mIRc

programe si alte alea

mIRC

Mesajde NEVERMORE » Mie Mai 29, 2002 12:20 am

Imi aduc aminte de prima mea escapada pe mIRC si nu-mi vine sa cred cum eram atunci si ce am devenit acum din cauza lui.Pe atunci cand am accesat pentru prima data pagina http://www.mirc.com si mi-am downloadat acest program si m-am conectat,ca orice incepator de altfel, nu intelegeam de ce nu-mi raspundea X in privat,de ce unii erau mai sus ca altii pe canal, de ce aveau unii @ in fata nickului etc.Erau lucruri care ma depaseau si pe care nu visam sa le aflu vreodata.a trecut ceva vreme de atunci,acum toate asa zisele enigme de pe atunci nu mai sunt nici un mister pentru mine,sunt si eu operatoare pe nu mai stiu cate canale,am bnc-uri...mai ramane sa devin IRC-op si gata...:) Sunt dependenta de mIRC,trebuie sa recunosc chestia asta:p, dar am si de ce..parerea mea.mIRC-ului ii datorez satisfactii persoanle si financiare,pe mIRc am aflat si invatat lucruri extrem de utile si interesante,tot lui ii datorez si pe actualul meu prieten si iubit.As scrie despre asta o carte..sa`nnebunesc,dar din pacate pentru moment trebuie sa ma opresc aici..pentru ca tocmai ma striga cineva pe canalul #malibu:)))
Nevermore brb:)))
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

internet relay chat is a fuckin' nightmare

Mesajde Aliosha » Mie Mai 29, 2002 6:00 am

Nu suport mircul.

Am intrat mai serios acum 2 ani dar mai mult ca sa vorbim intre noi niste tovarasi. Venisem eu cu un nume de canal, "haos", pe care un prieten a vrut sa il inregistreze dar l-au luat altii pentru ca probabil le-a placut prea mult numele si mintile lor crete nu au putut scorni altceva.

In rest lumea intra pe mirc mai mult ca sa "agatze", cred ei .Dupa ce ca esti mereu mereu asaltat cu asl pls unii iti mai baga niste scripturi dragutze in speranta ca te vei uda imediat.

Adica da-o dracu de treaba e mai frumos sa o arzi pe mirc la agatat decat sa iesi in oras sau sa te duci la un bar undeva ?

Nevermore asta nu a fost un apropos la ce ai povestit tu. (felicitari ca ti-ai gasit iubirea acolo dar esti un caz rar)

Am mai folosit mircul in ultimul timp ca loc de intalnire virtuala cu cei de acasa dar de cand am trecut pe yahoo pot spune ca am scapat in totalitate de el. Ramane instalat la mine pe computer si il mai folosesc cand intru pe warez sa caut ceva ce ma intereseaza in mod deosebit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: mIRC

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 9:43 am

Initial trimis de NEVERMORE
am bnc-uri...mai ramane sa devin IRC-op si gata...:)


Cum adica ai bnc si mai trebuie sa ai IRC-op ? Ce sunt alea ?
Si eu am folosit mIRC....dar numai asa de amuzament. Este un mijloc de comunicare antic..fatza de messangeruri !
Momentan nu mai intru deloc pe mIRC !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Hehehe

Mesajde Dulcika » Vin Aug 30, 2002 3:51 pm

Am intrat si eu pe mIRC in abundenta, era sa iau si bataie.. asta acum vreo 2 ani. Am facut pauze, spre binele meu.. am mai crescut.. zic eu. Si acum deschid mIRC-ul, indeed, dar ramane in coltzul din dreapta jos cu orele, idle-time de cateva ore.. ca sa dau un /ame pleaca sa anuntz toate canalele fara nici un rost. Din Pasti in Craciun mai intra cate cineva cunoscut in rest imi umplu memoria degeaba.
Asta ca o mica introducere. Parerea mea e ca daca iti place mIRC-ul, treaba ta!.. dar daca nu ai un motiv intemeiat sa intri e pierdere de timp si ocupare inutila de RAM.
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

driver

Mesajde sarsaila » Dum Feb 02, 2003 2:51 am

am nevoie de un driver de xerox: fax centre 170.
sada94@xnet.ro
sarsaila
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 02, 2003 2:35 am
Localitate: bucuresti

Re: driver

Mesajde sarsaila » Dum Feb 02, 2003 2:54 am

Initial trimis de sarsaila
am nevoie de un driver de xerox: fax centre 170.
sada94@xnet.ro
sarsaila
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 02, 2003 2:35 am
Localitate: bucuresti

Re: Hehehe

Mesajde A!exutzul© » Dum Feb 02, 2003 3:30 am

Initial trimis de Dulcika
Am intrat si eu pe mIRC in abundenta, era sa iau si bataie.. asta acum vreo 2 ani. Am facut pauze, spre binele meu.. am mai crescut.. zic eu. Si acum deschid mIRC-ul, indeed, dar ramane in coltzul din dreapta jos cu orele, idle-time de cateva ore.. ca sa dau un /ame pleaca sa anuntz toate canalele fara nici un rost. Din Pasti in Craciun mai intra cate cineva cunoscut in rest imi umplu memoria degeaba.
Asta ca o mica introducere. Parerea mea e ca daca iti place mIRC-ul, treaba ta!.. dar daca nu ai un motiv intemeiat sa intri e pierdere de timp si ocupare inutila de RAM.


Hmmm, in mare parte ai dreptate, e plin de cretini pe acolo, dar daca ai si prieteni care il folosesc si ai si un alt scop, mere folosit. Io de exemplu mai imi iau crack-uri de pe mirc :)
Da` cu ramu` ala, ce draq, avem 4 mb/ram, suntem la 1900 toamna ?
Wanna become a God...
Symphony Of Destruction...
To kill stupid peolpe
Avatar utilizator
A!exutzul©
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Dulcika » Dum Feb 02, 2003 12:50 pm

Mai deschizi un mirc, mai deschizi un ym/msn fara sa le folosesti si asa se umple memoria si ti se blocheaza calculatorul. Eu asa pateam la Win 98. Eu deschid mirc-ul frecvent, dar il folosesc arareori: mai iau o melodie prin dcc, un programel, sau intreb cand am cate o problema.
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde AMDme » Lun Feb 03, 2003 1:21 am

Nu mai moare mIRC-ul? Lamerii aia de pe mirc chiar nu au ce face toata ziua decat sa ingreuneze traficul pe net?
AMDme
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Ian 02, 2003 9:31 pm
Localitate: Munchen

Mesajde A!exutzul© » Mar Feb 04, 2003 2:25 am

multzi sunt lameri, dar nu totzi.. cred ca 90 % din cei de pe mirc sunt persoane care nu stiu decat sa injure si sa scrie tastand cu un singur deget. dar asta e, se mai intampla.
oricum si pe mirc potzi gasi ajutor si kiar crack-uri/muzica/programe, asa ca poate fi folosit. oricum je e fan msn/ym, dar ce-i drept, sunt de gasit si pe mirc. nu raspund io prea repede, dar sunt si acolo. da-mi un private si poate in cateva ore iti voi raspunde :) ... sau poate mai repede daca te cunosc :P
Wanna become a God...
Symphony Of Destruction...
To kill stupid peolpe
Avatar utilizator
A!exutzul©
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 19, 2002 11:00 pm

Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Mesajde AdevaRapper » Sâm Feb 15, 2003 12:38 am

Eu am Windows XP si mIRCul meu nu stiu ce are! Ma conectez, dar dupa nici un minut se inchide cu eroare de-aia de xp : "send/don't send..." si nu stiu ce sa-i mai fac! Any suggestion?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Mie Feb 26, 2003 5:39 pm

rapper: nu aia e eroarea... ala e efectul erorii, daca te enerveaza se poate dezactiva

eu sunt aproape tot timpul pe mirc pe canalele #php si #perl, cateodata pe #javascript (e cel mai bun help posibil :))

hint: daca vreti sa faceti asta (cred ca exista un canal pt orice limbaj de programare) spuneti-le ca sunteti fata... sa vezi atunci helpuri (io asa am invatat java :)))
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Mar 09, 2003 11:33 pm

Stie cineva ce sa fac astfel incat sa nu mi se mai inchida mircu din 2 in doua minute?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

mirc ??? hahahaha

Mesajde SlimR » Lun Mai 26, 2003 3:36 pm

mircu nu e altceva decat o retea simpla de enervat oameni, transmis virusi si facut reclama ... mai e si plin de o groaza de asa-zisi "hackeri" ... ca in ziua de azi toti copilashi de se duc prin internet cafe-uri mai sparg un server mai fac un bnc ... etc .... nici nu imi vine sa cred cate kestii inghit oamenii pe mirc ... de la dccuri cu virusi ... pana la furat de conturi .... si alte prostii ... parerea mea e la fel ca a lu`Dulcika ... mircu e o pierdere inutila de ram .... copii ... daca vreti sa vorbiti cu prietenii ... luati telefonu`in mana si sunatii ca oamenii normali !!!
SlimR
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mai 26, 2003 2:52 pm
Localitate: acolo

LOL

Mesajde NEVERMORE » Lun Iun 09, 2003 5:08 pm

A trecut mai bine de un an decand am deschis subiectul asta .Mi-am mai scurtat si nick`ul intre timp, dar tot pe mIRC sunt toata ziua. O fi grav?
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Mesajde AMDme » Mar Iun 10, 2003 12:02 am

Mai intrebi?!?
AMDme
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Ian 02, 2003 9:31 pm
Localitate: Munchen

info

Mesajde SlimR » Dum Iun 15, 2003 3:16 pm

bah mircuietzilor zicetzi-mi si mie canale sau chiar retele de unde sa iau jocuri ... filme ... muzica ... de pe mirc .....
SlimR
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mai 26, 2003 2:52 pm
Localitate: acolo

mIRC

Mesajde Arhanghel » Lun Iun 30, 2003 11:39 pm

Damn nu e chiar asa oameni buni .. Eu unul folosec mRC`ul de 7 ani si a devenit o obisnuinta .. Nu am facut pauze prea mari .. Cea mai "lunga" pauza a fost de 2 saptamani [eram in spital] . Spunea cineva ca 90% din persoanele de pe mirc sunt capsomani si nu stiu decat sa injure si alte alea .. E grav atunci .. sigur nu ai intrat pe alte canale decat cele din judetul tau ... Mircul e si un mod de viata pana la urma .. Cateva motive pentru folosirea mircului :
1.vb cu prietenii in timp real
2.poti invata lucruri noi
3.intelegi mai multe puncte de vedere deodata
4.intalnesti oameni noi cu posibilitatea de a creea relatii de amicitie ..
si multe altele care nu ma stradui sa le enumar la ora aceasta tarzie ..
NEVERMORE de curiozitate stii ce reprezinta cuvantul " ircop " :D
doar o simpla intrebare ca eu unul nu stiu cum poti sari de la bnc la ircop e interesant sa imi spui si mie ca nu stiu metoda asta :)
Mult succes in continuare ..

Happy posting ..
Bye
Avatar utilizator
Arhanghel
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Iun 26, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Iul 14, 2004 6:11 pm

Salut, am gasit subiectul asta si n-am mai vrut sa deschid altul.

Cum ma pot conecta la mirc de la munca, daca am anumite porturi blocate?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Mie Aug 04, 2004 12:22 am

dj_jaxxx scrie:Cum ma pot conecta la mirc de la munca, daca am anumite porturi blocate?


pai asta-i problema... ca nu prea potzi !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Cristy » Mar Aug 17, 2004 10:30 pm

nu mai intru din martie ... :)
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Sâm Mar 26, 2005 5:56 pm

luni mi-am facut si eu user pe mirc ,iar marti m-am trezit ca user-ul era suspendat ,care e cauza??????
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde rebel » Mar Mar 29, 2005 7:57 am

In ideea ca e vorba de-un user de Undernet, cauta ajutor in real-time pe #usernames.
that was then .. this is now.
Avatar utilizator
rebel
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Mar 21, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Sâm Apr 16, 2005 11:51 pm

nu mai pot sa ma conectez pe undernet!!!
zice :

"Unable to connect to server (Connection timed out)"

care e cauza?????

rebel ajuta-ma ca vad ca te pricepi??!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am


Înapoi la Software

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori