cand ai dreptul sa critici?

subiecte clasice

cand ai dreptul sa critici?

Mesajde catharsis » Mar Ian 14, 2003 11:54 pm

de cate ori fac o critica unui anumit gen de persoane, ma lovesc de obisnuitul "dar tu cum esti? uita-te intai la tine inainte sa poti spune ceva de mine!", ceea ce ma scoate din sarite pentru ca o critica, daca este ceva constructiv, trebuie acceptata...
ai dreptul sa critici daca esti intr-o situatie mai proasta decat persoana in cauza?
este "dar tu cum esti?" o forma de aparare psihologica?
este o critica de obicei constructiva?
dar voi cum sunteti?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Ian 15, 2003 12:44 am

Foarte buna intrebarea....
Nu cred ca vreodata se va afla raspunsul la problema asta deoarece fiecare e mai bun ca altcineva la un anumit capitol...deci daca eu vreau sa te critic pe tine, si tu la randu tau poti sa ma critici cu altceva, astfel ca intram intr-un chestie care poate tine pana la infinit...

Pe de alta parte eu critic si spun multe, adika nu-mi trebe mult sa-i zic persoanei 'x' ce gandesc, si asta n-are mereu rezultatele dorite, dar de multe ori le are...asa ca nu-mi pasa daca sunt mai bun sau nu fata de cineva inainte de a critica.

Si acum o intrebare de la mine: Nu inteleg unii oameni care de ex cand eu ii "injur", ei zic: "Pai eu nu te-am injurat pe tine, tu de ce ma injuri?"...Intreabrea e: "De ce tre sa ma injure cineva primul (sau sa fac ceva prima data) ca eu sa pot sa injur (sau sa fac ceva?)"...
Si sincer cazul asta l-am intalnit la multe persoane.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 15, 2003 11:10 am

Sa critice si sa dea sfaturi oricine este in stare. Mai greu este sa le puna in aplicare pentru propria-i persoana.
Cu toate acestea o critica adevarata trebuie acceptata. De multe ori cei din jurul nostru ne mai deschid ochii , aratandu-ne unde gresim. Si da..trebuie acceptata si o critica din partea unei persoane ce sta mai prost ca noi. Nu va dat nimeni un sfat de genul : " "fa aia ca sa nu ajungi si tu ca mine ! " ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Vin Ian 17, 2003 6:41 pm

Esti in masura sa critici atunci cand ai argumentele necesare si critica ta este bazata pe niste fapte reale.Cei care spun"da` tu cum esti"incearca,practic sa se te loveasca in acelasi fel in care i-ai lovit si tu ,sperand ca astfel vor scapa mai repede de parerile tale.De aceea ai nevoie de argument atunci and critici pe cineva...
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Cruela » Sâm Ian 18, 2003 8:50 pm

Dupa parerea mea ai dreptul sa critici cu privire la un anumit subiect atunci cand tu esti mai bun decat cel pe care il critici in subiecrtul respectiv. Oricine are dreptul la critica atata timp cat accepta la randul luoi criticile altora
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Amaterasu » Dum Ian 26, 2003 1:59 am

Initial trimis de Cruela
Dupa parerea mea ai dreptul sa critici cu privire la un anumit subiect atunci cand tu esti mai bun decat cel pe care il critici in subiectul respectiv.


Prin urmare nimeni n-ar putea critica jocul prestat de (sa zicem) Zidane intr-un meci pentru ca nu poate fi mai bun la fotbal decat respectivul?

Think again.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde salty » Vin Ian 31, 2003 5:13 am

critica in sine este menita sa atraga atentzia asupra anumitor aspecte. eu ash zice ca daca critica e constructiva. shi mai ales daca parerea a fost ceruta, ishi are sensul. indiferent de situatzia ta proprie. shi vorba aceea. cel mai ushor e sa dai sfaturi..
some do, some don`t, i might..
salty
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Vin Dec 13, 2002 7:44 am
Localitate: already there

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Ian 31, 2003 11:30 pm

Dreptul sa critic il am atunci cand vad sau aud ceva ce nu-mi convine, nu-mi place si stiu sigur ca nu-i adevarat sau ca este de prost gust. Nu atunci cand vezi un cersetor amarat pe strada sau un om cu handicap si sa-l critici dupa fizic sau ca are o situatie materiala proasta si sa razi de el.

Nu critici omul dupa infatisare ci dupa personalitate. Sau daca critici pe cineva, sa faci in asa fel incat sa nu-l jignesti ca apoi sa se simta prost.
Trebuie sa fii sigur si constient ca e adevarat sau nu cand critici sau comentezi ceva.;)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ROBAKITA » Sâm Feb 01, 2003 6:42 pm

Cineva a zis,de fapt un foarte bun prieten,ca nu ai dreptul sa critici pe nimeni ,de ce ,pentru ca fiecare isi are opinia lui si nu e dator sa gindeasca ca,tine atunci cind nu esti de acord cu ceva.Dar oare noi nu avem dreptul sa ne spunem parerea atunci cind ceva nu ne convine,sau sa injuram cind ceva nu ni se pare in regula,nu sa asteptam sa fim injurati primii,cum sa nu,parerea mea, fiecare are dreptul sa spuna ce gindeste chiar daca celui care ii e adresat nu e de acord cu ceea ce vrem noi sa aratam precum ca am avea dreptate.

Cel putin in cazul meu ,ce nu-mi convine spun in fata si cu toate ca stiu uneori ca ranesc persoana respectiva ,nu pot face nimic ,pentru ca asta sint eu ,daca ceva nu-mi convine vorbesc,dar am ajuns la concluzia ca mai trebuie si sa te abtii uneori ca sa nu ranesti pe cei care ii consideri prieteni.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Dulcika » Dum Feb 02, 2003 1:24 pm

Cred ca poti sa critici atunci cand ceva nu ti se pare in regula, dar sa stii cum sa critici. Una e sa ii spui cuiva "Baaa, vorbeste dracu mai incet" si e cu totul altceva sa ii spui "Ai putea sa vorbesti putin mai incet ?". Criticile nu mi se par binevenite atunci cand sunt de prisos. De exemplu e de prost gust sa ii spui cuiva imbracat in maro si verde ca aceste 2 culori nu se potrivesc. Gustul nu i se va schimba.
Replica "da` tu cum esti ?" cred ca e spusa din orgoliu. Cand cuiva i se critica ceva se simte mai prejos si atunci de ce sa nu riposteze, e mai prost? E o reactie idioata. Daca nu ii place compania si ce i se spuna sa evite el nu sa astepte sa fie "protejat" de ceilalti.
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde crisiuby » Dum Feb 02, 2003 4:44 pm

Dupa parerea mea, atunci cand primesti un raspuns de genul "da' tu cum esti?..."la o critica pe care o faci cuiva, nu ai de-a face cu altceva decat cu dovada clara a faptului ca persoana careia i te adresezi a ramas speachless. isi da seama ca faptele pe care se bazeaza critica ta sunt foarte reale si singura forma de a iesi din kko e sa iti puste in fata acel "da' tu cum esti?..."
crisiuby
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 06, 2002 3:48 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde genicon » Mie Feb 12, 2003 6:20 pm

Ai dreptul sa critici de fiecare data cand e ceva de criticat. Cum iti dai seama ca ceva este de criticat? Treaba ta, depinde. Incepi critica, iti spui argumentele si daca pers respectiva nu zice decat "da` tu cum esti" sau nu zice nimic, inseamna ca ai dreptate. Daca iti aduce contraargumente bune, inseamna ca te-ai inselat si trebuie sa te opresti.
Ai dreptul sa critici de fiecare data cand se intampla ceva rau, de fiecare data cand te lovesti de un sistem tampit, de fiecare data cand cineva zice o tampenie, de fiecare data cand il auzi pe costi ionitza cantand:) Ce vreau sa zic este ca poti critica doar daca ai motive si argumente. Insa, daca esti un cersetor nu te va lua nimeni in seama. Asa ca, din pacate, nu oricine poate critica pe oricine...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Sâm Feb 15, 2003 3:42 pm

ai dreptul sa critici atunci cand ai idee despre ce vorbesti si argumente (cum bine-a zis cineva mai inainte). de ex. daca vine instalatoru' si-ti pune tzeava aiurea, tu, desi nu esti capabil sa faci lucrarea respectiva mai bine, ai tot dreptul sa-l critici pt ca stii cum ar trebui sa fie pusa tzeava aia.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

criticat da sau nu

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 8:19 am

Ar trebui sa critici pe cineva numai cand ai un argument potrivit si daca situatia o cere daca nu nu merita sa o faci si poti sa o si patesti.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Ian 01, 2004 10:48 pm

chestia cu criticatu e ca si chestia cu exprimatul opiniei... fiecare are dreptul la ea dar este apreciata daca este bazata pe niste argumente.
eu critic mult, dar nu o fac cu rautate. critic pentru ca nu ma pot abtine si nu vreau sa ma abtin pentru ca daca as face-o as aduna prea multe "nespuse" si tot as rabufni candva.
cat despre persoanele care zic "uita-te la tine inainte sa critici" mi se par niste mediocrii. daca le spui un adevar , iar ei iti raspund cu asa ceva e clar ca e una din replicile lor stas si ca nu mai au nimic de zis. pe de alta parte daca mie imi vine gica de la 4 C, repetentul analfabet si imi spune ca sunt agramat ma infurii si ii zic sa nu comenteze caci nu are o baza.
argumentul este important.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

trebuie sa gandesti si oleaca altfel gabizzu

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 10:51 pm

cineva zicea prin un proverb care lam citit cum ca criticatul si datul din gura e arma celor care vor sasi acopere lipsa de putere morala si fizica.
Ca cei care au acea forta actioneaza nu stau la despicat firun patru cu critici si remarci si filozofii.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Ian 01, 2004 10:57 pm

....

un proverb poa sa fie facut de un idiot, si cu asta-basta.
daca eu vreau sa te critic pe tine pentru ca scrii ca o ciubota ma bazez pe mesajele tale, care sunt o dovada. nu pot sa trec mai departe la fapte. ce fapte? sa ma apuc sa-ti modific posturile, si sa le scriu eu corect?

asa ca... lasa-ma cu ce proverbe iti aduci tu aminte din clasa a 6a , caci nu tot ce zboara sa mananca.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

eu stiu cum gandestete 95% din lume dar

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 11:00 pm

De multe ori incerc sa exprim anumite idei la care nu foarte multe persoane se gandesc.
Intrun fel eu nu sunt la fel ca toata lumea si nici tu nu esti fiecare cu ale lui.
Si faza a doua tu esti in Romania eu am plecat de 3 ani..daca te doare asa de tare de formularea frazei si nu stiu ce prostii.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Ian 01, 2004 11:07 pm

dorneo, eu de fapt cred ca tu chiar n-ai nimic de zis. te contrazici mai rau ca unu de 5 ani. ideile marete la care sustii ca vrei sa ajungi nu exista... din punctul meu de vedere. observ la tine doar tendinta enervanta de a ne anunta ca tu traiesti in usa, ca din usa bush o sa bage nucleare in lume, ca in usa e hartie de 100.000, ca tu ai plecat din Romania in usa ca e mai bine, si as putea continua.
asta ca sa vezi ca am tot dreptul sa critic ... cu tot cu argumente.

si aici un mare case closed, caci cu tine nu ajung nicaieri. un an bun!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mark1 » Mie Ian 07, 2004 11:17 am

Cel care se crede fara pata sa ridice primul piatra!...

Am citat aprox. din Biblie, Noul Testament. Odata criticam des, acum o las mai moale...
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Lasat-il in pace...

Mesajde Aurolacul » Joi Ian 08, 2004 1:16 am

ce avetzi cu dornea? Daca e el din America inseamna ca se uita in jos la voi ca sunteti din Romania? Nu cred. E intr-o alta situatzie shi voi nu il intzelegetzi ca traitzi in Romania. Sunt total de acord. Dar asta nu inseamna ca fac misto de voi ce de: Eu sunt in Anglia shi voi in Romania, dar vreau sa spun caci cateodata nu stitzi ca suntem in situatzii diferite shi ne uitam la lume prin ochi diferitzi. Asa cum shi mie nu mi-as mai inchipui viatza din Romania, cu toate ca stiu ca e a dracului de grea. Probabil ca gandurile mele sunt visuri care se abat de la adevaratul cosmar.

Da sa revenim la critica: Pei trebuie cateodata sa critici cand stii ca persoana a zis ceva gresit sau cand nu esti de acord. Nu trebuie sa fii calcat in picioare, trebuie ca sa tzii capul sus shi sa iti suporti ideile. dar cateodata e mai bine sa nu critici, shi sa taci, caci nu degeaba se zice ca cel mai destept cedeaza primul. Critica e despre punctul tau de vedere, persoana criticata nu trebuie sa acepte dar macar trebuie sa asculte, shi sa stie cand ai gresit. Nu degeaba se zice ca un om intzelept e unul care stie cand a gresit. prea multzi oameni din ziua de azi nu accepta cand au gresit, shi iti tin mortzish partea lor.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Sâm Ian 10, 2004 3:26 pm

Sa critici ... e un cuvant mare . Ar trebui sa te fi aflat in aceeasi situatie cu persoana in cauza ... aceleasi conditii , intocmai , ceea ce nu se prea intampla .
Parintii mei nu au dreptul sa ma critice , pentru ca am un caracter diferit de al lor , traiesc intr-o societate diferita de a lor ..dar ei critica , ei sunt parinti , ei incearca sa faca ce e bine pentru mine , deci pe ei nu ma supar ( prea tare )
In momentul in care cineva care nu ma cunoaste , ma critica , incepe sa ma enerveze , pentru ca fiecare persoana e unica in felul ei , fiecare a trecut prin situatii unice si are o experienta de viata unica , deci un nea` Gheorghe nu se poate lua de mine ca fumez sau ca sunt prea grasa , pentru ca el nu a avut viata mea , el nu imi stie motivele ...
Concluzia ... nu prea avem dreptul sa criticam .. zic eu
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Exact...

Mesajde Aurolacul » Sâm Ian 10, 2004 3:56 pm

Sunt de acord cu tine weet Weet. Doar cu o mica diferenta. Cateodata e bine sa si mai critici, ca sa nu creada oamenii ca esti slab. Poate nu esti, dar oamenii sunt rai, si vor ca sa te foloseasca la scopul lor. Daca le dai o replica, si le arati ca poti critica, nu o sa se mai increda atat de mult in sine.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Ian 11, 2004 10:30 am

uet-uet : maciuci africane aia ce'zasi matale ie barfa

critica n-are nici o legatura directa cu experientele unice pe care le traim fiecare duar in masura in care aceste experiente stau la baza crearii unui sistem personal de idei. critica altora se naste din diferentele majore ale sistemelor de valori pe care ni le construim fiecare de-alungul vietii ,legate mai mult de etica, morala, traditie, educatie, mediu deci capacitatea de a percepe lumea inconjuratoare. nea gheorghe ,indiferent de varsta sau daca te cunoaste personal sau nu te poate critica de exemplu ca tie nu-ti place sa zicem pink floyd care in sistemul lui de valori ar putea reprezenta un punct important . nea vasile te poate critica ca din cand in cand mai tragi o marijuana dar in sistemul tau de valori a trage din cand in cand marijuana reprezinta o latura pozitiva. atunci cand avem capacitatea de a recunoaste ca sistemul nostru de idei scartzaie si unele aspecte critice adresate de altii au un impact pozitiv insusindu-ni-le inseamna ca acceptam imbogatirea sistemului personal de idei creandu-se astfel dinamismul caracterului nostru devenind treptat persoane acceptate de o cat mai mare masa de oameni si deci supuse din ce in ce mai rar criticilor tinzand spre perfectiune (asa ca mine:D)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Ian 13, 2004 12:12 am

am ajuns la concluzia ca dreptul la critica este sinonim in mare masura cu dreptul la libera exprimare. atat timp cat am acest drept nu ma intereseaza (sincer..) pe cine critic sau nu, imi exprim parerea acida sau nu, spun ceea ce gandesc. daca respectivului (sau celor care ma aud) nu le convine deja nu mai e problema mea.
Auto cenzura mea mi-o impun atunci cand e vorba de prieteni (carora le explic pe indelete situatia, si nu ii critic) si pe cei carora consider ca merita minim de respect. in rest, ma exprima liber si fara cenzura (totul in limita bunului simtz, caci n-am crescut in mahala) caci d-aia am scapat de comunism.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Delphyna » Vin Ian 23, 2004 6:33 pm

Parerea mea e ca poti critica linistit, drept exista, ideea e daca e constructiva critica ta... daca da da-i drumul, mai ales daca e ceruta de imprejurare sau persoana implicata, daca nu eu cred ca ar fi bine sa ne abtinem din doua motive: daca tot nu e luata in considerare facem un rau dublu persoanei adresate ca oricum nu are ceva de castigat ignorandu-te si noi am risipit cateva cuvinte aiurea-n tramvai cum se zice... sau ai aruncat margaritare in gura porcilor...
Si Gabizzule crede-ma ca proverbele nu sunt facute de idioti ... mai vorbim..
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde bad bad Annie » Mie Ian 28, 2004 3:43 pm

Poti critica intotdeauna cind ai argumente. Argumente poti avea la discretie, daca vrei intr-adevar sa le gasesti. In general critici ca sa te simti mai bine - asa zisele critici constructive au scopul de a regla, din punctul tau de vedere, o situatie; cele facute asa ca sa te afli in treaba te distreaza ori pentru actul de a critica in sine, ori pentru a te da tu rotund, ori pentru a face persoana criticata sa sufere si sa se simta de rahat. Numai de noi depinde cit de des si cit de virulent criticam, insa in functie de asta intimpinam urmarile si ni se atribuie o imagine (vezi “cel mai antipatic userâ€Â
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde aleinada » Vin Feb 06, 2004 9:45 pm

Sa critici... Oricine poate sa faca lucrul asta! Putini stiu sa-l faca cu folos! Critica este inutila daca este facuta doar de dragul de a critca shi este constructiva daca scopul este nobil, adica daca vrei sa schimbi ceva in bine. Tot ce conteaza este intentia, modul in care faci ceva shi motivatia.
A critca este echivalentul lui "a judeca"? Daca da, sa facem acest lucru intr-un mod cat mai constructiv!
aleinada
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Feb 04, 2004 12:24 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Nanuka » Dum Feb 22, 2004 3:37 am

O critica constructiva este intotdeauna bine venita, numai ca... de obicei criiticile pe acest forum sunt facute mai mult din invidie.
In loc sa fim uniti, sa radem, sa glumim si sa ne ajutam unii pe altii, noi tot ce facem este sa ne scoatem ochii pt lucruri minore fara importanta.Cel mai bun exemplu este Danone. Nu exista post al meu sa nu fie citat de ea cu comentarii inutile si deranjante.

Critica unei persoane ar trebuii sa fie limitata la minimum pe forum. Daca te deranjeaza ceva cu o anumita persoana, tine-o pe cale privata..trimite un pm si discuta personal, nu te maimutarii in fata tuturor si incerca sa iti arati superioritatea intelectuala etc.

In concluzie, consider ca o critica este deplasata in general intr-un grup de mai multe persoane, nu este o metoda sociala de a comunica cu ceilalti.

De cand sunt in Canada nu am fost niciodata batjocorita de nimeni. Oamenii sunt foarte sociali si stiu sa te incurajeze pe orice domeniu. Mi-as dorii din toata inima sa resimt aceleasi sentimente si printre noi romanii...

Nanuka.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Feb 22, 2004 11:18 am

Nanuka scrie:-Oamenii sunt foarte sociali
-si stiu sa te incurajeze pe orice domeniu.
-Mi-as dorii din toata inima sa resimt aceleasi sentimente

-unii sunt si politici si chiar economici
-numa daca-i domeniu privat ,pe ala public nu
-miiie imiii spuiiii ,io resimt gruaznic aceleasi sentimente
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori