Lumea vazuta prin ochii lui Forrest Gump

subiecte clasice

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 20, 2004 10:35 pm

Va multumesc mult pentru cuvintele adresate. Mi-au produs o mare bucurie.
Love2Fly are dreptate. Castigul meu nu este acela al numarului de posturi, care este doar un numar. Marele castig se vede atunci cand suna telefonul si la capatul celalalt al firului sau undei radio se aude : "Mosh, hai la o bere !" , "Gabriel, mergem la un film azi ? " sau "Ce faci maine ? Nu plecam la munte ? ". Castigul se vede in serile ploioase de sambata cand pot bea un capucino inconjurat de prieteni, sau in noptile calduroase de vara cand savurez o bere rece alaturi de voi cei care i-am cunoscut pe fanclub si acum mi-ati devenit prieteni.
Multumuri speciale Nanukai care banata fiind a riscat sa posteze pentru a-mi adresa cateva cuvinte, cuvinte ce mi-au mers la inima.

Inca o data...multe multumuri tuturor celor ce ma accepta asa cum sunt.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Necko » Vin Aug 20, 2004 11:21 pm

multumesc, moshule. si mie mi-a facut placere sa te cunosc, chiar daca nu sunt multe de spus.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Sâm Aug 21, 2004 1:47 pm

Moshule....ce ar fi de adaugat unui post atat de frumos scris?
Tot ce pot sa-ti spun e ca stiu sigur ca foarte putini oameni se pot face atat de simpatici ca tine,si putini castiga prieteni adevarati de pe Internet.
De cand ne cunoastem intalnirile cu tine(nu putine la numar!!) m-au bucurat si de cele mai multe ori se incheiau cu zambetul pe buze si cu un "Sa traiesti!" spus prieteneste,fiecare luand-o pe drumul lui.
Ce pot sa spun e ca sub pseudonimul "Oribilul Mosh" (sau "Limbutza mika" cum ii mai spun eu...) se ascunde un om cu suflet mereu vesel,care se bucura de viata si iubeste oamenii si compania lor.
Ma bucur ca am castigat un prieten!
"Sa traiesti" Moshule si la mai mare!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde 7vies » Dum Aug 22, 2004 9:24 am

acum am citit si eu lunguuuuuuul (dar frumosul) post aniversar !!! ce pot sa zic ? felicitari !!! :)
abia acum imi dau seama cat de mult inseamna forumul pt. dl. Gabriel aka Oribilul Mosh...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 23, 2004 10:19 am

Postul cu numarul 15.000 al userului Oribilul Mosh
FanClub Forum > Generalitati > Scoala veche > Lumea vazuta prin ochii lui Forrest Gump

Ultima oara am postat pe acest thread pe 28 octombrie 2003. Atunci era postul cu numarul 10 000. Astazi am ajuns la 15 000. Evident, tot primul din Romania care realizeaza aceasta performanta pe un forum.
Obiceiul cere ca la fiecare 5000 de posturi sa fac o scurta trecere in revista a celor intamplate in ultima perioada marginita de doua posturi rotunde.
N-as vrea sa mai insist asupra celor petrecute pe forum, pentru ca aceste lucruri se observa zi de zi. Asadar, sa vorbim despre lucrurile nevazute, despre forumisti in afara forumului asa cum i-am vazut eu in ultimele 10 luni, cat a trecut de la postul 10000.

Cred ca cel mai mare castig al intalnirilor forumiste a fost Hades. Pustiul ciudat care la inceputuri venea la intrunirile noastre si nu scotea absolut nici un cuvant. Ajungea primul cu vreo jumatate de ora inainte, se saluta cu noi, isi bea berile linistit si asculta ce vorbeam.Rareori intervenea in discutie. Insa, incet-incet lucrurile s-au schimbat. Hades a devenit principalul organizator de intalniri forumiste, luand parte in ultimul an la mai multe intalniri oficiale decat mine. Si desi n-as fi crezut niciodata, Hades nu numai ca a inceput sa vorbeasca, dar chiar a inceput sa faca si glume de un mare rafinament. Un al doilea castig al intalnirilor forumiste a fost aparatul foto al lui Hades. Fara de el nu am fi avut atatea amintiri nemuritoare. Pozele si filmele facute vor ramane eternitatii, marturii ale orelor petrecute prin diverse localuri in compania prietenilor, mancarii si a bauturii. Tot impreuna cu Hades am inceput turnarea celebrului film despre doi tineri care vor sa ajunga in Amsterdam si trec prin multe peripetii in Romania.
Alaturi de Hades vreau sa-l mentionez si pe Eufrosin Poteca, vechiul meu prieten din anii grei ai facultatii. Am reusit sa-l conving sa scrie pe forum si se pare ca lumea l-a indragit. Dintr-o data sarpele n-a mai fost o chestie intre mine si Eufrosin, ci a fost impartasit lumii intregi. M-am bucurat sa vad ca Eufrosin a fost primit bine si la intalniri. Se pare ca cel mai bine s-a inteles cu Love2Fly. Totusi, amintirea lui Eufrosin langa cea a lui Hades nu este intamplatoare. Impreuna cu cei doi am realizat o prima excursie forumista....si chiar daca locul ales nu a fost grozav, noi ne-am simtit excelent. (aici am facut referire la excursia de la Oltenita)

Un alt mare forumist intalnit pentru prima oara in aceasta perioada a fost Necko. Asta iarna ne-am vazut in Mall, la o aripioada picanta de pui si o bere. Bineinteles ca ea a facut cinste. (nici nu mai trebuia sa precizez asta, nu ?). Necko nefiind din Bucuresti, prea multe nu sunt de povestit, desi am mai intalnit-o si ulterior. Oricum am vorbit de multe ori la telefon sau am inventat povesti despre moshi si babe pe YM.
In aceiasi categorie de vazut-baut bere-plecat se inscrie si Fly!, marea pasionata de zbor.
Chiar daca nu sunt multe de spus, mi-a facut o placere deosebita intalnindu-le pe aceste doua forumiste.

Alte nume noi pe lista persoanelor cunoscute in viatza reala sunt k@tzy , Jadore Mafia (amandoua super simpatice) , Sydney (fratele lui bhuttu. Un baiat de treaba si total opus fratelui sau, alaturi de care am servit masa in Gara Lipscani), Shaki (o visatoare cu capul in nori. Pana la urma...o fata de treaba si ea), shakti (care a fost si la mine acasa. Printre putinii forumisti care au avut acest privilegiu.) , Tanase (cel mai de treaba hobbit,in afara de mine), Weet-weet (nu prea ii pot atribui nici un epitet pentru ca doar 10 minute am vazut-o. dar nu poate fi om rau.)
Daca stau bine sa ma gandesc si pe monk tot in perioada asta l-am intalnit. Si el e cu adevarat un forumist mare, fost ucenic de-al meu. Daca nu ma inel ne-am vazut prima oara in curtea fostului meu liceu, care e actualul sau liceu. Ce pot spune despre monk ? E un nebun frumos.
E posibil sa mai fi intalnit si alti forumisti in perioada asta, dar pe moment nu imi mai aduc aminte. Imi cer scuze daca am uitat pe cineva. (bine...mai este cineva, dar nu vreau sa povestesc. Pentru chestile prea’frumoase niciodata nu iti gasesti cuvintele potrivite, asa ca e mai bine sa le pastrezi doar pentru tine. Salutari vaca ! )

Dintre intalnirile acestei perioade imi amintesc bine doua. Una a fost in preajma Craciunului, in Backstage. Cu Love2Fly,Hades, Decret si monk printre participanti, alaturi de mine. Tin minte ca s-a baut ciocolata calda, si s-a vorbit despre Frank Sinatra, ninsoare si romantism. O intalnire cu adevarat deosebita, probabil si datorita apropierii Sfintei Sarbatori. A doua in cafeneaua actorilor cu Wild Rose, Hades,Eufrosin, marian jan si eu. Tequila, bere, vin alb + roshu. Aproape de KO cu totii. Subiectul de poze de la intalniri cu pozele de la acea intalnire incepe.

Love2Fly, stiu ca ti-ai dorit un post frumos din partea mea....dar mai mult nu se poate. Oricum sper ca stii ca adevaratele clipe frumoase le traim si ca ele isi pierd din farmec asternute pe hartie (sau pe forum). Ai grija ca dupa 15 septembrie tragem un gratar impreuna cu Satyr si Eufrosin. Chiar ieri am vorbit cu Eufrosin si s-a aratat incantat in a se ocupa de un nou gratar. Dar vezi ca sabia are doua taisuri. Tre’ sa mergem in Cora sa luam mici, carne si bere. A venit timpul sa infrunti realitatea.
Pai cam atat. Poate mai multe la 20 000.

Dedic acest post tuturor prietenilor care mi i-am facut pe fanclub.ro , dar si tuturor dusmanilor. Fara voi nu as fi ajuns la 15 000 de posturi.

In incheiere, poze care ma infatiseaza alaturi de multi forumisti, unii dintre ei prieteni foarte dragi mie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 09, 2005 12:22 am

Pe 9 octombrie 2001 m-am inregistrat din nimereala pe fanclub.ro ! Pe 9 octombrie 2002 ajungeam la postul 5000, dupa fix un an. Pe 9 octombrie 2005 sarbatoresc 4 ani de forum si 20000 de posturi.

In acest post aniversar am sa rememorez cateva din intalnirile forumiste care mie mi s-au parut cele mai marfa. Consider intalnirile forumiste ca fiind unul din marile plusuri pe care un forum le ofera si de aceea aleg sa vorbesc despre ele.

Random order :


O seara friguroasa de iarna in luna lui februarie, anul 2004. Ma intalnesc cu Hades in fatza la Segarcea cu scopul de a lua masa. Incepem cu o ciorba de burta, dar pana e ciorba gata comandam o Busuioaca de Bohotin. Vinul e dulce si se duce imediat. Vine si ciorba de burta pe care o savuram in mare tihna. Apar si baixo & marian jan, primul dintre ei comandand si el o ciorba pe care o lipaie in mare graba. Eu cu Hades mai luam o sticla de vin. Comandam cu totii (adica...eu, Hades, baixo si Alin) felul 2. Niste snitele cu cartofi prajiti. Eu cu Hades inca o sticla de busuioaca. Si nu dupa multe vreme a 4 a sticla de busuioaca. Nici acum nu realizez de unde am avut eu si Hades bani sa mancam si bem atat, ca nu ne-a facut nimeni cinste. Vine si mult asteptatul moment al desertului. Cate 2 clatite pentru fiecare, iar pentru baixo 4 clatite. Aici a intervenit un moment antologic, de care imi aduc aminte si acum cu Hades. Noi abia am apucat sa taiem prima bucatica de clatita...ca baixo le-a mancat pe toate 4 ale lui. Incredibil ! Bineinteles ca eu cu Hades ne-am luat de la 1,5 kile de vin de caciula, dar Hades s-a luat si mai tare ca a mai baut o Silva data de Alin. Am plecat pe la 11 noaptea din local...si Hades tot zicea : “Moshule...esti un pishat ca nu vrei sa mergem la Alin acasa sa mai bem ! “ . Ne-am despartit...si Hades a borat de vreo 3 ori pana acasa. O super intalnire....la care baixo a vrut sa-mi dea foc in timp ce beam o Cola la 0,25. Am marturie o poza cu acest fapt.


Cafeneau actorilor : eu, Hades, marian jan, Euforsin Poteca, Wild Rose. Un ger napraznic afara, pentru ca suntem in ianuarie. Anul Domnului 2004. Incepem cu niste tequila si bere. Apoi da Wild Rose o pizza. Urmeaza inca n beri...dupa care marian jan se enerveaza si zice ca ar trebui sa incercam si vinurile. Bem Jidvei, Murfatlar, vinuri albe, vinuri rosii. Sticle fara numar. De fiecare data cand ospataru venea cu sticla...Alin i-o lua si mi-o dadea mie sa o desfac. Nu stiu de ce...dar oricum gest de mare amuzament. Timp de vreo 3 ore bem diverse soiuri de vinuri si la un moment dat realizeaza Alin ca nu mai are bani. Eu cu Hades nici atat. Eufrosin n-avea nici el...ca ii daduse sarpelui niste bani cu o zi inainte. Ce face Alin ? Se imprumuta la Wild Rose de 500 mii....sa mai comandam niste vin. Si o luam de la capat. Gest ramas in antologia intalnirilor. Alin catre WR : “auzi. ai sa-mi dai si mie 500 pana maine ? “....la care WR scoate 500 din portofel si ii da. La plecare imi aduc aminte si acum ca era ghetus pe jos....si Wild Rose mergea de ziceai ca e Tom pe gheatza. (Tom...din Tom si Jerry...cand isi bate joc Jerry de el...in episodu cu patinuaru).

Backstage + Pizza Hut. Decembrie 2003. Eu, Koala, Love2Fly, SatyR, Kgula, baixo, monk, Jasmine, Superba Oana, Hades. La intalnirea asta a trecut putin si Weet-weet sa ne salute. Tin minte ca dupa ce am stat vreo 2 ore in BS...ne-am indreptat spre Pizza Hut...si tocmai atunci venea si baixo in Backstage...la intalnire. (Probabil...intelesese ca trebuie sa se prezinte dupa fusul orar al Scotiei...d’aia venise cu doua ore intarziere). baixo in stilu-i caracteristic, cand a vazut ca plecam, a tipat in gura mare : “la revedere ! frumoasa intalnire ! “...si a dat sa plece. Dar l-am anuntat noi ca mergem la Pizza Hut...si a venit si el cu noi, stand la masa cu prietenii sai Hades, monk si Love2Fly. Iar eu am stat la masa cu SatyR, Koala si Kgula. Imi amintesc si acum...discutia cu SatyR despre cat de buna e pizza. Super intalnire. Tin minte ca intalnirea asta s-a intitulat Magic Moments...ca melodia lui Perry Como.

Pe la inceputul verii lui 2003. Undeva pe strada Maria Tanase, pe langa Piata Norilor. Intalnire cu eye si SOD...la care s-a adaugat si Alin mai tarziu. Drafturi de bere fara numar. Si friptane. Tin minte ca am intampinat greutati la taiatul fripturii...si mi-a taiat SOD gratarul de porc. Ha ha ha ! Am plecat pe la miez de noapte de acolo...unii mai pe 3 carari decat altii. SOD statea pe aproape, Alin s-a dus in treaba lui...eu cu eye...cica ma duce eye acasa cu masina. Ne suim noi in masina si plecam. eye de luat ce era abia mai lega doua cuvinte (ca bause tequila cu bere). La prima intersectie vad ca opreste eye masina si se da jos. Apare pe partea mea si zice : “condu tu ba ! ca nu mai pot !â€Â
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Dum Oct 09, 2005 12:36 am

Oribilul Mosh scrie:Probabil cea mai romantica intalnire ever. Impreuna cu Love2Fly, Decret si daca nu ma insel monk sau Hades. Undeva in preajma Craciunului. Locatia Backstage. Discutii despre ninsoare si Frank Sinatra la o ciocolata calda.



am fost amandoi mah nebunule... :)
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator