face, hai sa despicam firul in patru. Sa nu uitam ca tot ingeri sunt si Satan, Belzebub, Azazel, Belial, samd. Pe de alta parte, ingerii "buni" se impart in 9 straturi ierarhice, fiecare raspunzator de ceva. Deci, specificati ce inger v-a atins!
Aliosa, scuza-ma, dar nu m-am putut abtine!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 12:49 pm

Da,stimabile KickAss. Se observa ca esti atins de ingeri..dar de ingerii cazutzi. Ma rog neincetat pentru tine si cei ca tine.

Si daca esti atat de intelept,lumineaza-ne si pe noi si spune-ne cele 9 grade ingeresti.
Primele doua le spun si eu : serafimii si heruvimii. Spune-le tu pe urmatoarele 7.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Iun 17, 2002 1:17 pm

Cat sunt eu de ateu,tre` sa recunosc ca exista momente in care smit ca cineva are grija de mine...nu stiu dak sunt ingeri insa ,uneori,oricat de ciudat ar parea simt asta...un astfel de moment a fost acum cateva zile la un examen la care era sa fiu prins copiind dar am"simtit" ca vine profu shi am bagat fitzuica in buzunar..unii ar zice k a fost "bulan"..mie imi place sa cred k a fost altceva...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Lun Iun 17, 2002 2:00 pm

O fi starea pe care o ai cand toate iti merg prost si altul in locul tau s-ar da de mult cu capul de pereti, dar tu reusesti sa fii in continuare fericit, o stare pe care cel mai des o au copii, si pe care adultii de multe ori o considera un fel de iresponsabilitate, fara sa o inteleaga.
De curand am citit in Coelho o idee care mi-a placut si care se oarecum potriveste: " de la copii trebuie sa invatam trei lucruri: sa fim fericiti fara a avea un motiv; sa nu stam locului o clipa si sa cerem tare si raspicat ceea ce ne dorim".
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde KickAss » Lun Iun 17, 2002 4:25 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da,stimabile KickAss. Se observa ca esti atins de ingeri..dar de ingerii cazutzi. Ma rog neincetat pentru tine si cei ca tine.

Si daca esti atat de intelept,lumineaza-ne si pe noi si spune-ne cele 9 grade ingeresti.
Primele doua le spun si eu : serafimii si heruvimii. Spune-le tu pe urmatoarele 7.


Stmabile Mosh, ai dat cu mucii in fasole! Cuvantul gluma iti sugereaza ceva?
Oricum, nu stiu toate cele 9 grade dar pot sa-ti mai zic cateva: Muzele, Arhanghelii, Ingerii de rand, Stapanii, eh, nu mai stiu. Oricum 6 pana acum. Mai conteaza? Daca vrei ma interesez, dar repet, cuvantul gluma semnifica ceva pt. tine?

PS: Pastreaza-ti rugaciunile pt. tine!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 5:46 pm

Da,ma....normal ca stiu de gluma. Ca doar in gluma..ti-am raspuns ! Ce te-ai suparat asa ?

Itzi spun eu gradele,ca nu prea te pricepi.

Iubire,armonie,vointza,intelepciune,miscare,forma,personalitate,foc ! :D + ingerii normali !
Fiecare grad are o denumire traditionala. (de exemplu arhanghelii sunt spiritele focului)

Ocupa-te tu de ingerii cazutzi si spune-mi despre ei...ca astia chiar ca nu ii stiu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde KickAss » Lun Iun 17, 2002 8:15 pm

LOOOOL! Bine mah, Net avem si noi, cu harnicia stam mai prost!:D Nu, serios, habar n-aveam! Merci pt. iluminare!!!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Lun Iun 17, 2002 9:44 pm

Initial trimis de KickAss


Muzele, Arhanghelii, Ingerii de rand, Stapanii, eh, nu mai stiu.


Heruvinii daca nu ma insel!

iar in leg cu threadu o singura data am simtit ca parca am fost atinsa de ingeri poveste lunga si nu cred ca ar interesa pe cineva.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 17, 2002 10:44 pm

Nu-i stiu de pe net,Kickule. Am citit mai demult o carte a lui Carl Sagan si sunt expuse acolo aceste chestii.

Alina...Heruvinii sunt spiritele armoniei. Doar serafimii sunt peste ei..serafimi find spiritele iubirii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mar Iun 18, 2002 12:46 am

atinsa de ingeri?
hmm...nu stiu.eu nu cred ca am vreo legatura cu ei din moment ce nu cred in dzeu.
totusi senzatia ce e asociata cu expresia asta o simt in fiecare dimineata insorita cand deschid fereastra si parca vad frumusetea intregii lumi , o frumusete atat de coplesitoare incat simti ca mai are un pic si imi explodeaza inima de bucurie .
daca asta inseamna sa fi atinsa de ingeri inseamna ca cineva cu aripi ma place :D

[ da , sunt ciudata ]

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Iun 18, 2002 6:26 pm

am fost atins.si de aia buni, si de aia rai.
nu stiu ce sa zic.mi-aduc aminte de dumnezeu doar atunci am nevoie.in rest il consider un mosnegut simpatic si pus pe glume.iar cu ingerii e relativa treaba.eu personal cred ca aceste "atingeri" t-i le faci singur.
cu toate ca singura rugaciune pe care o stiu este cea cu "inger,ingerasul meu", nu prea cred in trebi d'astea si nici nu vreau sa cred.prea multe contraziceri,prea multe gogonate,prea multe fantasmagorii.
si ca revin la subiect,nu cred ca am fost protejat de nimeni niciodata!7 randuri de ingeri?pai crestinismul nu e o dogma monoteista?tatal,fiul si sf. duh si de-odata sunt trei!
cert este ca daca am fost vreodata atins,am fost atins cu piciorul sau cu pumnul vreunuia din ingeri,ca de fiecare data m-a durut si nu prea mi-a mers bine.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Iun 18, 2002 9:49 pm

mi-am pus si eu aceasta problema, dar sub o alta forma... ma gandeam, nu cumva toti am fost atinshi de ingeri in momentul in care am fost inzestrati cu un talent? eu asa cred. am avut ocazia sa-mi descopar talentele, cand am trait prin prisma lor am simtzit ceva aparte, un fior, si tot odata acea intrebare care ma trage cu picioarele catre pamant, catre cruda realitate, "oare e bine ca am inceput asta?". ma gandeam astazi, ca ash avea doua ramari:
-nenorocul: pt. ca m-am nascut intr-o tzara ca romania, intr-o familie nefericita, aceste lucruri m-ar fi putut demoraliza
-norocul: probabil ca dak nu m-ash fi nascut pe plaiurile acestea, nu ash mai fi "gustat gustul" amar al infrangerii, nu ash mai fi aflat ce inseamna lupta.
si mai cred ca am fost atins de inger in momentul in care am conshtizat ca absolut nici o persoana nu ma cunoaste cu adevarat, nici macar adevaratii prieteni, ca pot sa fac o diferentza, intre melacolie, si realitate.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Mar Iun 18, 2002 10:13 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Alina...Heruvinii sunt spiritele armoniei. Doar serafimii sunt peste ei..serafimi find spiritele iubirii.


pai nu prea ma am la fazele astea cu ingerii sincer nu ma prea intereseaza heruvinii ii stiu din Paradis in destramare-BLAGA! ;P
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Aoleu soro!

Mesajde DEATHANGEL » Mar Iun 18, 2002 11:11 pm

Initial trimis de alina


pai nu prea ma am la fazele astea cu ingerii sincer nu ma prea intereseaza heruvinii ii stiu din Paradis in destramare-Arghezi

Se scrie HERUVIM, iar poezia apartine Maestrului clujean Lucian Blaga...Hmmmm, ce-o zice d-na Dorli Blaga?:mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Aoleu soro!

Mesajde alina » Mie Iun 19, 2002 10:08 pm

Initial trimis de DEATHANGEL

Se scrie HERUVIM, iar poezia apartine Maestrului clujean Lucian Blaga...Hmmmm, ce-o zice d-na Dorli Blaga?:mad: :mad:


e o vraiste in capu meu de nedescris asa e cand incerci sa inveti ceea ce n-ai invatat 4 ani sper ca pan la bac voi putea face o oarecare ordine !Blaga e albanez(jud.Alba)!
Ce bine mi-ar pica akuma 'o atingere de inger'!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde axeandra » Dum Aug 18, 2002 11:17 pm

voi asociati totul(aceasta "atingere a ingerilor) cu o senzatie mai mult decat cu o prezenta
nu zic ca se coboara ingerii pe pamant, ci doar(fara sa fiu vreo mare credincioasa) ca uneori ei apar exact la momentul potrivit si te salveaza dintr-o situatie pe care o credeai fara iesire, sub forma acelor oameni pe care ajungi sa-i iubesti nu numai pt ca te-au salvat pe tine dar si pt ceea ce sunt(nu ingeri, doar oameni dar niste oameni extraordinari)
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

DA

Mesajde J'adore » Lun Aug 19, 2002 1:40 am

NU sunt eu foarte credincioasa(nu sunt atee, sunt ortodoxa), dar cred ca am fost atinsa de ingeri de cateva ori, exemplu: acum un an mergeam cu rolele pe afara, vroiam sa traversez, si eu ca uituca nu m-am uitat sa vad daca vine o masina(mai aveam si castile la urechi), norocul meu a fost ca masina nu mergea cu mare vitaza, m-am ales doar cu o mare entorsa la mana stanga si cu o super vanataie pe piciorul drept, piciorul cu pricina ma durea cand calcam pe el.Mai sunt destule! :D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Aug 19, 2002 10:37 am

Acum, cugetam la faptul ca in permanentza langa noi avem un inger pazitor, dak nu suntem prea pacatosi. Cand eram mic, bunica imi spunea cu lacrimi in ochi 'nu fi rau, sa-i dai si lui jucaria, ca uite asa a facut si bunicul tau, iar ingerashul lui la parasit, pt. ca nu a fost cuminte, si acum numai este printre noi'.

Ieri am fost la mormantul, unui priten drag [nu mai comentez], si i-am adus 4 trandafiri. m-am ashezat in genunchi si mi-am spus ca este intr-un loc mai bland, ridicat de umeri de catre ingeri sai pazitori, deci ATINS DE INGERI.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde axeandra » Lun Aug 19, 2002 10:20 pm

o sa explic ce am vrut sa spun
eram prin croatia(cred), ne pierdusem de mult de prietenii nostri, si drumul cu masina prin tari de genu' asta nu ne incanta prea mult
la un mom. dat ne-a fost dat sa vedem( :) ) o masina din acelasi judet ca noi, care veneau tot din italia si...culmea, cum aveam sa aflam mai tarziu, erau vecini cu noi
tipii lucrau in italia si se intorceau acasa....cunosteau la perfectie deci drumul pana in romania, sau si mai bine zis pana in fata blocului
dc s-au dovedit ei a fi un dar divin?
pt ca datorita lor am stiut pe unde s-o luam atunci cand brusc indicatoarele care trebuiau sa ne conduca spre casa au incetat a mai fi scrise cu literele pe care le cunosteam(erau scrise cu litere slave, sau ma rog ce alfabet o fi fost ala) si implicit asta ne-ar fi impiedicat sa ajungem acasa, si tot datorita lor am stiut care sa fie spaga pt vamesi, cum sa fie data, in ce cantitati etc; ca sa nu mai pomenesc de lungile zeci de ore de stat in vama cand ne-au tinut companie
cu alte cuvinte am ajuns acasa.....si nu datorita noua
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Lun Noi 04, 2002 11:48 am

Atins de ingeri...Nu am cunoscut deocamdata fericirea aceea sublima si de neinteles pt. cei care nu stiu sa iubeasca,deci nu cred ca am fost atinsa de ingeri:( ....Cred ca ingerii nu pot atinge decat pe cei care pot fi cel putin la fel de inocenti si puri ca ei insisi....sau poate ca ar trebui sa astept pe cineva care sa ma iubeasca sincer,care nutreasca pt.mine numai sentimente pure,poate ar trebui sa astept o dragose naiva pt a fi atinsa de ingeri...dar cum foarte putini mai stiu sa iubeasca asa cum trebuie....
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 04, 2002 11:58 am

draga mea felina ,sa stii ca atinsul ingerilor nu se refera neaparat la iubirea dintre doi oameni. nu tre' sa te iubeasca cineva sincer..pentru a fi atinsa de ingeri.

eu de exemplu ma simt atins de ingeri..in timp ce ma plimb prin padure..iarna. si totul in jurul meu e de un alb imaculat. si zapada e inca neatinsa . iar copacii troznesc din cauza gerului cumplit.
Atunci imi pare ca sunt cuprins de o stare de beatitudine...si ingerii imi par aproape.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ROBAKITA » Lun Noi 04, 2002 6:38 pm

''ATINS DE INGERI!'', o intrebare la care imi pun de multe ori ,tinind cont la cite am trecut prin viata si ca pina la urma am nimerit destul de bine.

Nu sint o mare crendicioasa(zi de zi la biserica sau mai stiu eu ce),dar cred foarte mult in ''cel de SUS'' si cred ca de mica m-a ''avut'' in grija, spun asta pentru ca ,eu personal, nu am stiut ce-i ''greul-n viata'',asta nu inseamna ca am dus-o ca-n ''rai'',dar am avut mult noroc in viata ,mai ales atunci cind nu ma asteptam ,acelasi lucru nu pot spune ca am avut si-n dragoste.Oricum nu ma pling ,pentru ca stiu ca am avut noroc,mai ales atunci cind am venit in GRECIA cu fratele meu si alti prieteni,la numai o saptamina l-am cunoscut pe actualul meu sot,destul de bine financiar,tine la mine ,ma iubeste si-mi satisface si mofturile pe deasupra,nu trebuie sa muncesc ca sa maninc,ci butonez toata ziua la http://www.fanclub.ro,sa vorbesc cu ''voi''.Mai am si o fetita de 2 ani jumate ,care nu seamana perfect cu mine dar are ochii mei si sarmul de a inebuni baietii si asta ma multumeste.
Iar inainte de a veni in GRECIA ,imediat dupa terminarea liceului,cistigasem la PROTV la emisiunea lui M.TATULICI,500 000 de lei(pe atunci erau doua salarii)si un post de munca ,destul de bun in centrul orasului la cel mai solicitat ANTICARIAT din IASI.
Deci pot spune ca sint atinsa de ingeri si inca bine,nu vreau sa ma laud,ca poate ma vor iuta si mai am nevoie de ei ,sa-mi dea si dragostea vietii pe care o astept si acum.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Hera » Joi Noi 07, 2002 2:45 am

Atinsa de ingeri? Atunci cand simt acut, la o intensitate de cateva ori mai mare decat normalitatea ,orice senzatie, emotie, soapta,imagine. De ce ? Fiindca ma bucur si sunt multumita ca fac parte din acei oameni care au timp sa atinga o floare,care au dispozitia sa stea 2 ore sa priveasca cerul, parasiti de ganduri , care vad un sens in toate acestea. Ma simt norocoasa ca ma pot desprinde de cotidian,de griji, de munca, de cuvinte, de oameni , ca ma pot opri din drumul meu pt o clipa ca sa privesc in jur,sa mai bine-zis, in sus si pot simti ; orice,pana si tristetea si singuratatea si tacerea ( chiar si in momentele cand ma aflu in mijlocul unei multimi ), pana si acestea ma fac ,atunci , sa zambesc.
Atinsa de ingeri? Atunci cand simt ca ma pierd, ca nimic nu ma poate salva , numai o atingere ( sau soapta? ) de inger ma poate face sa ma regasesc...:)
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

bau

Mesajde PreferatA » Mar Noi 12, 2002 10:10 am

in orient ...e spune ka atunci kand auzi cocoshul cantand .. sa te bukuri caci inseamna ka a vazut un inger ... iar daca auzi un magar ... sa te inchini si sa te intristezi caci inseamna ka a vazut in diavol .. brrrrrrrr
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Sâm Feb 26, 2005 8:11 pm

A fi atins de ingeri.in viziunea mea,e sa gasesti o cale de mijloc(solutie,scapare etc),intr-o situatie limita,sa scapi ca prin urechile acului dintr-o nenorocire,sa fii vindecat de o boala aparent incurabila,sa ai puterea de a merge inainte si de a-ti atinge telul, sau pur si simplu sa te simti fericit,implinit pe toate domeniile,intr-un cuvant sa te bucuri de mai multe sanse care ti le ofera viata(mai multe decat au avut altii),sa fii privilegiat fata de restul oamenilor.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator