Filme bune la tv

sub lumina lanternei magice

filme bune la tv

Mesajde Vizitator » Joi Noi 29, 2001 2:42 pm

vreau ca in topicul asta sa discutam despre filmele de la tv, sa anuntam si sa comentam...

in weekend avem mihai viteazul si atentat la world trade center la protv si ziua independentei la prima. niste filme ce merita vazute!
Vizitator
 

Re: filme bune la tv

Mesajde Vizitator » Joi Noi 29, 2001 2:55 pm

Mihai Viteazu - meserie (mai meseriash decat Braveheart sau The Patriot);
ID4 - varza;
Atentat ... - nu stiu despre ce e vorba

Vineri la ProTV: Parfum de femeie

Filmele prezentate de Ballantines (vineri si sambata noaptea la ProTV) sunt cashtoace.
Vizitator
 

Mihai Viteazu

Mesajde Katal1n » Joi Noi 29, 2001 3:02 pm

Pe ce e Mihai Viteazu ? Pe HBO ?

Presupun ca "Atentat la WTC" e o tampenie cu terorishti. Am I right ?
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Vizitator » Joi Noi 29, 2001 3:09 pm

mihai vitezul pe protv

atentat la wtc e un film frumos, despre 500$ care puteau evita primul atentat de la wtc. un film semi-documentar, cu buget mic si cu impact mare. mie mi-a placut
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 01, 2001 11:04 am

Va anunt si eu ca pe HBO ,duminica este Erin Brockovich cu Julia Roberts. Nu am auzit nimic despre acest film..nici bun ,nici rau.
Stiu doar ca a luat Roberts Oscar pt. rol principal feminin in 2000.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Erin Brockovich

Mesajde Katal1n » Lun Dec 03, 2001 11:46 am

Cam varza filmu, da' merita.

A vazut careva sambata noaptea Verdictul (cu Paul Newman) ? Destul de meseriash film.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 04, 2001 6:45 am

Erin Brockovich mi s-a parut foarte plictisitor.
Dar...va recomand duminica,tot pe HBO,Girls Interupted...cu Wynona Rider si Angelina Jolie. Asta chiar ca merita !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Katal1n » Mar Dec 04, 2001 11:09 am

Tot pe HBO : Christina Aguilera - My Reflection :) :) :) CEL MAI TARE
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Katal1n » Mar Dec 04, 2001 11:25 am

Am vazut ca e si PleasantVille pe HBO. Am auzit lucruri interesante despre el.
M-am uitat pe tot programu de la astia, nici un film misto. Doar The Big Lebowski (beton) si Who Framed Roger Rabitt ? (am auzit ca e interesant - amestec de desene animate cu film.

Saptamana asta la ProTV:
- sambata 1:30 - Hud (cu Paul Newman) - super beton
- duminica 20:45 - Palmetto (cu Woody Harrelson si Elisabeth Shue) - comedie cretina rau - Harrelson meseriash
- duminica 23:45 - Mean Streets (Scorsese si DeNiro) - nu trebuie sa mai zic nimic ...
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Vizitator » Joi Dec 06, 2001 1:38 am

am curatzat topicul asta de posturi inutile. incercati sa va cerati pe topicuri, nu asha de-a valma, intre 3 anunturi, pac, unul care da cu parul
Vizitator
 

Bine gandit

Mesajde Katal1n » Joi Dec 06, 2001 12:47 pm

Initial trimis de vali
am curatzat topicul asta de posturi inutile. incercati sa va cerati pe topicuri, nu asha de-a valma, intre 3 anunturi, pac, unul care da cu parul


Bravo bro !
Frumos gandit. Meriti Oscaru pentru ce ai facut. Daca sunt unii care nu se uita pe ecran cand vad un film, asta e problema lor.
Eu incerc sa spun cate ceva si despre filme mai bune, nu toate aberatiile despre care se vorbeste pe aici.
Si moderatorul e cam aburit. Se uita si el la TV si crede ca are cultura cinematografica. Daca ii place Pacino inseamna ca e critic de film.
Bai baieti, urmariti in continuare HBO. Parca ei aveau o reclama cu "Ce e ieftin nu merita".

V-am pupat.
Maybe we should both do something else, pal.
I don't know how to do anything else.
Neither do I.
I don't much want to either.
Neither do I.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Re: Bine gandit

Mesajde Vizitator » Joi Dec 06, 2001 10:27 pm

de ce nu te calmezi, musiu catalin???
ideea este sa ii combati cu argumente, nu sa ii spui ca e prost si gata. asha nu rezolvi nimic. scopul forumului este sa schimbam pareri si sa ne ferim de tzepele cinematografice

blink182 nu e moderator aici, eu sunt (momentan)
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 07, 2001 9:10 am

Draga Katal1na....
Tinand cont ca ai sub 10 mesaje deci esti inca virgina pe forum te rog sa te maturizezi si printr-al 10-lea post sa dai dovada ca in afara de faptul ca nu ai nimic in cap nu esti nici umputa cu heliu.
Asa ca ramai cu picioarele pe pamant si poarta-te cuviiincios.
Ai inteles scumpo?
......................

Vali..te rog eu mult,fratioru meu...nu mai sterge mesajele...daca nu ne-am contrazice...nu am mai discuta..nu crezi ? Daca as fi de acord cu Katal1na...as raspunde cu DA sau OK....si ce rost ar mai avea forumul ?
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Katal1n » Vin Dec 07, 2001 11:23 am

Scumpilor, lasati-o balta. Deci daca Vali e moderator, atunci sa preia el toate mesajele catre Blink 182.

Io zic sa mai vedeti inca vreo 500 filme si dup'aia mai vorbim. Nu stiam ca forumu asta e adresat numai copiilor sub 15 ani si m-am bagat aiurea.

Ma iau de voi pt. ca nici unul nu vorbeste despre un film bun. Daca voi va uitati la Sleepers, Fata intrerupta, Gladiatoru si nu stiu ce kkturi, atunci aveti grija duminica dimineata la Pokemon sa nu-l pierdeti.
Maybe we should both do something else, pal.
I don't know how to do anything else.
Neither do I.
I don't much want to either.
Neither do I.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 07, 2001 11:39 am

Ba...da ia zi-ne tu niste filme bune...dupa capu' tau ...daca esti asa de mareeee !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Katal1n » Vin Dec 07, 2001 1:54 pm

Vi le-am mai zis.
Uitati-va si posturile semnate Anonim.
Maybe we should both do something else, pal.
I don't know how to do anything else.
Neither do I.
I don't much want to either.
Neither do I.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 07, 2001 6:21 pm

Pai ce ne-ai zis ? 3 filme ..printre care Mihai Viteazu si Rogger Rabit ?!
Fa si tu o lista cu 20 de filme care te-au impresionat in mod deosebit....daca zici ca esti asa valoros !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 09, 2001 10:26 am

Astazi vad ca este ziua "amicului" Katal1n ! Deci...ii urez La multzi ani ,pe calea acestui forum ! Si pe viitor sa fie mai atent la filmele bune prezentate la TV si nu numai !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Katal1n » Lun Dec 10, 2001 10:15 am

Initial trimis de Blink 1 82
Astazi vad ca este ziua "amicului" Katal1n ! Deci...ii urez La multzi ani ,pe calea acestui forum ! Si pe viitor sa fie mai atent la filmele bune prezentate la TV si nu numai !


Saru'mana. Esti un baiat D baiat :)
Maybe we should both do something else, pal.
I don't know how to do anything else.
Neither do I.
I don't much want to either.
Neither do I.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Vizitator » Lun Dec 10, 2001 7:11 pm

Katal1ne....ai avut dreptate...cu Fata Intrerupta...a fost foarte sters...si nu mi-a placut !
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Vin Dec 14, 2001 6:32 pm

s-a reluat a 14a mia oara hudson hawk...m-am uitat ca erau niste replici pe care nu le stiam :)


Duminica, 9 decembrie, m-am uitat la crimele din mica italie. de niro, keitel tineri...ah ce filme, ce vremuri. btw, asta a fost printre primele filme ale lui de niro
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 14, 2001 6:53 pm

Vali...as fi vrut sa ma uit si eu la Crime in mica Italie.....dar nu am rezistat pana la ora aia tarzie in noapte. Daca nu ma insel..filmul s-a terminat undeva in jurul orei 3 AM ! Rusine Pro-Tv-ului....ca la ore normale programeaza Vacantza Mare si alte kkturi ...iar o asemenea capodopera o da dupa miezul noptzii !
..............................................

In ultima vreme am devenit un impatimit al Telecinematecii de pe Romania 1. Asa ca ,in aceasta sambata va recomand un film cu Dustin Hoffman....Amenintarea din 1971,parca !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

pentru...

Mesajde Vizitator » Vin Dec 14, 2001 7:04 pm

pentru hobby-uri trebbuie sa suferim...saptamana viitoare sunt de noapte la servici si o sa vad toate bunatatile
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 18, 2001 6:54 am

Tin sa va recomand (mai ales moderatorului sectziounii Cinema) ,sambata 22 decembrie ora 20....un minunat film....."deopotriva pentru adultzi si copii"....si anume.....STUART LITTLE.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Dec 18, 2001 11:10 pm

Initial trimis de Blink 1 82
Tin sa va recomand (mai ales moderatorului sectziounii Cinema) ,sambata 22 decembrie ora 20....un minunat film....."deopotriva pentru adultzi si copii"....si anume.....STUART LITTLE.


... unul dintre cele mai retarde filme.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Joi Dec 20, 2001 4:04 am

e bun...pentru o dupa-amiaza trista

da...:confused:
Vizitator
 

seriale bune...

Mesajde Aragorn » Joi Dec 20, 2001 4:26 am

Seriale bune: hmmm...

Beast Master: a se citi stapanu animalelor si poate Friends (prietenii)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 20, 2001 10:31 am

In dimineatza de Craciun....nu ar trebui sa ratatzi "The Miracle on 34th Street" ! Pe Acasa,am impresia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Dec 21, 2001 7:05 am

Initial trimis de Blink 1 82
In dimineatza de Craciun....nu ar trebui sa ratatzi "The Miracle on 34th Street" ! Pe Acasa,am impresia.



L-am vazut ieri ( pentru a -n-a oara) !
Ti-am luat-o inainte Blink :bye:
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 27, 2001 11:08 am

Sambata ,29.12.2001....la HBO......un film in regia celebrului Neil Jordan....The End Of The Affair !
Am vazut ca e cotat destul de bine la siteurile de specialitate !
.....................
Duminica..tot la HBO..Armageddon !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron