Jucarii

subiecte clasice

Mesajde zuza » Sâm Aug 31, 2002 2:12 am

Mi-am mai adus aminte de niste jucarii pe care nu le-am mentionat: domnul foca si doamna tigru.
Domnul foca este unul din animalele de plus pe care mi le-am luat cand am venit prima data aici, acum 4 ani. L-am achizitionat cand am fost prima data la Niagara. De fapt l-am luat de la un parc de distractii de prin zona unde m-am jucat la chestiile alea unde bagi fise si iti da tichete. Atunci a dat norocul peste mine si am strans in jur de 5000 de tichete. Si drept rasplata mi-am luat un animal de plus care reprezenta mascota parcului si anume o foca imbracata in rege. M-am atasat destul de mult de jucaria asta si penttu un an intreg am dormit cu ea
Doamna tigru este prima mea jucarie luata in Canada. Am achizitionat-o la Ontario Science Center. Nu iti poti da seama daca este mascul sau femela dar pentru ca este alba am hotarat sa o consider femela. Titlul de doamna i l-am dat datorita varstei destul de mari: 4 ani.
Si aceasta este povestea celor doua animale de plus.:D
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Amaterasu » Sâm Aug 31, 2002 10:15 am

Eu cand eram mica eram foarte baietoasa asa ca nu ma jucam prea mult cu papusile...MA JUCAM CU MASINUTELE!Da, asa e!Si ma mai jucam de-a pompierii,asa ca cea mai draga jucrie imi e o masina (maricica)de pompieri si o minge(dezumfalata)de fotbal(pt. ca imi placea sa joc fotbal!!!Ce daca eram fata?!)...
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Dulcika » Dum Sep 01, 2002 11:38 am

Eu am o jucarie de plus.. dar nici pana astazi nu stiu ce reprezinta. Arata ca un porc(rotund si cu rat).. are coada si coarne! Poate ma ajuta cineva sa-mi dau seama :confused:
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde angus » Lun Sep 02, 2002 12:03 pm

dulcika> ce culoare are animalu' ala? e vernil? am shi eu unul cu o descriere similara, l-am decretat hipopotam. :D
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Dulcika » Mie Sep 11, 2002 6:27 pm

Negru in jurul ochilor ..urechi si limba roz in interior. Prezinta pete pe corp(ca o vaca)..:con:
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde Jasmine » Vin Sep 13, 2002 3:14 pm

well..eu am o gramada de jucarii de plush..cel putin aveam o gramada..acum mai toate si-au gasit refugiul in camera surioarei mele mai mici..Carina(4 ani) .. cand eram micutza,aveam o intreaga ierarhie de papusi Barbie..cam 50 ..sa nu mai vorbesc de casutze, hainutze..si alte chestii de-astea..in fiecare zi le schimbam,le pieptanam..ma jucam asa de frumos cu ele.. :) acum , Carina le-a distrus..nu mai e nici una intreaga..ba fara o mana , fara un picior sau fara un cap..lol.. daca intrati la mine in camera veti putea admira numai animalutze de plush ..le iubesc atat de mult !! toate le-am primit cadou si reprezinta o valoare sentimentala imensa pentru mine!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Mie Dec 25, 2002 3:00 am

Jasmyna: ai postat 2 mesaje aproape identice :) unul pe prima pagina si celalat aici :)


Jucarii ......wow :) .....asta e "domeniul" meu preferat ! :p

Scriam mai devreme pe un subiect depre amintiri ....si mi-am dat seama ca una dintre amintirile la care nu ash renuntza sunt kiar jucariile mele .....pe care atunci cand le privesc imi aduc aminte de tot ....de atunci cand stateam ore in sir si ma jucam :) .....

Le am inca pe toate :) ...si tin mult la ele !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde UnaDulciKa » Vin Ian 03, 2003 1:00 am

Mie imi plac la nebunie jucariile de plush. Am o colectie de vreo 50 de jucarii pana acum..pacat ca nu sunt mai multe..:)..dar toate sunt super haioase si imi plac rau de tot...cred ca o sa imi placa pana "la adanci batraneti"...:)
UnaDulciKa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Ian 01, 2003 11:54 pm
Localitate: Turnu-Severin

Mesajde genicon » Dum Ian 05, 2003 2:10 am

Initial trimis de Dulcika
Negru in jurul ochilor ..urechi si limba roz in interior. Prezinta pete pe corp(ca o vaca)..:con:


E clar atunci! Ma mir ca inca nu ti-ai dat seama ce este. Dar te ajut eu - este vorba de o specie foarte rara de reptila-mamifer cu rat si pete. Adica un fel de accident genetic intre un catzel dalmatian si un diavol tazmanian (parca ziceai ceva si de coarne?). :) Aceasta specie e originara de pe Atlantida si mult timp s-a crezut ca a disparut. Acum insa e clar - inca exista. Se numeste, stiintific: gylopomedusas dalatiodracuporcus, sau, in limbaj popular "canaice" (cand n-ai ce face)
Cu placere pt ajutorul acordat si...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Dum Ian 05, 2003 9:54 am

Jucarii,woaw,desi nu mi-a palcut niciodata sa ma joc cu papusile,dar am foarte multe si acum mai cumpar papusi,dar de portelan ,dar imi plac foarte mult si acele jucarii mai haioase sau mai precis acei mostruleti cu figuri haioase ,tot felul de animalute de plus,am o pisicuta foarte simpatica de la o prietena de-a mae ,cind am venit in Grecia,dar am si foarte multi monstruleti,imi mai plac si dinozaurii dar si animalele de plus imense,cind ii cumpar fetei mele o jucarie ,ma uit mai mult daca imi place mie si apoi ei,hahahahaha,mishto nu?!
Adevarul e ca am multe jucarii ,cica sint ale fetei mele ,dar de fapt sint mai mult pentru mine.
Aaaaa,am uitat sa mentionez ,imi mai plac si acele animalute care mai si cinta dar si danseaza,am un dinozaur foarte dragut ,din America,cinta si danseaza,e mishto de tot.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Aragorn » Lun Ian 06, 2003 5:02 am

Eu jucarii mai am numa masinute cu telecomanda, adika am vreo 10 :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Vin Ian 17, 2003 12:37 pm

eu am primit o super jucarie acum un an de la tata....e un mos care sta aplecat si cu pantalonii in vine si are un butoi fix langa fund...
acum sa va spun ca face el...
are o mana intinsa la spate si in ea tine un bat cu un cerc in capat (batul cu cerc si butoiul sunt un iribal (daca mai tineti minte ce e aia...)
apasand pe un buton moshul baga batul in butoiul plin cu spuma (sampon sau spuma de baie) si apoi il duce in dreptul fundului moment in care elimina aer (ca sa fiu politicoasa) si in acest fel prin cerculetul ala ies baloane de sapun....
nu stiu cat de mult ati inteles din descrierea mea dar sper sa va puteti inchipui pt ca e bestial...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde river » Lun Ian 27, 2003 9:49 am

Camera mea e inundata de jucarii de tot felul. "Jucariile" cu care inca dorm, desi am o varsta:) sunt trei, Pufulete (un urs mare, galben, pe care il am de la varsta de trei ani), Bobi (un clown de care toata lumea zice ca-i urat, dar pe care eu il iubesc enorm si pe care il am de la varsta de 5 ani) si cu Bobica (o fetiza clown, pe care o am de la 7 ani). Cateodata mi se face asa de mila de celelalte, incat le pun si pe ele noaptea in pat si le invelesc (dar nu in patul meu, ca n-am atata loc).
Ce sa spun, cred ca le-am dat viatza si asta de multe ori o citesc in ochii lor... Am sa cred in zane si povesti cat voi trai....:)
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Ian 27, 2003 9:26 pm

Camera mea inca este plina de animalutzele mele iubite din plush.. Desigur ca nu ma mai ating de ele, dar au ramas pe rafturi, amintindu-mi de ani care au trecut :D O mare parte din ele sunt niste animalutze care se numesc Beanie Babies (nu se gasesc in romania, dar in state sunt foarte populare :D ) ... Am ursuleti, pisicutze, catelusi, soparle, maimute, pesti, etc. Cand eram mai mica mereu o rugam pe mama sa-mi cumpere..... Pe undeva prin pod presupun sunt aruncate si vechile papusi (nu va puteti imagina cate aveam... nici eu nu stiu!!! Dar imi amintesc ca am trait sa ies din Toys R Us cu 15 papusi intr-o zi...cumparate de mamica mea iubita :lol: ) Tinand cont ca am un frate, nu o sora, nu am putut sa le dau... si nici nu as vrea :D De fiecare data cand ma uit la ele imi amintesc de vremea cand eram copil (si acum tot copila sunt dar ma rog :hehe: )

Alte jucari?? Am avut multe, am fost un copil rasfatat, nu pot sa ma plang :a
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Feb 01, 2003 12:07 am

A cam trecut vremea jucariilor si pentru mine..:). Am avut multe in copilarie, toata ziua ma jucam, dar cum eu sunt o adevarata "distrugatoare" nu stiu daca mai am vreuna intreaga. Cel mai mult imi placea sa cant la pian. Aveam unul miniatural din lemn cu 12 clape pe care l-am scapat pe jos si s-a intamplat ce s-a intamplat. Am avut multe papusi si nici alea n-o duc mai bine.

Acum mi-au mai ramas cateva animalutze de plus pe care le folosesc pentru decor; un papagal care repeta dupa mine pe banda si un maimutzoi Magogo care incepe sa cante "Macarena" atunci cand bat din palme. Dar nici cu alea nu prea ma mai joc..:D..
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Lun Mar 03, 2003 10:48 pm

Eu shi jucariile...myke tyson shi adversarul. Nu mai am nici o jucarie din cate am avut. Tzin minte ca aveam multe Hotweels shi Matchbox-uri dar din pacate eu eram prea curios sa vad ce e inauntru asha ca lu-am un ciocan ceva, shi le spargeam:(. Aia era cam de vreo 8 ani, acum fiind mai mare am intrat in posesia altor "jucarii"...am un AK 47, un 9mm, o sabie samurai, doua grenade, o bazuca, un set de cutzite, o pushca de vanatoare shi un shperi paralizant...beton "jucarii" nu???:)
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Mie Mar 19, 2003 10:40 pm

Eu am o colectie imensa de jucarii de plus. Bineinteles ca nu ma mai joc cu ele, dar inca imi place sa le colectionez. Cum nu am nici o sora si nici un frate, mi-au ramas toat jucariile. Totusi, pe multe din ele le-am distrus complet...
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Potbeli & Blaubar

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 20, 2003 5:37 pm

In sfarsit cineva a avut mila de mine...si mi-a scanat pozele. Asa ca putetzi sa ii vedetzi si voi pe Potbeli & Blaubar in toata splendoarea lor.
Potbeli este ursuletzul panda....iar Blaubar este lupul albastru.

angus si darkshines....astept parerile voastre. Care vi se pare mai marfa ? Mie imi plac amandoi la fel de mult. :p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Joi Mar 20, 2003 5:44 pm

sunt superfrumoshi amandoi shi potzi fi mandru ca ai asha prieteni buni. sunt sigura ca de multe ori te-au ajutat la greu shi ca merita stima ta. te rog maxim sa ai grija de ei ca de copiii tai! vezi ca o sa ii intreb daca sunt multzumitzi de tine shi de felul in care te comportzi cu ei! :)
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde darkshines » Joi Mar 20, 2003 6:34 pm

blaubar, clar! nu ti-am mai spus de cateva ori? blaubar e lup, e albastru, ce mai vrei :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Sep 20, 2003 4:45 pm

Eu aveam , tot cand eram in tara multe jucarii ... animalute de plus , dominouri , cuburi ( nu lego ) , discuri ( din-alea care se intrepatrund ,si poti contrui ce vrei cu ele , au si gaurele .. ) , numere de plastic , cu care ma puteam juca in nisip ... papusi , care au ajuns sa aiba prjituri in ochi ... nu pot sa zic ca sunt bine pastrate . Cea care a ramas intacta e o papusa , un bebel de jucarie , pe care l-am primit cand aveam vreun an si ai mei nu mi l-au dat sa ma joc asa ca e intreg :cry:
Din jucarii nu am prea aruncat sau distrus prea tare , am o surioara care mereu avea nevoie de ele , asa ca au ramas inca intregi , mai ales ca dup-aia au aparut verisorri , care vor mereu sa se joace cu cuburile ...
Am adus aici cu mine un soricioi mare , care canta daca-i strangi manuta , un catelus ( primul meu animal din plus , care a ramas intreg ) , un porc roz , in care stau bani , o veverita ( e singura care are nume : Dely ... nici Chip , nici Dale ) si un elefantzel ... cam atat ... dar inca vreau jucarii , nu-s asa de mare ca sa nu mai vreau ... si le vreau pe alea din tara .. :cry:
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde cat_ » Vin Noi 07, 2003 6:00 pm

Jucarii?:) Pai,asta-i cuvantul magic pentru copii.''Daca eshti cuminte,itzi cumpar o jucarie.''Va amintitzi intrebarea?:D
Am avut shi eu jucarii frumoase..unele de pe vremea mamei..de exemplu papushile inalte,cu ochi mari..shi altele din secolul asta:D
Tineam jucariile pe un dulam .inaaaalt[asa mi se parea atunci]..,dar care-mi starnea intereseul shi imaginatzia.
Dar,cand cresti,jucariile nu mai au acelasi farmec pe care l-au avut candva,in ''anii tineretzii'[hehei ..ce ani!!!:) ]:( .....sunt doar nishte simple obiecte ''de cand erai mik'' shi pe care le vei pastra pentru generetzia urmatoare,sau[daca ai suflet bun] pentru copiii care n-au avut ocazia sa se bucure de nici o jucarie.
...sper ca n-am fost patetik.....nu de alta,dar am inclinatzii... :hehe:
Amintirea este un singura Rai,de unde nu te poate goni nimeni......
Si tot ea este floarea de pe mormantul ..unei iubiri PIERDUTE......
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Mesajde wwritza » Lun Dec 01, 2003 8:57 pm

Mai am inca un urs albastru :P ( atunci nu ma intrebam d c naiba e albastru !?!? ) si un clown pe care l-am tuns. Aveam un fix cu tunsul parului la toate papusile. Poate unii credeau ca voi ajunge o mare coafeza....dar bietele papusi (fara par oricum...) s-au revoltat si viitorul meu stralucit in ale coafurii a fost brusc stipat
Si cand eram mika obisnuiam sa le crosetez haine asa ca mai am inca o colectie intreaga de haine....pt doritori....
...sau, cum spune mama..."puna mana, marita-te, fa copii sa aibe cine sa se joace cu ele..."
( n-am inteles care-i leg intre una si alta..)

Si fiindca eram singura fata intre 3 frati, nu am avut nici-o papusa care sa aibe capul pe umeri mai mult de 2 zile...era imediat decapitata...
Am mai avut un aragaz cu butelie (lool.... de jucarie), iar unul din fratii mei avea o masina de butelii, iar eu ca proasta il ateptam sa vina cu masinuta cu butelii sa-mi incarc eu butelia sa am cu ce gati la papusi....
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 06, 2004 10:03 pm

In atasament puteti vedea ce am primit de Craciun de la o prietena.

:p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Jucarii

Mesajde dany_70 » Sâm Ian 10, 2004 8:22 pm

Hi Mosh!

Tin minte cand eram la gradi am avut un ursulet la care am tinut enorm dar care sa pierdut.......
Ai mei au cumparat altul identic .......dar tot nu era ursuletul meu.
Imi plac ursii si am multe jucarii de plush elefanti,catei,soricei,hipopotami dar nici un ursulet....
Avatar utilizator
dany_70
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 am

Mesajde Necko » Sâm Ian 10, 2004 9:41 pm

OM, ce bine-ti sta rosu la fata si cu minute si picioruse albe.....

Cind am implinit opt'shpe ani, am primit de la ai mei un urs de plus, mare si galben, care a capatat numele de Bozzo. A rezistat eroic pina cind aproape am terminat facultatea si cind i l-am dat verisoarei mele mai mici care-l are si acum, cu toate ca intre timp s-a maritat si ea.

Dar jucaria mea preferata a fost o papusica din plus albastru, Jilly, care avea doar fata dintr-un fel de cauciuc, cu niste ochisori albastri superbi si in rest era doar plusul albastru umplut cu vata. Cind se murdarea, scoteam vata din ea, spalam plusul si o puneam la uscat. Intr-o zi tata a considerat ca papusa e terminata si mi-a aruncat-o la gunoi. Seara, cind sa ma culc, nu am mai gasit-o. Am aflat cu disperare ca Jilly era la tomberon. Am inceput sa pling si sa ma jelesc, asa ca tata s-a dus noaptea sa o caute si.... am avut noroc. A gasit-o. Am fost super fericita. Am spalat-o si am repus-o in drepturi. Am uitat sa va spun ca toate acestea se intimplau cind eram studenta. Intr-o zi, verisoara mea, in timp ce vorbea la telefon, i-a zgiriat atit de tare un ochi, ca am fost nevoita sa o duc la un "pictor" sa-i reconstitui ochiul. N-am vorbit o luna cu vara-mea. Cind am terminat facultatea, am luat-o cu mine la Portile de Fier II. Acolo nu stiu ce s-a intimplat dar acum nu o mai am....;P

Andreea, fata mea, are mania gargaritelor. Toata camera ei e plina de gargarite: pernute, luminarele, ceas cu gargarite, tabloase cu gargarite, cutiute de bijuterii cu gargarite, cani si farfurii cu gargarite, asternutul de pat cu gargarite, are un inelus de aur cu gargarita si, desigur, in camera ei de la camin, la Timisoara, e plin de "gargarite"! Din cauza asta are si o porecla. Gargarita!

Fiului meu ii plac luptatorii. Nimic nu-l face mai fericit decit un Batman sau un Spiderman, sau un robot luptator, etc.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Indieni...

Mesajde Aurolacul » Dum Ian 11, 2004 3:49 am

cand aveam vreo 7-8 ani, jucariile mele preferate erau niste cowboy shi indieni de plastic, cu cae ma jucam mai tot timpul cu cel mai bun prieten de al meu. Atuncea veneau in serii, shi eu aveam cam vreo 20 de serii, in total vreo 200 de cowboy shi indieni, care in fiecare dupa amiaza dadeau batalia mare, unde captivii erau executati shi aia din viatza continuau povestea. Acuma nu mai stiu ce s-a ales de indienii aia, shi de cowboy. Stiu ca i-am dat la fratele meu cel mai mic de 7 ani, acum 2 ani, dar nu mai stiuunde au disparut jucariile mele preferate.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mie Feb 04, 2004 9:26 pm

De ziua mea , anul trecut , am primit un ursulet care canta , si nu mai vrea sa se opreasca , asa ca sta fara baterii , ca face prea multa galagie . De la moshu' , Craciun , bineinteles , am primit doi .. ratoni , cred ca sunt ( o sa le fac o poza , si o sa o atasez aici :yD ) si stau bot in bot ; daca tragi de ei , e unul care vine inapoi , sunt super dulci !
Sunt mai rea decat aia mici ! Am luat , cand am plecat din tara , o papusa pe care o am de cand m-am nascut ! Nu stiam ca e asa veche , credeam ca are 19 ani , nu 20... e un bebelush frumos si cand o sa am unde sa il asez , o sa fie mai frumos decat acum , cand sta printre alte lighioane ;)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Feb 05, 2004 3:10 pm

Am zis ca o sa pun o poza cu ratonii :yD
Langa ratonii mei , sau ce animalutze sunt , mai e si un pestisor galben , pe care cica il cheama Boulet , e prieten cu Nemo , cred . Pe Boulet asta , il poti umple cu apa , ca sa stropesti lumea :yD Sper sa il am si pe Nemo , o sa mai cumpar ceva cereale , sa mai gasesc \:/
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Mar Feb 24, 2004 9:36 pm

Am avut o caruta de jucarii cand eram un kiddo dar hmm din pacate nu au supravietzuit prea multe...

Tot ce mai am sunt doi Pinochio, un negrutz si o pisica din plush, care si alea stau prafuite printr-un coltz pe la bunica...
Anyway am tinut f mult la un maimutzoi din plush..era mare si il chema Toto :yD dar l-am scapat in fantana la mamaia ..awwwww ce-am plans...va dati seama ca l-au scos varza din apa:( ;P
Mi-au mai placut mult papushile Barbie....dar nici alea n-au supravietzuit pana in ziua de azi..plus ca aveam mania de-a le taia paru si a le roade picioarele
*p :drool: ...

Va pupic,

Nanooky.... :love:

PS: Aici sunt cateva jucarii la care tin f mult...Ursul este cadou de la My hubby..hahaha...de fapt toate sunt de la my hubby*P
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron