Pe ce gen muzical aveti cea mai mare boala?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Care e genul muzical pe care aveti cea mai mare boala?

dance
3
6%
manele
28
54%
latino
3
6%
rock
7
13%
r&b
1
2%
house
5
10%
etno
3
6%
hiphop
1
2%
reggae
1
2%
pop
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 52

Pe ce gen muzical aveti cea mai mare boala?

Mesajde Dj50 » Joi Aug 02, 2001 11:51 pm

Sondajul se refera la genurile abordate in muzica romaneasca. Am incercat sa le selectez pe cele mai populare.
Dj50
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 02, 2001 12:30 am
Localitate: Bucuresti

jos muzica

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 12:10 am

ma seaca genurile care nu sunt in stare sa dea ceva de ,la ei fara sa copieze

ma seaca genurile care nu au versuri care sa exprime ceva

ma seaca genurile care sunt reprezentate de puscariasi. ma seaca muzica cantata (cacofonia intra in pretz) de oameni la care nu poti sa te uiti.

in general, ma seaca tot.
Vizitator
 

Re: Pe ce gen muzical aveti cea mai mare boala?

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 10:01 am

Initial trimis de Dj50
Sondajul se refera la genurile abordate in muzica romaneasca. Am incercat sa le selectez pe cele mai populare.


nu am "boala" pe nici un gen de muzica. ti s-a parut cumva un raspuns iesit din comun de nu l-ai adaugat in "poll"? :(
Vizitator
 

Re: Re: Pe ce gen muzical aveti cea mai mare boala?

Mesajde Lautaru » Vin Aug 03, 2001 10:05 am

Initial trimis de Anonim


nu am "boala" pe nici un gen de muzica. ti s-a parut cumva un raspuns iesit din comun de nu l-ai adaugat in "poll"? :(


:D uitasem sa ma "semnez" ...
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

Mesajde Guppy » Vin Aug 03, 2001 4:27 pm

Lautaru , in general se observa ca oamenii de pe forumu asta au 'boala' pe toata muzica romaneasca si pe cei care o asculta :D
Daca asculti asa ceva esti catalogat incult,cel mai penibil om and stuff ...

da bre,EU spun asa: dance & hiphop rulz :p
ziceti ce vreti ... noi sa fim sanatosi :D
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

dance?

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 6:40 pm

sincer, n-am mai auzit o piesa buna dance de 2 cred, romana i mean


Initial trimis de Guppy
Lautaru , in general se observa ca oamenii de pe forumu asta au 'boala' pe toata muzica romaneasca si pe cei care o asculta :D
Daca asculti asa ceva esti catalogat incult,cel mai penibil om and stuff ...

da bre,EU spun asa: dance & hiphop rulz :p
ziceti ce vreti ... noi sa fim sanatosi :D
Vizitator
 

Re: Pe ce gen muzical aveti cea mai mare boala?

Mesajde shmack'n'bobo » Dum Aug 05, 2001 9:22 am

SHMACK:UNDE ESTE MUZICA JAZZ????!!!!!!!!?????!!!!Cí£ si aia este popularí£,doar existí£ lume care o ascultí£!!!!!!
BOBO:(absent)
SHMACK:Am observat cí£ s-au scris alte genuri ,dar nu si JAZZ,cí£ existí£ formati care practicí£ acest "sport periculos"(mí£ rog douí£ ,trei ,dar existí£)!!!!!!!Ce ví£ temeati cí£ o sí£ plece jumí£tate din participanti la forum(crezandu-ví£ inteligenti:OOOOOAUUUUUUUUU, ASCULTíƒ JAZZ!!!!!!):mad:
shmack'n'bobo
 

Re: jos muzica

Mesajde Sange-Latin » Lun Aug 06, 2001 1:01 am

Bai sincer sa fiu nu toata muzica romaneasca ie buna , dar oare poti baga mana in foc ca tot ce vine din vest ie bun ??
Io nu cred ca poti , in orice caz ca sa raspund la intrebare :
Hip Hop rules !!!!!!!
Traiasca Paraziti & Gia !!!!!!
Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!!!
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

Re: Re: jos muzica

Mesajde Vizitator » Lun Aug 06, 2001 6:34 am

Initial trimis de Sange-Latin
Bai sincer sa fiu nu toata muzica romaneasca ie buna , dar oare poti baga mana in foc ca tot ce vine din vest ie bun ??
Io nu cred ca poti , in orice caz ca sa raspund la intrebare :
Hip Hop rules !!!!!!!
Traiasca Paraziti & Gia !!!!!!
Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!!!


nu neaparat tot ce vie din afara e bun, dar noi trebuie sa legem ce e bun. de pilda, mie imi place mult g-funk-ul.

btw, stii ca parazitii copiaza la greu dr dre &co?
Vizitator
 

manelele is nashpa

Mesajde Vizitator » Joi Aug 09, 2001 9:05 pm

bah manelele astea ma exaspereza.sunt efectiv inutile.cea mai enervanta muzica.nu shtiu de ce se mai canta.iar aia care asculta manele sunt tare disperatzi.da ma rog gusturile nu se discuta.in schimb house-ul e cea mai tare muzica de pe fatza pamantului.e dementziala.mor dupa astfel de muzica. e cea mai tare.nu-i asha?
Vizitator
 

Re: manelele is nashpa

Mesajde Vizitator » Joi Aug 09, 2001 9:51 pm

House-ul echivaleaza cu maneaua in preferintele tale muzicale si daca iti dovedesc faptul ca muzica de genul asta poate fi facuta de orice afon complet paralel cu muzica dar care are un program (nu cine stie ce de muzica o sa asculti muzica house facuta de tine si o sa-ti devii un fan inveterat, o sa-ti dai autografe si o sa iti iei autografe, unde mai pui ca o sa ai si toate albumele tale (daca o sa scoti vreunul). Adica sper sa ne impartasesti si noua din vastele tale cunostinte muzicale.
Vizitator
 

Dansand in ploaie

Mesajde FataVerde » Lun Aug 13, 2001 5:20 am

Dance-ul romanesc nou ma baga in boala... Cand aud niste pusti de 13 ani cantand "la mare la soare" sau alte versuri la fel de inspirate ("vino la mine / sa fiu cu tine" e alt exemplu), imi vine sa ma urc pe pereti. Si ma apuca rasul cand fetele la fel de "in varsta" isi misca fundul si sanii inexistenti, in videoclipurile alea... Mai tin minte o melodie tampita de vara asta, geva de genul "masina mea ti-ar place / vara asta nu-mi da pace" etc. Ma deranjeaza si stupiditatea versurilor, si lalaiala muzicii, si (in alt registru) trivializarea relatiilor umane.
Ar mai fi si jazz-ul, si swing-ul, cu care pur si simplu nu rezonez. Ii respect totusi pe cei care canta si asculta asa ceva... sentiment pe care nu il am pentru cei din pseudo-dance-ul de care vorbeam mai sus. Desi, on a second thought, iti trebuie ceva minte si ca sa faci melodiile alea, sa stii ce s-ar vinde si cu ce poti sa mai prostesti publicul...

Pace si respect tuturor, chiar si celor care nu sunteti de acord cu mine :)
FataVerde
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 09, 2001 5:21 am
Localitate: azi in Timisoara, maine...

Re: Dansand in ploaie

Mesajde Sange-Latin » Mar Aug 14, 2001 2:30 am

Initial trimis de FataVerde
Dance-ul romanesc nou ma baga in boala... Cand aud niste pusti de 13 ani cantand "la mare la soare" sau alte versuri la fel de inspirate ("vino la mine / sa fiu cu tine" e alt exemplu), imi vine sa ma urc pe pereti. Si ma apuca rasul cand fetele la fel de "in varsta" isi misca fundul si sanii inexistenti, in videoclipurile alea... Mai tin minte o melodie tampita de vara asta, geva de genul "masina mea ti-ar place / vara asta nu-mi da pace" etc. Ma deranjeaza si stupiditatea versurilor, si lalaiala muzicii, si (in alt registru) trivializarea relatiilor umane.
Ar mai fi si jazz-ul, si swing-ul, cu care pur si simplu nu rezonez. Ii respect totusi pe cei care canta si asculta asa ceva... sentiment pe care nu il am pentru cei din pseudo-dance-ul de care vorbeam mai sus. Desi, on a second thought, iti trebuie ceva minte si ca sa faci melodiile alea, sa stii ce s-ar vinde si cu ce poti sa mai prostesti publicul...

Pace si respect tuturor, chiar si celor care nu sunteti de acord cu mine :)


"Pace si respect tuturor, chiar si celor care nu sunteti de acord cu mine :) [/B][/QUOTE]"
Oare incerci sa arati cu degetul asupra unei anumite persoane ??
:confused: :D
Pentreu data viitoare , ie : " Respect si numai bine " nu-i nimic cu pace :o :rolleyes:


Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!;)[
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

Mesajde Sange-Latin » Mar Aug 14, 2001 2:46 am

Bai ca tot am mai trecut p-aici , vaz ca toata lumea critica manelele , dar toata lumea le voteaza !!!!!!:eek:
Ce dracu spuneti una si faceti alta !!!!!!!
Eu-s singurul care am votat exact cea ce am zis ca imi place , si cea ce apar anume hip-hopul , ce ne invata asta A hh-ul si cei ce il asculta zic exact ce cred si ce gandesc , deci adevarul ( sau cel putin ce iau iei drept adevar ) , lol si B " ie un lucru sa zici ceva si altu sa faci ceia ce ai zis " !!!!
Traducere : ie un lucru sa zici ca uresti manele si altu sa o faci :o !

Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

Mesajde Vizitator » Mar Aug 14, 2001 2:50 am

Initial trimis de Sange-Latin
Bai ca tot am mai trecut p-aici , vaz ca toata lumea critica manelele , dar toata lumea le voteaza !!!!!!:eek:
Ce dracu spuneti una si faceti alta !!!!!!!
Eu-s singurul care am votat exact cea ce am zis ca imi place , si cea ce apar anume hip-hopul , ce ne invata asta A hh-ul si cei ce il asculta zic exact ce cred si ce gandesc , deci adevarul ( sau cel putin ce iau iei drept adevar ) , lol si B " ie un lucru sa zici ceva si altu sa faci ceia ce ai zis " !!!!
Traducere : ie un lucru sa zici ca uresti manele si altu sa o faci :o !

Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!


moshule, treia sa votezi genul pe are ai boala, nu ala care iti place!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(cultura in intelighenta hh, iata si dovada)
Vizitator
 

Mesajde Sange-Latin » Mar Aug 14, 2001 3:33 am

Initial trimis de vali


moshule, treia sa votezi genul pe are ai boala, nu ala care iti place!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(cultura in intelighenta hh, iata si dovada)



Hai daua in draci !!!!!!!!!!
Scuze unde ie ie .
Ce vrei gigi influenta franceza aici cand zici c-am boala pe ia inseamna c-o iubesti , " je suis fou , malade d'apres ... " in cazul asta scuze n-am inteles mesajul .:(

Auzi dovada , ce astepti , io n-am fost la scoala in romania , ie o minune ca mai vorbesc limba , am trait in strainantate de cand aveam 7 ani !!!!

Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!

p.s. Mosule , ca tu iesti mai mult decat mine !!!!!!
:p
eu ti-am zis deja cum ie cu cultura , da vaz ca tot lafel ai ramas :rolleyes: , ce vrei uni nu se prind niciodata !!!!!!:D
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

ai si tu

Mesajde Vizitator » Mar Aug 14, 2001 3:36 am

ai si tu dreptate, acolo in nimicnicia ta!

--- ( user ignored from now on. why? because i can. ) ---
Vizitator
 

Mesajde Sange-Latin » Mar Aug 14, 2001 3:38 am

Si inca ceva zic inca ceva , mosule !!!!!!!!!!!
Inteligenta nu Intelighenta !!!!!!!!
Bafta la invatarea limbii romane !!!!!:o :p :D

Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!!!!
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

ce crezi ???

Mesajde Sange-Latin » Mar Aug 14, 2001 3:44 am

Da ce gigi credeai ca aveam de gand sa vorbesc cu tine pe privat :D

Respect si numai bine pentru toti care gandesc ca mine !!!!
Sange-Latin
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 06, 2001 12:49 am
Localitate: maroc

Mesajde K.gyeah! » Mie Aug 29, 2001 10:02 am

Pentru cei care nu stiu...PARAZITII nu ciordesc de la Dre &Co. (in afara de o piesa). Tot ce fac e sa ia piese de pe viniluri cu muzica veche si sa inverseze notele...adaugand ei o toba...ATAT !!
Si multi pe aici abereaza numai pentru a avea si ei mai multe mesaje aparute...
Byez
K.gyeah!
 

intreb si eu....

Mesajde DrSlam » Mie Aug 29, 2001 3:34 pm

Initial trimis de K.gyeah!


iarta-ma ca te intreb si eu: de unde vine numele de D-Fkt? (se citeste defecat sau defect?).
De ce defect? E ca si cand mi-as face si io o formatie "prostii" sau "afonii" or something.

Iarta-ma inca o data pentru indiscretie dar sunt si eu curios.....
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

ntz ntz

Mesajde Guppy » Mie Aug 29, 2001 11:02 pm

Adica De Efect mai .
Eu m-am prins foarte R-P-D
Sunt destept,stiu :D
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: ntz ntz

Mesajde KickAss » Mie Aug 29, 2001 11:19 pm

Initial trimis de Guppy
Adica De Efect mai .
Eu m-am prins foarte R-P-D
Sunt destept,stiu :D


Asa sunteti voi astia. Comunicati intre voi dupa miros. Va mirositi un pic sub coada si apoi exclamati:"Te inteleg perfect frate!!! Nu-mi miroase a bine!!!! Si mie mi s-a intamplat!!! Ce treaba de kkt!!!" (rima inclusa <si ea tot de kkt>). Fratilor, se pare ca romana nu mai este de ajuns pt. voi. Nu va mai pune la dispozitie toate grupurile de litere necesare exprimarii "inteligente". Duceti-va frate in China, ca aia au mai multe "litere". Poate ei sa va inghita ineptiile.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

legea

Mesajde Vizitator » Mie Aug 29, 2001 11:30 pm

lasa mah ca da pruteanu legea lui
Vizitator
 

Re: legea

Mesajde KickAss » Mie Aug 29, 2001 11:54 pm

Initial trimis de vali
lasa mah ca da pruteanu legea lui


Ce lege mah? Scuze, dar nu mai sunt la curent cu noutatile. Astept sa inceapa scoala ca sa-mi cumpar din nou ziare.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Indubitabil

Mesajde Guppy » Mie Aug 29, 2001 11:55 pm

Initial trimis de KickAss


Asa sunteti voi astia. Comunicati intre voi dupa miros. Va mirositi un pic sub coada si apoi exclamati:"Te inteleg perfect frate!!! Nu-mi miroase a bine!!!! Si mie mi s-a intamplat!!! Ce treaba de kkt!!!" (rima inclusa <si ea tot de kkt>). Fratilor, se pare ca romana nu mai este de ajuns pt. voi. Nu va mai pune la dispozitie toate grupurile de litere necesare exprimarii "inteligente". Duceti-va frate in China, ca aia au mai multe "litere". Poate ei sa va inghita ineptiile.


N-am nici cea mai vaga idee despre gyeah .
Eu doar faceam un pic de paranghelie ca eram in toane bune. Nu ca voi permanent cu capsa pusa. Cum vezi o virgula aiurea te sesizezi. Ideea de baza a sitului barfe imi place si sunt de acord cu ea ... Da' se pare ca unii vizitatori exagereaza si vor sa arate cat de bine stau la capitolul cultura. Mergi la trafic.ro , la sectiunea arta si cultura sau mai stiu eu unde , si elibereaza-te pe acolo. :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Joi Sep 06, 2001 10:08 am

Nu va mai stresati fratilor cu fraze pre inteligente.
Vizitator
 

ce????????

Mesajde Vizitator » Vin Sep 14, 2001 3:08 am

Initial trimis de K.gyeah!
Pentru cei care nu stiu...PARAZITII nu ciordesc de la Dre &Co. (in afara de o piesa). Tot ce fac e sa ia piese de pe viniluri cu muzica veche si sa inverseze notele...adaugand ei o toba...ATAT !!
Si multi pe aici abereaza numai pentru a avea si ei mai multe mesaje aparute...
Byez


ceeeeeeeeeeeee????????????
adica asta nu se cheama tot furt??
adica daca eu iau un wallpaper shi il inversez, inseamana ca e creatia mea?

buna politica, sa vinzi cioara vopsita drept vaca de lapte!!!

(shi apropos de mesaje, sunt tatal vostru)
Vizitator
 

muzica romaneasca

Mesajde Vizitator » Dum Sep 16, 2001 8:50 am

Salutare lume indignata,

cred ca aveti in mare parte dreptate, dar... sunteti mult prea putini fata de noianul de imbecili si inculti care convietuiesc pe aceste meleaguri. Ce-o fi de facut ? ... eu zic nimic. Si eu fac muzica, ba chiar am semnat un contract cu trupa la Cat Music, celebra manelarie si stam la coada sa iasa toti tiganii inaintea noastra si daca mai ramine ceva poate ca o sa ne scoata si pe noi. Eu zic ca ar trebui "interzisa" muzica in romania cel putin o vreme. E trist dar n-ai ce face ...............
dodo
Vizitator
 

m-am nenorocit!!!

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 3:54 pm

m-am nenorocit...

aici toata lumea face muzica!!!

da multi mai esteti frate!!!
imi dai shi mie un autograf???
Vizitator
 

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori