Ce parere aveti de Claudia - Cream?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Ce parere aveti despre Claudia - Cream?

Chestionarul s-a închis pe data de Vin Feb 07, 2003 1:55 pm

E o tipa super cool
5
56%
Bleah , nasoala
3
33%
Ma abtin
1
11%
 
Voturi totale : 9

Ce parere aveti de Claudia - Cream?

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 24, 2003 1:53 pm

Astept aici raspunsurile voastre , ea va intra pe forum si va incerca sa va raspunda !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Ce parere aveti de Claudia - Cream?

Mesajde AIWAMAN » Sâm Ian 25, 2003 3:11 pm

Initial trimis de AnDrEi
Astept aici raspunsurile voastre , ea va intra pe forum si va incerca sa va raspunda !


Am votat la prima optiune...O cunosc de cind era in Candy... arata bine/danseaza bine...si mai ales vorbeste bine...cel putin cind a fost in studio..dintre toate ea a fost singura care a mai deschis gura fara sa spuna banalitati!
Bravo ei si bafta in cariera!
Ca lipsuri...nu prea iese in media...si uneori machiajul adoptat o maturizeaza foarte mult!
Avatar utilizator
AIWAMAN
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Dum Ian 26, 2003 2:19 pm

sinecr si mi eimi place tot ce face. acum chiar a inceput sa cante ceva mult mai de calitate fata de ce facea cand era cu CANDY. bravo ei si celor ce o produc. sper totusi ca in spatele productilor acuale sa nu fi costita :( ar fi cam de kkt, ca un infect sa castige dupa urma unei asemenea valori. eu chiar as face o piesa cu ea. are valoare. multa bafta in continuare.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Nu am votat nimic!

Mesajde UnCopilutz » Dum Ian 26, 2003 2:40 pm

Si stiti de ce nu am votat ? Pentru ca tu , Andrei , nu ai pus si optiunea : Da,pot sa zic ca imi place.
Sunt de parere ca fatuta nu e nu stiu ce super vedeta si super voce dar canta cat de cat bine si nu arata rau.Voiam sa votez "Ma abtin" , dar...am zis ca e mai bine asa.
E adevarat ca ea canta ceva mai bine decat canta in Candy,pentru ca ,in primul rand acolo nu prea o puteai asculta,cantau toate la gramada ca vacutele . Acuma , ce-i drept ,s-au mai rarit , dar vedeti voi , ca si succesul lor s-a dus pe apa sambetei.
Si vreau sa va intreb acuma : Claudia chiar era pe primele locuri in topurile nemtesti sau vorbea doar aiureli azi-vara?
A,si despre colaborarea ei cu Dj project ... ce sa zic ? Doar cuvinte de lauda . Vocea ei acolo suna super-bine si nu stiu zau daca suna la fel de bine fara ea .
Va place clipul nou al ei ? Merge si ala ... nu e rau deloc . E mult mai bine decat multe alte trupe sau solisti din tara.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Ufaaaaaa

Mesajde AnDrEi » Lun Ian 27, 2003 2:18 pm

K-gula , hai sa iti spun .. sa te ajut intr`un fel :-) , cei care o produc sunt cei de la Media Pro Music .. mai exact Madalina Simionescu ( manager/producator : Cream , Impact , Activ )

UnCopilutz , eu nu am pus optiunea in sondaj Da,pot sa zic ca imi place , deoarece exista E o tipa super cool . este una si aceasi idee :-)
@Ce spuneti? Vreti un forum Cream ? :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Ian 27, 2003 6:46 pm

Andreiule, sa stii ca e o mare diferenta intre a vota : "Da,pot sa spun ca imi place" si "E o tipa super cool".
Nu am nimic impotriva cu un forum Cream , dar cred ca lumea ar posta.Asa ca... fa bine si da-i drumul!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Ian 27, 2003 6:59 pm

Cream - parca am mai zis pe undeva pe aici - e un lucru bun in muzica. In primul rand tipa arata super-bine(cel putin dupa parerea mea, care sunt dispus sa trec peste faze de genu' "Are nasu' ascutit" sau "Are buricu' alungit").
In al doilea rand alea doua melodii pe care le-am auzit pana acum sunt ascultabile, chiar spre placute, depinde de dispozitie.
Una peste alta, da, imi place Cream.
N-am votat pentru ca exprimarea "E o tipa super cool" mi se pare retarda.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Lun Ian 27, 2003 7:11 pm

e retarda ca e facut sondajul de . . .
si tu de ce dracu zici in primul rand ca arata bina?asta iti place la ea?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Ian 27, 2003 9:30 pm

Si asta.:p
Or should I say "mai ales asta"?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Ufaaaaaa

Mesajde K-gula » Mar Ian 28, 2003 11:57 am

[quote]Initial trimis de AnDrEi
[B]K-gula , hai sa iti spun .. sa te ajut intr`un fel :-) , cei care o produc sunt cei de la Media Pro Music .. mai exact Madalina Simionescu ( manager/producator : Cream , Impact , Activ )[/B]


in cazul acesta nu pot face altceva decat sa ma bucur, cu toate ca nici media pro music nu sunt cine stie ce. de madalina simonescu asta nu am auzit absolut timic, totusi nu este vorba de ionita, asa cum auzisem dupa plecarea ei din CANDY. sincer in toata cretinatatea imbecilitatilor de piese aparute in ultima vreme pot spune cu mana pe inima ca, cu aceste doua melodi cu care a aparut pe piata a facut o mica lumina si parca incep sa simt ca se mai schimba ceva. inca o data bravo ei. a apucat-o pe un drum extraordinar de greu din pricina celor ce nu cunosc (multi la numar) ca ceea ce face este intradevar muzica, insa cu timpul idiotii se vor maturiza.


K-gula
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mar Ian 28, 2003 4:47 pm

Dar ce ziceti de clipurile ei? Placu-va ?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Videoclip :-)

Mesajde AnDrEi » Mar Ian 28, 2003 5:51 pm

Pai ce pot sa va spun .. e super marfa .. mie unul imi place la nebunie .. este simplu .. modest .. dar de o intensitate iesita din comun .. cred eu !?! ma rog .. din punctul meu de vedere nu videoclipul conteaza ci melodia .. care are un sound nou .. sincer sa fiu .. mai mult imi place de Claudia acum "Cream" decat Claudia "Candy" .. nu stiu de ce .. dar .. asta e parerea mea !
Multumesc
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mar Ian 28, 2003 9:09 pm

Si clipul cel nou al fatutei cu pricina e destul de bun.Si melodia e dragutza,dar nu cred ca as asculta-o tot timpul.Acuma .. asa , cand imi vine dorul de cate o iubire pierduta mi-ar stoarce cate o lacrima si m-ar face sa ma simt mai bine inotand prin amintiri.Atata tot.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Videoclip :-)

Mesajde K-gula » Mie Ian 29, 2003 1:52 pm

Initial trimis de AnDrEi
Pai ce pot sa va spun .. e super marfa .. mie unul imi place la nebunie .. este simplu .. modest .. dar de o intensitate iesita din comun .. cred eu !?! ma rog .. din punctul meu de vedere nu videoclipul conteaza ci melodia .. care are un sound nou .. sincer sa fiu .. mai mult imi place de Claudia acum "Cream" decat Claudia "Candy" .. nu stiu de ce .. dar .. asta e parerea mea !
Multumesc



aici te contrazic andrei. drept dovada este clipul animal x, care este cel mai de exceptie si plin de efecte videoclip romanesc, insa piesa este execrabila. mare noroc cu domnul regizor sergovici.

deci cream a beneficiat la ambele piese de videoclipuri adegvate melodiilor in cauza. un videoclip bine realizat ridica foarte mult o melodie de kkt asa cum am spus de cea a AX.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Ufaaaaaaa

Mesajde AnDrEi » Mie Ian 29, 2003 2:28 pm

Ma oameni buni .. nu putem compara videoclipul Cream cu cel AnimalX , recunosc ca al doilea e superior primului .. dar piesa Cant pentru tine suna de mii de ori mai bine decat Mai mult k oricand .Corect?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Ian 29, 2003 4:38 pm

Da,clipurile melodiilor (pentru ca eu vorbeam de amandoua) Claudiei se potrivesc foarte bine cu melodia. La unii cantareti sau trupe de multe ori se intampla sa nu fie asa.
Unele clipuri ridica mult valoarea unor melodii , altele chiar le trag in jos si unele sunt potrivite pentru melodiile pentru care sunt facute. Ei , cea de a treia varianta mi se pare potrivita pentru Cream a noastra.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Ufaaaaaaa

Mesajde K-gula » Vin Ian 31, 2003 11:34 am

Initial trimis de AnDrEi
Ma oameni buni .. nu putem compara videoclipul [B]Cream cu cel AnimalX , recunosc ca al doilea e superior primului .. dar piesa Cant pentru tine suna de mii de ori mai bine decat Mai mult k oricand .Corect? [/B]


ai dreptate andrei, insa eu spuneam de faptul ca o piesa fara un videoclip bun nu poate sa se ridice prea mult. la claudia nu este cazul.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 01, 2003 12:16 am

Asa melodie , asa clip. Nici clipul nu trage in jos melodia si nici melodia nu trage in jos clipul , v-am zis.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

super

Mesajde OLiX » Mie Feb 05, 2003 7:45 pm

am votat prima obitiune, Claudia Pavel e o tipa super. Am reusit-o sa o cunosc prin intermediul Madalinei. Am stat ceva timp de vorba cu ea, am ajuns sa o cunosc mai bine si sincer mi-am facut o parere foarte buna despre ea. Im privinta machiajului .. dah .. uneori o face prea matura .. dar ea este o super-copila ;) Tine-tzii pumnii ca are bacu` anu` asta ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Este OK

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:20 pm

Mi-a placut mult vocea ei pe melodia aia nu mai stiu cum se numeste (avea un clip cu snowboarderi) si mai departe, piesele au un sound de calitate! Totusi, mi se pare cam prea sigura de ea, lucru ce te trage in jos daca te bazezi prea mult pe el!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Intrebare

Mesajde AnDrEi » Joi Feb 06, 2003 11:59 am

Ma .. pana la urma care e siteul claudiei ? ca eu sa mor de l`am retinut.. si de Madalina nu prea mai dau pe net .. so .. stie careva?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 06, 2003 10:42 pm

De Madalina nu am ce sa iti zic , ca nu stiu cine e , dar cred ca nici macar nu mi s-a adresat mie intrebarea , dar ne luai la gramada , oricum .
Despre siteul fetitei , iata-l : http://www.creamromania.ro
Mi-l aduc aminte de la clip , dar nu stiu prin ce minune.
Cu placere.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

asa ...

Mesajde OLiX » Joi Feb 06, 2003 10:56 pm

siteul cream nu functioneaza momentan, cu toate ca siteul este gata deja .. momentan nu au un server pentru site .. in fine .. daca vreti sa vedeti poze cu ele .. si chiar i cu madalina intrati la http://www.poze.cu.cream.de.la.timisoara.home.ro ;))
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Feb 08, 2003 5:59 am

E buna rau Claudia asta... si se pare ca are si ceva in cap.
I-am ascultat piesele la tembelizor... sunt digerabile (io nu servesc dance)
Io am o problema cu numele: Cream e trupa lui Eric Clapton, din anii 70 care a facut istorie in blues-rock. La noi se practica (vezi Talisman - trupa rock suedeza parca din anii 80).
In proiectul asta mai e cu cineva de foloseste numele Cream in loc sa isi spuna pe nume?
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Sâm Feb 08, 2003 4:19 pm

pai .. Cream = Claudia + cele doua dansatoare .. si chiar ea prefera sa i se spuna Cream si nu Claudia .. cam asa am inteles eu ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Oao,cate aud!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 08, 2003 4:36 pm

Are domnisoara Claudia si dansatoare ? Chiar nu stiam , in ultimul clip nu apare decat ea si nici pana acuma nu am vazut vreo fata sa danseze prin spatele ei .
Bassplayer,vezi tu , si cu numele trupei Bondy e exact la fel , dar ce sa le faci ? Lipsa de inspiratiune ... ca doar e foarte greu sa iti gasesti un nume,si daca chiar nu ai deloc inspiratie , sa ti se spuna pe numele de botez...ce naiba!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

cream & dansatoarele

Mesajde OLiX » Sâm Feb 08, 2003 5:44 pm

in primul videoclip ("mai aproape") Claudia apare alaturi de doua dansatoare si mult people in spate .. si .. in concerte apare alaqturi de dansatoare .. a .. apropo de concerte .. CREAM CANTA LIVE ! pe bune ! acum aprox. o luna am fost la un concert de al ei, aici in Timisoara, si a cantat LIVE intr-adevar .. live peste negativ .. sau chiar daca nu era chiar negativul .. era piesa cu vodea data putin mai incet .. id33a e ca se auzie clar ca era si vocea ei live acolo .. si pe langa asta are si o coregrafie buna si se si sincronizeaza bine cu dansatoarele ..

Uncopilutz .. dansatoarele le potzi vedea in linkul de l-am dat undeva mai sus .. http://www.poze.cu.cream.de.la.timisoara.go.ro (scuze, in mesajul de mai sus am pus home.ro dar defapt era go.ro) sunt niste tipe dragutze .. dar foarte fitzoase .. chiar mult mai fitzoase decat Claudia ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Aliks_2003 » Sâm Feb 08, 2003 10:01 pm

Este un kitch Claudia aia......ii copiaza pe toti shi are fata de sperietoare de ciori.:p
Avatar utilizator
Aliks_2003
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mar Feb 04, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Sâm Feb 08, 2003 11:33 pm

bai tu ala .. Aliks_2003 .. esti jalnic ma .. adica .. tie-ti plac Cheeky Girls si nu-ti place Cream ?! Pai tu apreciezi kitchurile sau muzica de calitate ?! Auzi .. da` .. Liviu Gutza-ti place ?! aaa ?! eu cred ca da .. :) defapt .. apropo de manele .. garantez ca manelele ar fi pe primele locuri in top-urile englezilor .. defapt nush de ce manelistii nstri dragi nu se afirma si in anglia ?! ...
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 09, 2003 2:46 pm

Nu stiu,eu pot sa spun ca in materie de Cream , stau in banca mea sau poate mai spun si eu cate o parere buna despre ea. Atata tot.Dar ... nici kitch nu-i poti zice,asta e adevarat.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron