Cantece si albume Avril Lavigne - preferinte

Forumul asociat fanclubului Avril Lavigne

Favorite Song

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Cantece si albume Avril Lavigne - preferinte

Mesajde Wild Rose » Sâm Ian 11, 2003 12:47 pm

care este melodia preferata dupa Let Go...si de ce????
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde gabuba » Sâm Ian 11, 2003 10:49 pm

A fost o misiune grea, pentru ca toate-s superbe si de necomparat.
Marea batalie s-a dus intre "Mobile" , "Complicated" , "Sk8er boi" , "i'm with you". A castigat "Mobile" pentru ca reprezinta de multe ori starile prim car eeu trec.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Sâm Ian 11, 2003 11:03 pm

Nu pot sa ma decid ! Imi plac mai mutle cantece....depinde de starea mea de spirit ....si de ce vreau sa ascult... totusi am o sa slabiciune pentru "Too much to ask " pentru ca prezinta caracterul baietilor din ziua de azi ....m-am regasit de multe ori in situatie pe care o prezinta ea acolo .....

Pe langa melodiile de pe Let Go eu mai am si alte melodii pe care le-am luat dupa net (logic :) ) ....
Imi plac Foarte mult si alea : Why ( e acoustic si are o voce super )
I don`t give a damn (dc ar fi fost in sondaj pe asta ash fi votat-o ..pacat ca nu e :( )
si The temple of five... dragutzica ... :) .. nu imi place in mod deosebit :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Sâm Ian 11, 2003 11:07 pm

M-am decis pana la urma .. si am votat " too much to ask" ( pentru motivele de mai sus)

Imi placeau foarte mult si "I`m with you" ( ma linishteshte pentru ca cea mai lenta) , "Naked" .... toate :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Sâm Ian 11, 2003 11:35 pm

Eu, care am creat acest sondaj, chiar nu stiu ce melodie sa votez!!! Uneori imi place Sk8er boi, alteori Losing Grip, complicated, Anything but ordinary, too much to ask sau things i'll never say... mai bine faceam sondaj in care puteam alege mai multe :D

Deocamdata prefer sa nu votez, sa mai ascult de cateva ori albumul dupa care poate o sa-mi fac o parere...

concluzie? imi plac mai toate!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Dee Dee » Dum Ian 12, 2003 3:09 am

Ca moderatoare ce sunt :) ... am mai adaugat inca 4 variante la sondaj ...sunt melodii pe care le gasiti pe net ! nu sunt incluse pe album .....

spre surprinderea mea "falling down" au auzit-o intamplator la emisiunea "reuniunea de clasa" in timp ce prezentau un local or something :) ..era pe fundal :) bineintzeles ca o shtiam si am recunoscut-o !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Dum Ian 12, 2003 3:25 am

Dee Dee, pui si Chop Suey in sondaj ca tot se gaseste pe net?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Ian 12, 2003 9:46 pm

Nu :yD
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde DeVil Bitch » Joi Ian 16, 2003 5:49 pm

Am votat Losing Grip, desi nu este singura mea preferata!!! Daca as fi putut sa votez mai multe as mai fi votat : Too much to ask, Sk8er boi, Anything but ordinary...etc

Am votat Losing Grip pentru ca momentan mi se potriveste aceasta melodie, am ascultat-o destul de des in ultimele cateva zile!
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde gabuba » Sâm Ian 25, 2003 11:48 pm

Daca ar fi dupa mine, as asculta numai Mobile oriune, pt. cum am mai spus reprezointa atat de bine starile prin care trec, incat raman fara grai...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

..

Mesajde xgirl » Mie Feb 05, 2003 4:08 pm

Eu nu votez incí£ pt. cí£ n-am auzit toate melodiile A.L., dar o sí£ votez candva pt. cí£ imi plac toate piesele pe care am auzit deja:))
xgirl
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 8:14 pm
Localitate: Romania

Mesajde Ilinca_ » Dum Feb 23, 2003 2:17 pm

mai, eu am votat unwanted, desi uneori imi place mai mult sk8er boi (sau altele, faine-s toate, oricum)
unwanted imi place pt ca parca reprezinta ceea ce simt eu....
si oricum, evident, suna excelent!!:yD :yD
the album rocks :rulz:
asta-s io: ;w
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

I`m with you

Mesajde Dee Dee » Lun Feb 24, 2003 2:38 am

Am vazut ca a inceput o discutie oarecum pe News despre acest subiect ..si m-am gandit sa fac unul special pentru asta:

CE parere aveti de noul single I`m with you ?!!!?!
Dar de clip ?!?!?!
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Axxia » Lun Feb 24, 2003 1:49 pm

Avril Lavigne e super nebuna <bun stiati asta> dar pe cat de nebuna pe atat de sensibila...numai "It`s a damn cold night I try to figure out this life" spune ca se simte singura si ar dori sa-i fie cineva alturi,cel putin asta inteleg eu.Din cate stiu ea isi compune versurile.Mai sunt si alte versuri care m-au impresionat in mod deosebit. Oricum clipul e super misto.so...nu va mai stresez SHE ROCKS!!!!
Axxia
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 15, 2002 8:56 pm

Mesajde Axxia » Lun Feb 24, 2003 1:54 pm

Toate melodiile sunt super misto! Mie imi place in mod deosebit Losing Grip.So am votat!
Avril ROCKS!
Axxia
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 15, 2002 8:56 pm

Mesajde Dee Dee » Lun Feb 24, 2003 4:47 pm

Nu ne stresezi :)


Si eu ma regasesc in multe din versurile ei .. si e normal pentru ca sunt cam de aceeasi varsta cu ea. Sunt sigura ca multi adolescenti sunt in pozitia asta :)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Joi Mar 06, 2003 2:30 pm

preferatele mele sunt : naked , losing grip , anything but ordinary si i`m with you... daca ar fi sa aleg cred ca .. naked!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Joi Mar 06, 2003 2:35 pm

unde ati vazut videoclipul? :con:

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Nobody's fool

Mesajde xgirl » Vin Mar 07, 2003 9:26 pm

nici acum nu cunosc toate melodiile, doar 11, singura care nu-mi place este "chup seuy"... a fost greu sí£ aleg una din 10.. totusi cel mai mult imi place NOBODY"S FOOL
xgirl
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 8:14 pm
Localitate: Romania

Mesajde Fox25 » Sâm Mar 08, 2003 1:33 am

Initial trimis de Jasmyna
unde ati vazut videoclipul? :con:


l-am vazut si eu.. ma rog, am prins ultimul minut sau ceva pe aici.. nu mai tin minte pe ce post era, dar era unul dintre mtv, atomic si vh1.. sorry, dar cand am vazut cine si ce canta :D nu m-am mai uitat dupa nici o sigla :D

despre videoclip.. melodia e una din preferatele mele (intotdeauna in playlistul de la xmms), iar cat am vazut din clip mi-a confirmat faptul ca Avril poate sa aiba cand o fatza pierduta, privind in gol undeva la km distanta, cand o fatza care exprima cam tot ce se aude in melodie.. o singura faza mi s-a parut cam ca nuca in perete la prima vedere.. undeva in ultimele 30 secunde, Avril e filmata (din fata) aplecata spre fata, ca si cum ar durea-o burta(???).. care era faza, ca pe mine m-a pierdut.. *scratch head*

asa ca so far astept sa vad de la un cap la altul clipul.. so far so good.. :)
Fox25
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 22, 2003 12:04 am
Localitate: Somewhere over the rainbow..

Mesajde Wild Rose » Lun Mar 10, 2003 11:29 pm

Pana la urma am votat si eu ...
votul meu a plecat spre piesa : Naked
De ce?? :con:
Good question :D
Pentru ca este o piesa foarte reusita (dupa parerea mea) care pe deasupra mi se si potriveste. O ascult si parca are ceva aparte, parca are ceva mai special la ea, ceva care ma face sa vreau sa o tot ascult...
imi plac si celelalte piese (losing grip, i'm with you, too much to ask s.a.m.d)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde ograsa » Mar Mar 11, 2003 1:29 am

"I'm with you" inca din vara de cand a aparut "Complicated", mi-am luat albmul so.. nu stiu mi se pare mai deosebita melodia asta
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde drama_queen » Mie Mar 12, 2003 10:35 pm

"Complicated" si "I'm with u"!
"Silvia!"/ "Yes, Mickey!"/ "How do You call your lover boy?"/"Come here, lover boy!"
"And if he doesn't answer?"/"Oh lover boy!"
"And if he still doesn't answer?"/"I simply say: Baby, oh baby/ My sweet baby, You're the one/ Baby, oh baby/My sweet baby, You're the one!"
Avatar utilizator
drama_queen
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Kyliebaby » Vin Mar 14, 2003 10:34 pm

I'M WITH YOU!!!! E cea mai tare melodie!!!!!!
Kyliebaby
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 7:04 pm
Localitate: I don't know

Mesajde kahlan » Dum Mar 16, 2003 12:39 pm

deocamdata ma regasesc in melodia...losing grip
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Titina » Dum Mar 16, 2003 1:36 pm

Pai......sunt mai multe....(aproape toate-s frumoase,..singura care nu prea-mi place e " My world")

1.Losing greep
2.Unwanted
3.Mobile
4.Naked
5.Complicated
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Vin Mar 28, 2003 9:23 am

acum imi place foarte mult "tomorrow".. dar nu mai pot vota :(

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Dum Mar 30, 2003 5:21 pm

si mie imi place acum foooarte mult Why
pentru ca din pacate ma regasesc in ea..... :cry:
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Dum Mar 30, 2003 8:45 pm

Mie imi place cel mai mult Sk8er boy.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Unwanted » Mie Apr 02, 2003 1:09 am

desi toate sunt SUPERBE cea mai misto mi se pare Unwanted.

Mai sunt unele melodii pe care nu le-ai bagat la votare si pe care yo le am: touch the sky, two rivers, get over it,
Unwanted
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 31, 2003 1:32 am
Localitate: pe alocuri

Următorul

Înapoi la Avril Lavigne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator