Scarba de ROMANIA

Re: Revin si zic:

Mesajde bhuttu » Sâm Ian 18, 2003 6:12 pm

Initial trimis de Love2Fly
Daca sa zicem, USA ar face schimb de populatie(presupunand ca populatia USA ar fi de 20 de milioane) cu Romania si daca noi romanii ne-am duce in USA apai....in 20 de ani USA va fi ca Romania de saraca iar Romania(colonizata cu cetateni americani) va fi infloritoare. De ce? Simplu...asta e ROMANUL.


Ai mai mancat tu kkt la viata ta, da' asta e grea de tot.
Indicatii: citeste ce ai scris, da-ti seama de tampenia care-ai zis-o, cere-ti scuze si continua-ti viata de pana acum.
Daca nu, o sa faci un pas inainte spre imbecilizare. Sau asta vrei?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Lolix

Mesajde Love2Fly » Dum Ian 19, 2003 1:46 am

Ai mai mancat tu kkt la viata ta, da' asta e grea de tot.
Indicatii: citeste ce ai scris, da-ti seama de tampenia care-ai zis-o, cere-ti scuze si continua-ti viata de pana acum.
Daca nu, o sa faci un pas inainte spre imbecilizare. Sau asta vrei?.


Lol...:no: vezi bai? si tu faci parte din partea aia de populatzie imbecila. In cazul tau apare "falsul patriotism". Adica ce bah? iti iubesti tzara? pe bune? Arata-mi frate ca iti iubesti tzara....du-te in Afganistan si lupta pentru ea(pentru ca Romania sa fie o tzara respectata). Te duci? eu ashtept sa te vad la TV urcandu-te in avion. Apropos...m-am saturat de atacurile tale. Chiar nu poti sa-ti exprimi o parere pertinenta? Spune-mi si mie mai bine DE CE ESTI TU ASHA NATIONALIST!? Esti PRM-ist? esti fan Vadim? anyway...f**k it!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde the radical » Dum Ian 19, 2003 2:04 am

[quote]Initial trimis de Nicholas_Alex
[B]Pai, prima gresheala a fost ca ne-ai bagat pe toti in aceeashi oala... Nu te-ai gindit ca unii dintre noi s-ar putea sa aiba mult mai multa experienta decit tine...sau cel putin la fel.

v-am bagat pe toti in aceeasi oala si o fac din nou daca vrei pt ca acolo va e locul cand cititi "printre randuri" si va imprashtiati inteligentza in modul in care ati facut-o. Aiurea! Faptul ca tu ai experientza de taximetrist (highly motivation what can i say) in Southampton nu stiu cati ani, nu vad ce importanta are.

A doua gresheala...ai inceput, ca multi altii pe acest forum, cu chestia ...
Abureala de doi lei!!! Daca vrei sa faci o diferenta, de ce ai plecat?? De ce nu vii inapoi acum ci "mai tirziu"? Va plingeti ca femeile (sau chiar esti, ca nu-mi dau seama dupa nikul tau) "Mi-e dor de casa, aici nu are mamaliga, nu am rudele linga mine"... blah,blah,blah...da ce vreti, mah?? Acolo nu e bine, aici nu e bine...sa fie sinuciderea o cale de scapare???

"abureala de doi bani" e un fapt real pe care nu ma astept sa-l accepti tu sau oricine altcineva. End of story.
Ca sa-ti explic pe scurt de ce am plecat eu din tara acum tzshpe ani; jobul m-a dus acolo, la vremea respectiva nici nu visam sa ies din tara, efectiv nu ma interesa; however... as fi dat dovada de stupiditate sa refuz sa plec; dpdv profesional e cred ceea ce multi isi doresc; un contract oriunde in strainatate, atat pt partea materiala cat si pt recunoasterea ca profesionist.
De ce nu vin inapoi acum? as veni si maine darling, insa am o familie aici, oameni care depind de mine si nu le pot cere deocamdata sa traiasca unde nu s-au nascut. Am planuri pt a-i educa in Romania insa si sper sa-i conving cand.
Ma intelegi greshit daca iti imaginezi ca ma plang de una si de alta si mai ales de chestii materiale precum mamaliga si piftie etc mancare romaneasca sau neamuri pe care fiind in Romnaia nu le vezi decat la botez nunta si inmormantare; e o zicala ; unii mananca pt a trai, altii traiesc pt a manca; pe mine partea materiala nu ma intereseaza deloc si nu m-a interesat niciodata; n-am plecat din Romania cum am zis de la rau, nici de la bine si nici acum nu sunt rau, dar nici "bine" probabil (dupa oarece estimari e posibil sa traiesc sub limita decentzei! who knows!) deci nu ma intereseaza genul asta de existentza.
Pt mine a fi fericit inseamna cu totul altceva; de aceea nu mi-e scarba de Romania, nu urasc sa fiu acolo, sa ma intorc si sa-mi fie teama ca vai... n-am ce are vecinul sau bulibasha cutare in BMW-ul lui second hand.
Prostime, coruptie, mizerie, vanitate si micime sufleteasca sunt peste tot in lume.


Crezi ca noi nu stim ca poate fii si rau afara? Ne crezi chiar asa de naivi?

nu ma indoiesc ca daca ai fost afara stii ca poate fi si rau; doar ai fost taximetrist parca. Te cred insa, naiv; no offence.


Acum sa-ti raspund la intrebare:
Nu sint student, muncesc, am casa mea, si printre multe altele am fost un timp si taximetrist in Southampton...daca stii pe unde este!

Southampton sunt cel putin 3 in lume, usa, uk, australia si cine stie pe unde prin alta parte; la care anume te referi? Si daca ai fost o vreme .. de ce te-ai intors in Romania asta de kko? sau scopul a fost sa-ti faci o casa pictata ca afara, sa-ti cumperi o mashina si eventual un computer sa-ti pui gresie probabil si pe tavan si ushii de termopan si dracu mai stie ce e la moda pe ulitza?

si eu care speram sa-mi spui ca esti student... te scuza de multe, dar mai ales de naivitatea care langa experientza de taximetrist duce exact la ceea ce spuneam; imbecilitate. ..

sorry mate
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Dum Ian 19, 2003 11:35 am

Cum poti sa zici ca nu are importanta experienta mea de afara??? This was my point, nu esti singurul care stie cum este prin alte tari! Esti in Londra, nu? Si zici ca este greu? Ai plecat cu contract de munca, deci ai work permit aranjat de la firma, ti-au gasit aia casa (sa nu zici ca nu, ca s-ar pe tine!), si acum muncesti si platesti chiria, taxele, faci piata, te uiti la televizor,etc. Esti un cetatean model! Well, my darling, cum s-ar zice, te-ai dus la de-a gata! Cel putin ai avut un acoperis sub cap, si un loc de munca asigurat! Si acum vii aici, si ne spui noua, cit de greu poate fii afara. Din ce experienta???? Ai dormit pe sub poduri? Ai stat flamind 2-3 zile, fara nimic de mincare? Ai fost umilit? Batut? Arestat?
Nu cred! Atunci cum indraznesti sa vii aici si sa ne dai noua sfaturi? Ca in afara este greu, blah,bla??? Du-te tu la familia ta, imbratiseaza-i, pupai, si fii fericit ca nu duci grija zilei de maine!
Lasa-ne pe noi in oala noastra, cu conceptiile nostre,cu prostiile noastre..

Eu nu am avut de ales cind m-am intors, dar nu m-am dat batut. Ultimi 10 ani i-am petrecut mai mult pe afara (deci iti pot da lectii la subiectul greutate), si nu ca tiganii dupa furat. Am muncit, muncit, si iar muncit. Si nu pentru a-mi pune termopan, sau alte timpenii (ca sint foarte rau la strins bani), ci pentru ca nu am vrut sa stau in tara...si este ce simt si in momentul asta.

So, mai bine stai tu acolo unde esti, cu greutatile tale, mentalitatile tale, ca tara asta este plina de idioti...nu-i mai vrem!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Re: Lolix

Mesajde Sydney » Dum Ian 19, 2003 12:35 pm

Initial trimis de Love2Fly


Lol...:no: vezi bai? si tu faci parte din partea aia de populatzie imbecila. In cazul tau apare "falsul patriotism". Adica ce bah? iti iubesti tzara? pe bune? Arata-mi frate ca iti iubesti tzara....du-te in Afganistan si lupta pentru ea(pentru ca Romania sa fie o tzara respectata). Te duci? eu ashtept sa te vad la TV urcandu-te in avion. Apropos...m-am saturat de atacurile tale. Chiar nu poti sa-ti exprimi o parere pertinenta? Spune-mi si mie mai bine DE CE ESTI TU ASHA NATIONALIST!? Esti PRM-ist? esti fan Vadim? anyway...fuck it!




De ce sa lupte romanii in Afganistan.Ce Osama a intrat cu avionu' in Intercontinental sau in Casa Poporului?
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Dum Ian 19, 2003 3:47 pm

Pentru ca romanii sunt in NATO si trebuie sa lupte pentru demnitatea tzarii...pentru ca cei de afara sa respecte tzara. Eu nu as fi zis asta dar probabil bhuttu ar fi zis-o!:) ca na! el e patriot! eu fac pe ea de tzara!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sydney » Dum Ian 19, 2003 4:26 pm

Initial trimis de Love2Fly
Pentru ca romanii sunt in NATO si trebuie sa lupte pentru demnitatea tzarii...pentru ca cei de afara sa respecte tzara. Eu nu as fi zis asta dar probabil bhuttu ar fi zis-o!:) ca na! el e patriot! eu fac pe ea de tzara!:)



Romania nu este inca oficial in NATO pana in 2004.Acu' a fost doar "invitata sa adere".Si dak va indeplinii contitiile de aderare pana in 2004 atunci va fi membra NATO.Asa ca raman la intrebarea mea,de ce sa luptam in Afganistan?Eu il cunosc pe bhuttu mai bine k tine(crede-ma) si nu cred k ar fi zis el asa...Si k sa demonstreze k e patriot nu tre' neaparat sa lupte in Afganistan,Kosovo sau mai stiu eu unde.Doar sa spuna cu mana pe inima k ii place in Romania si nu s-ar muta in alta parte(asta kand vom ajunge - dak vom ajunge- la conditii normale de viata in tara)
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

1474

Mesajde baixinho© » Dum Ian 19, 2003 4:27 pm

Initial trimis de edd4real
De ce sa lupte romanii in Afganistan.(...)


Initial trimis de Love2Fly
Pentru ca romanii sunt in NATO si trebuie sa lupte pentru demnitatea tzarii (...) eu fac pe ea de tzara!:)


Love2Fly, in primul rand nu romanii sunt in NATO, ci, eventual, Romania (ca sunt romani si prin Papua Noua Guinee, care in mod sigur nu face parte din NATO).
In al doilea rand, Romania nu este (inca) in NATO, ci a fost invitata sa adere.
In al treilea rand, ai o logica de excrement, ca de altfel foarte multi occidentali, care cred ca daca unii dintre romani sunt tigani, fura, mananca lebede sau dau tzepe cu carti de credit pe internet, atunci toti romanii fac la fel. Spune-mi si mie, daca vrei, care este legatura dintre a lupta in Afghanistan si demnitatea de a fi roman.
In al patrulea rand, eu fac parte din aceasta tara, despre care tu spui ca faci ceva pe ea. Nu stiu la ce te referi, dar daca este vorba de materia fecala da-mi voie sa urinez pe tine, sa-ti dau foc dupa aceea, iar in final sa te sting cu benzina.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde the radical » Dum Ian 19, 2003 4:49 pm

Initial trimis de Nicholas_Alex
Cum poti sa zici ca nu are importanta experienta mea de afara???

pot pt ca e punctul meu de vedere; pt mine nu are importantza, pt ca sunt unul din cei de afara; poate are pt cei care inca nu au ieshit din Romania e important.
This was my point, nu esti singurul care stie cum este prin alte tari! Esti in Londra, nu? Si zici ca este greu?

n-am zis ca este greu,ca-mi este greu, am zis ca nu-i asa de ushor sa razbati, pe cat cred multi din cei cu gandul la plecat; si ca spre deosebire de Romania unde ala de munceste o face in ghilimele cum bine stim cu totii, dar are pretentii la salarii pana la cer, in afara pt acelasi salariu sau mai putin, se munceste fara ghilimele. Daca nu esti pregatit sufleteste ( sa zicem) pt asta, te apuca panica probabil si o "iei in mana" cum ziceam.
Ai plecat cu contract de munca, deci ai work permit aranjat de la firma, ti-au gasit aia casa (sa nu zici ca nu, ca s-ar pe tine!), si acum muncesti si platesti chiria, taxele, faci piata, te uiti la televizor,etc. Esti un cetatean model! Well, my darling, cum s-ar zice, te-ai dus la de-a gata! Cel putin ai avut un acoperis sub cap, si un loc de munca asigurat! Si acum vii aici, si ne spui noua, cit de greu poate fii afara. Din ce experienta???? Ai dormit pe sub poduri? Ai stat flamind 2-3 zile, fara nimic de mincare? Ai fost umilit? Batut? Arestat?Nu cred!

ei bine..... WRONG WRONG WRONG si iar WRONG la tot ce speculezi; dar e ok, ca n-ai date vitale si nici nu sunt dispusA sa-ti dau.
Atunci cum indraznesti sa vii aici si sa ne dai noua sfaturi? Ca in afara este greu, blah,bla??? Du-te tu la familia ta, imbratiseaza-i, pupai, si fii fericit ca nu duci grija zilei de maine!
Lasa-ne pe noi in oala noastra, cu conceptiile nostre,cu prostiile noastre..

now calm down, ca n-am dat nici un sfat in afara de acel "re-consider" care ar fi trebuit sa-ti stimuleze gandirea despre scarba de Romania, nu altceva. O sa va las insa cu prostiile voastre ca n-am obiceiul sa iau asupra-mi problemele altora altora.
Eu nu am avut de ales cind m-am intors, dar nu m-am dat batut. Ultimi 10 ani i-am petrecut mai mult pe afara (deci iti pot da lectii la subiectul greutate), si nu ca tiganii dupa furat. Am muncit, muncit, si iar muncit. Si nu pentru a-mi pune termopan, sau alte timpenii (ca sint foarte rau la strins bani), ci pentru ca nu am vrut sa stau in tara...si este ce simt si in momentul asta.

well done! serios.
So, mai bine stai tu acolo unde esti, cu greutatile tale, mentalitatile tale, ca tara asta este plina de idioti...nu-i mai vrem!

:) ok, acum sa lasam asta, nu ma afecteaza/ intereseaza epitetele tale mai mult sau mai putin subtile; povesteste-mi despre "experientza" ta in Finlanda, ma intereseaza sa merg sa vad aurora boreala intr-o vacantza si poate-mi povestesti cate ceva chiar si din exp ta ca taximetrist (banuiesc ca asa info nu prea am de unde gasi .:)

Si inca ceva; been arested, been in jail, done all that, been in court, been deported, been on drugs, been on the streets, been on Caribeean cruises and Concorde etc etc.....so? ce spune asta despre mine? not a great deal i supposed...

now enough of this topic.


later edit by Hera: mi-am permis( si imi cer scuze pt asta) sa stau 30 minute ca sa modific mesajul tau,pt ca nu se intelegea nimic:) Nu am modificat cu nimic raspunsurile tale,ci doar am pus quote
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 19, 2003 5:03 pm

Radical...ai grija cum folosesti quotele ala..ca nu se intelege nimic din posturile tale. Nici nu itzi dai seama ce scrii tu si ce scrie Nicholas.

In rest...superba conversatzia voastra. :)
Eu nu ma bag..ca nu ma pricep. Va spun doar ca de multe ori imi doresc sa plec de aici...cand ma uit la ce salarii de mizerie au oamenii cu facultate. Am fost la Electroaparataj sa ma interesez cu cat este platit un inginer pe domeniul meu (electrotehnica). Pai..cu 3 milioane de lei /luna. F*tu-i in gura sa-i f*t. Nici 100 $ /luna pentru un inginer. Cum sa ramai in tzara asta ?
Pe de alta parte..imi dau seama ca mi-ar fi greu printre straini ,pentru ca sunt un om comod. Pentru ca am si eu prieteni care se chinuie prin strainatate....si vad la ei cat este de greu.
Eh...dar viitorul este imprevizibil. Nu se stie ce ne rezerva.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sydney » Dum Ian 19, 2003 5:33 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Radical...ai grija cum folosesti quotele ala..ca nu se intelege nimic din posturile tale. Nici nu itzi dai seama ce scrii tu si ce scrie Nicholas.

In rest...superba conversatzia voastra. :)
Eu nu ma bag..ca nu ma pricep. Va spun doar ca de multe ori imi doresc sa plec de aici...cand ma uit la ce salarii de mizerie au oamenii cu facultate. Am fost la Electroaparataj sa ma interesez cu cat este platit un inginer pe domeniul meu (electrotehnica). Pai..cu 3 milioane de lei /luna. Futu-i in gura sa-i fut. Nici 100 $ /luna pentru un inginer. Cum sa ramai in tzara asta ?
Pe de alta parte..imi dau seama ca mi-ar fi greu printre straini ,pentru ca sunt un om comod. Pentru ca am si eu prieteni care se chinuie prin strainatate....si vad la ei cat este de greu.
Eh...dar viitorul este imprevizibil. Nu se stie ce ne rezerva.



Ai derptate Moshule.E de kkt k te chinui si tu k omu' atata amar de vreme sa faci o scoala k lumea,sa ai diplome,alea,alea si sa te angajezi (dak reusesti) cu un salariu ede kkt.Intr-adevar iti vine sa iti iei campii.Da' asta nu e din vina k stai in Romania,din vina tarii.Conducerea e proasta.Speram si noi k ne asteapta vremuri mai bune...Makr atat!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Dum Ian 19, 2003 8:28 pm

*lol*..ok, ok..m-am calmat...mai ales cind am observat ca ai pus un "A" dupa "dispus" :D

...nu-mi place cind cineva isi face o opinie gresita despre mine pe baza unui post, fara sa aiba mai multe detalii...si nu suport ipocritii! Dar cum ai zis si tu, sa incheiem convorbirea pe topicul asta, ca eu cel putin mai am putin si pun mina pe cutit! :p

Ti-as putea povesti zile in sir de tarile pe unde am umblat, dar se intimpla ca un fost coleg de scoala sa lucreze la o casa de publicatii, si ma anuntat ca a vazut posturile mele scrise pe alt topic al acestui forum (asta dupa ce i-am recomandat forumul). Asa ca am primit o oferta pe care inca o mai "rumeg", de a scrie o carte despre "experientele" mele. Daca intradevar o sa o fac..well...buy the book :p

Peace!
:o

PS. "Si inca ceva; been arested, been in jail, done all that, been in court, been deported, been on drugs, been on the streets, been on Caribeean cruises and Concorde etc etc.....so? ce spune asta despre mine? not a great deal i supposed..."

You scare me...:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Dum Ian 19, 2003 8:45 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Am fost la Electroaparataj sa ma interesez cu cat este platit un inginer pe domeniul meu (electrotehnica). Pai..cu 3 milioane de lei /luna. Futu-i in gura sa-i fut. Nici 100 $ /luna pentru un inginer. Cum sa ramai in tzara asta ?


*lol*..OM, ai pus-o! Mai bine iti dechizi un magazin de reparat mashini de uz caznic, vin si eu, si ne apucam de reparat masini de spalat, frigidere, aspiratoare, mixere...! Am experienta! Stiu sa si bobinez! :D

Si facem 99% din munca la negru, bineinteles...o sa-ti iasa mai mult de 3 milioane..:o
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde the radical » Lun Ian 20, 2003 3:33 am

Initial trimis de Nicholas_Alex
*lol*..ok, ok..m-am calmat...mai ales cind am observat ca ai pus un "A" dupa "dispus" :D

PS. "Si inca ceva; been arested, been in jail, done all that, been in court, been deported, [b]been on drugs
, been on the streets, been on Caribeean cruises and Concorde etc etc.....so? ce spune asta despre mine? not a great deal i supposed..."

You scare me...:) [/B]



yeah im a wild one ;p. Now get that book published, get it signed and post it to me by Courier plz :)
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Lol...o.k

Mesajde Love2Fly » Mar Ian 21, 2003 1:11 am

In al patrulea rand, eu fac parte din aceasta tara, despre care tu spui ca faci ceva pe ea. Nu stiu la ce te referi, dar daca este vorba de materia fecala da-mi voie sa urinez pe tine, sa-ti dau foc dupa aceea, iar in final sa te sting cu benzina.


O.k! :no:
Esti varza! poate n-ai citit cu atentie ce am postat...am zis ca "unii" (majoritatea) sunt imbecili.....asta nu inseamna ca m-am referit la tine(apropos...useri de pe acest forum mi se par mult mai evoluatzi decat lumea inconjuratoare ca sa zic asha)...asha ca nu vad cine iti da dreptul sa te pish pe mine....ca la o adica pot sa ma pish si eu pe tine...o.k? Anyway....daca tot esti atat de inversunat si pus pe aparat tzara noastra a tuturor atunci ramai tu in ea...munceste pe 3.000.000 lei\luna si eu plec in Canada ca inginer contructor in aeronautica sa iau 5.000 de $ pe luna....:) Dar nu-i bai....tu fi patriot si ramai aici!:) ca aici viatza e a dreaq de CORECTA.
Ca un fapt divers: cred ca ati auzit cu totii ca vom lua de la UE 5 mil de euro pt mutarea pesticidelor in alta tzara. Sa vedeti voi unde se vor duce aia 5 milioane de euro.....fix in casele si vilele celor de sus:)) si deseurile vor ramane aici in Romania. Care se incumeta sa puna pariu cu mine pe 5 beri ca la sf. anului viitor deseurile vor fi tot aici!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Re: Lol...o.k

Mesajde Sydney » Mar Ian 21, 2003 1:24 am

Initial trimis de Love2Fly


sa ma pish si eu pe tine...o.k? Anyway....daca tot esti atat de inversunat si pus pe aparat tzara noastra a tuturor atunci ramai tu in ea...munceste pe 3.000.000 lei\luna si eu plec in Canada ca inginer contructor in aeronautica sa iau 5.000 de $ pe luna....:) Dar nu-i bai....tu fi patriot si ramai aici!:) ca aici viatza e a dreaq de CORECTA.
Ca un fapt divers: cred ca ati auzit cu totii ca vom lua de la UE 5 mil de euro pt mutarea pesticidelor in alta tzara. Sa vedeti voi unde se vor duce aia 5 milioane de euro.....fix in casele si vilele celor de sus:)) si deseurile vor ramane aici in Romania. Care se incumeta sa puna pariu cu mine pe 5 beri ca la sf. anului viitor deseurile vor fi tot aici!:)



A zis cineva k e corecta sau k se traieste bine.Doar k e tara noastra si nu tre' se ne bagam picioarele in ea oricum ar fi.Sa speram k o sa ajunga si Romania la un nivel mai inalt astfel incat sa nu mai existe romani sa ganeasca asa k tine...Sa speram!!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Ah...fuck it!:)

Mesajde Love2Fly » Mar Ian 21, 2003 1:37 am

Sa speram k o sa ajunga si Romania la un nivel mai inalt astfel incat sa nu mai existe romani sa ganeasca asa k tine...Sa speram!!


Tu spera in continuare ca nu a zis nimeni ca nu e bine sa speri insa eu n-am chef sa ajung la 40 de ani si sa zic. Bah? au trecut 32 de ani de la Revolutzie si in tzara asta totul se duce de rapa. Dar intradevar...perspectivele pentru urmatorii 50 de ani sunt luminoase.....eh...ce bine o sa fie la batranetze cand in cele din urma o sa am bani. Pacat ca nu voi mai avea ficat sa-i beau, plamani sa-i fumez, p@#$ sa f@# etc....:) dar ce conteaza?



Pleci pe dracu.


Vorbim...si poate o sa-ti trimit si tie 1$ pe luna sa ai de-ale gurii aici in Romania!:)

Pana una alta fuck it! m-am saturat sa ma lupt cu tot felul de nationalisti si indivizi vulgari pe acest subiect asha ca ma las pagubas...ati castigat baietzi!:) Romania este CEA MAI SUPERBA SI INFLORITOARE tzara. Sa facem TOTUL pentru ca ROMania sa faca inca un pas catre.....oups? a sunat comunist.....doesn't even matters...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Re: Re: Lol...o.k

Mesajde Sydney » Mar Ian 21, 2003 1:41 am

Initial trimis de dinu


Pleci pe dracu.



Lasa-l ma sa plece dak are cu ce...



PS: de ce tocmai in Canada
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Offtopic but.....matters?

Mesajde Love2Fly » Mar Ian 21, 2003 2:00 am

PS: de ce tocmai in Canada


Maica'mea e maritata acolo;-) si al doilea argument e ca se cauta intr-o veselie ingineri in aeronautica acolo.

p.s: Imi pare rau ca nu am pus si un sondaj la subiectul asta sa vedem cati dintre cei care intra pe acest subiect ar ramane in Romania.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 21, 2003 8:09 am

Ce-s bah cu bashinile astea de cuc? Ia zice-ti care dintre voi, daca ar avea posibilitatea sa plece maine, nu ar pleca?? Hai sa va vad!

Am auzit ieri o varianta cum o sa ajunga Romania ce-a mai tare din lume:

Cica a prezis un roman ca atunci cind o sa vina sfirsitul pamintului (nu mai tin minte anul), o sa iasa dracul pe la cel mai inalt punct al pamintului, si cica ala este Virful Omu! :con:

Atunci romanii se vor bate cu el, si vor invinge! Asa va ajunge Romania ce-a mai renumita tara din lume, ca la invins pe dracu!!!!:o
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 21, 2003 9:05 pm

Initial trimis de Nicholas_Alex
*lol*..OM, ai pus-o! Mai bine iti dechizi un magazin de reparat mashini de uz caznic, vin si eu, si ne apucam de reparat masini de spalat, frigidere, aspiratoare, mixere...! Am experienta! Stiu sa si bobinez! :D

Si facem 99% din munca la negru, bineinteles...o sa-ti iasa mai mult de 3 milioane..:o


Bai Nicholas nu mai suport. Stau ca prostu si ma chinuiesc sa invatz o materie numita Convertoare statice de putere .Numai grafice si scheme idioate . Sinusoide si mortzii lor. Si formule cu duiumu. Integrale si alte cacaturi. La ce draq ma chinuiesc atat nu stiu !
1.nu imi vor folosi la nimic formulele pe care mi le bag in cap cu fortza
2.o sa termin facultatea..si o sa muncesc pe 100 $ /luna :(

Decat sa ne deschidem firma in Romania....mai bine plecam la cersit in Italia sau Franta. Cred ca am iesi mai castigatzi. :p

In alta ordine de idei....azi am stat la coada juma de ora sa imi platesc telefonul fix. Stateam ca prostu la coada si ma intrebam : "de ce p*** mea stau ? imi da cineva ceva ca stau ? " . Stau la coada ca sa platesc darile. Incredibil.
In spatele meu un om la vreo 40 de ani..dupa vreo 20 de minute de stat nu a mai rezistat si a urlat : "ce tzara infecta ! " .

Cateodata ma vad nevoit sa-i dau dreptate.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Si tot la vorba mea se ajunge...

Mesajde Love2Fly » Mie Ian 22, 2003 1:17 am

In alta ordine de idei....azi am stat la coada juma de ora sa imi platesc telefonul fix. Stateam ca prostu la coada si ma intrebam : "de ce p*** mea stau ? imi da cineva ceva ca stau ? " . Stau la coada ca sa platesc darile. Incredibil.


Asta cu telefonu' nu mai vorbesc ca si eu fac spume de fiecare data cand il platesc ca ai dreaq lasa doar o caseritza si stau cate 20 de minute sa-mi platesc datoriile catre stat.....tot eu sa ma chinui pt un servici pt care EI sunt direct interesatzi...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Ian 22, 2003 7:52 am

OM, treaba cu cershitul numai merge...nu ai vazut cum ia intors pe tiganii aia? Mai bine ne vindem cite un rinichi pe la turci..:D

Eu plec pe luna viitoare in Karlsruhe, Germania, la un prieten din copilarie, ca are nu stiu ce idei cu niste motoare de frigider folosite..cica are sute de bucati...*lol*...cine vrea sa cumpere? :D

Apropo de statul la coada...pe mine ma enerveaza cel mai tare atitudinea vinzatoarelor...cu fetzele alea recalcitrante, si felul ala de a vorbi flegmatic...iti vine sa le dai cu ceva in cap...:mad:
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Re: Butule, va citesc de mult, da' acu m-am bagat si io in seama

Mesajde FREAKBABY » Joi Ian 23, 2003 2:30 am

Initial trimis de costasilviu

Auzi, Freakbaby, ai mancat prea multi cartofi, gandesti ca un neamt. Auzi, ce ai cu italienii ? Te-au intepat si pe tine chelnerii si taximetristi in Italia? Oricum, aici(ca si oriunde in europa, cred) nemtii sunt priviti ca niste oameni plini de imaginatie, creativi, iuti de minte, hazlii, smecheri, doar ca, vorba lui Stalin, nu au facut nici o revolutie ca trebuiau sa calce iarba si-i interzis.
Italia e cea mai romaneasca tara occidentala si eu ma simt excelent aici.


eu?ce sa am cu italienii? vin in romania si se dau asa de smecheri..poate tu nu poti sa iti dai seama, ca esti un baiat,dar pe mine ma scot din sarite, mananca toata ziua numai spagetti...am fost in italia, 2 zile ..dao naibii de treaba...la ora 23 nu poti sa iti mai cumperi tigari decat de la automate? nici macar o benzinarie nu e deschisa ,de frica sa nu le fure averile !! lol eu vreau sa zic ca URASC NEMTII,dar de bine de rau, sunt civilizati..si chiar daca urasc toti strainii ,nu imi pasa, atata timp cat pot sa le raspund cu aceeasi moneda.
poate ca italia ti se pare cea mai romaneasca tara din eu , din cauza ca nu e greu sa le inveti limba
PEACE
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Re: Revin si zic:

Mesajde FREAKBABY » Joi Ian 23, 2003 2:52 am

Initial trimis de Love2Fly
Lol....FREAKBABY........de aici ai plecat iar faptul ca te enerveaza "comentariile" taximetristului dovesteste ca esti parsiva.....nu mai stii ca si tu probabil erai candva la fel. Cum sa nu se planga cand totul e atat de "negru" aici. Ha! auzi....se auzea statia prea tare....lol....unii oameni(cum spuneam) chiar uita ca sunt romani cand ajung in occident....in fine....fuck it!

OK...deci,
1.comentariile lor m-au enervat intotdeauna
2.vorbeam la telefon, si ala nu dadea statia mai incet ca vezi doamne ce..
3.trebuia sa ma duc la o prietena dea mea sai dau ceva , si am mai stat la o tigara cu ea(10 min sau asa), si cand am venit inapoi in taxi , ala m-a lasat pe strada dupa ce bineinteles i-am platit ,ca " lui nu i se renteaza sa stea si sa astepte pentru .../lei pe minut",i-am zis ca ii dau mai mult ,dar nu a vrut , ca el are mandria lui...
4.dupa 5-6 taxiuri pe zi, sigur nu mai ai chef sa il asculti si pe al 7-lea care iti zice ceea ce au zis si ceilalti inaintea lui
5.te urci la el in masina si pute ingrozitor, si scaunul pe care stai da sa pice sub masina.
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Concluzia:

Mesajde Love2Fly » Joi Ian 23, 2003 2:59 am

4.dupa 5-6 taxiuri pe zi, sigur nu mai ai chef sa il asculti si pe al 7-lea care iti zice ceea ce au zis si ceilalti inaintea lui


Asta e ROMANIA...!:) si cu asta s-a zis totul!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde FREAKBABY » Joi Ian 23, 2003 3:16 am

dar totusi...fi ce-o fi....ca in romania nu ma distrez niciunde in lume !
si nu cred ca sunt singura care zice asta
;)
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Ian 23, 2003 10:00 am

Huh...da...te distrezi, cind ai bani! Experienta mea:

Vin inapoi dupa 7 luni, toti calare pe mine, prieteni, rude, povestesc cum este "acolo", ies in orash cu prietenii, fac cinste, ma simt bine...asta dureaza cam 2-3 saptamini. Dupa ce i-am vazut pe toti, o iau de la capat..cum sa fac bani, unde sa muncesc, ce trebuie sa repar in casa, etc..

Pentru ce-i care stau in alte tari, este aceeashi smecherie, numai ca ei se intorc inapoi, nu ramin aici...

Si intradevar, este ceva socant, cind stai de exemplu ca Freakbaby in Germania, si vii in vizita in tara (mai ales dupa o pauza de citiva ani)...te duci la wc-ul de la vreun restaurant, si sta baba cu hirtia igienica in mina, din care da numai o bucata mica, taxiurile care nu au nici un fel suspensie, mizeria de pe strada (mirosul vara!!!!!), aerele tiganilor (vorbesc de "turcii" din C-ta), toata lumea iti cere bani imprumut, "Da si tu o bere ca esti de afara", etc...

Chiar daca esti roman, si stii cum este, tot te "speri" putin...
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

1489

Mesajde baixinho© » Vin Ian 24, 2003 9:55 am

Initial trimis de Love2Fly
(...)am zis ca "unii" (majoritatea) sunt imbecili.....asta nu inseamna ca m-am referit la tine(...)


iar eu m-am referit la fraza in care ai spus ca faci ceva pe aceasta tara, din care fac si eu parte. e chiar asa de greu? sa-ti desenez ca sa pricepi mai usor?


Initial trimis de Love2Fly
(...) eu plec in Canada ca inginer contructor in aeronautica sa iau 5.000 de $ pe luna(...)


La revedere! Asa a plecat si var-miu in Canada sa munceasca. A crezut ca sunt caini cu covrigi in coada pe toate drumurule, iar acum este sofer pe tir, face mii de kilometri pe saptamana si se gandeste in fiecare zi sa se intoarca acasa ca nu mai face fata, dar nu poate sa revina in Romania din anumite motive. Evident, ca asta poate sa fie un exemplu nefiricit. Eu, insa, iti urez mult succes! Din partea mea, poti sa pleci si azi!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 1489

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Ian 24, 2003 10:14 am

Initial trimis de baixinho
Asa a plecat si var-miu in Canada sa munceasca. A crezut ca sunt caini cu covrigi in coada pe toate drumurule, iar acum este sofer pe tir, face mii de kilometri pe saptamana si se gandeste in fiecare zi sa se intoarca acasa ca nu mai face fata, dar nu poate sa revina in Romania din anumite motive. Evident, ca asta poate sa fie un exemplu nefiricit. Eu, insa, iti urez mult succes! Din partea mea, poti sa pleci si azi!


De ce un exemplu nefericit? Munceste mai mult decit soferii de tir din Romania?? Are conditii de munca mai nasoale? Salariu mai mic?? Nu inteleg...:con:
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator