DESPARTIREA-cine sufera mai mult BAIETII sau FETELE

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

DESPARTIREA-cine sufera mai mult BAIETII sau FETELE

Mesajde ROBAKITA » Mie Noi 27, 2002 3:29 pm

Dupa o despartire de ''cel'' care intr-un scurt timp ati reusit sa puneti suflet si sa-l iubiti cat de cat,va ''reveniti'' repede,mai acordati sanse relatiei sau treceti mai departe si incepeti o reletie noua,uitind-o pe cea veche?

Daca v-ati intilni cu persoana respectiva de care v-ati despartit ,dupa un numar de zile,luni,ati mai acorda vreo sansa ,ati ramine prieteni sau dusmani;i-ati intoarce spatele ca si cum n-ati fi cunoscut-o sau ati saluta-o prieteneste?



P.S.acest subiect m-am gindit sa-l deschid fara nici un ''APROPO'' la NIMENI.

Oricine vrea sa intervina astept parerile voastre.Tot vorbim ce frumoasa e viata,ce ne place si ce nu ne place,dar nimeni nu s-a gindit la DESPARTIRE si asta e in Legile Vietii.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Sincer? nu stiu

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 29, 2002 12:46 am

Prima impresie pe care as avea-o e ca baietii sufera mai mult din relatiile de dragste, insa asta pentru ca eu am suferit insa pe de alta parte ma gandesc si la bietele fete care o fac cu un baiat in sperantza ca il vor atrage langa ele si din contra...dupa "satisfacerea nevoilor" baiatul abandoneaza fata lasand-o pe aceasta intr-o balta de lacrimi!;h so....drept urmare....nu ma pot pronuntza.:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Vin Noi 29, 2002 4:45 pm

WOAW un raspuns cit se poate de sincer si in genere baietii sint cei care sufera mai mult de pe urma unei despartiri,asta in cazul in care s-a pus suflet si a insemnat ceva pentru el respectiva persoana.Nu m-am referit la relatii care au tinit 2-3 luni sau cam asa ceva ci la relatii ''adevarate''cele in care ati trait si momente de fericire dar si de triste .

Nu cred ca nu ati trait nici o despartire care sa va fi marcat si din care sa va fi revenit mai greu?
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde eyewitness » Vin Noi 29, 2002 5:29 pm

toti au trait sau vor trai mai devreme sau mai tarziu momente de acest gen. f. rare sunt cazurile cand totu merge struna pana la adanci batraneti si nu se schimba portile intre timp. dar ideea este clara orice rana se cicatrizeaza in timp si asta e important si cum orice sfarsit are un inceput personal nu prea dramatizez acest subiect...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Noi 29, 2002 6:29 pm

din cate am auzit, din exeprienta mea si din faptul ca acum in jurul meu toti se despart ( incredibil... dar se pare ca nu o sa merg la o nunta in urmatorii ani :cry: ), partea masculina sufera mai mult... iar tipele isi revin mai usor. Poate pentru ca ele sunt mai detasate, poate pentru ca ei se gandesc ca iar trebe sa se puna in mishcare sa gaseasca una noua, iar nervi - sperante - bani aruncati aiurea... :D

Daca te intalnesti dupa ani de zile cu cineva cu care ai fost... si vreti sa fiti iar impreuna, atunci e ok. Dar asta numai daca v-ati despartit in conditii amiabile si fara prea mult tambalau... sau daca v-ati despartit pentru ca imprejurarile va fortzau sa nu fiti impreuna, in orice alte conditii nu se mai pune problema unei reveniri.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde java » Vin Noi 29, 2002 8:04 pm

Suferinta nu se masoara...
java
 

Hmmmm..baietii cred....

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 29, 2002 10:53 pm

Sincer sa fiu....in clasa a 8-a!!!! am iubit o fata (si se spune ca la varsta aia nu ai sentimente adevarate)...m-am despartit prin a 9-a de ea...nu pentru ca nu ne intelegeam ci pentru ca ea a plecat in Canada...forever....in 6 ani am vazut-o doar o data....si chiar daca va vine greu sa credeti eu inca ma mai gandesc la ea cu o urma de durere in suflet!:(
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde o.O » Sâm Noi 30, 2002 1:23 pm

De regula baietii sufera mai mult intr-o despartire pentru ca :
1) pt un baiat e mai greu sa gaseasca o fata noua , in caz ca relatia precedenta a fost accidentala (a se citi noroc) , si, inevitabil, avea nevoie de mai mult decit noroc pentru a o tine linga el
2) datorita acestui motiv n-a acumulat destula experienta pentru a putea face fata momentului despartirii
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde RATACIT » Dum Dec 01, 2002 6:01 am

si ea si el sufera ,numai ca baiatul sufera mai mult dupa o lunga relatie .am trecut prin aceste clipe si foarte greu sa treci peste astea,de aceea am si acest nick,RATACIT,dupa o lunga relatie si o fata poate suferi dar suferinta lor terece destul de repede. daca m-as mai intalni cu cineva dupa o anumita perioada nu i-as mai acorda o sansa.am eu o vorba "nu mai ling acolo unde am scuipat"
RATACIT
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Dec 01, 2002 5:09 am
Localitate: ROMANIA-BUCURESTI

Mesajde FREAKBABY » Dum Dec 01, 2002 7:40 pm

eu nu o sa sufar delog dupa ce divortez...din contra..fac PARTY
;)
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Mesajde JaJa Beens » Dum Dec 01, 2002 8:27 pm

Ma inviti si pe mine ca si asa o sa am un drum in Germania?

Se pare ca pentru unii despartirea este calea spre rai si pentru altii este calea spre iad. Parerea mea ca intr-o despartire sufera amandoi.
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde nederlande » Dum Dec 01, 2002 10:20 pm

depinde de experienta ... cand esti mai 'incepator' e mai usor sa 'pici' in love ...

chiar dupa o despartire nu e o idee rea sa ramaneti prieteni .. eu asta fac de obicei
... pt. ca orice despartire sa fie mai usoara si implicit ca ambii sa sufere mai putin

niciodata totusi nu acord o alta sansa ... pt. ca e prea multa bataie de cap si unul dintre parteneri are tot timpul un avantaj invisibil


ciao:moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde nederlande » Dum Dec 01, 2002 10:26 pm

trimis de FREAKBABY
eu nu o sa sufar delog dupa ce divortez...din contra..fac PARTY
... iti doresc din suflet cat mai multe divorturi
trimis de java
Suferinta nu se masoara...

... as zice ca se masoara in timp




ciao :moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Dec 01, 2002 10:40 pm

Initial trimis de nederlande
chiar dupa o despartire nu e o idee rea sa ramaneti prieteni ..
Eu cred ca este. Pentru mine despartirile chirurgicale in care nu mai stii nimic de celalalt sunt cele mai bune. Iti faci griji o zi, o saptamana, o luna... da nu mai mult, ca apoi poate a murit draq si-ti faci griji degeaba :D

Initial trimis de nederlande
unul dintre parteneri are tot timpul un avantaj invisibil
care e ala?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde nederlande » Dum Dec 01, 2002 10:53 pm

guess im lucky supra ... am evitat tot timpul astfel de despaartiri chirurgicale ... am ramas ~ tot timpul prieteni ca sa ne putem invarti in aceleasi cercuri de cunoscuti ... ceea ce nu e o idee rea in maj. cazurilor ... don't burn all the bridges coz ur gonna b left on an island :rolleyes:

"care e avantajul invisibil ?" ... i dumped u last time bitch, carefull or i'll do it again ... and it goes both ways :eat:

ciao :moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Dec 01, 2002 10:58 pm

Initial trimis de nederlande
i dumped u last time bitch, carefull or i'll do it again
Dimpotriva. Cred ca daca te-ai despartiti de ea si apoi vrei sa fiti iar impreuna... atunci ea are avantaj, pentru ca tu esti cel care linge unde a scuipat ;)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde nederlande » Dum Dec 01, 2002 11:02 pm

in raspuns ... mentionez ca am spus mai sus "niciodata totusi nu acord o alta sansa ..."

ciao :moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Dec 01, 2002 11:05 pm

nu ma refeream neaparat la tine... dar tu ai zis ca i-ai dat papucii... si daca nu e niciuna care ti-a dat tie papucii, am apelat la varianta asta.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde nederlande » Dum Dec 01, 2002 11:12 pm

eu spuneam
"care e avantajul invisibil Supra?" i dumped u last time bitch, carefull or i'll do it again ... and it goes both ways :eat:

... asta se traduce ... e valabil in ambele cazuri : el ii spune ei si viceversa
... ma scuzi daca nu am fost prea clar, promit nu mai bag expresii EN ca sa nu fiu inteles gresit

ciao :moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde java » Lun Dec 02, 2002 1:22 am

Initial trimis de nederlande
chiar dupa o despartire nu e o idee rea sa ramaneti prieteni ..


Prieteni sau "prieteni" ???

Nu faci decat sa te amagesti...
java
 

Mesajde nederlande » Lun Dec 02, 2002 1:32 am

prefer despartirile 'pasnice'

de aceea, voi rectifica, nu prieteni in adevaratul sens al cuvantului, ci 'cunostinte'


ciao :moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 21, 2002 6:08 pm

In general, am suferit foarte mult dupa fiecare despartire (dupa ultima, chiar foarte mult - a se intelege cu dat apa la soricei). Nu stiu cum s-a facut, dar la vedeam la foarte scurt timp dupa despartire pe "fostele" in compania altuia (altora). Era evident ca nu au avut timp de suferinta, gasindu-si imediat pe altcineva. As putea trage concluzia ca baietii sufera mai mult, dar nu este bine sa generalizez. In prezent, nu mai tin legatura cu nici una dintre fostele (cu exceptia faptului ca o sun pe una dintre ele de ziua ei sa ii spun "La multi ani" si atat). Am auzit in urma cu ceva vreme o vorba: "Daca ramai prieten (amic) cu fata de care te-ai despartit, inseamna ca nu a existat iubire in acea relatie". Eu sunt mai sentimental de felul meu si sufar mult daca la o saptamana dupa despartire le vad tinandu-se e mana cu altul si sarutandu-se. Pur si simplu nu pot sa le vad in compania altora. De aceea evit pe cat posibil anturajele pe care le frecventeaza ele.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde o.O » Dum Dec 22, 2002 12:41 pm

si asta pentru ca atitudinea lor este cea mai sanatoasa .. daca gasesti pe altcineva REPEDE nu vei avea nici tu de suferit :)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Depinde de persoana

Mesajde KoRn_bitch » Dum Dec 22, 2002 2:41 pm

Deci daca un baiat a tzinut foarte mult la o fata atunci bineinteles ca sufera ... mai ales cand vede ca fata nu ii mai da atentzie dupa despartzire ba chiar mai mult incearca sa`i demonstreze ca ii e cu mult superioara ... da eu am impresia ca baietzii isi revin relativ repede dupa astfel de experientze in timp ce fetele au tendintza de a dramatiza lucrurile prea mult ... ma rog toate astea le spun din experientza proprie ... Dar la urma urmei totul depinde de ce fel de persoana esti ... de sensibilitate shi cat de mult esti in stare sa ascunzi suferintza
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Dum Dec 22, 2002 10:43 pm

Eu cred ca pe toti ii doare fix in fund de tine... nu conteaza ce si cum esti, ce si cum faci, importan e sa isi satisfaca poftele - nevoile, de toate tipurile...
Eu personal sunt de principiul "nu te mai uita in spate" - te-ai despartit... asta este... urmeaza sa vina altele. Dar mult mai nasoala e senzatia aia ca pe cineva doare fix in fund de tine... si atunci parca iti vine sa iei lumea in cap si simti ca daca nu omori tu pe cineva, tu vei fi cel care moare. Sa fie asta cursa pentru supravietuire? Nu stiu... important este numai sa fi tu insuti si poate iti gasestei puterea necesara de a trece peste toate... Pana atunci insa-- viatza pute, rau de tot...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde salty » Mie Dec 25, 2002 1:52 am

time heals everything. mai mult sau mai putzin. trece, dar urmele?
some do, some don`t, i might..
salty
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Vin Dec 13, 2002 7:44 am
Localitate: already there

Mesajde MELANIA » Lun Dec 30, 2002 3:59 am

EU ZIC CA SUFERA CEL CARE A FOST RANIT,CEL" CARE A PRIMIT PAPUCI" SAU CEL CARE A FOST INSELAT PT CA INAINTE SA SUFERI DIN IUBIRE SUFERI DIN ORGOLIU!ASA ZIC EU ! DAR ASTA DEPINDE CE FEL DE PERS ESTI SI CAT DE CAPABIL SETI SA-TI GASESTI CONSOLARE IN ALTA PARTE!

PS de la Bobo: Nu mai posta cu Caps Lock-ul pus...
Stiu ca cineva acolo ma iubeste ,dar astept sa-l intalnesc!
MELANIA
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Dec 08, 2002 5:00 am
Localitate: IASI

Mesajde PreferatA » Lun Dec 30, 2002 7:24 pm

Initial trimis de salty
time heals everything. mai mult sau mai putzin. trece, dar urmele?

urmele raman si acele urme te apara de altele :) sper
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Mie Ian 01, 2003 11:07 pm

Am revenit ceva mai optimist... nu voi zice multe, voi cita doar o maxima... intelegeti voi de ce:
Nu plange pt ca s-a terminat, zambeste pt ce a fost!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde UnaDulciKa » Vin Ian 03, 2003 1:15 am

Initial trimis de genicon
Am revenit ceva mai optimist... nu voi zice multe, voi cita doar o maxima... intelegeti voi de ce:
Nu plange pt ca s-a terminat, zambeste pt ce a fost!
Am zis


Ar fi foarte bine sa poti face ce spune aceasta maxima, sa nu suferi pentru ca s-a terminat.Dar daca pui sentimente, inimii nu-i mai poti porunci..si..inevitabil..intervine si suferinta.
UnaDulciKa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Ian 01, 2003 11:54 pm
Localitate: Turnu-Severin

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 2 vizitatori