Mare ti-e gradina,Doamne !

subiecte clasice

Mare ti-e gradina,Doamne !

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 01, 2002 1:22 pm

In acest thread vom vorbi despre acei oameni ciudatzi si nastrujnici care ne ies cateodata in cale. Despre gesturile,vestimentatzia sau atitudiea lor.
Eu cred ca titlul subiectului spune totul ! Sper ca atzi inteles cam ce doresc ! (ma scuzatzi..dar stau mai prost cu exprimarea,momentan)


..............

Astazi m-am dus sa platesc lumina. Si acolo la coada era un om care era imbracat in felul urmator. Avea pantaloni de stofa,pantofi cu ciucurash si fara siret in picioare ,tricou cu Parma...si cravata !
Incredibil ! Purta cravata la tricoul albastru al Parmei..pe care scria mare Parmalat ! :D Cravata era cu dungi !
In rest omul arata normal. Cam la vreo 35 de ani. Si-a platit constiincios factura la lumina...si a plecat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Mar Iul 02, 2002 9:10 pm

eu am vazut multi oameni ciudatti ..dar singurul care imi vine acum in minte este un baiat pecare l-am vazut acum cativa ani..vreo 3-4 ... pe litoralul romanesc , la Neptun. Daca te uitai de sus la el totul era ok..avea un tricou(nu mai tin eu minte ce culoare:D ..asta nici nu prea conteaza) cu pantaloni trei-sferturi bej cu buzunare .....si ..acum e "ciudatul" avea nishte incaltzari gen Andre ...cu talpa de vreo 12,13 cm ....am crezut ca nu vad bine. .apoi m-am gandit ca poate e prea scund.....dar nu era.. era un om cu inaltime normala.....apoi am zis ca poate asha se poarta si sunt eu mai inapoiata..... :con: dar totusi a fost primul si ultimul(pana acum ) pe care l-am vazut incaltat cu asha ceva .....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mamica tatuata!

Mesajde Just #1 » Mar Iul 02, 2002 9:49 pm

Zile-le astea am vazut ceva wheird rau de tot! Pe strada in centrul Timisoarei trecea o mamica cu fiusu de vreo 5 ani,ea avea vreo 35-40...pana aici nimic ciudat,buba era ca tipa era tatuata din cap pana in picioare! In general unei femei nu ii sta bine cu tatuaje,asta avea si copil deci era "tatoo mami"! :)
Urat!
Just #1
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Iun 24, 2002 11:04 pm
Localitate: TM

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 02, 2002 10:58 pm

Hai sa va mai zic si eu una.

La un examen din acest an....eu si cu niste colegi de'ai mei de facultate....strangem niste bani impreuna..sa ii dam unui prof...sa ne treaca si pe noi.
Si mergem noi la profu ,ii dam banii..si acesta ii primeste cu zambetul pe buze. Noi fericitzi nevoie mare..stam linistitzi.
Cand ne da rezultatele..noi totzi picatzi. Picatzi..si cu bani dadutzi. Mergem la profu il intreb ce se intampla....el ne zice sa mai venim inca o data ca nu poa' sa ne treaca...ca cica tre sa mai invatam..ca e spre binele nostru.
Dam noi dupa o saptamana inca o data examenul..aceiasi poveste..ca nu meritam sa ne treaca.
La care eu m-am enervat nespus...si am facut presiuni enorme asupra lui sa ne dea un cinci...iar proful ne-a dat,de frica !

Oricum...atzi mai pomenit asa ceva ??? Profesor care primeste mita....si care nu doreste sa treaca elevii ce i-au dat mita respectiva ! Cum este posibil asa ceva ??????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

un user interesant

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 03, 2002 4:25 pm

Userul Salavastru ....a trecut in caseta cu informatziile despre el urmatoarele :
numarar AOL : http://www.AOLIN.com
numar yahoo : http://www.yahoo.com
pagina ersonala : http://sergiu_s


:D

E nascut in 1987 si e din Botosani ! He ,he !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Iul 03, 2002 8:03 pm

hahaha,Moshule!!nu-mi place sa o spun....dar "i told you so!:p"

intr-o zi,mergand eu agale spre plaja,am ramas putin socata de ce mi-au vazut ochii.
2 tipi mergeau pe strada si conversau aprins.primul era imbracat normal,nimic de remarcat.al doilea in schimb...extravagant sa-i zic oare??purta asa: o bluzitza cu maneci scurte,foarte stramta,de un galben strident...si scurtutza ca i se vedea buricelul; o pereche de pantaloni intre lungi si trei sferturi(adica ii ajungea o palma mai sus de glezne),de asemenea stridenti-portocalii cu alb la culoare; in picioare,o pereche de slapi de dama,de un gri metalic.unghiile la picioare,frumos colorate in rosu,mainile si ele date cu oja(cred ca de culoare gri-albastru,tin minte ca mi-am zis amuzata ca are aceeasi oja ca si mine).si pentru a completa portretul...tipul avea o coafura putin feminina,un machiaj destul de discret(in afara de rujul rosu aprins din abundenta) si o pereche de cercei mari si cu zorzonele.

Acest om..m-a amuzat nespus de mult.....in afara de prost-gustul aratat(am si eu un prieten destul de apropiat care e gay,dar cel putin arata respectabil),mi-au mai sarit in ochi gesturile de "maricón"(ce pacat ca nu exista un echivalent al acestui cuvant in limba romana!!) ale tipului,dar naturaletea putin ostentativa cu care le facea.(ceva gen...uite-ma!!da,da!sunt pe invers!!!)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 04, 2002 8:57 am

Dar poate era femeie,mai Mirela. Ca si eu mai vad unele femei pe strada...care zici ca sunt barbatzi..atat de "frumoase " sunt.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Iul 04, 2002 10:09 pm

deci... sa va povestesc si eu, eram pe strada.... iesisem din mall... eram cu 2 fete si inca un baiat....vorbeam noi mai radeam, si ajungem in strda, cum iesi ajungi la linia de tramvai...si nu m-am uitat inainte sa traversez... si am sarit in fatza tramvaiului l-am depashit... si... vatmanul a facut ceva ce nu am ashteptam .... a oprit tramvaiul, si a scos capul pe geam, si cu accent mai rau ca cel al unui tzigan mi-a zis "pushtiu, pushtu', ia vino tata aci... du-te si tu de ia-mi un pachet de snagov" pe mine ma pufnit un ras copios, iar ala [un obez incurabil] face "hai nu te holba la mine, ca dak iti fut una te desfintzez... hai treci in la magazin, treci la magazin..." a ridicat un bratz[ce emana un miros foarte 'placut'] si a vrut sa-mi dea o palma dar nu a ajus.... desigur in tot acest timp babele faceau galerie "hai don shofer plecati... ce dracu face, tanti..." sau "da da da... ca asa fac... sa vedeti ce mi s*a intamplat zilele trecute.... tanti [care era in celalt capat al tramvaiului]" sau "da asa mamaie, asa e", cealalta, "vreti locul meu?", ea" nu nu, stati acolo stati acolo, ca asa sunt tinerii din ziua de azi, locul nu il dau si nici conductorul nu il lasa sa mearga".. imi venea sa fac tumbe [asta dupa ce gura imi spumega]... deci.....

.......DOAMNE MARE TI-E GRADINA.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Vin Iul 05, 2002 12:25 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Dar poate era femeie,mai Mirela. Ca si eu mai vad unele femei pe strada...care zici ca sunt barbatzi..atat de "frumoase " sunt.


sunt absolut sigura ca era barbat!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Vin Iul 05, 2002 12:43 am

sa va mai spun una...but this is really freaky.
in ziua de Sf.Patrick anul asta am castigat(cum am mai povestit pe aici) un urs mare si frumos la balci.si merg eu cu el pe strada,am parte de comentarii care mai de care mai iesite din comun..ma rog!pe la 9 si ceva noaptea m-am despartit de gshca.ma urc eu frumos in autobuz,ma instalez confortabil si ma culc obosita cu capul pe Blinkie cel pufos...cand langa mine se aseaza o baba zgomotoasa si surda,care incepe sa ma intrebe tot felul de chestii.eu politicoasa,ii raspund.tipa urla din rarunchi,deranjeaza tot autobuzul,ma intreaba de urs,se extaziaza,eu vreau sa inchi ochii si incerc sa n-o bag in seama,dar ma tot intreaba de facultate,unde sunt,ce invat.eu politicoasa,ii zic ca in DCU,cu bursa,si ma intreaba: "and where can i get this scholarship card...thing???"
deodata incepe sa-mi povesteasca ca a vazut la televizor despre o mama care si-a inecat copii si tot felul de chestii sinistre si ca toate astea o fac sa fie nervoasa...si imi povsteste de cand era ea la scoala,ca ea nu a avut nici un ursulet de plus si ca era tratata rau de toti colegii."should i get revenge?i should!i should make them hurt,no?"oopsie!!incerc eu sa fac pe bunul samaritean(sau pe psihologul) si ii spun ca ar trebui sa uite si sa lase totul n urma si sa se bucure de viata pe care o traieste,dar tipa e pe jumatate surda si nu ma aude si se enerveaza,de parca ar fi vina mea,si incepe sa tipe la lumea din autobuz in asemenea hal incat soferul ii spune ca daca nu tace din gura o da jos.5 minute mai tarziu,soferul opreste si o roaga politicos sa coboare,ea se enerveaza,isi ia sacosa si coboara.cand sa inchida usile soferul,sare inapoi in autobuz,vine drept la mine(eu deja motaiam),trage de mine,se uita la mine cu ura si urla: "i hope you get stabbed tonight!i hope you get stabbed in the back!"
brrr!va spun sincer...ca nu cred in blesteme sau alte astfel de "minunatii"dar baba asta m-a infiorat de-a dreptul!!!
(ah,si continuarea povestii....toata lumea din autobuz s-a uitat socata la mine dupa ce a plecat tipa si spre disperarea mea,care vroiam doar sa diu lasata in pace,au inceput toti sa ma intrebe compatimitor...r u ok??u have a lot of patience.sure u'r allright there?ba ciar o tipa de langa mine i-a dat un ghiont prietenului ei care a venit si s-a ofert sa ma conduca pana in campus daca sunt prea speriata....)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Mare ti-e gradina,Doamne !

Mesajde stefan » Vin Iul 05, 2002 2:06 am

In troleul 90, pe la Piata Moghioros (de fapt, Drumul Taberei dintotdeauna) era un nene jerpelit si s-a legat de o baba ca si-a facut cruce cand troleul a trecut prin fata bisericii catolice de langa piata - dom'le, de ce va faceti cruce, nu stiti ca-s catolici (baba era ortodoxa)? Baba - hai dom'le, ca-s tot crestini. Tipu' - nu dom'le, nu stiti, daca va duceti la ei in biserica si afla ca sunteti ortodoxa va ia la bataie. Baba - hai ca nu-i asa. Tipu' - tot pe-a lui: dom'le, te iau la bataie, ne urasc. Pana-aici, nimic deosebit, ai fi zis: alt nebun de troleu, ca atatia altii. Jerpelit, amarat, tipic.

Dar cand vad ca dupa intersectie face tipu', dupa ce baba era de-a dreptul speriata, aproape convinsa de ce spusese omu', ala-i zice: auziti, doamna, dumneavoastra nu stiti de gluma? Era sa ma cac pe mine de ras. Asta da rasturnare.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mamica tatuata!

Mesajde cutuma© » Vin Iul 05, 2002 11:01 pm

Initial trimis de Just #1
Zile-le astea am vazut ceva wheird rau de tot! Pe strada in centrul Timisoarei trecea o mamica cu fiusu de vreo 5 ani,ea avea vreo 35-40...pana aici nimic ciudat,buba era ca tipa era tatuata din cap pana in picioare! In general unei femei nu ii sta bine cu tatuaje,asta avea si copil deci era "tatoo mami"! :)
Urat!


Da' de profu' meu de Bio, de 60 shi ceva de ani, care-i tatuat aproape din cap pana in picioare ce zici? Shi omu' e respectat, serios, preda la un liceu cu prestigiu shi totushi are tzacaneala asta? Weird huh?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Joi Iul 11, 2002 8:42 pm

acum vreo 3 ore,in centrul Dublinului.asteptam frumos pe trecerea de pietoni sa se faca verde,cand aud o voce puternica si rastita de barbat(de ce oare trebuie sa se certe pe strada,nu inteleg...) "Auzi,tu,devii insuportabila!De'acu' nu ti mai iau cu mine-n orash.Nishi nu shtii si ti portzi".ma intorc,surprinsa,si vad un tip inalt,brunet,cu o umbrela in mana stanga si cu o tipa agatata de dreapta cu care tocmai se scobea in nas.(uite cine vorbeshte!!!)

si ca mi-am adus aminte...mergeam pe strada in Barcelona si deodata vad in fata un tip foarte sobru,serios,cu mers elegant,tantzosh,cu o servieta de piele in mana-adevarat om de afaceri,ce mai.deodata,tipul se opreste in fata unei motociclete si incepe sa-si aranjeze freza si cravata in oglinda retrovizoare,in timp ce eu incep sa rad amuzata.dar nu apuc bine sa zambesc ca tipul incaleca zdravan pe motocicleta,isi pune casca si "vrum-vrum" o tuleste din loc,lasandu-ma nu uimita,ci socata,in mijlocul trotuarului.ca sa-l citesc pe angus..."lucrurile nu sunt ce par a fi".
dar totusi...de ce o fi trebuit sa-si aranjeze si parul si cravata??doar batea si vantul si isi pusese si casca,deci oricum erau gesturi inutile. :confused:
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde PuturOSU` » Joi Iul 11, 2002 8:55 pm

un tip cu un mobil in mana....nimic ciudat dar cand te uiti mai atent observi ca de fapt nu are un telefon ci o bucata de lemn perfect patrate in care vorbeste de zor.......
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole

Mesajde gabuba » Joi Iul 11, 2002 10:57 pm

deci... eram la agentia de moddeling... si eram cu un bun prieten... , si ascultam din usha in usha sa vedem ce mai e... pana cand ajungem la biroul unei persoane importante importante din companie... ne lipim urechea si.... ce sa auzim , pe o intonatie mai mult decat tiganeasca o voce de barbat "haide draga ca mi-am dat chielotii jos" ahahhhhhhaaaaa ne-a pufnit atat de tare rasul incat am crezul ca o sa leshin... ca zusem in genunchi si bateam cu palma in podea..... oooooh GOD.... :hehe:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dinu » Dum Iul 14, 2002 1:05 am

Ete ce faza am auzit eu despre un fost coleg:
Cik, beat mort, se descheie la nadragi cu fata la o tufa. Dupa fo 2 minute se intoarce cu pantalonii uzi de sus pana jos si zice "Bagami-as pula, ca am scos un coi."
Nu stiu cat de autentica e faza, da' am zis ca fac atac cand am auzit.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 12:35 am

Astazi ,in timp ce navigam linistit (ca de fiecare data) pe forum,Yahoo Messenger-ul ma anuntza ca am plimit un nou mail.
Cu multa bucurie intru sa verific ...si vad la numele expeditorului ,numele Daniela Cristina. Hmmm...nu cunosc pe nimeni cu acest nume. La titlul mailului scria I love you.
Intru in mail...si in mail scria asa : << Felicitari ! Tocmai ai fost infectat cu virusul "I Love You" versiunea
romaneasca ! >>
Mailul este trimis de la adresa : fluturash19@rol.ro

Probabil un forumist neintelept a dorit sa imi dea tzeapa. Dar el nu stia..ca virusul nu se poate transmite printr-un simplu text ! :p
Asa ca....Mare ti-e gradina,Doamne !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 04, 2002 12:26 pm

Ma uitam de dimineatza la Pro-tv-u la o emisiune despre traditziile din lumea intreaga. Si am vazut imagini de la un festival al portocalelor ,de pe langa Torino.
Si oamenii se bateau in piatza orashului cu portocale. Aruncau ca orbetzii unii in altzii.
Ba,fratzilor...si au stricat tone de portocale. O gramada de camioane pline ochi..cu portocalutze.
Ce oameni tampitzi or fi astia ? ....sa strice bunatate de portocale !
Dupa bataie...a ramas in piatza un maldar de laturi...de portocale storcite si calcate in picioare.
Ce idiotzi.....sa strice portocalele degeaba !

Din cate stiu...exista si prin Spania un asemenea obicei..doar ca acolo se bat aia cu roshii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Aliosha - prietenul meu fidel

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 20, 2002 7:03 pm

Desi am stat 5 ore cu Aliosha. (am luat masa impreuna la restaurant si ne-am plimbat cu masina) ...s-a gandit ca nu mai vorbise cu mine demult si mi-a dat telefon. Dar...d'ala de juma de ora.

Prima data mi-a marturisit ca se afla pe balcon..dezbracat la pu** goala...si se uita pe strada sa vada care e atmosfera. Spunea ca se simte foarte confortabil..stand asa.
Pe geamul de la balcon..cica a zarit o fetitza de 10 ani care se pupa cu o teava. Acum..nu mi-a spus..daca dadea limbi la tzeava sau doar se pupa asa prieteneste..cu tzeava respectiva.
Apoi mi-a povestit de o prietena de-a lui ..care a fost dezvirginata la 14 ani. Cica era la munte..si a vrut sa treaca peste un gard. Si i-a intrat o sipca in vagin. Fetitzei i-a placut foarte mult...si si-a introdus si a doua zi sipca in vagin. Iar a treia zi..dorind sa experimenteze ceva nou..si-a introdus sipca in anus.
De asemenea..am fost poftit de Aliosha la un vin roshu..dar mai pe seara,nu acum. Si zicea ca mai are si niste prajiturele numite negrese...si parca pateuri. Aaa....si branza Philadelphia..care ne place noua mult.
Ma mai gandesc daca ii voi accepta invitatzia..ca ma simt cam greu la burta....dupa o ciorba de burta,5 mici , o portzie de cartofi si 1 bere si 1 cappucinno..servite la restaurant alaturi de Aliosha,Decret si baixo !

Acest post doreste sa arate cam ce fel de om este Aliosha....si subliniaza inca o data....ca mare este gradina lui Dumnezeu !
Dumnezeu asta este atot-puternic...de a putut creea asa un speciment..precum domnu' Aliosha.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Aug 20, 2002 7:33 pm

Eram azi la masa cu nejte neni despre care pot sa va spun cas de gajca rau de tot (ma mir cum de eam cunozcut personal abea asa tarziu). Si la un momendat, unu dintre ei, Aliosa, ii spune lu cel de langa iel (Decret): "Fii atent ce bucata la masa aia". Decret s-a uitat, evident, discret, sia vazut una bucata buna rau de tot. Statea cracanata la masa (era cu unu) da avea pe ea pantaloni. Nam sesizat dacavea si chilotopari, da nu astai ideea. Curiozitatea l-a facut pe al treilea uom cu care eram eu la masa (nu pot sa va spun cine iera, da puteti citi pe alt forum cu cine am fost la masa) sa se ridice de pe scaun si sa o privesca si iel pe acea bucata extraordinar de buna (siacum ploon gura cand ma gandezc la ea; ma rog). Eo nu aveam cum so vad, ca ma deranja un imens stalp (proasta idee sa puna aia stalpu egzact in locu ala), da mam dus afara sa fumez. Evident, cu scopu de a o vedea pe duamna. Arata bine, sa mor. Cand mam intors, locu miera ocupat la masa de ... de ... (nu de duamna, ci de).. Aliosha. Iauitatzi aici explicatie: "S-a ridicat Moshu de cateva ori so vada paia si mia fost rushine sa mai stau acolo". Evident ca meam recuperat locu ocupat, da fara scandal, ca nu dadea bine. Si stau si gandesc: "Mare tze gradina ta, Doamne!. Auz, sa se ridice omu de pe scaun de fo multe ori so vada paia". Inco data va spun ca nu va spun cinei persuanan cauza.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Aug 20, 2002 10:16 pm

Azi ma duc pana la Mega Image-ul din cartier (Pantelimon) sa imi cumpar cate ceva de mancare.
Iau niste "Philadelphia" , niste paine, ma indrept infipt spre carne/mezeluri si cer 100-200 de grame de salam de Sibiu.

"N-avem"
"Cum n-aveti ?"
"Nu avem"
P*** mea , imi zic eu in gand.... asta e.

Pe seara ajung in Drumu' Taberei si intru si in Mega Image-ul de acolo.

"Buna seara vreau si eu 200 de grame de salam de Sibiu"
"N-avem"
"De ce nu aveti ?"
Angajata 1 se adreseaza Angajatei 2
"De ce nu avem ?"
"Pentru ca cei de la fabrica sunt in vacanta ". Incercati pe la sfaritul lunii.

Plec stupefiat din magazin filozofand in gand. Cum e posibil sa nu fie salam de Sibiu la nici un MI din Bucuresti din motiv ca cei de la fabrica sunt in concediu ? Care fabrica ? Fabrica de salam de Sibiu? Si-au luat toti concediu ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Aug 22, 2002 3:25 am

pe la mine pe-aici nu prea se-ntampla nimic asa ca nu va zic decat ca de 3-4 zile a aparut prin zona mea un mos de vreo...destul de batran cu tricou 'nofx'..... am ramas cu ochii destul de beliti.

mai e un tip (mai tanar), pe la 40-50 ani cu tricou cu 'megadeth' dar asta-i deja ceva obisnuit.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Joi Aug 22, 2002 10:04 am

Oarecum se inscrie in spiritul treadului, da' e de bine: eram in troleu, ashea, pe seara, stateam pe scaun, nu era prea aglomerat, doar cateva persoane erau in picioare. Pe scaunul de langa mine, o tinerica. Langa dansa, in picioare, alta tinerica. In fata mea, un nene de la tara, cu respect o spun, cu papornita plina oichi jos, intre picioare, genul hatru, pe la cinj' de ani sazic. Toti, linistiti si adormiti, ne indreptam spre casile noastre unde abea ashteptam sa ajungem. Eu stateam cu spatele la sensul de mers, asa ca ii vedeam din fata si pe cei care stateau jos pe scaunele din spatele troleului. Intr-un moment dat, ca sa tulbure hatanarea asta idilica, duduiei ce statea in picioare ii aluneca din poshetitza telemobilul, incetishor, si cade in bratze la duduia de langa mine. Pagubita n-a observat, nici eu, ca ma uitam pe geam. Tipa care s-a trezit cu mobilul in brate i l-a inapoiat. Atat i-a trebuit lu' Gogu, ca restul de freo 5 statii pana a coborat, s-a crucit intr-un limbaj absolut superb, cum ca asha ceva n-a mai vazut, ca atata cinste e ceva rar in ziua de azi, ca de ce nu se pazeste tanti aia de-i cad din geanta diverse, ca dup-aia zice ca i s-au furat, ca de abia ashteapta sa ajunga acasa la baba lui, sa-i povesteasca, dar baba n-o sa-l creada, si o sa zica ca iar a baut, da' el n-a baut nimic. Si abia ce se oprea ca sa respire, ca iar o lua de la capat, nu putea sa-si revina din uluiala: cum de tipa de pe scaun nu si-a insusit telefonul. Asha ceva era mai presus de puterea lui de intelegere. Da' era atat de haios in exprimare, umorul oamenilor de la tara e cateodata exceptional. Radeam toti care-l auzeam si ne veseleam, sa-i dea Dumnezeu sanatate ca asha cate-o intamplare te binedispune dupa o zi de servici...
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde cutuma© » Joi Aug 22, 2002 9:29 pm

Initial trimis de baixinho
"S-a ridicat Moshu de cateva ori so vada paia si mia fost rushine sa mai stau acolo". Evident ca meam recuperat locu ocupat, da fara scandal, ca nu dadea bine. Si stau si gandesc: "Mare tze gradina ta, Doamne!. Auz, sa se ridice omu de pe scaun de fo multe ori so vada paia". Inco data va spun ca nu va spun cinei persuanan cauza.


Vai, l-ai dat de gol...acum ce sa-i faci, era shi el curios, k prea eram noi incantatzi de ce vedeam :)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Sâm Aug 31, 2002 11:26 am

okay....Am tras un bilet din bolulu"Mare ti-e gradina ,Doamne!"si am dat de profesorul meu de fizica, care ma kema la tabla la fiecare ora (kiar daca habar nu aveam de materia aia...)doar ca sa imi mai dea "cate una"peste fund...(cica ii poacea cum se simte...)
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Postul 600 :)

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 31, 2002 11:33 am

La adunatura despre acre am vorbit intr-un alt post, am fost sa fac 3,14-3,14. Eram cu Sopra, si incerca sa-mi explice ca mi-a dat ban, cu toate ca "meritam" doar sa-mi stearga postul cu pricina si, in acelasi timp, sa imi iau avertisment. In fine, nu asta era ideea. In timp ce faceam noi acolo, ca oamenii, l-am auzit pe unul, evident, la buda, facandu-si mevoile si vorbind la telefon. Nu prea m-a interesat ce anume discuta, dar este prima persoana pe care o aud vorbind la ciololar in wc. M-am apucat sa-i spun lui sopra ca asta este un motiv excelent pentru a pune un post in acest forum, crezand ca respectivul plecase (deoarece nu se mai auzea vorbind). Dar in momentul in care l-am auzit tragand apa, nu stiam cum sa paradsesc mai repede incinta. Nu de alta, dar vorbeam destul de tare (cred ca in graba, am scapat cateva picaturi de licoare galbena pe pantaloni).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Aug 31, 2002 11:45 am

Initial trimis de crazy_felina
okay....Am tras un bilet din bolulu"Mare ti-e gradina ,Doamne!"si am dat de profesorul meu de fizica, care ma kema la tabla la fiecare ora (kiar daca habar nu aveam de materia aia...)doar ca sa imi mai dea "cate una"peste fund...(cica ii poacea cum se simte...)


Asha era shi la mine in coshbuc...profu' de fizik nu scotea baietzi la tabla decat in criza de note (lucru care pe mine personal nu ma deranja intrucat nu ma omoram eu cu fizik) dar fetele erau "abonate" la ieshit tocmai pt a putea "expune" intr-un mod placut "anexele fizicii".
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Sep 01, 2002 3:01 am

S-au apucat edilii sa modernizeze strazile in Bucuresti. Partea interesanta este ca (din ce am auzit la tv) nu schimba bordurile, ci le intorc. Am ramas interzis cand am auzit.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

2 faze tari

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 04, 2002 10:49 am

Mai demult ,la un examen..eu stateam linistit in asteptarea profului. Unul dintre colegi spune asa in gura mare : " Ia uite moshu ce calm de ardelean are ! " . Dupa examen vine la mine un coleg (care e doar de an..deci il vad numai la examene) si ma intreaba : "Ba,am auzit ca esti ardelean. Din ce orash esti ? " . Eu vazand ca a luat-o de buna ii zic : "Pai...din Timisoara ! " .
Buuun ! Zilele astea,fiind restante ma intalnesc iara cu el ..si imi zice el : "Bravo ma ! Suntetzi tari la fotbal ! I-atzi batut pe Steaua ! " :)


O a doua faza. Ieri in tramvai..un baietzel la 5 ani statea in bratze la tasu mare. Si trecem noi pe langa o statzie de benzina , in spetza pe langa austriecii de la OMV. Asta mic catre tasu-mare : "Tataie,nu vrei sa bei niste benzina ? " . Dar tasu-mare : "Da ce ma ? Eu am motor ? " :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Parking Dalli Costinesti...

Mesajde Rolf » Joi Sep 05, 2002 12:55 pm

... ala de la intrarea in tabara, pe la dispeceratu de cazare, pe linga teatrul de vara si white horse. Aici, stimati colegi, preturile afisate sunt dupa cum urmeaza:

ora 10.000 lei
ziua 70.000 lei
lunar 3.000.000 lei

Acu, m-am tot scarpinat si n-am inteles: de ce as plati 3.000.000 pe luna cind daca iau 30 zile x 70.000 lei ma costa 2.100.000? Cine i-a invatat pe astia frate sa faca comert??? :con:
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator