DESPARTIREA-cine sufera mai mult BAIETII sau FETELE

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

bau

Mesajde PreferatA » Vin Ian 03, 2003 2:54 pm

Initial trimis de UnaDulciKa


Ar fi foarte bine sa poti face ce spune aceasta maxima, sa nu suferi pentru ca s-a terminat.Dar daca pui sentimente, inimii nu-i mai poti porunci..si..inevitabil..intervine si suferinta.


suferintza .. pai si ea este un sentiment .. si asta ne arata ca suntem oameni .. mie una nu mi-e frika de suferintza .. pentru ka stiu ca daca akum sufar inseamna ca intr-un anumit timp am fost si fericit .. si asta e bine !
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde UnaDulciKa » Sâm Ian 04, 2003 1:29 am

Nici mie nu mi-e frica de suferinta..dar atunci cand da peste tine e super aiurea.Sa mai fii si amica cu cel pe care il iubesti...e si mai najpa...suferi..in tacere..si tre` sa te prefaci..
UnaDulciKa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Ian 01, 2003 11:54 pm
Localitate: Turnu-Severin

Mesajde genicon » Dum Ian 05, 2003 12:40 am

Initial trimis de UnaDulciKa
Nici mie nu mi-e frica de suferinta..dar atunci cand da peste tine e super aiurea.Sa mai fii si amica cu cel pe care il iubesti...e si mai najpa...suferi..in tacere..si tre` sa te prefaci..


Mda... stiu cum e... Dar nu ai ce sa ii faci... viata merge inainte. Si daca suferinta cand da peste tine te face sa te simti super aiurea (normal) si in plus mai esti amica cu cel pe care il iubesti - se naste inevitabil o intrebare - respecivul "amic" stie ca il iubesti, sau ai fost deja impreuna cu el si a venit despartirea? Pt ca cele doua situatii dau inevitabil doua solutii diferite...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

bau

Mesajde PreferatA » Dum Ian 05, 2003 7:01 pm

Initial trimis de genicon


Mda... stiu cum e... Dar nu ai ce sa ii faci... viata merge inainte. Si daca suferinta cand da peste tine te face sa te simti super aiurea (normal) si in plus mai esti amica cu cel pe care il iubesti - se naste inevitabil o intrebare - respecivul "amic" stie ca il iubesti, sau ai fost deja impreuna cu el si a venit despartirea? Pt ca cele doua situatii dau inevitabil doua solutii diferite...
Am zis


eu nu cred in amicitia dintre tine si fostul iubit .. nu are kum sa fie .. decat poate daca tu i-ai dat papucii .. si ai gasit pe altul mai bun .. dar daca el te=-a parasit .. pentru ka e dobitok cretin si asha mai departe in nici un kaz nu il mai potzi numi "amik" dupa aceea
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Re: bau

Mesajde KoRn_bitch » Dum Ian 05, 2003 7:09 pm

Initial trimis de PreferatA


eu nu cred in amicitia dintre tine si fostul iubit .. nu are kum sa fie .. decat poate daca tu i-ai dat papucii .. si ai gasit pe altul mai bun .. dar daca el te=-a parasit .. pentru ka e dobitok cretin si asha mai departe in nici un kaz nu il mai potzi numi "amik" dupa aceea


Ba se poate ... atata timp cat ai puterea sa iertzi ...
Nu are rost sa iti faci dusmani inutil ...
Shi in plus ce fata e cu totul fidela prietenului ei? Deci ar trebui sa incercam sa iertam totusi shi sa realizam ca de fapt nimeni nu e perfect shi ca toti au dreptul sa greseasca din cand in cand ca doar suntem oameni ... lolz ... ce filozofez la ora asta :)
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Dum Ian 05, 2003 7:35 pm

Initial trimis de PreferatA


eu nu cred in amicitia dintre tine si fostul iubit ..


LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Statzi mai potolite!!!!! Eu nu am avut nici un iubit!!!! :p Eu sunt baiat!!! GHHHHHH!!!! Si eu ce scrisesem acolo era pt Unadulcik...:p
Ofofofof... si crede-ma, este foarte posibil (hmmm) sa existe prietenie si dupa despartire. Ba eu pot spune ca una dintre cele mai bune prietene ale mele, cel putin acum, este o fosta prietena. Asa ca... nu mai fitzi asa negativiste! Smile!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

bau

Mesajde PreferatA » Lun Ian 06, 2003 11:11 am

Ba eu pot spune ca una dintre cele mai bune prietene ale mele, cel putin acum, este o fosta prietena. Asa ca... nu mai fitzi asa negativiste! Smile!
Am zis [/B][/QUOTE]


lol si prietena ta aktuala nu se zupara ka esti amik f f f f bun ku fosta ta prietena ? lol !!! NU CRED KA NU SE SUPARA !
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde UnaDulciKa » Lun Ian 06, 2003 10:13 pm

Eu una sunt amica cu toti prietenii pe care i-am avut.Ma inteleg super cu ei si mi se pare foarte corect.Niciodata nu mi-a placut ca dupa ce am terminat o relatie, sa nu ma mai bag in seama cu ex`u.:p
UnaDulciKa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Ian 01, 2003 11:54 pm
Localitate: Turnu-Severin

Mesajde Aragorn » Mie Ian 08, 2003 3:59 am

E greu sa fii amic/colegi cu fieacre fost/fosta...
Adika eu cu catve a am ramas pe termeni buni, dar cu altele nici nu suportam sa auzim numele pronuntat...
Cred ca totul depinde de cum se termina relatia, si nu in ultimul and de persoana...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: bau

Mesajde genicon » Mie Ian 08, 2003 10:30 pm

Initial trimis de PreferatA
lol si prietena ta aktuala nu se zupara ka esti amik f f f f bun ku fosta ta prietena ? lol !!! NU CRED KA NU SE SUPARA !


Loool... viata e uneori ca o telenovela...
Hmmm... Sa sti in primul rand ca are dreptate B-O-B-O, depinde foarte mult de cum se termina relatia si de firea fiecarei persoane. In ceea ce priveste prietena mea actuala si fosta prietena despre care vorbeam (repet, suna a telenovela, dar este realitate), ei bine, afla tu ca cea mai buna prietena a iubitei mele este chiar fosta mea prietena cu care ma inteleg f bine acum. Deci, actuala nu se supara de loc, fosta la fel. Ba mai mult, actuala mea prietena este fosta prietena a celui mai bun prieten al meu. Hehehe. Cam complicat, nu? Dar asta e realitatea (daca nu ma credetzi, Unadulcik poate confirma - stie care e situatzia.)
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Sâm Ian 18, 2003 9:14 pm

In general, fetele sufera mai mult dupa despartirile de exi decat baietii... Baietii sunt mai buni si nu pun prea mult suflet... Dar nici eu nu cred ca poate exista o relatie de amicitie intre doua persoane care au fost impreuna, in primul rand pentru ca de multe ori la cel putin una din parti a ramas ceva mai mult decat amicitie, un sentiment mai puternic si este doarte greu...
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

DESPARTIREA-cine sufera mai mult BAIETII sau FETELE

Mesajde claudiupst » Joi Ian 23, 2003 2:27 pm

Daca s-a terminat ,asta e nu lige unde ai scuipat!Cauta-ti o alta tipa si o sa fie ca inainte(sau poate mai bine)



Raman al parerea mea ca baietii sufera mai mult!!!!!!!!!!!!!!
claudiupst
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 08, 2003 11:47 am
Localitate: aproape de oricine

cine sufera mai mult BAIETII sau FETELE

Mesajde je_alex_z » Dum Feb 02, 2003 3:13 am

Eu vreau sa spun ca am avut prima prietena acum un an si cateva luni, a durat 8 luni si o zi relatia nostra, eu sunt cel care a dat papucii, si vreau sa spun ca am suferit foarte mult si inca ma sufar, inca ma mai gandesc la ea, si simt ca o urasc, as vrea sa ma razbun pe ea, nu stiu exact ce e : cred k dragoste si ura, ma deranjeaza cand se vorbeste de ea, si cred ca m-as simti foarte rau daca as vedea-o! este foarte frumoasa si am iubit-o foarte mult, numai ca ea nu m-a iubit la fel de mult cat as fi vrut eu, nu a fost la asteptarile mele, ea era cel mai important lucru pentru mine dar invers nu era asa! eram departe de primul plan dar ea nu spunea asa...

eu personal nu cred ca mai poate exista prietenie dupa ce a existat o dragoste foarte profunda si de durata, cel putin cazul meu e mai special, inca nu divulg motivul despartirii dar este unul foarte foarte ciudat si probabil ca unic (intr-un fel) vreau sa spun ca m-a marcat aceasta relatie! am o prietena acum dar e departe de mine, cand ne intalnim totul e perfect dar cand sunt la distanta imi amintesc tot de fosta!

In cazul meu eu am suferit fff mult, ea si-a gasit imediat pe altcineva, iar dupa 2 luni de la despartire ne-am vazut si s-a comportat ca si cum nu ar fi existat nimic intre noi niciodata (sau poate s-a prefacut bine) ... era foarte senina! iar de atunci am evitat sa ma intalnesc cu ea pentru mi-am facut rau de fiecare data cand am vazut-o! mi-am schimbat si numarul de telefon! :) m-am gandit si ma sinucid! ca sa-i dovedesc ca am iubit-o dar si-a batut joc de mine! dar nu are nici un sens, viata continua cu bune si rele!

as mai scrie de 10 ori mai mult dar cine vrea sa auda...

un prieten mi-a zis ca e inca rana neinchisa si ca ar trebui sa ma vad cu ea! ne-am despartit asa : te iubesc , si eu te iubesc!

mi-au fugit ideile....offfffff ====
je_alex_z
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 02, 2003 2:54 am
Localitate: bucuresti

iubire

Mesajde Cristina » Mie Apr 02, 2003 9:35 am

Parerea mea este ca daca amandoi sunt implicati intr-o relatie serioasa, daca se despart sufera amandoi, daca nu sunt implicati amandoi sufera persoana care este implicata cel mai mult.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator