Viata in doi

subiecte clasice

Viata in doi

Mesajde SOD » Lun Sep 30, 2002 5:36 pm

azi,30 septembrie,implinesc 2 ani de cand sunt casatorit.iar viata mea alaturi de cea ce urma sa-mi devina sotie are o istorie mult mai lunga.
si stateam astazi si ma gandeam la ce am realizat de cand sunt cu Simona mea,la cum a reusit ea sa ma schimbe,la toate mizeriile pe care i le-am facut si m-a iertat,la toate nimicurile importante din viata unui cuplu.e un sentiment minunat sa stii ca ai totdeauna pe cineva langa tine care te poate ajuta,intelege si sprijini atunci cand ai nevoie.

MULTUMESC SIMONA!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

viata in doi

Mesajde ROBAKITA » Mie Oct 02, 2002 11:13 pm

Pe 16 mai implinesc 8 ani de casatorie ,iar fata mea implineste implineste 3 anisori.Pot spune din experienta ca nimic nu-i mai frumos in viata ca acest fapt sa fii parinte .De cind l-am cunoscut pe sotul meu traiesc ca intr-o poveste cu printi si printese .Nimic nu se compara ca atunci cind ti se fac toate mofturile.Sotul meu fiind putin mai in virsta decit mine nu-mi spune niciodata nu la ceva ce imi doresc .Viata mea s-a schimbat mult ,nu mai sint aceea nebunatica care era seara de seara prin discoteci de ma cunostea tot IASI-ul,saptamina de saptamina pe la chefurile studentilor si pe unde nu am fost.Dar si ''viata in doi'' e un ciclu al vietii care toti vor trece prin el ,mai bine sau mai rau.Eu cred daca exista dragoste si respect fata de persoana iubita totul e frumos si interesant.
Cel mai important as spune eu ,dupa casatorie ,e momentul cind devii parinte si totul in viata ta ia un alt curs si nimic nu mai e ca inainte.
Pacat ca sint putini cei care au raspuns la acest site,chiar nu mai e nimeni care sa ne impartaseasca din experinta sa ,sau vor sa ramina in ''umbra''
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde SOD » Joi Oct 03, 2002 11:39 pm

foarte frumos ai scris!multumesc de raspuns!sa stii ca si eu am o fetita!pe 8 octombrie face 1 an!prilej de bautura,he,he,he!
8 ani e mult,e o viata de om!si e important ca va iubiti si acum!stii,eu am un vis.vreau sa ma duc in cismigiu cu nevasta-mea,cand om fi bosorogi,sa dam de mancare la veverite!vreau sa imbatranesc langa ea!
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Oct 06, 2002 8:27 am

cred ca din 2 rele , singuratatea si casatoria am ales varianta cea mai putin rea : casatoria. dupa 2 ani sunt fericit ca am ales aceasta varianta si raul (din inchipuirea mea) s-a transformat in bine. viata mea are alt sens si daca or veni si plozi fericirea va fi deplina...chiar daca in toate zodiacele se mentioneaza ca berbec+scorpion=scantei tind sa cred acum ca sunt aberante. si pt cei de pe acest forum care au ales calea in 2 (oficial) le urez tot binele din lume.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 09, 2002 7:45 pm

Cred ca eu is cel mai tanar sa raspund la acest thread...
Vara asta am intocmit si eu acest act al casatoriei la numai 19 ani...
Am facut-o deoarece nevasta mea e in Romania iar eu in Canada si dorim amandoi sa fim cat mai repede unul langa altul pt todeauna si cum alta solutie de a o aduce pe ea aici nu exista am ales-o pe aceasta.
Multi mi-au zis ca ma grabesc, ca 19 ani nu-i nici pe departe o varsta la care sa te casatoresti, dar normal ca nu i-am ascultat si am facut asa cum inima mi-a cerut.
Noi suntem impreuna de la sfarsitul clasei a 9, de aproape 4 ani (Mai 19 1999), adika de la 16 ani eu, 15 ani ea... (ne-am cuplat exact cu o zi inainte de ziua mea de nastere).
Eu ma bucur din tot sufletul ca am ales aceasta solutie chiar daca am avut foarte multe presiuni din exterior si acum astept ca aia de la Guvernul Canadei sa rezolve cat mai repede actele si sa-i dea si ei viza...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

un gest deosebit

Mesajde ROBAKITA » Mie Oct 23, 2002 11:24 pm

B-O-B-O

Ceea ce ai facut e un gest foarte deosebit si care in ziua de azi putini sint cei care se lupta pentru ''fetita'' lor .Si daca mai e si prima voastra dragoste sau mai bine spun ''dragoste la prima vedere''nimic nu e mai frumos decit acel lucru sa fii alaturi de cel pe care il iubesti si sa-ti faci viata cu el .Pentru mine dragostea din anii adolescentii au fost cei mai frumosi ani ai mei chiar daca nu a fost sa fi, impreuna ,desi ne-am fi dorit foarte mult ,parintii mei au fost o piedica.Niciodata nu esti nici prea tinar dar nici prea in virsta atunci cind e vorba sa fii indragostit si sa iubesti cu adevarat.O dragoste adevarata nu-ti ''suna ''de multe ori la ''usa'',sa spun asa ,sper sa se inteleaga la ce am vrut sa ma refer.
Iti doresc ca cei de la ambasada sa rezolve cit mai repede si sa te bucuri de ''luna de miere''in CANADA.
Felicitari si casa de piatra(si un bebe pe acolo)
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Re: un gest deosebit

Mesajde FREAKBABY » Joi Oct 24, 2002 2:18 am

Initial trimis de ROBAKITA
B-O-B-O

sau mai bine spun ''dragoste la prima vedere''nimic nu e mai frumos decit acel lucru sa fii alaturi de cel pe care il iubesti si sa-ti faci viata cu el ..................O dragoste adevarata nu-ti ''suna ''de multe ori la ''usa'',sa spun asa ,sper sa se inteleaga la ce am vrut sa ma refer.
Iti doresc ca cei de la ambasada sa rezolve cit mai repede si sa te bucuri de ''luna de miere''in CANADA.
Felicitari si casa de piatra(si un bebe pe acolo)


Na ja ...ce sa mai spun.....Dragoste la prima vedere NU exista sigur, eu am crezut ca m-am indragostit de al meu ,si dupa numai 10 zile am plecat din tara, dar nici atunci cei de la ambasada nu mi-au rezolvat asa de repede viza, asa ca am plecat asa, pe nv-u si dupa 1 an ne-am luat....si ce mi-a adus?sunt intro tara unde tot e mortal inafara de oameni si de vreme, si lucrez in fiecare zi pentrul omul care am crezut ca ma iubeste ,numai ca el sa-si cumpere de toate pe banii unei romance ce si asa (crede el )ca ii va face un plod peste 3-4 ani....
Si eu am fosta agitata toata viata mea in Ro: m-am luptat cu oricine si nu mi-a pasat de nimic, numai sa am eu silicon...si??dupa ce mi-am pus, am umblat pe negru cu un jeep care nu era al meu, fara carnet, si cu pieptul gol , numaisa vada lumea ca eu mi-am bagat silicon!!(si mai ceva!sa nu credeti ca eu sunt numai dupa bani, ca am iubit la nebunie pe unul ,care dupa 2ani am aflat ca e casatorit dupa ce toata timisoara stia, si ca nu divorteaza..)asa ca iubirea mea de aici.., e numai batjocura, numai pentru ca a crezut ca ma poate avea la mana....suntem romani dar nu suntem asa de prosti!! ;cow
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Mesajde Aragorn » Joi Oct 24, 2002 6:09 am

Pt Robakita:
Pai la noi n-a fosty chiar dracoste la prima vedere pt ca ne-am cuplat dupa vreo 9 luni de cand ne cunosteam...dupa o perioada in care am avut si alte relatii (inaite de ralatia noastra, normal)...
Deci la prima vedere nu e dar tot dragoste e si e puternica...cel putin asa pare pt toti care ne stiu :)

Pt FreekBaby:
Suna ciudata si incurcata situatia ta...dar in ce ai scris tu n-am inteles exact ce s-a intamplat, unde, cum si mai ales cum poate profita cineva de tine in alta tara sa lucrezi pt el...adika la ce...?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

fain

Mesajde ROBAKITA » Joi Oct 24, 2002 8:16 am

B-O-B-O
Ceea ce am vrut sa spun nu m-am referit numai decit la dragoste la prima vedere sau prima dragoste ,cel mai frumos lucru in viata cuiva e sa fii cu acea persoana pentru care simti ca nu poti trai fara ea .Si pot spune din propria experienta ca o dragoste care tine ,adevarata nu vine cu prima privire pe care ti-ai aruncat-o catre celalalt ,ci treptat-treptat si din ce in ce mai puternica,crede-ma ca stiu ce-ti spun ,am trait o astfel de dragoste si desi au trecut ani buni de cind nu mai sint in tara (8ani)si inca vreo 2 ani de cind nu mai sintem impreuna si pot spune ca si acum il mai iubesc.

PTR. FREAKBABY
Sa muncesti intr-o tara straina pentru al ''tau'' romin,e cel mai stupid si umilitor lucru pe care l-as face in viata mea.Nu se merita sa te umilesti pentru asa un ''malaka'',Eu as spune sa-i dai o lectie de invatare minte si sa-l trimiti la lucru.Nu fi fraiera,vor veni si vremuri mai grele.
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde FREAKBABY » Vin Oct 25, 2002 3:03 am

Initial trimis de B-O-B-O
Pt FreekBaby:
Suna ciudata si incurcata situatia ta...dar in ce ai scris tu n-am inteles exact ce s-a intamplat, unde, cum si mai ales cum poate profita cineva de tine in alta tara sa lucrezi pt el...adika la ce...?


1. FREAKBABY
2.ii cam lunga povestea, dar egal...ii deja ...o poveste
3.la ce?pai stau si eu vreo 10-12 ore pe zi , cu 5 comp in fata mea, si lucrez... am noroc ca stau acasa
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Mesajde Hera » Vin Oct 25, 2002 4:13 am

dar ce lucrezi tu cu 5 comp-uri ?:confused:
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

ptr.HERA

Mesajde ROBAKITA » Vin Oct 25, 2002 11:22 am

HERA te abati de la subiect,parca era vorba de ''viata in doi'' si nu de ce lucram acasa ?Mai revina cu ceva mai nou ,legat de subiect''VIATA IN DOI''
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Hera » Vin Oct 25, 2002 11:35 pm

iertat sa imi fie offtopic-ul si curiozitatea ! :p Viata in doi? am vazut ca subiectul se refera cam strict la casatorie, logodna, angajamente de acest fel, unde nu ecazul sa postez eu. si apropo de viata in doi , " mai tii minte teorema dragostei ? unu plus unu fac unu ! " ;)
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Oct 25, 2002 11:44 pm

Pt FREAKBABY: Na ja...ich hab gar nichts verstanden!!! Ce-i cu postul asta total incoerent??? In primul rand inteleg ca te-ai casatorit cu al tau dupa un an, asa ca ce dreq de dragoste la prima vedere ( care intre noi fie spus, EXISTA) ? Apoi, daca esti nemultumita, de ce nu divortezi, mai ales ca nu te leaga un copil de el? Urmeaza partea unde m-ai pierdut definitiv: care-i treaba cu silicoanele??? Ce legatura are asta cu relatia ta? Si inca o intrebare, poate cea mai importanta: ai poze cu tine in jeep - poate ni le arati si noua! :yD
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Oct 28, 2002 5:07 pm

Hera te rog nu mai posta off-topic ca iti voi sterge mesajele...

Nici eu n-am inteles ce a vrut sa zica FreakBaby si de aia am intrebat-o din nou dar nici a doua oara n-a zis mai nimik :(
Pare complicata povestea dar poate ne-o elucideaza ea pana la urma.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

doi

Mesajde Cristina » Mie Sep 10, 2003 9:25 am

In decembrie fac un an de cand locuiesc impreuna cu prietenul meu. La inceput a fost foarte greu pentru ca nu eram invatata sa locuiesc cu cineva si mai grav era ca trebuia sa fac mancare lucru pe care nu-l stiam.
Dar prietenul meu m-a sprijinit si impreuna cu el am reusit sa invat sa fac mancare si chiar daca nu era buna nu imi reprosa.
Hei, nici acum nu iese mancare chiar bine dar merge.
In rest ne mai certam din cand in cand, dar este bine cand ai un suflet pereche pentru ca imparti impreuna cu el si bucuriile si necazurile.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Re: doi

Mesajde Weet-weet » Lun Sep 15, 2003 9:20 am

In cazul meu fu cam deosebita treaba ... azi sunt 7 luni de cand nu mai sunt in tara , maine , o luna de la cununie .. pe 20 un an de cand imi cunosc sotul ... ciudat , nu ? Iubirea pe internet , asta a fost si dup-aia incapatanarea lui , care m-a adus aici si ne-am luat , ca sa putem fi impreuna ; bine , e mult mai usor aici decat in Canada , dar totusi , a durat ceva timp pana sa ne luam si as fi putut avea probleme , dar el a fost langa mine . Nu as fi crezut acum un an ca o sa gasesc pe internet un individ care o sa se indragosteasca pe mine , si eu de el ... si mai mult , ca o sa plec din tara ... Uite ca se intampla ... Acum , suntem doi care s-au casatorit la 19 ani , nu B-O-B-O ?
E grozav sa stau cu el , sa fim impreuna si chiar daca sunt si momente mai grele , asta e viata ... nu o sa regret niciodata decizia de a fi aici , de a accepta cererea in casatorie atat de repede .. nu ma simt batrana , e destul de nebun si de copil ca sa ma faca sa ma simt pustoaica :yD
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 15, 2003 9:35 am

mai, tu esti nevasta lu Bobo ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Lun Sep 15, 2003 10:14 am

Nope , eu mi-s maritata cu unu' care are 23 de anisori ... si nu vorbeste romaneste *p
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Re: Viata in doi

Mesajde SOD » Mar Sep 30, 2003 12:28 pm

Initial trimis de SOD
azi,30 septembrie,implinesc 2 ani de cand sunt casatorit.

ei,uite ca a mai trecut un an!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Sep 30, 2003 12:39 pm

hepi aniversari! multzi ani fericitzi si stralucitzi si de acum inainte.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Sep 30, 2003 1:02 pm

mare prilej de chefuiala. tot cetz doresht.
eo am implinit luna trecuta cinci ani shi opzeshnoo de kile. frate cum mai trece vremea! parca mai ier aveam shaptej de kile!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Vin Oct 03, 2003 12:01 pm

Am aproape 4 ani de la starea civila si ceva mai multi de 3 de la nunta propriuzisa. Viata mea in doi a devenit acum 3 luni viata in 3, in urma venirii pe lume a mostenitorului meu:).
Viata in 2(3) e asa cum imi inchipuiam, cu compromisuri, cu momente bune si rele, cu surprize placute...sau mai putin placute.
Nu mi-am dorit si nu-mi doresc o dragoste ca-n filme, care sa ma consume. Inclin sa cred ca pe asta am ratat-o acum vreo 5-6 ani.
Prefer sa fiu un om normal, cu o viata normala, atat vreme cat nu devine monotona.
Imi iubesc sotia si stiu ca si ea ma iubeste. Bineinteles ca nu mai nutrim aceleasi sentimente pe care le-am avut unul pentru celalt la inceput pentru simplul motiv ca de atunci amandoi ne-am schimbat, insa atata vreme cat baza ramane aceeasi si consider ca facem un cuplu perfect, totul e ok.
Si daca toate astea nu erau suficiente, fiul meu este mai presus de orice si chiar el singur ar fi un motiv mai mult decat intemeiat sa-mi iubesc si sa-mi respect partenera de viata!
:)
...Am senzatia ca-s cam incoerent in exprimare, dar sper ca ideea sa razbata...:)!
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Oct 03, 2003 12:08 pm

Mda...daca stau sa ma gindesc bine, faceam 13 ani de casatorie pe 14.09! Dar nu a fost sa fie....
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Vin Oct 03, 2003 12:36 pm

Nicholas, nu cunosc motivul neaniversarii, dar nu dispera!
Indiferent din ce cauza "n-a fost sa fie", exista alte tzshpe mii de cauze pentru a fi altadata sau altceva...
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde dirklady » Joi Oct 16, 2003 9:10 pm

Pe 15 noiembrie implinim 10 ani de cand suntem impreuna eu si Alin. Si 12 ani de cand ne cunoastem. In toti acesti ani am trecut prin multe. Si frumoase si urate. De altfel, cum e intr-o relatie! Ar spune unii. Dar in cazul meu nu e asa. Pana acum 3 ani jumate eu nu stiam ce e aia sa te certi , nu stiam ce inseamna aia sa fii atat de confuza de schimbarea ta sau a partenerului . Acum 3 ani jumate am ajuns in Italia. Greutatile de aici ar fi trebuit sa ne apropie din ce in ce mai mult. Dar pe noi ne-a apropiat si in acelasi timp ne-a si indepartat. Dar eu sper ca toate greutatile care ne apar in cale sa nu ne indeparteze de tot. In rest, e totul frumos. E frumos cand vii acasa de la munca si ai pe cineva care te asteapta, e frumos cand seara la culcare ai pe cineva langa tine, e frumos cand ai cu cine sa imparti totul. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Re: Re: Viata in doi

Mesajde timofte » Lun Dec 08, 2003 12:13 pm

CRed ca viata in 2 iti rapeste din independenta si din originalitate.Nu mai esti liber cu adevarat, si simiti ca trebuie sa te stabilesti la casa ta... se apropie momentul final, babies...etc.BANAL.
timofte
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Noi 16, 2003 4:08 pm
Localitate: IAsi

Mesajde Yellow Pinkie » Lun Dec 15, 2003 12:01 am

Nu iti rapeste deloc din originalitate, iar in ce priveste independenta... daca nu-ti doresti de unul singur, ca impuls inconstient, sa renunti la o parte din ea pentru 'jumatatea ta', atunci nu merita relatia, deci nu mai poti vorbi de ce se intimpla in acea relatie. Mai clar: intr-o relatie reala, nu simti ca nu te mai vezi zilnic cu tovarasii spritari (care, apropo, se insoara si ei si te lasa ei pe tine cu ochii'n soare. N'au nici un scrupul!), pentru ca iti place sa fii impreuna cu aleasa/alesul.

Eu am abia un an de la primarie, dar 3 jumate de relatie, si jumate de an de cind sunt tata... de fata! Asta ca sa ma si prezint...
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Ce credeti despre viata in doi?

Mesajde dany_70 » Sâm Ian 10, 2004 10:46 pm

Eu am incercat-o si pot sa spun ca e ok.Dar aud tot mai des in jurul meu cuvintele: nu mai pot,nu mai rezist,pana aici ,ne despartim.....
In ziua de azi merita sa mai faci tot tamtamul cu nunta daca peste doua luni te desparti?sau e mai bine sa o iei incet,incet si fara a mai trece pe la starea civila....
Credeti ca in momentul in care stai cu cineva se renunta in totalitate la libertate?sau credeti in relatia de cuplu modern?
Cei care sunt solo ce parere au?
Ce credeti ca uneste un cuplu sau ce credeti il desparte?
Avatar utilizator
dany_70
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 am

Mesajde Necko » Sâm Ian 10, 2004 11:06 pm

Parerea mea? Un cuplu rezista doar daca cei doi au incredere unul in celalalt. Si daca respecta fiecare intimitatea si independenta celuilalt. Daca nu, nu rezista. Indiferent daca trec pe la starea civila sau nu. Nimeni nu isi poate permite sa il considere pe cel de linga el proprietate personala si nici sa ia decizii in numele lui. Desigur, daca nu sunt de acord cu decizia partenerului, pot sa imi dau cu parerea dar in nici un caz sa imi impun parerea. Se considera ca suntem majori si responsabili pentru ceea ce facem, spunem sau gindim. Asa ca, zic eu, increderea si respectul fac sa reziste un cuplu. Iar daca exista si iubiere ... atunci reteta este perfecta!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori