Seri placute...

templele depravarii umane

Seri placute...

Mesajde bhuttu » Joi Oct 17, 2002 10:03 pm

Daca vreodata treceti prin Sinaia, ar fi pacat sa ratati "Old Nick's Pub". Eu am fost o data, si regret la culme ca n-am apucat sa fac si a doua vizita.
Este exact genul de ambianta care-mi place mie(lume care se simte bine, nu foarte aglomerat - de altfel localul e destul de mic - pcat ca muzica era cam asurzitoare, da' asta poate si din cauza ca o gasca de lovelari din Constanta dadea un mini-chef acolo. Dansat pe mese si alte alea...), berea mi s-a parut destul de ieftina(35k Leffe la 0.33, 40k Carlsberg la 0.4 si 20k Ursus 0.5), iar ca ciudatenie specifica au ceva foarte interesant: pe pereti consumatorii pot sa lipeasca bancnote pe care sa scrie diverse mesaje. Si intr-adevar, peretii sunt plini de bancote de 5.000, 10.000, 2.000 din diferite perioade, plus dolari, silingi, forinti si ...ce-or mai fi(p-astea le-am vazut eu). Mesajele oscileaza si ele intre "Pascu da la muie la toti, se stie" si citate despre alcool, trecand prin sentimentalisme si nelimitandu-se doar la limba romana. E distractiv, mie mi-a placut ideea.
Si nu in ultimul rand, principalul lucru care m-a facut pe mine sa ma simt bine de fapt, in seara in care am fost eu m-a servit o chelnerita care arata SUPER si care a fost si foarte draguta cu mine:D Ce dracu' tot am cu chelneritele?:con:

E, una peste alta, extraordinara seara de 15 octombrie 2002 am petrecut. Asta voiam sa zic.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Oct 26, 2002 1:03 pm

seri de neuitat?cam multe la mine si nu prea am imagini color de la ele.
acu,de ceva vreme,imi place sa am duc la clubul lu' cumnata-miu,MAD CLUB,de este pe 11 iunie,pe langa Bingo Europa.cu toate ca denumirea de club este fortata,locul e misto.e micutz,dichisit si are cam 7-8 mese.toata lumea e prietena cu toata lumea,bei si pe caiet de vrei,te intalnesti cu ceva artisti,in special dansatori,balerine si coregrafi.si stai ca boul si asculti la peripetiile astora si torni licori alcoolice la ficatel.
se mai lasa cu gratare,lautari si multe,multe doamne dornice de dragoste!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 26, 2002 2:30 pm

Dar un loc foarte placut,dragul meu SOD , este si Cafeneau "La muzeu" , unde vin o gramada de artisti cunoscutzi.
Localul este patronat de unchiul colegului meu de banca din liceu ,asa ca am fost de multe ori pe acolo.
Atmosfera pretenoasa si calma. Beri la halba si mici.
In interior imi place sa stau la etaj , la separeul ala ...pentru cine a fost pe acolo si stie.
Am facut niste mese groaznice acolo..in vremea liceului ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Oct 28, 2002 10:16 am

cu ajutorul unor prieteni descoperii si io o carciuma placuta si unde am papat excelent. crama nicoreshti undeva intre mosilor si galati (maria rosetti?). mancare cu specific romanesc si tequila contrafacuta.

totusi daca ar fi sa fac un top al carciumilor pe care le-am "calcat" cu siguranta pe primul loc as pune "taverna sarbului" din sinaia undeva spre cota 1400. mancare excelenta si servicii impecabile...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Lun Oct 28, 2002 12:31 pm

taverna sarbului e un loc excelent.manacare buna,bauturi de toate felurile,este foarte frumos amenajat.daca esti in sinaia,n-ai cum sa nu o gasesti pentru ca peste tot indicatoare care te ghideaza.dupa un urcat pe munte,este locul ideal de a-ti trage sufletul.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Oct 28, 2002 12:38 pm

Originally posted by Alin
...este locul ideal de a-ti trage sufletul.

...si-o slibovita servita in tzoi ...tinut in prealabil la congelator...mamaaaaaa!!!!!
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde ramada » Sâm Noi 23, 2002 11:32 pm

Va recomand calduros shi sincer sa facetzi o vizita in Terminus...este langa Biserica Alba sau mai precis peste drum de hotel Bucuresti. Pretzurile medii spre mari dar atmosfera fara fitze shi muzica justifica totul...o sa fiti uimitzi, inca se mai asculta Gary Moore, Barry White shi alte nume de unii uitate.....distractzie placuta...
ramada
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Noi 22, 2002 11:18 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Dum Noi 24, 2002 8:07 am

Initial trimis de ramada
Va recomand calduros shi sincer sa facetzi o vizita in Terminus...

e bar,club sau restaurant? ar fi bine de stiut....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde ramada » Dum Noi 24, 2002 10:03 am

Imi cer scuze, am sa fac precizari mai exacte. "Terminus" este un pub, adresa este str. G.Enescu nr5 (asta va poate ajuta doar daca obisnuitzi sa va deplasatzi cu taxi-ul), este deschis shi in timpul zilei chiar de la ora 10 dimineatza pana......cand te hotarasti sa pleci spre casa. Sus la intrare sunt cateva masutze unde se poate servi o cafea in timpul zilei dar locul meu preferat este jos, un fel de subsol in caramida, cu separee chiar....daca avetzi neste treburi........Sunt mese destule, ashezate astfel incat sa nu ai nici o treaba cu vecinii iar pe peretzi, in nishe micutze o sa vedetzi "aparatura" veche, radiouri, fier de calcat.......Ce sa va mai spun.....merita o sansa....shi o vizita....
ramada
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Noi 22, 2002 11:18 am
Localitate: Bucuresti

Club 24-Regie

Mesajde marian jan » Mar Dec 10, 2002 11:53 pm

Fata de anul trecut,Club 24 s-a schimbat radical.Inauntru s-au schimbat foarte multe si acum muzica este din cea mai buna,preturi pe masura:17.000 bergen la halba,25.000 Ursus la sticla,30.000 Tuborg,110.000 Tuborg draft(2L),17.000-50 ml Stalinskaia samd(la sucuri nu stiu preturile :D ).In club nu se percepe intrare,se pot rezerva mese.Un mare avantaj este acela ca e plin de femei super,pe care le agati imediat.Alt avantaj este acela ca se bea mult de tot.Merita o vizita!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Dec 28, 2002 9:08 pm

tot aseara am fost la Barfly.cam scumput,dar merita!macar pentru muzica!e a doua oara cand ma duc,prima data fiind invitat la un sprit de Rockeru Shomer.mi-a placut si iata ca m-am dus din nou,de data aceasta pentru a observa ce se intampla acolo!MUZICA DE EXCEPTIE!trebuie vizitat!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mar Ian 07, 2003 1:35 pm

unde e Barfly ?cand spuneti de un local dati si voi o adresa ceva.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Brasov

Mesajde curly » Sâm Ian 11, 2003 4:07 pm

...frumos orash,da' cam scump
Iote ce e prin centru:

--Saloon: se vrea pub,muzica nashpa shi data tare,locatzie buna,insa foaret aiurea mobilata: mese de lemn shi de metal in acelashi local.........in plus sindromul de provincie,adica se vede ca s-au zgarcit shi nu au platit un decorator specializat asha ca au atarnat nishte poze vechi shi au pus cam alandala nishte vechituri,ca asha se poarta shi bea cl;ientul mai vartos,cica! singura parte ok era buda,super curat,puteai sa shi adormi

--Festival 39: pozitzionat langa asta de mai sus,dar mai fain,shi mai scump,insa;muzica foarte bine aleasa,atmosfera excelenta,servire de nota 10,un bar unde sa vii cu prieteni vechi shi sa stai la vorba

--Sirul Vamii: n-am gasit loc pe la 11 seara,era full,insa arata foarte mishto..........de la localnici: se mananca bine,da' trebe sa ai lovele cand intri

--For Sale: pretzuri mari,cam de fitze,dar cu gust shi cu chelneri buni......acu' n-am fost,dar asta vara,cand am trecut pe acolo mi=a placut foarte.........ca specific: pe mese erau arahide on the house shi cojile se aruncau pe jos shi puteai sa pui pe peretzi cartea de vizita..........am pionezat shi io cartea unui forumist ca statea bine langa ce cartzi erau acolo----numa' piar,seilmenegeri shi alte meserii de-astea de nu shtii cum le cheama

--Pizza Hot: trimitere evidenta,insa o carciuma faina unde te duci cand tzi-e foame,cu pretzuri mici,dar din pacate doar cu pizza in menu(multe varietatzi,insa)
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Re: Seri placute...

Mesajde KoRn_bitch » Mar Feb 11, 2003 7:42 pm

Initial trimis de bhuttu
Daca vreodata treceti prin Sinaia, ar fi pacat sa ratati "Old Nick's Pub". Eu am fost o data, si regret la culme ca n-am apucat sa fac si a doua vizita.


Uite chiar week`endu trecut am fost in sinaia shi pt a doua oara in Old Nick`s Pub ... care intr`adevar e un super local ... acum preturile sunt sa zicem medii .. o tequilla stiu ca era 70.000 ... ca asta e bautura mea preferata deci asta comand :D ... ma rog .. in rest atmosfera k de obicei .. numai ca acum se face striptease pe mese ... cocktailuri super bine da nu mai stiu exact cat costa .. 140.000 or somethin like that ... muzica bunicica ... shi oameni de treaba in general ....
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

piranha

Mesajde marian jan » Joi Mar 13, 2003 2:33 am

in primul rand retrag tot ce am spus despre club 24.

o sa spun despre piranha(regie,campus politehnica).un loc dragutz,muzica exceptionala,atmosfera,tot ce vrei.preturile sunt mici,bauturi contrafacute :) .singurul minus ar fi servirea,dar merita 100%.rar mai gasesti un local ca acesta.pana la ora 23 se poate manca bun si ieftin.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 3:27 am

bah,in ultima vreme ma tot duc cu un pretenar si cateodata cu mai multi(sic!),la un local de cartier ,pe numele lui mic Break In,situat la Piata Norilor- Tineretului.bre nene,m-am simtit foarte bine de fiecare data.Preturi ca peste tot unde este nitel confort.un singur minus are.se simte mirosul de mancare si in sala de mese.
in rest,picolite dragute si amabile,e deschis pana la ultimul client,e aproape de casa!
notat de mine cu nota 2.5 (pe o scara de la 1-5)
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Sâm Mar 15, 2003 2:31 pm

eu va recomand ZVON... e destul de cool, un loc mai retras, destul de select i guess... E pe undeva pe Decebal, nu pot sa va spun locul exact.. Dar te poti relaxa pe o canapea (sau poti sa stai pe scaun daca vrei :D ), sa te simti bine si... sa te distrezi! Mie una imi place, chiar va recomand sa va duceti si voi odata....
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 15, 2003 2:50 pm

Am impresia ca il stiu si eu. E ala care are canapele si fotolii de piele ?
Duceti-va ....daca vretzi sa datzi 100 000 pe o bere. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Mar 16, 2003 9:28 pm

da, exact de el vorbesc... sincer sa va spun, n-am fost foarte atenta la preturi :D in orice caz, n-am platit io, deci chiar nu stiu... si am specificat ca e ceva mai select :D
In rest... recomand si Luna....
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde marian jan » Dum Mar 16, 2003 10:41 pm

dragut Luna,nu e face parte din localurile in care ma duc de obicei,dar merge.seara e program de disco sau....
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde ramada » Lun Mar 17, 2003 1:39 pm

Nu stiu daca cineva a ajuns in clubul OLDIES, cel al Mihaelei Tatu. Este situat in aceeasi vila unde a fost Scottish Club, pe linia tramvaielor 21,16,5, in spatele cladirii Xerox. Este deschis de la ora16....pana cand ai chef sa pleci....
M-a impresionat in mod placut, sincer. Muzica este asa cum spune si numele clubului. Am remarcat in mod special, intr-o sambata seara, ca dupa ce mesele si barul au fost ocupate, au mai fost lasate foarte putine persoane si apoi usile clubului s-au inchis, nu a mai intrat nimeni si implicit, nu s-a ajuns la acea sufocare din alte cluburi. Am dansat cu mare drag pe hituri ale anilor '70 si '80. Iar preturile sunt foarte acceptabile. Daca nu ma insel, berea Tuborg era 40 de mii, sucul la fel, sticla de vin 150, cocktailurile in jur de 120. Atmosfera merita! Fara fitze, fara talente!
Ce v-as sfatui eu, este, daca mergeti in weekend, sa incercati sa faceti rezervare...sau... sa veniti devreme!
ramada
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Noi 22, 2002 11:18 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Lun Mar 17, 2003 1:55 pm

clubul oldies al mihaelei e de keke. facut din economie si fara bun gust. nu se cade ca la un club sa pui scaune si banci din lemn fara macar o pernita sa-ti depozitezi curu . un mobilier gen carpeala iar decoratiunile lasa mult de dorit. e totusi inima bucurestiului nu cabana 3 surcele din varfu muntelui...probabil ca nici in comuna fierbinti n-ar fi scos prea multe laude... ca preturi aidoma cu cluburi chiar mai acatarii adica 90 mii shotu de tequila...deci mari...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

localuri

Mesajde Cristina » Joi Apr 03, 2003 8:52 am

Nu prea am fost pe la localuri, dar am fost anul trecut , mai precis in decembrie, in Constanta la verisoara mea. Acolo ea cunoaste toate localurile si m-a dus intr-o discoteca care mi-a placut datorita muzicii bune care era. Era muzica pe toate gusturile de la muzica populara -Maria Tanase- pana la muzica house. Acest local se cheama "Cireasa". Pe langa muzica m-a mai inpresionat ca miresele erau furate de la nunta si aduse in discoteca puse pe ring si dansau. Mi-a placut ca se vedea mireasa asa frumos in jocul acela de lumini din discoteca.
Un alt local care mia- placu a fost Clubul A din Bucuresti. Mi se pare un loc intim si plin de tineret.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Dec 07, 2003 1:26 pm

Am ajuns si eu insfarsit in Essenza ... si am fost surprinsa de ceea ce am vazut... muzica&bauturi foarte bune, preturi acceptabile as spune eu, si are un look destul de interesant...
Din pacate, zona nu este foarte buna.. e pe Mihai Bravu.. Deasemenea, are un program destul de ciudat ... se deschide deabea pe la 19..
In timpul zilei beneficiati de un salon de infrumusetare, sala de fitness, sauna, jacuzzi, etc! :D
Oricum, merita sa`l incercati!

p.s. Zvonu` s-a cam stricat ... Au fost cateva "mici" schimbari care pe mine nu prea m-au incantat...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Machedonu'

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 07, 2003 1:46 pm

Seri placute pe timp friguros de iarna se pot petrece si la Machedonu'. Aflat la intersectia bulevardului Muncii cu Salajan chiar vis a vis de bisericutza si statia Peco.

Acum l-au decorat pentru sarbatori cu beculetze, beteala si crengutze de brad.
Nu este un local pentru oamenii cu fitze...si este un local pentru cei din popor, pentru oamenii de la mahala...care dupa o saptamana de munca vin sa bea si ei o bere sau sa manace un mic.
Pretzurile sunt de cartier. (Ursus,Bergenbier,Holsten ..20000 lei. Carlsberg,Stela Artois...30000 lei). Mititelul costa 8000 lei.
Muzica din local : in exclusivitate manele. Ar fi derizoriu sa se asculte Leonard Cohen intr-o asemenea crasma.

Totusi parerea mea este ca localul contribuie intr-o mica masura la o seara placuta. Cred ca mai important este cei cu care te afli la masa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mar Dec 09, 2003 10:53 pm

Un alt bar pe care eu il frecventez ar fi Yellow ... pe la Universitate, vis a vis de Edgars Pub. Un fel de Luna, pe galben. Are canapele (rosii...si destul de confortabile;D) , muzica buna , bauturi okey (cine vrea un sex on the beach sau un orgasm bun ... stie de acum unde sa se duca!)
Singura problema e servirea...dar presupun ca se poate trece cu vederea peste acest aspect...

Deasemenea imi vine`n minte Cotton Club (pe Calea Victoriei) ... un loc dragut, deschis 24/24..Deobicei trec pe acolo sa beau o cafea sau ceva ...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Tiamat » Lun Dec 15, 2003 10:04 pm

Bah....dar de Hanul cu Tei nu spune nimeni nimic?
E un super loc.....pe Lipscani......potzi sa bei o bere linistit , potzi sa iti faci de cap (tot linistit) , muzica buna... in general Alternative (cred)...........
......cred ca e o fosta pivnitza sau crama (probabil)....oricum merita sa te duci acolo, in schimb e foarte mult fum de tzigare nu are aerisire.....dar atmosfera e super......mai ales ca vin toate categoriile de oameni (rock-eri, punk-eri,oameni la costum, fraieri, manelistii nu au curaj sa intre acolo)........

Oamenii care vin in Han sunt foarte prietenosi...te accepta in grupul lor daca nu ai loc la alta masa....cred ca atmosfera superba de acolo ii face pe oameni mai buni............
Singur, singur, singur,
Intr-un han, departe --
Doarme si hangiul,
Strazile-s desarte,
Singur, singur, singur...
Tiamat
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mar Noi 25, 2003 9:03 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 16, 2003 11:21 am

Tiamat, am mai auzit vorbindu-se despre Hanu cu Tei si lumea il lauda. Da-mi si mie preturile la bere, te rog frumos.
(pt. mine reprezinta 3 de minus ca e mult fum de tigara si nu are aerisire)

si apropos de semnatura...ma bucur ca iti place Bacovia, dar semnaturile userilor nu trebuie sa depaseasca 4 randuri !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Apr 10, 2005 1:49 pm

Recomand din toata inima La Scena (Calea Calarasi). Am fost de cateva ori si am ramas cu o parere destul de buna. Genu' de loc in care te poti duce pentru a te simti bine, daca nu chiar foarte bine... http://www.lascena.ro

Green Hours are un :B

Si, inainte sa uit: Undeva pe langa Sheriffs'ul de la Floreasca e un barulet destul de dragut (cre' ca se numeste Mango dar nu bag mana-n foc pentru asta). Merita vazut/incercat.

Alte recomandari: Traffic (Bd. Burebista 2 - P-ta Alba Iulia), La Rocca (Str. Theodor Aman 36)

PeSe: Zicea cineva de Hanu' cu Tei.. Parerea mea sincera si personala: cam mult fum dar per total imi place... Muzica buna si in general o atmosfera placuta...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde older » Vin Apr 15, 2005 12:57 pm

Pentru cine ajunge in Timisoara recomand cu caldura in materie de cluburi "Tunel" (undeva prin centru, pe langa piata Unirii daca nu ma insel - inca nu cunosc f bine strazile de aici), si restaurantul chinezesc din complexul studentesc, daca vi se face foame - se serveste mancare chinezeasca(bineinteles), romaneasca si mexicana. Preturile sunt foarte ok (cel putin in comparatie cu Bucurestiul) si la unul si la celalalt. La restaurant, de exemplu am platit pt o masa de 6 persoane (felul 1, 2 + desert + cate 2 bauturi la fiecare) 1.800.000. In ambele atmosfera este super ok (muzica veche, anii 70, 80, fara prea multe fite si figuri dar cu stil).
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Următorul

Înapoi la Baruri si Discoteci

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron