Cel Mai Bun "mc" Roman?

CARE ESTE CEL MAI BUN "MC" ROMAN?

Vexxatu Vexx
18
19%
Deceneu
14
14%
Rimaru
11
11%
Clonatu
0
Niciun vot
Piele
4
4%
Os
1
1%
Brugner
0
Niciun vot
K-gula
6
6%
ConectR
0
Niciun vot
L-Doctor
3
3%
Toxxic
1
1%
Naighba
1
1%
CedrY2K
4
4%
Vlad Dobrescu
3
3%
Raku
6
6%
Gnom
3
3%
Cheloo
6
6%
Ombladon
6
6%
Deliric
8
8%
Carbon
2
2%
 
Voturi totale : 97

Cel Mai Bun "MC" Roman?

Mesajde AntyTerro » Mie Ian 15, 2003 4:15 am

Stiu ca ma ve-ti intreba de ce nu apare si X si Y, ca si Z e bun si nu numai W e bun, sunt si alti xyz mai buni ca cei afisati... din pacate sondajul imi permite numai 20


NU am pus nimic din W, pentru mine "artisti" din BUG, LA FAMILIA si alti nu ma incanta....

Cei de aici sunt cei care imi plac mie, sa fie clar pt toti.
Este un sondaj personal dar va cer parerea voastra. C-am ce a-ti vota de aici . ce a-tzi bifa?





Deci inca doata imi cer scuze formatiilor care nu apar in aceast sondaj

Ordinea este oarecare
_________________
Va dau la toti cu pace.
Avatar utilizator
AntyTerro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Ian 15, 2003 12:00 am

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Ian 15, 2003 4:43 am

ai facut un sondaj de cacat...

ce pula mea cauta smoke acolo ma? ca sa nu vorbim de kombat care singur sustine ca nu e un mc bun, insa un producator BUN! (tot respectul la productie). Deci multi de acolo nu au ce cauta...


nu votez cu nimeni...deoarece nu exista cel mai bun. exista doar mc preferati care iti plac, si mc's care nu iti plac. Asta ai si zic nu? ca cei din partea gangsta nu iti plac, deci automat acei mc nu sunt buni in general fiindca nu iti plac tie. Cei care i-ai inclus in sondaj sunt preferati. Deci acesta e un sondaj personal si nu public. alta data gandeste din punct de vedere al maselor si nu al preferintelor.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: ...

Mesajde AntyTerro » Mie Ian 15, 2003 4:58 am

scoate l pe smoke si kombat intradevar i am pus asa de kiki
_________________
Va dau la toti cu pace.
Avatar utilizator
AntyTerro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Ian 15, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 15, 2003 10:11 pm

Cel mai bun MC roman a fost...Piele! Pacat ca nu mai canta ca stia intr-adevar cu-adevarat (alaturi de Deceneu)!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 15, 2003 11:18 pm

Anty,...hehe vezi cine se cunoaste,Bravo Adeva.Aceeasi parere!!!
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 15, 2003 11:19 pm

Si uite asa Piele conduce:>>
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 15, 2003 11:36 pm

Excelent! Banuiam ca tu ai votat cu Piele! Poate mai conving vreo 2 useri sa voteze ca noi!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 15, 2003 11:40 pm

De convins nu cred ca e asa greu,dar ideea e sa si shtie despre cine e vorba.AntyTerro bine ca nu ai bagata uzzi,caddy puya sau din astia ca,cu siguranta unul dintre ei ar fii fost castigator:>
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 15, 2003 11:44 pm

"Ezat" (copyright by Andrei Gheorghe) poate ca ar fi iesit Uzzi!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 16, 2003 12:05 am

Shi ar fii meritat??Yo zic,categoric nu!!!
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Ian 16, 2003 9:10 am

Am adaugat Deliric shi Carbon deoarece spre marea mea mirare nu s-au regasit intre optziuni...votat Deliric,poate cel mai tehnic mc in activitate din romania...

Dak nu s-ar fi retras mai mult ca sigur ash fi votat cu Clonatu' care a fost jos palaria cat timp a cantat...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 16, 2003 1:43 pm

Antyterro,parerea mea e ca daca shi asa lai bagat pe Os acolo,la fel de bine puteai sa il bagi shi pe Dacian:>>.Avea versuri f bune+ca se descurca si la rap-uit:>.Ok am iesit


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde omu_vexx » Joi Ian 16, 2003 6:56 pm

Nu pot face o departajare clara intre Vexxatu' Vexx, Rimaru, Brugner, Piele, Clonatu, K-gula si Os, asa ca, inevitabil, am votat Vexxatu'. Oricum sondajul e cam partinitor si cam inutil avand in vedere ca jumate din ei s-au lasat
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.
Avatar utilizator
omu_vexx
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Sâm Oct 12, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 16, 2003 10:09 pm

Da ma s-au lasat,da tot raman pt ca au facut ceva pt miscarea hh in Romania,deci parerea mea e ca e bine venit sondajul asta:>

Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde ckride » Joi Ian 16, 2003 10:48 pm

da uzzi ce are ? pe bune, uzzi ce are ? din mom ce e in sondaj e cheloo, ombladon, rimaru, k-gula, nume mai cunoscute, deci sa zic mainstream, uzzi unde e ? fara suparare... inteleg sa fi fost acest sondaj facut in forumul de underground, dar doar cu artisti din underground... votez cu cheloo, kgula, vlad dobrescu, rimaru. da, toti la inaltime. O mentiune: piele. nu-mi place. acum.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 16, 2003 11:04 pm

Neamtzule


Citeste primul post a lu Anty si ai sa inteltegi de ce nu apare + ca Uzzi nu are ce cauta langa Rimaru,K-Gula,L-Doctor,parerea mea.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

ce-i ala un mc?

Mesajde sadox » Joi Ian 16, 2003 11:26 pm

Avetzi aici o definitzie la termenu' da mc((care nu-i data da mine ci da un oarekare individ).Deci mc =acel tip care creeaza shi intretzine atmosfera da prin diskoteci,shi care mai are drept sarcinah in acelashi timp sa frece pa plataneh(lool).Shi acum sa trec la thread-u da fatza shi sa-mi zik shi yo parereah.Yo-l consider da departe pa Rimaru cel mai strong mc are o dictzie da invidyat shi abereaza destul da bineh:"Un adeva mc copii e comci /E ca daca n-ar fi asha v-ash mintzi/Adeva mc e cel care nu poa' sa-shi tzina inkis plisku'/Kiar daca pentru astah el ishi asuma risku/.............../Un adeva mc e intr-adevar adeva adevarat /",shi cu astah am inkeiat.Pace!!!!!


P.S. Sper sa nu se mai lege genicon de mineh ca n-am zis liricele lu rimaru' da la Adeva Mc pana la capat,nu pentru ca n-am vrut ci pt. ca n-am avut yo kef.


Ragai shi ma scarpin/Mananc pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pa televizor.
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Vin Ian 17, 2003 12:08 am

Tocmai am vazut YO si tre sa zic,parerea mea e ca Vexx e mai bun ca Rimaru si asta o zic nu numai din ce am auzit acuma,asta sustineam si inainte,oricum pt. mine Piele ramane nr. 1
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sydney » Sâm Ian 18, 2003 3:14 am

NU potzi sa spui kre e cel mai bun ci doar kre iti place mai mult.Toti sunt buni si e kam greu sa faci un top.Asa zic!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

...

Mesajde n3aGabitz » Dum Ian 19, 2003 12:45 am

ma nu stiu ce sa mai cred, ca din ce in ce incepe sa se mareasca lista si cu oameni NORMALI pe acest forum.

pacee eddy
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Ian 19, 2003 2:39 am

Asa e! Daca stau sa ma gandesc, toti MC-ii enumerati mai sus sunt de exceptie si ar putea face fata si concurentei din afara! Parerea mea!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

da...chiar asa..cate de profund

Mesajde profund » Dum Ian 19, 2003 7:16 pm

am vazut WEEKEND YO LA MTV si pot sa spun ca "bat palma" cu raku.vexx si raparta..suppa tare(k-gula daca auzi..sa-i spui lu gnom ca e tare omu..care era el ..ala cu sapca ?)











prea PROFUND pentru asta
profund
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Dum Ian 19, 2003 10:43 pm

MTV Weekend a fost reusit! Pacat ca a bagat si sambata si duminica montajul cu Dox care spunea "Am ajuns la finalul celor 2 zile de rap..."

profund: daca tu crezi ca K-gula poate AUZI ce-ai scris tu...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

numa' de bine

Mesajde sadox » Lun Ian 20, 2003 1:33 am

Shi mie mi s-a parut initziativa astah cu weekendu' Yo la mtv super.Nu pot sa spun decat ca mi-a placut la nebunieh mah baietzi mai ales ca sambata mi-am "omagiat" ziua de nashtere.(din pacateh n-am fost prea lucid da la emisiune tot m-am uitat)Ashtept cu nerabdare sa vad la mtv o noua sesiune de weekend yo(sper sa mai bage).Cat despre Dj Dox numa cuvinte de lauda am pentru el,iar invitatzii "s-au comportat" pe masurah cat shi clipurile difuzate au fost "la inaltime".Oricum ash fii interesat de materialu pa care a zis K-gula c-o sa iasa pe piatza:"Proiectul Verde" cred ca se numeshte daca nu ma inshel ,shi cica ar fi numa trupe shi cantaretzi da rap de valoare dupa cum a zis k-gula.Ashtept sa-l vad prin magazine shi prin pietze.Pace!!


Ragai shi ma scarpin/Mananc pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pa televizor
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

parerea mea....

Mesajde n3aGabitz » Lun Ian 20, 2003 9:28 am

eu zic sa numai traiti in trecut? Cei mai buni MC? In Prezent? heh.... vreau intai sa incep cu tineretul. Sunt multi MC tineri in tara care nu atata atentie cum au pulile astea vechi. Piele? Clonatu? whata fuck ba pulelor? Inteleg cand ziceti DECENEU, e un NUME, inteleg cand ziceti RIMARU, ok. Dar in acelasi timp nu puteti omite PUYA, nu puteti omite TATAEE (se pisa cam pe toata lumea cand e vorba sa dea live....oare cati rezista atat? vorba lu dox). Si nu puteti uita noul val K-gula, Deliric (who can fuck with his flow?), Maximilian (e cel mai bun pe stilul asta), ConnectR iar e BUN, sunt f MC noi care sunt buni. Nu e vorba de ce imi place mie, e vorba de realitate, nu poti sa negi talentul la oamenii astia.

voi revenii....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde helguera88 » Lun Ian 20, 2003 3:06 pm

Am votat Rimaru ... pentru faptul ca a fost cel mai bun, m-a impresionat de la primele piese, am tot ce a scos cu Racla, etc.

La ora actuala ... ConnectR e de viitor ...
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

mmda

Mesajde Gnom » Lun Ian 20, 2003 9:55 pm

llllollll la ultima propozitie la ultimul reply....
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mar Ian 21, 2003 11:53 pm

N3a laso-n p... mea,daca Piele si Clonatu nu sunt nume in hh care is?Normal ca is si "mc" tineri care sunt f talentati,dar asta nu inseamna ca ceilalti nu merita,Antyterro a facut un sondaj in care apar si cei vechi si cei noi.Care e problema?Daca preferatul tau e Tatae sau puya sau care ii asta e.Inca ceva,daca ar fii bagat puya,caddy,uzzi.....etc. , cu siguranta unul dintre ei ar fii castigat si nu pentru ca este cel mai bun vi pt ca il asculta cei mai multi.Jumatate din cei care sunt aici nici nu au auzit de CTC sau Getto-daci,au auzit de BUG.Si neavand termen de comparatie(nu ca ar fii inteles ceva de la Rans) lar fii votat pe uzzi chiar daca nu el e cel mai bun.



RANS forever!
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Re: ce-i ala un mc?

Mesajde omu_vexx » Mie Ian 22, 2003 9:38 am

Initial trimis de sadox
"Un adeva mc copii e comci /E ca daca n-ar fi asha v-ash mintzi/Adeva mc e cel care nu poa' sa-shi tzina inkis plisku'/Kiar daca pentru astah el ishi asuma risku/.............../Un adeva mc e intr-adevar adeva adevarat /",shi cu astah am inkeiat.Pace!!!!!


De ce dracu macelaresti versurile? Daca ai fi bagat un pic urechea in difuzor ai fi auzit ceva de genu': ...M.C. e cel ce nu poa' sa-si tina inchis pliscu\ Chiar daca calca-n *****, el isi asuma riscu'.
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.
Avatar utilizator
omu_vexx
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Sâm Oct 12, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 22, 2003 10:29 pm

Initial trimis de Raspopitu
N3a laso-n p... mea,daca Piele si Clonatu nu sunt nume in hh care is?Normal ca is si "mc" tineri care sunt f talentati,dar asta nu inseamna ca ceilalti nu merita,Antyterro a facut un sondaj in care apar si cei vechi si cei noi.
RANS forever!


Ezact! Piele sau Clonatu mie mi se par printre MC-ii tari! Si daca pe astia am fost pus sa-i votez, pe astia i-am votat (oricum il votam pe Piele)! Daca vreti MC cu-adevarat din noul val, tineri, de ce nu i-ati pus la sondaj sa auzim si noi de ei si sa-i apreciem?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron