exista destin?

subiecte clasice

Mesajde Nightmare » Mar Mar 25, 2003 11:32 pm

Eu cred ca exista destin.
In mare parte chiar noi ne cream destinul, insa mai sunt si unele intamplari inevitabile.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Bamse » Dum Apr 06, 2003 1:52 am

Eu am niste idei :


Calatoria in timp. Io zic ca treaba asta depinde de destin. Calatoria in viitor ar fi posibila doar daca ar exista destin pt ca altfel nu ai avea unde sa ajungi. Si daca ar exista destin nu ar fi posibila calatoria in trecut pt ca teoretic ai putea sa "schimbi destinul" ...si asta n-ar fi posibil pt ca nu ar mai fi destin.
Io-s ateu ..dar treaba asta cu destinul ar fi posibila doar asa daca ar impune-o cineva si anume o divinitate.
Pe de alta parte daca nu ar fi destin...cred ca ar trebui ca viata sa aiba o logica si nu are, sau ma rog are...dar uneori se inampla chestii care sunt ciudate care nu au nici o legatura cu logica. Treaba aia care se numeste noroc ...e strans legata de destin.
E ciudat foarte ciudat...
Poate e o idee infantila...si oricum nu-s convins...dar eu cred ca suntem doar niste vise. Si in opinia mea ..visele pot fi controlate ...poate voi nu stiti da' a fost unu care a studiat mult treaba asta si a ajuns la concluzia ca daca poti sa iti controlezi visele poti sa faci absolut ce vrei ..adica esti liber!!!!!!
Ideea e ...suntem liberi sau nu ?!
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde deadraiser » Lun Aug 04, 2003 1:17 pm

Aici e o chestie interesanta: daca admitem existenta unui destin implacabil inseamna ca orice actiune a noastra poate genera un raspuns paradoxal al mediului, lipsit de orice logica de ex:
- daca este "scris" ca intr-o zi eu sa intarzii la birou, inseamna ca indiferent cat de devreme plec de acasa se va ivi o situatie care ma va retine pe drum,
- daca plec in ultima clipa ma trezesc teleportat brusc ca sa nu intarzii , ceea ce evident nu este adevarat.

Prin urmare, cred ca destinul este de fapt o retrospectiva a actiunilor noastre privite din viitor si nicidecum o hotarare a altcuiva in ce priveste acest viitor...
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde costel300 » Mar Aug 05, 2003 12:08 am

Initial trimis de BAMSE "Calatoria in viitor ar fi posibila doar daca ar exista destin pt ca altfel nu ai avea unde sa ajungi"

Viitorul este doar o viziune ,pentru ca atunci cand se va intampla ,va fi defapt, prezentul !

...........

daca ar exista destin ,n-ar mai exista prezent. sau destinul este un lucru prezent perfect?


edit by Mirela: parerea ta si nu am nimic cu ea, dar nu era nevoie de doua posturi la rand, si asta la numai cateva minute unul de celalalt. de data asta am fost blanda si le-am unit intr-un singur post, dar data viitoare te taxez.
ps: te cam repeti totusi...
pps: daca nu stiai, exista optiunea "modifica" - in caz ca te razgandesti sau mai vrei sa adaugi ceva la mesaje...
numa' bine!
Mirela. (still the moderator...)
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

nu...

Mesajde Hades » Dum Aug 17, 2003 1:59 pm

daca exista destinu` de ce mai existam noi??? adica suntem niste robotzi programatzi din timp sa facem unele lucruri... suna aiurea... ce control mai avem noi asupra noastra daca exista destin... adica mi-a fost 'scris' sa intru pe fanclub???

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde gabuba » Dum Aug 17, 2003 4:45 pm

fascinant subiect.
si poate ca destinul nostru e sa ne intrebam toata viata daca exista destin ori ba...:rolleyes:
no hai mai lasati-ma cu ce a zis x autor, si cum a scris y prozator. e doar perceptia lor eronata sau nu.

apoi sa vedem: de unde pana unde conceptia asta de destin? a venit unu peste noapte si a inventat un cuvant si o explicatie pentru el cum ca nu totul ar fi intamplator, ca deh prea multe coincidente. poate ca respectivu elaborator, nu era decat un bolnav psihic ce se plictisea, si iata-ne pe noi cum mancam kktul imprastiat de el.
indicat ar fi sa ne traim viata si sa mai renuntam la o parte din aceste intrebari flosofice, ca s-ar putea sa ne trezim la 70 de ani virgini si cu o lista de 200 de intrebari nesolutionate . :D
daca vreti, puneti-o de-o carte, macar e ceva concludent.

daca cred sau nu? sunt la fel de confuz ca si voi, deci nu stiu.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde CrAsh0v3r » Mar Aug 19, 2003 7:33 pm

Mi se pare stupida ideea ca daca exista Dumnezeu atunci implicit trebuie sa existe si destin.. nu vad ce rost ar mai avea "judecata de apoi" daca Dumnezeu ne-ar sti toate greselile noastre inainte de a le comite.

Nu cred in destin si nici in Dumnezeu....
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde clumsy » Mar Aug 19, 2003 9:45 pm

Nici eu nu cred in destin dar cred in Dumnezeu. Totusi imi tot pun intrebarea de unde a venit Dumnezeu. Parerea mea e ca fiecare face ce vrea cu viata lui.
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde CrAsh0v3r » Joi Aug 21, 2003 5:51 pm

Initial trimis de clumsy:
Totusi imi tot pun intrebarea de unde a venit Dumnezeu



Iti zic yo de unde a venit Dumnezeu. Oamenii l-au facut pe Dumnezeu, nicidecum invers. Nu stiu daca va dati seama ce influenta a avut religia asupra omenirii... a limitat unele orizonturi si mai ales gandirea omului.
De ce oare nu s-au inventat telefoanele mobile prin anul 900 sau 1500 ? Pentru ca omenirea era sub influenta religiei, tot ce se intampla (RAU sau BINE) era cu vointa lui Dumnezeu... asa cum au zis si alti useri mai sus expresii gen " Asa a fost sa fie, asa a vrut Dumnezeu..." etc

Ce este defapt Dumnezeu ? Optimismul fiecarui om !!!
Ce este religia ? Metoda cea mai buna de a controla masele de oameni, ma refer din toate punctele de vedere. Am vazut oameni pe care nu dadeam nici macar un scuipat, care stateau toata ziua beti si nu era nimic de capul lor, care s-au pocait si acum au intemeiat o familie si fac parte din sociatate la fel ca noi toti ceilalti.

In zilele noastre oamenii sunt impartiti in doua categorii..
Prima categorie care reprezinta cam 80% este formata din oameni simpli de la tara, limitati in gandire care lasa totul in "voia sorti si a lui Dumnezeu"
A doua categorie sunt oamenii care totusi au studiat cate ceva la viata lor si sunt in stare sa-si formeze o parere proprie despre Dumnezeu, destin, s.a.m.d.

Sper ca nu v-am plictisit cu balivernele mele, dar consider ca am dreptul sa-mi zic si yo parerea...

Pace !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde clumsy » Joi Aug 21, 2003 10:56 pm

poate da, poate nu. Nu stiu ce sa mai cred.oricum, fiecare cu parerea lui.
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Matrashita » Joi Aug 21, 2003 11:00 pm

Eu cred in Destin...pt ca viata iti ofera pana la urma ocazia sa ajungi sa crezi ca totul iti e sortit sau iti e scris undeva sus,in cartea lui Dumnezeu.
Poate acum cateva zile nu eram convinsa ca exista cu adevarat Destin sau nu dar totul mi s-a adeverit odata cu o intamplare f f ciudata si am inceput sa cred.
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde clumsy » Joi Aug 21, 2003 11:01 pm

Am zis intr-un mesaj ca eu cred in Dumnezeu, si ca oamenii fac ce vor cu viata lor.Daca o iei dupa religie mai tot iti este impes in aceasta viata.
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

o intrebare pentru Regina Matrashita

Mesajde CrAsh0v3r » Lun Sep 15, 2003 3:16 am

e klar ca n-ai citit ce am scris yo pe pagina cu numarul 2.
vreau sa te intreb... ce rost mai are judecata de apoi daca dumnezeu stie toate pacatele pe care le vom face in timpul vietii ?

stii cum e ?... cum iti asterni asa dormi... deci destinul ti-l faci cu mana ta, nicidecum ca e scris deja undeva intr-o carte bla bla

parerea mea..
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde extickle » Joi Oct 16, 2003 2:26 am

Initial trimis de Regina Matrashita
Eu cred in Destin...pt ca viata iti ofera pana la urma ocazia sa ajungi sa crezi ca totul iti e sortit sau iti e scris undeva sus,in cartea lui Dumnezeu.
Poate acum cateva zile nu eram convinsa ca exista cu adevarat Destin sau nu dar totul mi s-a adeverit odata cu o intamplare f f ciudata si am inceput sa cred.


o incercare de a argumenta parerea cuiva ca exista destin si ca joaca de departe rolul cel mai important in viata cuiva presupune ca acel cineva considera, constient sau nu, ca suntem capabili doar de a lua la cunostinta niste evenimente. deci, destinul exista doar pentru a scuza o viata pasiva. ce misto ! (a se vedea ora post-ului)
extickle
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 15, 2003 1:01 am
Localitate: bucuresti

Re: o intrebare pentru Regina Matrashita

Mesajde silviuc » Sâm Dec 20, 2003 8:45 pm

Initial trimis de CrAsh0v3r
e klar ca n-ai citit ce am scris yo pe pagina cu numarul 2.
vreau sa te intreb... ce rost mai are judecata de apoi daca dumnezeu stie toate pacatele pe care le vom face in timpul vietii ?

stii cum e ?... cum iti asterni asa dormi... deci destinul ti-l faci cu mana ta, nicidecum ca e scris deja undeva intr-o carte bla bla

parerea mea..


Da, stie, dar noi nu stim. De acea suntem liberi si nu exista destin. Omul este condamnat la libertate. Noi suntem in timp. Dincolo ?
V-ati intrebat ?
silviuc
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 6:41 pm
Localitate: Iasi

Mesajde silviuc » Sâm Dec 20, 2003 8:49 pm

Sunt liber, dar drumul meu este unic – mirare.
Sunt liber, deci drumul meu este unic – iluminare !

Silviu Cosovanu

Poate o sa am timp sa dezvolt. Poate incercati voi. Succes !
silviuc
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 6:41 pm
Localitate: Iasi

Mesajde silviuc » Sâm Dec 20, 2003 8:51 pm

Exista poate fi scris intr-o infinitate de moduri. Noi suntem cuvantul scris – mazgaleala fara de noima daca nu ar exista cineva care sa-l citeasca si sa-i cunoasca sensul, care sa stie inceputul si sfarsitul serpuitoarei sale linii, numite uneori destin.

Silviu Cosovanu
silviuc
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 6:41 pm
Localitate: Iasi

Mesajde silviuc » Sâm Dec 20, 2003 8:52 pm

Libertatea si ceilalti : Datorití£ voua sunt ceea ce sunt, nu insí£ datorita vointei voastre.

Silviu Cosovanu
silviuc
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 6:41 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Decrypter » Sâm Dec 20, 2003 10:55 pm

Mie imi suna problemele de genul asta a invartire in jurul cozii: de exemplu, unii spun ca exista destin fiindca, daca de dimineata s-ar fi hotarat, ca sa ocoleasca destinul de a ajunge la timp la munca, sa plece 10 minute mai tarziu, l-ar fi evitat. Se clatina rau argumentul, caci de unde stii ca nu destinul a hotarat ca tu sa te hotarasti sa-l eviti, plecand 10 minute mai tarziu? Discutia e interesanta ca exercitiu de gandire, dar nu-i vad finalitatea :D
E relativ usor sa inmultesti doua numere prime si mai maricele... distractia incepe abia cand trebuie sa descompui rezultatul :)
Decrypter
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Joi Sep 18, 2003 10:11 pm
Localitate: somewhere in a TCP packet

Mesajde sweetiryss » Mie Mar 17, 2004 1:39 pm

Eu cred in destin.
Sa nu intelegeti ca destinul inseamna neaparat ca ti-a stat scris undeva sa intri pe acest forum.Destinul se refera mai mult la firul vietii,in mare.
sweetiryss
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 12, 2004 3:11 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde bad bad Annie » Mar Mar 23, 2004 1:44 am

Am dat aici peste niste pareri atit de diferite, si totusi logice si asa de interesante incit mi le repet in gind pentru a mi le reaminti miine si a le pritoci in liniste.
Opinia pe care mi-am format-o eu e ca si daca exista destin, nu e ceva simplu ca o linie, ca o carte scrisa descriind viata cuiva. Nu, domnule, cine e atit de destept incit sa programeze cite un destin pentru fiecare suflet de pe lumea asta (ca deci in cazul asta nu numai noi oamenii am avea destin), e destul de destept sa gindeasca un program mai complicat decit ne putem imagina noi. Si cred ca destinul are ramificatii; multe-multe, la fiecare incheietura; si un numar infinit de incheieturi, de rascruci; unele te duc la dead-end, la probleme nerezolvate sau chiar la moarte; altele iti permit sa-ti continui calea, cautind mai departe, iar altele sa-ti rezolvi problemele si sa-ti gasesti fericirea intr-un mod nesperat (care te face sa te gindesti la destin). Totul depinde de ramificatia pe care alegi sa-ti continui destinul cind te afli la o rascruce, de decizia ta. Cred ca toate optiunile pe care le ai sint preprogramate si au rezultate diferite, iar liberul arbitru consta in aceea ca poti alege dintre ele, deci ai un numar imens de posibilitati deja prefigurate de a-ti trai viata. In felul asta s-ar justifica si logica unei posibile judecati de apoi, in functie de calea pe care ai urmat-o din multitudinea celor avute la dispozitie
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Joao » Mar Mar 23, 2004 8:12 pm

nu exista destin. ai puterea sa alegi mereu
moarte la final. nimic altceva. d-aia tre' sa traiesti la maxim.
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde NiceSmil3 » Mie Mar 31, 2004 3:19 pm

Personal nu cred in destin, daca tot ceea se intampla cu noi "e scris" undeva si asa trebuia sa se intample de ce am mai primit de la Dumnezeu libertatea de a alege? Si pana la urma daca Dumnezeu ti-a scris destinu, nu ar fi logic ca toata lumea sa faca numai chestii buna, ca doar asta-i scopu lui, sa-i faca pe oameni mai buni si mai credinciosi, nu?
scratch my skin
and let red roses rise in rivers
cut my belly, eat my liver
and rape my body with your fingers.
Avatar utilizator
NiceSmil3
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:00 pm

Mesajde dark_soul » Joi Apr 08, 2004 3:31 pm

eu tot timpul am crezut ca destinul ni-l facem cu mana noastra, noi alegem calea pe care vrem sa o urmam, nu ne impinge nimeni sa actionam asa cum o facem...it's a free world and we are living in it! spunea cine va (mai sus) ca destinul tine de firul vietii....dar noi avem puterea de a schimba viitorul...am putea sa spunem stop chiar acum!
m-am uitat la final destination, un film interesant...cu ce am ramas eu in minte este ca viata isi poate schimba oricand cursul...
all our dreams can happen if we really wish them
Avatar utilizator
dark_soul
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Mar Apr 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Delphi » Vin Iun 25, 2004 6:55 pm

Da, exista destin.Eu cred ca nimic nu e intamplator,nici bucuriile si nici problemele de care avem parte de-a lungul existentei noastre.Totul are o cauzalitate fina pe care putini 'o vad'/'o simt'.Eu una am fost pusa in niste situatii din care nu mai vedeam nici o iesire/reezolvare oricat intorceam problema pe toate partile si totusi ca din nimic, caci nu-mi pot explica cum altfel lucrurile se rezolva, fara sa inteleg.Cred ca exista destin , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne resemnam.Trebuie sa acceptam lucrurile care ni se intampla, luptand in continuare, nedandu-ne batuti pt a fi siguri ca am facut tot ce se putea.Oricum nu cred ca e bine sa ne stim viitorul.Totul a inceput ca o gluma cand matusa mea mi-a aratat nu stiu ce modalitate (ceva cu o carticica si o cheie)de a invoca spiritele si a vb cu ele.Am invocat-o pe bunica mea moarte de multi ani si i-am pus tot felul de intrebari, ea raspunzandu-ne doar cu da sau nu, in functie de partea in care se invartea cartea.La inceput ne-am distrat copios, am pus tot felul de intrebari amuzante, am ras.Dupa vreo 2 ore incep eu sa o intreb cati ani mai traiesc mama, tata, bunica, cati ani mai traiesc eu, cati copii etc.Si cand am inceput sa nr, acolo, rezultand ca eu am sa mor la 50 de ani,mama la52, ca fratele meu o sa se insoare de 2ori, ca nu am sa fac copii, ca unchiul meu va uri peste5 ani am inceput sa plang ca 2 zile nu am inchis un ochi de frica a ceea ce am auzit, si de teama sa nu ma bantuie spiritele.Pana acum nu s-a intamplat nimic, nu au trecut 5 ani, dar crdeti-ma as vrea sa cred ca totul a fost doar o prostie, un joc.
Noaptea este salvarea sufletului!
Delphi
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Dec 29, 2002 12:50 pm
Localitate: Botosani

Mesajde nodingat » Vin Iul 09, 2004 9:23 pm

io sper sa nu existe ca daca exista atunci e tare nashpa!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Addianna » Mie Iul 14, 2004 6:28 pm

Daca ar exista destin as ajunge la concluzia ca orice as face nu eu sunt cea care imi controlez viitorul, ca ma asteapta niste lucruri inevitabile si sincer ideea asta ma ingrozeste. So...ce sa fac?! Sa astept sa se rezolve totul din senin? Sa ma resemnez in anumite situatii sau sa ma gandesc ca totul depinde numai de mine si sa merg inainte?
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde Cyhiraeth » Vin Dec 31, 2004 5:43 pm

eu personal nu cred ca exista destin. ar trebui sa fiu religioasa.

dar pentru cei nelinistiti de faptul ca sunt predestinati sa actioneze intr-un anumit fel intr-o anumita situatie, pentru ca totul "le e scris" dinainte de o forta supranaturala care sta si se amuza privind cum totul se desfasoara dupa cum a hotarat ea, eventual cu popcorn si cu o naveta de bere, se gasise la un moment dat o explicatie. Am impresia ca Sf Augustin a avut `geniala` idee [dar nu sunt sigura, deci lasatzi jos pietrele].

The point was ca, avand in vedere faptul ca pentru d-zeu nu exista timp, el fiind etern, isi poate la fel de bine "aminti" viitorul. si stie ce o sa facem nu pentru ca el decide in locul nostru, ci pentru ca pur si simplu isi aminteste ce am facut [vom face]. amintirea sa nu influenteaza si nici nu determina viitorul nostru.

[stiu ca e aberant, dar incep sa cred ca filosofii erau toti intr-o oareacrea masura atei, si s-au ocupat atat de mult de tema "d-zeu" dintr-un soi de placere ludica. e interesant sa ai o notiune care sa reprezinte infinitul, eternitatea, perfectiunea etc. si sa te joci pur si simplu cu ea.]

crap officially over.
You are not going to hell. You are already there.
Avatar utilizator
Cyhiraeth
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Dec 31, 2004 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Mie Ian 05, 2005 6:27 pm

"Crezi in destin?"... crezi in alegere?... destinul inseamna alegere.... alegerea pe care o facem in fiecare secunda alcatuieste viata... deci viata inseamna destin... alegere. cred in destin. Cred in alegere si in viata.
Aceasta este o disputa care nu isi are rostul. "Destin" inseamna in diverse limbi viata, alegere sau punct final.... E ilogic sa spui ca nu crezi in destin. Inseamna ca nu crezi in propria viata... in propriile alegeri si in dreptul tau de ati trai viata...
Divaghez...
Cred in viata. In dreptul meu de a-mi trai viata asa cum imi doresc.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde raMyus` » Joi Ian 13, 2005 9:36 pm

salty scrie:exista destin? sunt impartzite opiniile. si totushi nu exista. sau al meu nu exista. nu cred intr-o linie pre-punctata pe care mergem cu ochii inchishi. cu sperantza ca ne va duce acolo unde "e scris".

daca ar fi asha n-ar mai conta nimic din zbaterea continua. ar fi un "no matter what". cred in intamplare. shi in cele fericite ca esentza. shi in cele nefericite. cred in nimicul acela care schimba in tine ceva. shi shtiu ca exista prezent. ca rezultat al trecutului. shi viitor ca produs al mishcarii. al schimbarii. al pur shi simplei treceri a timpului. shi mai cred in interactzii.
shi rezultate. urmari. simple. dar n-am gasit un sens al "a fi-ului". sau cel care l-am gasit nu-l pot defini. i simply am.
shi daca exista un destin, eu nu vreau sa-l cunosc pe al meu.



"Ne place sa uitam ca, de fapt, totul in viatza noastra, este rodul intamplarii, incepind chiar cu intilnirea spermatozoidului cu ovulul."
(S. Freud)
_________________
some do, some dont, i might..


"Exista un destin? suntem condusi de`o soarta ?Ce nenorocire ca nu stim.Ce de nenorociri daca am stii."
Nu stiu ceine`a zis`o.am citit`o cu mult timp in urma.nu sunt sigur nici asupra textului -daca l`are reprodus exact- dar asta era idea. Daca n`ar fi - ar trebui inventat (sau nu)? sau daca ar fi - ar trebui ascuns (sau nu) ?
raMyus`
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 13, 2005 7:12 pm
Localitate: Suceava

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori