Stiri

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Stiri

Mesajde Aliosha » Joi Oct 31, 2002 6:34 am

Aici o sa postam stiri din lumea muzicii, barfe sau ce-o mai fi de actualitate...
Evident, se pot face comentariile aferente.

Sa vedem cu ce putem incepe:

Ieri a fost stirea cu sanul siliconat al lui Courtney Love. Cainele a gasit sanul prin casa , l-a mancat si a murit. Gasiti linkul pe Rock strain > Nirvana


Acum cateva ore a murit Jam Master Jay de la Run DMC. Se pare ca a fost impuscat. Inca nu am dovada dar probabil ca maine vor aparea si detaliile pe internet.
R.I.P
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Noi 13, 2002 5:28 am

1. Jason Newsted va canta la bas pt Voivod

2. Ramones tribute:

Rob Zombie - 'Blitzkrieg Bop'
Eddie Vedder - 'I Believe In Miracles'
Red Hot Chili Peppers - 'Havana Affair'
Metallica - '53rd & 3rd'
Marilyn Manson - 'The KKK Took My Baby Away'
KISS - 'Do You Remember Rock N Roll Radio'
Garbage - 'I Just Wanna Have Something To Do'
Green Day - 'Outside'
Rancid - 'Sheena Is A Punk Rocker'
Offspring - 'I Wanna Be Sedated'.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde RAZVAN2002 » Sâm Noi 30, 2002 9:46 pm

ati auzit fratilor ca pe nou'album Metallica o sa fie colaborare cu EVE?
hahahaha
si cu LL coolJ+p.diddy

s-au facut de kkt metalistii
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Sa fie inca o noutate!

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 15, 2002 12:34 am

Edi C.R.B.L. de la SIMPLU va scoate un album solo care va contine piese asemanatoare, sau mai bine zis ,in stilul lui Nelly ,al carui fan se considera si el!
merge?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Dec 17, 2002 8:58 pm

In timp ce zbura cu avionul Yngwie Malmsteen a trecut printr-o "experienta" neplacuta. O pasagera a turnat apa pe el, in semn de protest la unele declaratii pe care le-ar fi facut impotriva homosexualilor cu o alta ocazie.

Yngwie a luat foc si s-a repezit la persoana in cauza.

Dialogul extrem de comic poate fi downloadat de la linkul de mai jos.

Sa nu va scape replica lui: "You released the fuckin' fury"

http://www.blabbermouth.net/yngwie_tokyo_flight.mp3
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Burete

Mesajde Florin » Mie Dec 18, 2002 8:14 pm

Astazi este ziua lui Mircea (burete) de la VDV .LA MULTI ANI!
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Nou album Linkin Park!

Mesajde intoxic8 » Mar Ian 07, 2003 11:02 pm

o stire cat se poate de oficiala anunta ca LP vor lanasa un nou album in luna martie a anului curent!

sa speram ca nu va fi inca o dovada a maiestriei dj-illor!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Ian 10, 2003 7:56 am

Billie Joe Armstrong, frontman with platinum selling punkers Green Day, was arrested early on Sunday morning (5th January) in Berkeley, California on drunk driving charges.

Billie was pulled over at around 1am by Police for speeding in his black BMW convertible. According to Berkeley Police spokesperson Mary Kusmiss "Mr. Armstrong failed a breathalyser test and
was taken to jail where he was booked for misdemeanour drunk driving, then released later that morning after posting $1200 bail."

Kusmiss also said that Billie was, "very co-operative", and didn't even tell the police of his celebrity status. Ah, bless! Green Day recently contributed to Iggy Pop's forthcoming album and are working on their own in the Bay Area.


metalhammer
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

2 concerte great!

Mesajde shinee » Vin Ian 24, 2003 4:20 pm

31 martie- Circul Globus - Tandreturi pentru femei cu cei 4 corifei: Alexandru Andries, Nicu Alifantis, Mircea baniciu, Mircea Vintila. Partea a II-a si continuarea concertului de exceptie de anul trecut, Tandreturi mici pentru doamne si gagici

15 mai- Sala Palatului- concert extraordinar Cesaria Evora
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Sugababes

Mesajde AnDrEi » Joi Feb 06, 2003 2:16 pm

Angel with dirty faces
Fetele de la Sugababes sunt pe piata romaneasca si cu albumul "Angels With Dirty Faces ",care nu e unul oarecare.Pe "Angels With Dirty Faces" este "Round Round",
single-ul care a ocupat locuri fruntase in "European Top 50",
iar in Canada a fost timp de mai multe saptamani cel mai ascultat.Iar "Freak Like Me",primul single de pe album , a fost votat , la ceremonia anuala "Q Awards"- Q Magazine e cea mai cunoscuta revista muzicala din Marea Britanie - ca fiind cel mai bun single al anului 2oo2.Competitia a fost foarte stransa , melodiile nominalizate la sectiunea "Best Single" apartinand unor artisti consacrati : The Hives,"Have to say i told so", Nickelback,"How you remaind me",Oasis ,"Hindu times",Red Hot Chili Peppers ,"By the way".
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Leann Rimes

Mesajde AnDrEi » Joi Feb 06, 2003 2:19 pm

Twested Angel
Momentul mult asteptat s-a produs.Leann Rimes a lansat noul album "Twisted Angel" , care a avut deja un single in Top 40 din S.U.A. , piesa"Life Goes On".Albumul cuprinde treisprezece piese care,cu singuranta , nu vor putea fi ignorate.Asa ca aveti de unde alege : "Wound Up","THe Safest Place","Trouble With GoodBye","Damn","Suddenly","Tic Toc","Sign Of Life ","Review My Kisses","No way Out",Love Is An Army","You Made Me Find Myself","Wisted Angel",iata oferta foarte generoasa a va convinge despre ce e vorba , puteti urmari si videoclipul piesei "Life Goes On",regizat de Matthew Rolston , cel care a lucrat cu Jennifer Lopez , Brandy Janet Jackson sau Jewel , de pe VH1.
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

System of a Down

Mesajde basstard » Vin Feb 07, 2003 5:12 am

System of a Down au scos album nou. Se cheama "Steal This Album!" si e ceva mai calm decat Toxicity. Ambalajul e tare original...
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Feb 14, 2003 5:13 pm

Mai bine ai zice direct sursa si ai da pagina de unde copiezi stirile , Andreie , ca asa.. o sa creada lumea ca le stii pe toate si pe deasupra le zici si prea frumos!


Uite, pe 11 februarie a fost ziua lui Omu Negru de la SIMPLU. La multi ani , Laurentiu , inca o data!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Darec » Sâm Feb 22, 2003 10:45 pm

Desi nu e noutate s-a dovedit in sfarsit stiintific ca traim intr-o tara de cacat unde se asculta o muzica de cacat... Buna nu?
Darec
 

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Feb 26, 2003 1:03 pm

Metallica si-a gasit basist (in sfirsit!) in persoana lui Robert Trujillo, care dupa cite imi aduc aminte, a cintat si cu Ozzy Osbourne...da nu sint sigur! Tipul cica are timp pina in vara (cind incepe Metallica concertele), sa invete peste o suta de melodii (repertuarul lor!)..huh...:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

nou album Deftones!

Mesajde Tavi » Joi Apr 03, 2003 8:42 pm

02 Apr 2003 Deftones have headed into the Californian desert to shoot a video for the first single 'Minerva' off of their forth-coming self-titled album with director Paul Fedor [POD, 30 Seconds To Mars].

The album will be out may 19th through Maverick.

metalhammer.co.uk
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde Aliosha » Vin Apr 11, 2003 3:45 am

07 Apr 2003 Biohazard frontman Evan Seinfeld has lashed out at Audioslave's guitarist Tom Morello and System Of A Down vocalist Serj Tankian for their anti-war stance and continuous criticism of Bush's foreign policy.

In a recent interview with KNAC Seinfeld said "Tom Morello is probably the most politically confused guy I've ever heard speak. I think he's a nice guy, but him and Serj are doing some talk radio thing now and to me they're both fucking weak. They're both really confused. Look at System Of A Down. Those guys are Armenian refugees. They came to America to escape religious and political persecution in their country and to save their lives. We saved their lives, America, and then he comes here and makes a career dissing America. I spoke to him personally about it, face to face: 'Don't diss America because the only reason you're alive is because America is here to save your ass.' He's like, 'Yeah, I haven't really thought about it that way.' Bullshit. Rage Against The Machine, those guys talk so much shit like they want to be communist and this and that, but they're total capitalists. They signed with Sony Records. Print all this. I hate everybody. Fuck it. Rage Against The Machine, if they were a band, would never take Biohazard on tour because we're not part of the part of the whole 'pretend we're against the system, but we kiss everybody's ass in the music business to be up MTV's ass and up the radio's ass.' Fuck all that. That shit isn't rebellious. That shit's about as rebellious as the mall.
"I'm not a warmonger. In war, nobody ever wins, and in that respect, as an idealist, I understand why people are saying 'Stop the war.' It's a shame because people are going to die who don't need to die. Like our album title says, kill or be killed, and in the end, I'm worried about myself and my brothers in my band and my family and my son and my friends and my girl first. I'm worried about my country before I'm worried about anyone else's country. You know what, if you don't like it here, Tom and Serj, then you can pack your shit and leave. Period. That's your house, bro. Love it or leave it. Respect it. I've got no respect for those guys. Rage Against The Machine goes on stage and burns the flag to get attention. 'Well, it's our right as Americans.' Yeah, so you know what, it's my right to punch you in the face."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Stiri

Mesajde Gabriel Nacu » Vin Apr 11, 2003 2:52 pm

Pentru cei interesati si inca pe baricadele rock-ului ii invit sa asculte albumul meu solo I Still Believe... la [url]www.[/url] mp3.com/gabriel_nacu

Chiar daca va dezamagesc puteti sa-mi lasati un mesaj la http://www.gabinacu.com intru amintirea vremurilor in care zanganeam si noi la chitari cu mult smanes :-)

Enjoy!

Gabriel Nacu
Gabriel Nacu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 11, 2003 2:01 pm

nimic (rom)

Mesajde MadMaxx » Mar Iun 24, 2003 2:18 pm

nu imi place nimic romaesc (muzica)
2Pac-allllllllll toate
eminem,2Pac,dr.dre,snoop dogg,DMX si Ja Rule-Bitch Please III
si mai sunt
DMX-What's My Name
DMX-I Am A Bang
snoop dogg-Lay Low
Xzibit-Get Your Walk On
Eminem-Stan
Golden State si Xzibit-Bounce,Rock Golden State
Limp Bizket-rollen
si gata
desi ca mai sunt
da nu imi intra in cap pt moment:con:
Fuck The World
MadMaxx
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Iun 23, 2003 12:29 pm
Localitate: All Eyes On Me

Re: nimic (rom)

Mesajde b0nechina » Mar Iun 24, 2003 5:31 pm

Initial trimis de MadMaxx
nu imi place nimic romaesc (muzica)

Un ban romanesc ti-ar placea? Pentru postat in porumb, cum ar veni...

Aliosho, cand s-a umplut forumu' de ametiti d-astia, ma? :con:
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Dan Bittman din nou tatic

Mesajde shinee » Mie Iun 25, 2003 8:55 am

ieri, 24 iunie, in jurul orei 9, s a nascut cel de al doilea copil al lui Dan Bittman. Tot un baietel. Parintii nu s au hotarat inca asupra prenumelui pe care l va purta cel mai nou membru al clanului Bittman: Matei, Eric, samd. Noroc si viata frumoasa, Bittman mic (de tot)!!!:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde krossfire » Joi Aug 21, 2003 6:38 am

Luna amara-Album nou!->noiembrie
Kumm-Album->a iesit in iunie
Crize-al patrulea album "In crize"
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 26, 2003 1:03 pm

Pe 9 septembrie 2003 ,Samuel Beam cunoscut in lumea muzicii drept Iron & Wine si-a lansat al doilea sau album..intitulat The Sea & the Rhythm . Am ascultat o singura piesa de pe noul album. Chiar piesa ce da titlul albumului. Acelasi stil melancolic si de mare sensibilitate....intalnit si in primul album .... The Creek Drank the Cradle.

Albumul contine 5 piese :

1.Beneath the Balcony
2.The Sea and the Rhythm
3.The Night Descending
4.Jesus the Mexican Boy
5.Someday the Waves

Aliosha...ce parere ai de noul album ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Elessar » Sâm Noi 22, 2003 2:50 pm

Iron MAiden nu vin in Romania....


Feels like crying
Elessar
 

K-gula arestat

Mesajde jane doe » Dum Noi 30, 2003 4:20 pm

"Fostul component al trupei R.A.C.L.A, Costea Constantin, alias K-Gula, a fost retinut vineri seara, fiind surprins in timp ce vindea droguri. Patrula de jandarmi din cadrul Brigazii speciale de Interventie “Vlad Tepes“ a Jandarmeriei l-a depistat si retinut in spatele Pietei Cringasi pe Costea Constantin (27 de ani), in timp ce oferea spre vinzare 10 g de marijuana lui D. Eduard, de 28 de ani. Ambii au fost condusi la Sectia 6 Jandarmi, urmind a fi predati Parchetului de pe linga Tribunalul Municipiului Bucuresti, in vederea cercetarilor, se arata intr-un comunicat al Jandarmeriei Romane. Arestarea lui K-Gula vine dupa un alt incident de acest gen in lumea hip-hop-erilor..." (Evenimentul zilei).

http://www.evz.ro/investigatii/?news_id=138930

:(
I woke up this morning, the sunshine was shining / I put on my happy face / I'm living, I'm able, I'm breathing, I'm grateful / Woke up and realized this world's not so bad after all / looked at it through a child's eyes, and I saw these beautiful / Things that you never think about/
Avatar utilizator
jane doe
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Joi Feb 13, 2003 12:00 am

Despre K-Gula.....

Mesajde Rap_Girl^ » Lun Dec 01, 2003 3:58 am

Am citi si yo....ah naspa....!!!!!!!
"...un sigur lucru mai am de adaugat, RESPECT pentru cei care in fata scenei au stat..."
"...pan`atunci cand moartea o sa ne desparta..."
B.U.G MAFIA
Rap_Girl^
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Noi 28, 2003 6:47 am
Localitate: Reston, Virginia, USA

Re: K-gula arestat

Mesajde Mortisha_Adam » Lun Dec 01, 2003 3:27 pm

Initial trimis de jane doe
"Fostul component al trupei R.A.C.L.A, Costea Constantin, alias K-Gula, a fost retinut vineri seara, fiind surprins in timp ce vindea droguri. Patrula de jandarmi din cadrul Brigazii speciale de Interventie “Vlad Tepes“ a Jandarmeriei l-a depistat si retinut in spatele Pietei Cringasi pe Costea Constantin (27 de ani), in timp ce oferea spre vinzare 10 g de marijuana lui D. Eduard, de 28 de ani. Ambii au fost condusi la Sectia 6 Jandarmi, urmind a fi predati Parchetului de pe linga Tribunalul Municipiului Bucuresti, in vederea cercetarilor, se arata intr-un comunicat al Jandarmeriei Romane. Arestarea lui K-Gula vine dupa un alt incident de acest gen in lumea hip-hop-erilor..." (Evenimentul zilei).

http://www.evz.ro/investigatii/?news_id=138930

:(


si-or dat si ziaristi cu parerea as K-gula said
The wind howles through the empty block
Looking for home
But i run through the empty stone
Because i'm alone
Avatar utilizator
Mortisha_Adam
Junior Member
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Noi 11, 2003 12:00 am

n-am crezut pana n-am auzit

Mesajde idriada » Mie Dec 03, 2003 11:29 pm

e vb de o noua trupa .REVISTA SUNETE a scris despre ea .se numeste VERDE canta chillout LIVE .este formata din pianist(patriciu),basist(cristi),chitarist(zoli)si percutionist(jean).I-am auzit!i-am auzit!i-am auzit!da ,i-am auzit.si o sa auziti si voi de ei, curand.oameni si copii cine stie cu ce se papa muzica ? mi se pare ca aici se vorbeste mult in plus si fara rost , de dragul cuvintelor de multe ori vulgare,ironii fara sens,abuz de semnul exclamarii.muzica inseamna note ,de ce sa nu puneti mai bine mana pe o carticica cu note muzicale ca sa vedeti mai intai despre ce este vorba?nu e atat de usor precum pare,este vorba de munca ,studiu,timp,oameni. a face cu adevarat muzica si nu doar a vorbii despre ea ar face toate complexele sa dispara.pe acest forum exista multa necivilizatie.
idriada
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Dec 03, 2003 10:30 pm
Localitate: cluj

Re: K-gula arestat

Mesajde K-gula » Lun Dec 08, 2003 4:19 pm

Initial trimis de jane doe
"Fostul component al trupei R.A.C.L.A, Costea Constantin, alias K-Gula, a fost retinut vineri seara, fiind surprins in timp ce vindea droguri. Patrula de jandarmi din cadrul Brigazii speciale de Interventie “Vlad Tepes“ a Jandarmeriei l-a depistat si retinut in spatele Pietei Cringasi pe Costea Constantin (27 de ani), in timp ce oferea spre vinzare 10 g de marijuana lui D. Eduard, de 28 de ani. Ambii au fost condusi la Sectia 6 Jandarmi, urmind a fi predati Parchetului de pe linga Tribunalul Municipiului Bucuresti, in vederea cercetarilor, se arata intr-un comunicat al Jandarmeriei Romane. Arestarea lui K-Gula vine dupa un alt incident de acest gen in lumea hip-hop-erilor..." (Evenimentul zilei).

http://www.evz.ro/investigatii/?news_id=138930

:(



ma vad totusi nevoit sa raspun la cele spuse chiar daca banuiesc ca acest subiect nu este facut pt. astfel de stiri.

da. am fost prins, insa nu facand trafic (sa exagerat foarte mult si in ziare si la TV), ci doar fumand. nu stiu cine este acest Eduard. problema este ca nu a fost ceva intamplator ci am fost cu tel. pus la ascultat, urmarit si asa mai departe. repet nu este nimic adevarat in ce a-ti vazut in acest zile.

peace to all ya.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Lun Dec 08, 2003 8:33 pm

de mult ma rodea si pe mine problema asta. multam k gula ca ne ai lamurit. deci asta era..
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron