Isi doresc cu adevarat femeile relatii stabile?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Isi doresc femeile o relatie stabila?

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Mar 15, 2003 12:47 pm

da
6
46%
nu
1
8%
stai sa ma gindesc
3
23%
poate
3
23%
 
Voturi totale : 13

Isi doresc cu adevarat femeile relatii stabile?

Mesajde sabian » Joi Feb 13, 2003 12:45 pm

Toate femeile pe care le-am cunoscut declarau ca-si doresc o relatie stabila...si totusi isi doreau sa cunoasca citi mai multi barbati in acelasi timp. Voi ce ziceti? Chiar credeti ca femeile mai au nevoie de o relatie stabila si ce isi doresc de la ea?
sabian
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 9:26 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Melina » Joi Feb 13, 2003 1:02 pm

Eu am nevoie de o relatie stabila, asta am si cautat de la bun inceput. Nu vreau sa cunosc multi baieti, "visele" erau sa raman la prima relatie. Insa daca n-a mers, am ajuns la a doua. Am nevoie de siguranta, de stabilitate.
Melina
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 13, 2003 10:24 am
Localitate: Iasi

Mesajde marian jan » Joi Feb 13, 2003 1:55 pm

Initial trimis de Melina
Eu am nevoie de o relatie stabila, asta am si cautat de la bun inceput. Nu vreau sa cunosc multi baieti, "visele" erau sa raman la prima relatie. Insa daca n-a mers, am ajuns la a doua. Am nevoie de siguranta, de stabilitate.


de ce?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Feb 15, 2003 8:41 am

ALine, nu da quote la un mesaj din fata ta.

Cum de ce? Cred ca 90% din femei vor o relatie stabila mai devreme sau mai tarziu...si daca nu asa din dragoste si din motivele care le-a enumerat Melina, macar faptul ca un barbat aduce banii in casa (asta nu 100% adevarat mereu)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

eu zic ca da

Mesajde Joao » Sâm Feb 15, 2003 1:35 pm

Iar parerea mea este ca daca e cu tine si inca mai cauta,tu nu esti si nu vei fi pt ea niciodata acelea ales!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

O laie de Geo Bogza

Mesajde Love2Fly » Dum Feb 16, 2003 3:38 am

Femeile? lol....relatii stabile doar cand EL are bani ca sa le astea si lor p@#$a la caldurica in BMW......in rest...azi cu unu' maine cu altu' parerea mea!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Feb 16, 2003 9:26 am

pai

- pana-n 20 de ani : caut baieti draguti cu care sa-mi traiesc viata la maxim...

- intre 20-30 de ani : ofer clipe de neuitat domnilor generosi. exclus badaranii si rromii...

-peste 30 de ani : serioasa, atractiva, sincera ,educata caut relatie de lunga durata cu domn distins, serios, sincer, atent , realizat material, pt prietenie eventual casatorie....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Dum Feb 16, 2003 11:30 am

Initial trimis de eyewitness
pai

- pana-n 20 de ani : caut baieti draguti cu care sa-mi traiesc viata la maxim...






:D here i am,on the road again :o
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

relatii de durata si morcovi cu pene

Mesajde genicon » Dum Feb 16, 2003 12:06 pm

Aragon, zici ca femeile si-ar dori o relatie stabila pt ca barbatul aduce bani in casa... hmmm... dar zi-mi si mie, de la ce varsta incep sa stea impreuna femeia si barbatul? Pt ca, foarte mult timp nu mai poate fi vorba de asa ceva...
Femeile zic ca isi doresc relatii stabile, vrajeli de genul asta, si de obicei mint. Insa am observat o chestie - poate e doar in orasul meu, cine stie... Insa, toate fetele pe care le cunosc si ies dintr-o relatie de lunga durata (aici ma refer la mai mult de un an) devin peste noapte curve. Asta ce ar insemna? Ca nu le-au placut relatiile de durata? Care ar fi concluzia?
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Mar Feb 18, 2003 10:45 pm

De la o anumita virsta iti doresti o relatie stabila,acum de la ati dori si pina la a avea e o cale lunga,normal inceputul intotdeauna e frumos,dar cu timpul descoperi ca de fapt acel EL nu e ceea ce iti doresti si uite asa se trece la a doua sau a treia relatie pina intr-adevar gasesti ce cautai,asta nu inseamna ca nu iti doresti o relatie stabila si nici ca devii curva petse noapte.Dar nu credeti ca aici nu gresesc numai fetele ci si voi baietii ca doar intr-o relatie e nevoie de doi si nu numai de unul.

Love2Fly,alea nu se mai numesc relatii stabile cind stai cu cineva doar pentru material ci mai mult interes,ca nu poate fi vorba de dragoste.

eyewitness,peste 30 ani,crezi ca mai ai ce oferi ,daca pina atunci ai dat tot ce aveai mai bun cuiva care nu merita poate??????
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

hah?

Mesajde Joao » Sâm Feb 22, 2003 12:16 pm

eu cred ca voi nu stiti ce-i aia relatie serioasa!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde eyewitness » Sâm Feb 22, 2003 3:33 pm

Initial trimis de ROBAKITA
eyewitness,peste 30 ani,crezi ca mai ai ce oferi ,daca pina atunci ai dat tot ce aveai mai bun cuiva care nu merita poate??????

da. si inca cum. suntem o sursa inepuizabila de sentimente. chestia cu daruitu a tot ce era mai bun este doar o pretext de a ne motiva incapacitatea de a o lua iar de la inceput. zice la tine un om batran si trecut prin toate cele , care a intinerit subit....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Feb 22, 2003 4:03 pm

bai ochila,cat de profund esti ba!mi-a dat o lacrima,sa mor io!stie nevasta-ta ce stie de te iubeste atata!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde curly » Mie Feb 26, 2003 9:58 am

bre,nici io n-am intzeles prea bine ce a zis omul asta,da' e dashtept,sa mor io!


ma gandesc sa printez mesajul lui de mai sus shi sa mi-l fac poster,sa-l mai "rumeg " acasa
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde eyewitness » Joi Feb 27, 2003 9:08 am

sa va sparg la trompe pe amandoi. zisei si io ceva serios prima oara in viata mea pe fanu lu clubu si ma luati la mishto...rushineee pehlivanilor....

bah aragoane da-le ban la astia doi ...ca-s off topic
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde ROBAKITA » Joi Feb 27, 2003 3:18 pm

Initial trimis de eyewitness
[B zice la tine un om batran si trecut prin toate cele , care a intinerit subit.... [/B]



Cat de batrin? si daca esti atit de ''batrin'' ,poate imi dai si mie putina din energia ta sa ''intineresc'' si eu ,hmmm,ce zici,ajuti un suflet ''nenorocit'':( ?
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde DjJaxxx » Joi Feb 27, 2003 9:25 pm

Unele femei chiar vor relatie serioasa si stiu sa o pastreze...altele vor da nu stiu sa o pastreze iar altele zic ca vor dar nu este adevarat.
You can't have everything. Where would you put it?
DjJaxxx
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Feb 26, 2003 6:27 pm
Localitate: Toronto

Mesajde eyewitness » Vin Feb 28, 2003 1:05 pm

Initial trimis de ROBAKITA

Cat de batrin? si daca esti atit de ''batrin'' ,poate imi dai si mie putina din energia ta sa ''intineresc'' si eu ,hmmm,ce zici,ajuti un suflet ''nenorocit'':( ?

...foarte batran :D iar cu energizantu ar trebui sa "tratezi" cu colegu tau de camera...:)
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde ROBAKITA » Vin Feb 28, 2003 5:37 pm

''Colegul de camera'',looooool,poate e la fel de ''batrin'' ca si tine?:D,una m-am referit poate ajuti si tu un suflet nenorocit cu ceva sfaturi,dar oricum m-a amuzat destul de mult mesajul tau si inca ceva nu stau la ''camin'' ci in apartament si unul destul de bun:)
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde eyewitness » Lun Mar 03, 2003 12:02 pm

Initial trimis de ROBAKITA
inca ceva nu stau la ''camin'' ci in apartament si unul destul de bun:)

LOL...conform cu dictionarul de arhaisme ,regionalisme si bulevardisme "coleg de camera" = sotz indiferent daca locuiesti in apartament, palat sau la unchiu-n gara la sala de asteptare clasa 2a...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Lun Mar 03, 2003 12:51 pm

bineinteles ca isi doresc o relatie stabila doar ca nu stiu exact cand.
in majoritatea cazurilor insa intervine plictiseala si se duce pe apa sambetei toata relatia
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Joi Mar 06, 2003 11:56 pm

hmmmm...nu stiu exact dar in jurul meu femeile's tarfe de de scos la produs...sunt shi exceptzii dar nu doresc sa comentez ca ma apuca plansul cand ma gandesc cate au venit shi au plecat de la mine;P
ffff multe practica shi "one night stand", shtitzi ce e?
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Mar 08, 2003 10:20 am

Initial trimis de tUdOrUK
"one night stand", shtitzi ce e?

nu tudorele, noi mai de la tara asa ca fa-ne un bine si esplica-ne, lumineaza-ne tu cu invatatura ta de om shetit....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Sâm Mar 08, 2003 12:09 pm

Pai oricine isi doreste o relatie stabila la o anumita virsta....zic eu.

Eye-ule, tu ca femeie, ce parere ai??..:D
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Vor femeile relatii stabile?!?

Mesajde La Bella » Mie Mar 12, 2003 10:18 pm

Mai devreme sau mai tarziu, fiecare vrea, numai ca depinde de tot felul de factori. In primul rand depinde de baieti, pentru ca atata timp cat ei nu se incadreaza, macar cat de cat, in tiparul deja realizat in mintea noasta, este foarte putin probabil ca relatia sa dureze. Si, dupa cum stim ca baietii se dezvolta mai incet cu doi ani decat fetele......... mai avem de asteptat.
La chestia cu: "atata timp cat barbatul aduce bani acasa", nu sunt de acord, pentru ca eu una nu as accepta. Sunt de parere ca amandoi trebuie sa lucreze si nu sa se lase unul pe altul: las' ca lucreaza el/ea. Pentru ce sa-mi mai consum si eu energia?!?
Din pacate, materialismul este la putere in tara noastra. Tot ce trebuie sa facem este sa luam o atitudine impotriva lui.
La faza ca toate femeile sunt curve sau numai pentru "one night stand", poate o fi asa in Londra, draga Tudorel, dar asta nu inseamna ca trebuie sa generalizezi, pentru ca fiecare padure cu uscaturile ei si tu ai ghinionul sa intalnesti numai asa ceva,si/ sau poate te complaci in situatia asta. Poate ar trebui sa te bagi tu in aceeasi oala cu ele, daca le schimbi in fiecare noapte si daca accepti asa ceva zi de zi. Mai cauta si tu ceva stilat, daca nu-ti convine ce primesti.
Si, sa nu va mai plictisesc, atata timp cat relatia confera satisfactie, intelegere, armonie, nu cred ca s-ar mai uita cineva dupa relatii externe, indiferent daca e fata sau BAIAT.
Daca fiecare ar incerca sa fie bun macar o zi, probabil multe s-ar schimba!
La Bella
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Mar 12, 2003 7:53 pm
Localitate: München

Mesajde K-gula » Dum Mar 16, 2003 3:14 pm

eu nu sunt de acord cu faptul ca femeile vor o relatie de lunga durata. daca ar fi fost vorba de femeile din anii 70-80, poate as fi acceptat aceasta idee, insa daca ne uitam putin mai bine la cele ce se intampla in zilele noastre, as merge pe ideea ca 90% nu stiu de capul lor deci nu stiu nici daca vor o relatie serioasa, respectiv de luga durata. sunt foarte putine acelea ce isi doresc acest lucru si foarte multe ce afirma acelas lucru cand de fapt sunt doar leprea ce au auzit ce este la moda sa spuna aceste cuvinte. nu contest ca printre fetele ce au scris aici nu exista si fete ce chiar isi doresc un suflet numai pt. ele, insa sunt prea putine. so........


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde curly » Dum Mar 16, 2003 5:03 pm

#k-gula:pe la 70-80 ani femeile cauta loc de cimitir,nu relatzii stabile
#eyewitness:in general sunt off-topic.....uite unca un off----cre' ca ROBAKITA itzi facu o invitatzie shi tu ii dadushi cu flit;de ce bre?



on topic
relatzie stabila?!
acuma daca se petrece intr-un pat zdravan sau pe podea are stabilitate suficienta,da' daca relatzia are loc in tren,avion,copaci e mai instabila........deci depinde de imprejurare!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

1757

Mesajde baixinho© » Dum Mar 16, 2003 5:27 pm

off: curly, K-gula s-a referit la femeile din ani '70-'80, nu la cele care au 70-80 de ani. chiar nu sesizezi diferenta?
on: depinde de la femeie la femeie. cele mai sentimentaliste isi doresc o relatie stabila, cele materialiste - mai putin. sau, daca stau bine sa ma gandesc si cele materialiste iti doresc o relatie stabila, dar cu banii respectivului, nu cu el.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde La Bella » Lun Mar 17, 2003 9:58 pm

Mai baieti, voi chiar ma puneti pe ganduri! Chiar nu ati gasit macar o fata care sa va aprecieze pentru ceea ce sunteti, si nu pentru ce cadouri ii oferiti?!? Chiar asa am ajuns?!? Eu care credeam ca sunt inca asa de multe fete care stiu ceea ce este un caracter apreciabil sau o fiinta deosebita. Incep sa cred ca, impreuna cu prietenele mele, o sa ramanem specimene, nu gluma!
Daca fiecare ar incerca sa fie bun macar o zi, probabil multe s-ar schimba!
La Bella
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Mar 12, 2003 7:53 pm
Localitate: München

scuze pt off-topic :)

Mesajde genicon » Mar Mar 18, 2003 7:26 pm

LaBella - ce ar fi ca tu si prietenele tale de moda veche, sa facetzi o chemare in Germania mie si prietenilor mei de moda noua, sa avem niste relatii stabile si cat se poate de normale, nu "one night stand-uri" cum zice nesimtzitu:) ala de tudor, care nu are pic de sentimente si trateaza femeile ca pe niste obiecte.
Eu unul nici nu stiu ce e aia one night stand, da am folosit expresia asa, ca sa iti arat tie Labella ca nu-s chiar asa de la tzara, si pot folosi si expresii de "afara"...

P.S. Asa cum eu nu stiu ce-i aia "one night stand", sunt convins ca nici fetele din ziua de azi nu stiu (n-am idee ce voiam sa spun aici, dar m-a luat gura pe dinainte...)
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron