asa PUTINI oameni carora le place TAXI??

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Re: buna

Mesajde deertet325 » Vin Sep 13, 2002 8:53 pm

Initial trimis de sclipicy
buna am auzit shi eu agent 08 e marfa


se numeste ageuntu'008.
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Re: Re: buna

Mesajde Someone » Sâm Sep 14, 2002 10:21 pm

Initial trimis de deertet325


se numeste ageunt'008.


YUP!!!! Este o piesa super tare!!!! Abia astept sa apara videoclipul.... care se va filma in 16?? Anyway.... In curand il vom vedea pe micile ecrane!!
Salutari deertet si tuturor fanilor inraiti TAXI!!!!

Numai bine!!!

PS: Nu dormim.... asteptam doar noul album... avem ce astepta, dar fiind vorba de TAXI... MERITA!!!!!!!!!
Someone
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 07, 2002 8:59 pm
Localitate: Baia Mare

Mesajde deertet325 » Dum Sep 15, 2002 10:34 pm

salut !someone:)
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

buna

Mesajde sclipicy » Lun Sep 16, 2002 4:31 pm

buna cum te cheama?
sclipicy
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Iul 23, 2002 10:17 am
Localitate: romania-galati

Mesajde deertet325 » Mar Sep 17, 2002 11:22 pm

:a
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Mesajde bogdan555 » Mie Sep 18, 2002 1:34 pm

luni s-a filmat agentu in backstage si la marriot. au fost invitati si fanii... din cate am auzit a iesit super misto.. debea astept sa apara pe la tv.

mai multe informatii la: http://taxi.home.ro/incet/agentu008.html

cam atata
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

salut

Mesajde sclipicy » Lun Sep 23, 2002 5:29 pm

sal ce mai faceti cand apare odata mor de nerabdare
sclipicy
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Iul 23, 2002 10:17 am
Localitate: romania-galati

Re: salut

Mesajde bogdan555 » Mar Sep 24, 2002 1:39 am

Initial trimis de sclipicy
sal ce mai faceti cand apare odata mor de nerabdare


Din cate am vorbit cu bortun se pare ca videoclipu o sa apara in vreo saptamana (e la montaj acum :)).

asa ca tineti-va bine ca vine...
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

salut

Mesajde sclipicy » Vin Oct 11, 2002 5:26 pm

a aparut shi e marfa
sclipicy
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Iul 23, 2002 10:17 am
Localitate: romania-galati

Mesajde nederlande » Lun Dec 23, 2002 12:09 pm

i knew it all,
from the start,
i knew u'd rise above my world,
a litlle sun, warming my heart :B


Sarbatori Fericite,
didier
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde Someone » Mie Dec 25, 2002 12:26 am

Initial trimis de nederlande
i knew it all,
from the start,
i knew u'd rise above my world,
a litlle sun, warming my heart :B


Sarbatori Fericite,
didier




Am stiut
ca o s-apari
De undeva din lumea asta
Un soare mic o sa rasari!!!!! :)
Someone
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 07, 2002 8:59 pm
Localitate: Baia Mare

Mesajde Lovealot » Vin Dec 27, 2002 12:23 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
ok, hai ca le copiez si pe alea noi... dar eu imi updatez lista cam la 2 luni... si inca nu a venit vremea... am o retea de 600 computere aici... si am de la cine sa iau.
PS: nu este voie sa pui muzica pe site... warez... pentru ca totul este legal aici.


Sunt constient de faptul ca puterea de cumparare in Romania nu permite ca toti sa aiba numai CD-uri originale. Insa cred ca cei care se considera fani adevarati Taxi ar trebui sa aiba decenta sa cumpere albumul/albumele, mai ales ca pretul nu este foarte mare......
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Re: asa PUTINI oameni carora le place TAXI??

Mesajde Lovealot » Vin Dec 27, 2002 12:40 am

Initial trimis de bogdan555
NU SE POATE!!


Eu unul cred ca nu sunt foarte multi fani Taxi, si asta pentru ca nu oricine poate sa inteleaga muzica de calitate. Daca ar fi sa comparam numarul de fani ai lui Costi Ionita(alias Xerox) cu numarul de fani Taxi am descoperi o diferenta foarte mare. Motivul este foarte simplu; astazi cineva care se implica in muzica are de facut o alegere: sa faca arta sau sa faca bani. Asa se poate explica si cum persoane penibile asemenea Cristianei Raduta sau formatii penibile ca 3SE nu numai ca au reusit sa polueze fonic, dar au si vandut un numar important de discuri.
De aceea, noi, cei putini care suntem in stare sa apreciem valoarea celor de la Taxi (atat a parodiilor cat si a melodiilor profunde) nu trebuie sa ne ingrijoram de numarul mic al celor care posteaza pe acest forum. Pana la urma, mai bine putini fani adevarati, decat stupizii.
In concluzie....nu va rugati de prosti sa vina, pentru ca dupa cum spune Andrei Gheorghe, avantajul lor e ca au mintea odihnita.
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde SatyR » Vin Dec 27, 2002 12:52 am

Mie mel aia 008 sau cum ii zice mi se pare chiar naspa,n-am nimik cu trupa taxi,se descurca cat de cat fatza de alte trupe,dar nu sunt constatnti,scot o melodie interesanta dupa care o mega puscarie......cel putin asta e parerea mea...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Lovealot » Vin Dec 27, 2002 1:19 am

Initial trimis de SatyR
Mie mel aia 008 sau cum ii zice mi se pare chiar naspa,n-am nimik cu trupa taxi,se descurca cat de cat fatza de alte trupe,dar nu sunt constatnti,scot o melodie interesanta dupa care o mega puscarie......cel putin asta e parerea mea...


Si parodiile au farmecul lor, atata timp cat intelegi ironia din ele. Si cum Aici sunt banii dvs, Criogenia, Americanofobia, Comunitaru' au fost niste piese excelente....cred ca si agentu' 008 este o piesa la fel de reusita. Cat despre videoclip..............genial
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Noraxata » Vin Dec 27, 2002 7:36 pm

Crezi ca cei care nu scriu la forumul Taxi (si nu fac altceva decat sa asculte), nu sunt fani? :con:
Visele mele se implinesc cat bat din palme sau cat clipesc!!!
Avatar utilizator
Noraxata
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Iul 18, 2002 11:00 pm

Mesajde Lovealot » Vin Dec 27, 2002 10:54 pm

Initial trimis de Noraxata
Crezi ca cei care nu scriu la forumul Taxi (si nu fac altceva decat sa asculte), nu sunt fani? :con:



Cu siguranta sunt fani, n-am spus ca aia nu sunt. Dar vin si eu cu o intrebare: Crezi ca exista prea multi fani Taxi? Pentru ca eu unul de recorduri de vanzare pentru albumele lui Costi Ionita sau ale lui Adrina Copilul Minune (pardon, Adrian Minune, ca poate din greseala intra vre-un manelist pe aici si ma injura) am auzit, dar de record de vanzare la albumele Taxi n-am auzit. Si asta se poate intampla din 2 motive: Fie nu asculta prea multi Taxi, fie asa zisii fani Taxi pirateaza melodiile, neavand bunul simt sa cumpere albumele.
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan555 » Sâm Dec 28, 2002 4:20 am

Taxi nu va fii niciodata in topuri la vanzari de albume, sau cu o melodie... asta e... bizonilor le e frica de cea ce nu inteleg.. si cum muzica cantata de Taxi trebuie "rumegata" bine de tot... asta e.... poate dupa ce ne aplica americanii sau nemtii o criogenie pt. vreo mie de ani, poate, si subliniej, POATE ne mai despteptam si noi.

Initial trimis de Lovealot



Cu siguranta sunt fani, n-am spus ca aia nu sunt. Dar vin si eu cu o intrebare: Crezi ca exista prea multi fani Taxi? Pentru ca eu unul de recorduri de vanzare pentru albumele lui Costi Ionita sau ale lui Adrina Copilul Minune (pardon, Adrian Minune, ca poate din greseala intra vre-un manelist pe aici si ma injura) am auzit, dar de record de vanzare la albumele Taxi n-am auzit. Si asta se poate intampla din 2 motive: Fie nu asculta prea multi Taxi, fie asa zisii fani Taxi pirateaza melodiile, neavand bunul simt sa cumpere albumele.
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Lovealot » Dum Dec 29, 2002 12:00 am

Initial trimis de bogdan555
Taxi nu va fii niciodata in topuri la vanzari de albume, sau cu o melodie... asta e... bizonilor le e frica de cea ce nu inteleg.. si cum muzica cantata de Taxi trebuie "rumegata" bine de tot... asta e.... poate dupa ce ne aplica americanii sau nemtii o criogenie pt. vreo mie de ani, poate, si subliniej, POATE ne mai despteptam si noi.



Si crezi ca nemtii si americanii n-au si ei bizonii lor? Ai uitat de " I love you Britney!!!!" sau de turma celor 3-5(depinde de imaginatie) care baga proteine la greu sa le creasca muskii si apoi au impresia ca au si voce... Pana la urma nu toata lumea trebuie sa umble cu lucruri fine(in cazul de fata albumele Taxi).
Si in loc sa ne aplice o Criogenie..... ne-au aplicat o Americanofobie...si au aparut mutanti de genul 3SE, Animal X, Asia, Evrika si lista e mult mai lunga.....
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

TAXI

Mesajde Someone » Dum Dec 29, 2002 12:39 am

Initial trimis de Lovealot


Si crezi ca nemtii si americanii n-au si ei bizonii lor? Ai uitat de " I love you Britney!!!!" sau de turma celor 3-5(depinde de imaginatie) care baga proteine la greu sa le creasca muskii si apoi au impresia ca au si voce... Pana la urma nu toata lumea trebuie sa umble cu lucruri fine(in cazul de fata albumele Taxi).
Si in loc sa ne aplice o Criogenie..... ne-au aplicat o Americanofobie...si au aparut mutanti de genul 3SE, Animal X, Asia, Evrika si lista e mult mai lunga.....



Oki.... este AMERICANOFONIA nu Americanofobia.....
TAXI au o muzica care trebuie inteleasa.... trebuie meditata..... nu sta in puterea oricui sa faca acest lucru....
Dupa mine.... muzica ar trebui sa fie ASCULTATA nu doar auzita!!!
Take care....
LONG LIVE TAXI
Someone
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 07, 2002 8:59 pm
Localitate: Baia Mare

Re: TAXI

Mesajde Lovealot » Dum Dec 29, 2002 1:03 am

Initial trimis de Someone



Oki.... este AMERICANOFONIA nu Americanofobia.....
TAXI au o muzica care trebuie inteleasa.... trebuie meditata..... nu sta in puterea oricui sa faca acest lucru....
Dupa mine.... muzica ar trebui sa fie ASCULTATA nu doar auzita!!!
Take care....
LONG LIVE TAXI


mea culpa....
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Sunt niste muzicieni adevarati.

Mesajde Storm » Mie Ian 29, 2003 11:03 pm

Nu stiam daca sa scriu sau nu pe acest forum. Eu Taxi ascultam de multa vreme dar doar de curand am fost la un concert.. cel de pe 23 din Pub 18. Cred ca atunci m-au cucerit definitiv. Un sound de exceptie si este normal la ce componenta exista acolo ( sunt intr-adevar oameni de muzica adevarati)
Atmosfera a fost superba... nu cred ca pot descrie exact ce simteam la fiecare acord. Eu ca fana inraita a rock-ului pot spune ca m-am simtit grozav.
Si inca o chestie, pe langa faptul ca sunt super personaje de muzica sunt si niste oameni grozavi.
Tot respectul si toata stima pt ei.
Care ati mai fost mai la concertul din Pub18?
Nu te uita la baiatu' cu basu ca are paru mai lung ca tine/
Muzica , muzica nu de acolo vine/ Vine din suflet de la el, de la mine de la tine- TAXI -Hip-Hop-Rock
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt niste muzicieni adevarati.

Mesajde bogdan555 » Joi Ian 30, 2003 12:51 am

Bine ai venit! ... si ce pot zice... tot ce ai zis mai sus este cat se poate de adevarat.... mie sincer mi se pare ca melodiile "suna" mult mai bine in concert decat pe disc.... si cand vin oameni ca ayrton care spun niste lucruri mizerabile despre ei, mi se face scarba, si imi vine sa vomit. (din cauza oamenilor de genu lui, am plecat din ro. da se pare ca nu am scapat. ;))

toate cele bune.
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Storm » Sâm Feb 01, 2003 6:42 pm

Multumesc pt urarea de bun venit.
Asta este , mai sunt si oameni care atunci cand nu pot intelege incep sa arunce injuri la adresa unor persoane extraordinare ( vezi Taxi ) Si ce poti sa faci? Nu are rost sa te certi cu ei pt ca oricum nu vor intelege, cel mult hai sa-i ignoram si sa ne bucuram de ceea ce ne ofera Taxi adica o muzica pura si bine lucrata, o muzica ce poate mangaia sau rani sau care poate glumi fara nici o temere. Ceva unic....
Nu te uita la baiatu' cu basu ca are paru mai lung ca tine/
Muzica , muzica nu de acolo vine/ Vine din suflet de la el, de la mine de la tine- TAXI -Hip-Hop-Rock
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

Putini fani Taxi, dar cu adevarat fani

Mesajde Lovealot » Dum Feb 02, 2003 12:57 am

Intr-un fel ma bucura faptul ca nu sunt prea multi fani Taxi. Si asta pentru ca nu multi merita sa asculte ceea ce Taxi a creat. Eu unul nu cunosc nici o formatie in ale carei versuri sa ma identific la fel de bine ca in cele de la Taxi. Si de aceea, si eu simt exact acelasi lucru de care povestea si Storm cand le aud melodiile! In concluzie iti spun si eu "Bine ai venit aici Storm!".
Si referitor la ce a spus Bogdan, oamenii ayrton demonstreaza faptul ca "Somnul ratiunii naste monstri!", si natiunea romana este una din acele natiuni care a adormit ascultand manele si a uitat de muzica adevarata!
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Re: Putini fani Taxi, dar cu adevarat fani

Mesajde Ayrton » Mar Feb 04, 2003 5:01 pm

Initial trimis de Lovealot

Si referitor la ce a spus Bogdan, oamenii ayrton demonstreaza faptul ca "Somnul ratiunii naste monstri!", si natiunea romana este una din acele natiuni care a adormit ascultand manele si a uitat de muzica adevarata!


Vad ca sunt foarte "popular" p-aici...

Dar poate ca te inseli, poate nici mie nu-mi plac manelele, poate imi plac si mie niste melodii ale formatiilor rock sau pop ca Vama Veche, Holograf, Iris, poate ca mai imi plac si alte genuri (house, hip-hop), poate imi place sa ascult Bethoven, Verdi, Mozart, inseamna ca sunt un "monstru", sau nici macar muzica simfonica nu e adevarata???
Pentru ca nu-mi plac Taxi, gata, m-ati etichetat voi in fel si chip... Va inselati, Taxi nu fac muzica adevarata!!! Iar vocea lui Teodorescu e printre cele mai false si mai afoane din toate pe care le-am auzit!

Taxi sucks!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Storm » Dum Feb 23, 2003 3:15 pm

Nu pot spune ca nu ma deranjaza sa aud vorbindu-se urat despre Taxi, dar nici nu imi pot impune gusturile peste cele ale celorlalti oameni. De asemenea mi se pare pueril sa existe astfel de discutii pe forumul Taxi. A intra intr-o controversa legata de care sunt sau nu sunt mai buni mi se pare penibil. Hai sa apreciem ceea ce fac acesti oameni si sa nu mai comentam atata lucrurile marunte.
Nu te uita la baiatu' cu basu ca are paru mai lung ca tine/
Muzica , muzica nu de acolo vine/ Vine din suflet de la el, de la mine de la tine- TAXI -Hip-Hop-Rock
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ograsa » Mar Feb 25, 2003 6:31 am

"Cineva, inaintea ta" melodie de nota 10 si cerd ca e si eca mai reusita, in rest celalte is destul de accaptabile as putea zice ca da imi plac
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Vin Mar 28, 2003 5:57 am

Sa imi dau si eu cu parerea vis a vis de Taxi:
Sunt muzicieni forte buni, in concerte suna misto..dar stilul Stinks!
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Storm » Mie Iun 04, 2003 1:41 pm

Bssplayer.. daca tot esti bass player ca si mine.. macar apreciaza ce se petrece acolo cu acest instrument.Sa nu mai vorbimde restul.. da asculta basul.
Nu te uita la baiatu' cu basu ca are paru mai lung ca tine/
Muzica , muzica nu de acolo vine/ Vine din suflet de la el, de la mine de la tine- TAXI -Hip-Hop-Rock
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron