Smiley

Forumul asociat fanclubului Smiley

Smiley

Mesajde ilinca » Joi Ian 02, 2003 10:08 pm

BAI DE CATEVA ZILE ASCULT NUMAI SIMPLU ...SI A INCEPUT CHIAR SA-MI PLACA!!!!!
SI CEL MAI MULT IMI PLACE DE SMILEY!!!!!!!!!!!!!
ASA CA SPUNETI AICI TOT CE STITI DESPRE SMILEY!!!!!!!
ICA}{
ma trezesc plangand ;Pcu tine-n gand
oare sti cat mi-e de dor?
as vrea sa pot zbura :aiubirea mea
pana dincolo de nori!!!
ilinca
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Dec 15, 2001 7:56 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde usualflow » Sâm Ian 04, 2003 1:22 am

De ce acest subiect "Smiley"? hmmmmmm...Anyway ilinca intra pe http://www.rhp.ro/smileyfans si afli de acolo tot ce vrei.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde pink-girl » Sâm Ian 04, 2003 10:56 pm

smiley e cel mai dragutz membru al trupei la ora actualA!!e scump de tot,e...frumos,frumos!!!cred ca ceilaltzi baietzi au facut o alegere buna ca l-au luat cu ei!!!voi ce parere avetzi???
pink-girl
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Dec 13, 2002 10:03 pm

n-as prea zice!

Mesajde intoxic8 » Sâm Ian 04, 2003 11:53 pm

de cand cu smiley baietii s-au cam lasat de break, lucru care, vrem nu vrem, i-a consacrat si a indrepta atentia publicului spre ei.

din pacate acum nu o mai duc asa de bine nici cu dansul, nici cu muzica.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

...

Mesajde UnCopilutz » Dum Ian 05, 2003 7:05 pm

Smiley ... Craig David din Carpati .. hahahahhaha
intoxic8 , dar poate nu-i vina saracului om ca baietii au luat-o "pe ulei" mai nou...
Daca s-ar pune si Smiley pe "breakuit" , l-as iubi ! Credeti-ma!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

smiley este THE man!

Mesajde Tupe|sta » Lun Ian 06, 2003 12:47 am

mie imi plac toti baietii de la simplu, da' tre' sa recunosc pentru smiley am o slabiciune. ce ma mira pe mine este: voi de unde stiti atatea detalii despre ei. sunteti din pitesti? cum fac sa aflu si eu mai multe?
Tupe|sta
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:30 am
Localitate: bucuresti

Mesajde usualflow » Mar Ian 07, 2003 5:02 pm

Hmmm.....Cat despre smiley....intr-adevar, de cand a venit in trupa lucrurile s-au schimbat destul de mult....e greu de spus daca in bine sau in rau....cert e ca Simplu a reusit sa vanda mai mult de cand a venit el, a crescut nr fanilor de sex feminin, adica nr fanelor, insa iubitorii de break sunt dezamagitzi. din fericire smiley progreseaza la capitolul breakdance. Sa speram ca in curand va multzumi mai multa lume.....
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Ian 12, 2003 9:31 pm

Smiley Smiley....Mai nou am o parere destul de buna despre el.. :lol: Anyway, parerea mea este ca decand cu plecarea lui Bebico, Smiley a schimbat multe....Daca in bine sau in rau depinde... Unii se gandesc ca s-au schimbat in rau pentru ca SImplu au devenit mult mai comerciali si nu mai danseaza break, dar alti afirma ca totul s-a schimbat in bine pentru ca desi au devenit mai comerciali sunt mult mai placuti, au mai mult sucess... DEPINDE de cum vrei sa gandesti...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Poate nu e vina lui.

Mesajde UnCopilutz » Dum Ian 19, 2003 3:26 pm

Smiley asta , e un baietel din Pitesti care a avut marele noroc a fi luat in palme si pus sa fie cunoscut in toata tara asta. Cred ca toata lumea ar fi vrut sa aiba norocul pe care el l-a avut. Pur si simplu a mers la niste probe , chemat de Edi , a demonstrat ca este capabil sa fie ascultat de o intraga Romanie in discoteci si pe Cd uri in casa omului si asa s-a nascut marele SMILEY . Este un norocos!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Feb 11, 2003 3:46 pm

ei, nu-i chiar asa.....intr-adevar a avut noroc smiley ca a ajuns aici, dar...sa nu uitam ca are un talent deosebit, o voce buna, conditie fizica de invidiat, a studiat chitara la scoala populara de arte si colac peste pupaza mai si compune......

NU zic bine? :-X
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Pai...o fi meritat el...

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 13, 2003 6:02 pm

Dar mai sunt destui care : au conditie fizica ( dar asta ce legatura are...ca de dansat nu l-am prea vazut?),au si voce , sunt si dragutzi , au si studii muzicale dar nimeni nu ii baga in seama sau cel putin nu ajung chiar atat de sus ... sa intre intr-o trupa care , pana la urma , are totusi succes in Romania.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

nu zic bine?

Mesajde usualflow » Sâm Feb 22, 2003 10:55 pm

Eu il apreciez mult pe Smiley pt faptul ca e el insusi, are stil, personalitate, e original si nu incearca sa copie sau sa imite pe nimeni. Pareri contrarii?
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 23, 2003 11:44 am

Da , recunosc , este el insusi si pe scena si in afara spectacolelor ... nu copie pe nimeni , si are o personalitate puternica. Daca ar fi toata lumea asa ar fi tare , tare bine. In lume nu afli decat xeroxuri pe picioare...
Eh, ar mai trebui sa se puna la punct cu dansul si ar fi tare frumos! Felicitari lui Andrei !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Mar 04, 2003 4:59 pm

pana la urma, ce conteaza dansul :D ?? MUZICA conteaza... daca nu poate sa danseze el, big deal!!! Eu cand am cumparat cd-ul lor... nu m-a interesat daca danseaza sau nu breaK!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde UnCopilutz » Mar Mar 04, 2003 11:14 pm

Sa iti spun cum sta treaba : Smiley , pana una alta , face parte dintr-o trupa de breakdance , si nu prea da bine la imagine daca el doar sta si canta printre ceilalti care se chinuie sa danseze.Ei , acuma , vad ca incet , incet , cu sincroane , cu alea alea incepe sa prinda si el cate putin . Abia astept sa vad vreun concert de al lor , poate-l vad miscand ceva.
Sper sa vina pe la Medias :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

zvoneurul raspandac zice:

Mesajde Raspandacul » Vin Mar 21, 2003 6:57 pm

stiati ca Smiley trebuia sa fie initial unul din membrii trupei akcent? Ce credeti, i-ar fi stat mai bine acolo?
Raspandacul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mar 21, 2003 6:24 pm
Localitate: in zvonoteca de aur

Ce tot vorbesti?

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 23, 2003 6:43 pm

Initial trimis de Raspandacul
stiati ca Smiley trebuia sa fie initial unul din membrii trupei akcent? Ce credeti, i-ar fi stat mai bine acolo?


Cine ti-a spus tie asta , mai ? El a fost ales in trupa ... de fapt nu mai zic nimic . Dar nici varianta ta nu o prea cred! El a fost adus in trupa de Edy pentru ca il stia dinainte . Asa a fost !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Ce tot vorbesti?

Mesajde Raspandacul » Lun Mar 24, 2003 2:54 pm

Initial trimis de UnCopilutz


Cine ti-a spus tie asta , mai ? El a fost ales in trupa ... de fapt nu mai zic nimic . Dar nici varianta ta nu o prea cred! El a fost adus in trupa de Edy pentru ca il stia dinainte . Asa a fost !


Sursa e sigura. Lucrurile au fost cam asa: i s-a propus lui smiley, pe vremea cand era la millernium 3, sa faca parte din trupa akcent, care tocmai se infiinta pe atunci in formula pe care o stim cu totiii astazi. Insa Edy a vrut sa il ia in trupa Simplu, mai ales ca si moga le-a spus ca tipul are potential si o voce buna- adica exact ceea ce voiau ei. Astfel la akcent a venit alt tip, care era de fapt fotomodel( trebuia sa arate bine), iar smiley a fost cooptat in Simplu. asta e povestea
Raspandacul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mar 21, 2003 6:24 pm
Localitate: in zvonoteca de aur

Si de unde le stii tu toate astea?

Mesajde UnCopilutz » Lun Mar 24, 2003 8:31 pm

Nu stiu de unde le stii tu toate astea , dar le zici asa de parca chiar ar fi adevarate . Mai , nu stiu... eu zic ca lui Andrei ii sta bine acolo unde este acum , adica in trupa SIMPLU ... nu stiu zau daca era mai bine daca se alegea cu un loc printre membrii celor de la Akcent . Stii care e diferenta ? Acum are ocazia sa si CANTE ... le mai si danseaza ... si cam asta e...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

poor guy :(

Mesajde usualflow » Mie Mai 14, 2003 12:08 pm

Smiley a cazut cu rolele la mare si.....se pare ca are manutza stanga in ghips. Bietul de el, nici macar o sticla de Cola nu poate sa tina cu manutza "accidentata"... :p Ehhh....daca nu a fost cuminte si nu si-a luat cotiere..... :))

Sanatate multa ....urati-i si voi. :p
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 14, 2003 1:03 pm

Asta s-a intamplat mai demult , nu ? Am mai zis ca a fost la Salut Big Brother intr-o seara si era cu mana in ghips...saracu`.Imi pare rau pt. el. Dar o sa se faca bine...atata ca nu mai poate face freezuri :PPP
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde DeVil Bitch » Mar Iun 03, 2003 12:31 pm

fana simplu nu sunt (nu imi place conceptul cuvantului FAN)
dar am o parere destul de buna despre Smiley, si asta pentru ca mi-a dovedit de nenumarate ori ce fel de baiat este! Are un suflet mare, si este de respectat faptul ca a ajuns pana aici!! Eu cred ca merita nu?
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde UnCopilutz » Mie Iun 04, 2003 1:12 pm

Smiley merge in concerte si danseaza cu mana in ghips . Il apreciez pentru ca pune suflet in tot ceea ce face . Face zeci de ore prin toata tara intr-un microbus , umbla prin toate orasele cu mana asa cum ii e , pe cand , la fel de bine ar putea sta acasa , asa cum multi ar face . Asta o face pentru fani.
Am inteles ca in doua saptamani scapa de ghips.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Mie Iun 04, 2003 9:29 pm

Da...si eu apreciez chestia asta! desi e destul de grav ce are el la mana a fost la toate concertele...a fost pana in Chisinau si de 1 iunie au avut 3 concerte! ii e super greu saracu da scapa el si de asta cat de curand! :) pe role cred k nu o sa-l mai vedem :D a zis k nici nu vrea sa mai auda de ele!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Dia » Mar Iun 10, 2003 9:39 pm

and again...ME ! nu mai scrie nimeni pe forumu asta!! l-ati vazut pe Andrei la premii? postul asta al meu este unul de lauda... ati vazut cum dansa cu mana aia in ghips ? si cat de bine a cantat live fata de multe trupe consacrate de la noi (altii canta de 9 ani...nu dau nume..si au cantat ca naiba..) !! foarte bine s-a descurcat...! saracu` cum stia el coregrafia si ce bine dansa desi era in convalescenta!! good 4 him!! ;) nu se lasa usor deloc... e ambitios..! baietii cred ca au invatat coregrafia in doar cateva zile pentru k in momentul in care MTV i-a chemat sa isi lanseze piesa la premii ei abia o terminasera! bravo baieti!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

hello !!!!!!!!!!!!

Mesajde medi » Joi Iul 17, 2003 12:23 pm

Adevarul e ca baietii nostri draguti de la SIMPLU au mai multi fani odata cu intrarea lui smiley! Si au facut o alegere super buna pt. ca smiley e cel mai scump baietzel din trupa si canta f.f.f.f.f.f.... bine !!! Suntetzi de acord cu mine ?
medi
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 28, 2003 7:31 pm
Localitate: romania-bucuresti

Re: poor guy :(

Mesajde medi » Joi Iul 17, 2003 12:27 pm

Ce pacat ca smiley si-a rupt manutza ! Cred ca totzi ii uram sa se faca bine cat mai repede (cel putin eu ii doresc toata sanatatea din lumea ca sa ne poata bucura de fiecare data cu prezenta sa ).dar daca nu a fost atent ?!
medi
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 28, 2003 7:31 pm
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Lun Iul 21, 2003 9:55 pm

deja smiley e sanatos tun...e la mare..fara mana n ghips...cred ca e de la rugaciunile voastre :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Smiley say so

Mesajde usualflow » Lun Iul 28, 2003 11:03 pm

Cica Simplu nu mai lanseaza album... cel putin asa spune Smiley, cu un aer grav..... Sa fie oare vorba de o surpriza?

PS: pe 27 iulie a fost ziua lui smiley. Daca aveti de facut urari intarziate : http://www.rhp.ro/smileyfans / Guest Book
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Sâm Aug 02, 2003 1:47 pm

n au cum sa nu lanseze.la multi ani lui.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Smiley

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator