Pops

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Pops

Mesajde OLiX » Mie Feb 05, 2003 7:21 pm

ce parere aveti despre noua formatie POP-ROCK romaneasca -> POPS ?! Sunt patru fete: Aylin si Diana (din Constanta), Tina (din Chisinau) si Minola (din Timisoara). In caz ca nu ati auzit de ele, va spun ca au trecut prin cantonamentul de la Alege ASIA, au ajuns in finala si au primit din partea MediaProMusic un apartament in Bucuresti si o formatie. Acum fetele sunt in studioul lui Adi Ordean .. inregistreaza primul lor MaxiSingle, care va contine vreo 5 piese si 2-3 mixuri si tot in acest timp ar trebui sa filmeze si primul lor videoclip. Au avut primul concert de revelion la ProTV si in martie vor pleca prin tara intr-un turneu alaturi de fetele de la ASIA. Daca vreti sa aflati mai multe despre ele vizitati-le siteul (pe jumatate oficial) -> http://www.pops.home.ro
Fişiere ataşate
logoptvmnz.jpg
logoptvmnz.jpg (28.39 KiB) Vizualizat de 9437 ori
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:24 pm

Da, cu toata campania aia ASIA, s-a dovedit ca fetele sunt talentate, dar, de obicei, eu privesc cu scepticism trupele formate "la comanda"!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 23, 2003 12:26 pm

Olix, tu ai luat legatura cu fetele ... siteul e facut de tine ? Spune-ne si noua . Stii de ce te intreb ? Tare vreau sa aflu numerele de tel ale unora dintre fetitele alea sa vad si eu daca is la fel de desteptute pe cat sunt de frumoase.
Bun , ce sa zic ? Nici mie nu mi se pare o idee prea buna sa faci o trupa asa , hop-tzop , peste noapte , sa o bagi direct in studio , in fata microfonului si sa o inregistrezi pe banda fara ca membrii ei sa apuce macar sa zica si sa stie ce vor. Peste noapte s-au trezit ca au trupa. Eh , nu zic ca nu sunt talentate fetele...dar...neh...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

da...

Mesajde OLiX » Dum Feb 23, 2003 8:15 pm

da .. am luat legatura cu ele .. si tin o legatura destul de stransa cu ele .. siteul e facut de mine. Numere de telefon nu-ti pot da pentru ca .. nah. Fetele astea .. sincer acuma .. chiar au ceva in cap .. eu am ajuns sa stau ore intregi la telefon cu ele .. si am vorbit foarte multe chestii .. in special cu Aylin si Diana, cu Tina nu am vorbit foarte multe, dar in schimb .. cu Minola .. care are 14 ani .. dar gandeste ca o fata de 19 ani .. am ajuns sa vorbesc iar` foarte multe chestii. Mie-mi plac ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Feb 23, 2003 9:56 pm

eu nu prea pot sa-m ifac o parere despre ele ...ca trupa ma refer. pentru ca nu am auzit nici o melodie pana acum de-a lor ..si noah ..
Imi plac doar doua dintre ele : ailyn si ...uff.. nu mai shtiu cum o keama pe celalta :)) lol
Oricum e clar ca sunt talentate si ma bucur pentru ele ca au reusit pana la urma sa faca ce isi doreau !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

ele ..

Mesajde OLiX » Dum Feb 23, 2003 10:16 pm

da .. asa e .. doar din auzite .. sau .. din cateva chestii .. nu-ti poti face asa .. o parere despre cineva. Fetele sunt in Bucuresti momemtan .. in acest weekend au fost acasa .. (Diana Tina si Aylin in Constanta (cu toate ca TIna e din Chisinau a stat la Diana acasa) si Minola in Timisoara. Saptamana asta vor filma videoclipul primei lor piese cu care se vor lansa "Bum, Bum" .. din cate am inteles eu .. piesa nu este exact pe placul fetelor .. dar .. mai-marii de la MediaPro Music spun ca piesa va prinde la public. Fetele ar vrea sa cante un fel de rock .. rock-alternativ .. in schimb piesa asta este .. de fapt ..va fi .. un fel de latino. Eu nu am auzit-o dar nah ..

Cred ca toata lumea stie ca .. formatiile nu prea canta ce vor ele ..ci canta ce vor "mai-marii" ;) La fel stam si daca e sa vorbim despre ASIA .. in primele lor melodii .. care au avut succes .. au niste versuri destul de .. aiurea .. si multa lume a facut misto de ele .. dar nu e vina fetelor de la ASIA ci a lui Ordean care a facut versurile .. dar asta e alta poveste ... asa-i ? :))
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Re: Pops

Mesajde nocturna » Lun Feb 24, 2003 1:26 pm

Initial trimis de OLiX
ce parere aveti despre noua formatie POP-ROCK romaneasca -> POPS ?!


Rock?! :confused: :con: atunci ar fi trebuit sa-si zica Pops-Rocks :D
dar in comparatie cu fetele de la A.S.I.A. fetele de la Pops au voce si ceva prezenta scenica.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 24, 2003 7:29 pm

Da, parerea mea e ca , in comparatie cu fetele de la Asia , astea sunt putin putin mai bune , dupa cum le-am vazut cum au cantat acolo la preselectie , ca de vazut si auzit nu am avut parte decat foarte putin la protv de rev si atunci nu am fost prea treaz , deci... :)
sa vedem cum o sa evolueze in continuare si ce loc o sa ocupe in piata muzicala romaneasca.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 12:21 pm

din cate am inteles .. lansarea lor va fi pe 15 martie .. sau pe undeva pe acolo si in curand va aparea si videdoclip ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Draga » Vin Feb 28, 2003 3:59 pm

Haha, ce m-am distrat pe seama fetelor de la ASIA la selectia aia a lor... "incepatoarele" in ale showbiz-ului aveau mai multa voce si prezenta scenica decat "mai experimentatele" ASIA... Si astept cu nerabdare momentul in Pops le vor depasi in popularitate pe ASIA - nu fiindca m-as innebuni dupa ele (departe de mine gandul acesta... :) ) ci fiindca vreau sa ma distrez putin... sic! ASIA... :p
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mesajde panamea » Sâm Mar 01, 2003 5:26 pm

din pacate vor fi INTOTDEAUNA comparate cu ASIA...

si mai e un lucru... nu vor scapa NICIODATA de eticheta de formatie creata ARTIFICIAL....

toatal umea a vazut asta... e aberant sa sustii pe urma ca sunt foarte bune pritene si alte povesti inventate ce mai vezi prin ziare...

sunt o trupa inventata si asa vor ramane... si chiar daca au voce mai buna ca ASIa nu vor avea succesul lor...

plus ca numele este undeva intre idiot si stupid... piuteau si ei gasi ceva mai bun...
panamea
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Dec 02, 2002 11:42 pm
Localitate: -Nowa-

Mesajde OLiX » Mie Mar 05, 2003 3:17 pm

panamea .. WROOOONG !:) Ai sa vezi ca .. dupa lansarea de pe 15 martie (live @ protv) si dupa ce vor avea concerte si aparitzii live totul se va schimba. Lumea va uita de unde au venit ele si cum au aparut ele. Crezi ca cineva cand aude de ASIA se gandeste ca Irina a cantat la Schimbul 3 si nush cine nush unde a cantat ?! nope .. chestiile astea se uita .. Ele traiesc in prezent, fanii traiesc in prezent ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde drama_queen » Vin Mar 07, 2003 4:48 pm

Personal, imi plac doar Aylin si Tina. minola ma streseaza cu atitudinea ei de "vai, fata, am 14 ani si uite cum gandesc (oare??), zici ca am fata, peste 20, fata", iar diana e ciudata, disperata, electrizata sau ceva de genul asta.
"Silvia!"/ "Yes, Mickey!"/ "How do You call your lover boy?"/"Come here, lover boy!"
"And if he doesn't answer?"/"Oh lover boy!"
"And if he still doesn't answer?"/"I simply say: Baby, oh baby/ My sweet baby, You're the one/ Baby, oh baby/My sweet baby, You're the one!"
Avatar utilizator
drama_queen
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Vin Mar 07, 2003 9:35 pm

drama_queen .. vreau sa-ti spun ca Minola nu e chiar asa .. nici macar nu se lauda cu faptul ca ea gandeste ca o fata de 19 ani. E o tipa super, inteligenta si uneori copilaroasa. Diana .. mmm .. fiind cea mai mare din trupa este si cea mai serioasa .. de obicei cand e vorba de chestii serioase vorbesc cu Diana. Aylin e o tipa super .. am vorbit foarte multe cu ea .. e si ea o cupila, la fel ca Minola. Tina in schimb e o tipa mai serioasa si .. daca pot sa zic asa .. "cu capu` pe umeri" In concluzie mie-mi plac toate.

P.S. Lansarea nu va mai fi in 15 martie ci va fi undeva la sfarsitul lunii martie ! ||| fiti cu urechile pe posturile de radio si veti putea asculta "Bum, Bum", prima piesa a fetelor de la POPS. In curand va aparea si videoclipul la aceasta piesa ! n-JOY !
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

my oppinion

Mesajde KoRn_bitch » Vin Mar 07, 2003 10:03 pm

Nu`mi plac ... nu`mi place genul lor de muzica ... nu`mi place ca sunt o formatzie de duzina shi nu`mi place de ele ... ma rog Aylin shi Diana sunt dragutze dar au o atiitudine patetica shi cred ca in curand o sa se manance una pe alta in cautare de faima shi celebritate ... fiecare e pt. ea acolo shi curand o sa se vada asta... nu o sa reziste ... sotto
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

comentez!

Mesajde OLiX » Sâm Mar 08, 2003 7:02 pm

KoRn_bitch .. zici ca nu-ti place genul lor de muzica?! Unde le-ai auzit? De revelion, la protv? sau le-ai auzit melodia la radio zielel astea?! Vreau sa-ti spun ca ele nu vor canta ca ASIA si nici ce au cantat de revelion .. Vor canta ceva cu totul diferit! In rest .. nush ce sa zic .. ele intre ele se inteleg destul de bine .. nu stiu cat de faimoase vor ajunge si nici nu stiu daca se vor derta din cauza faimei...
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Mar Mar 11, 2003 7:10 pm

Mah am auzit doar o sg data melodia aia a lor Bum bum sau cum naiba se cheama ... in rest nu stiu nimik de ele ... da pur shi simplu nu`mi plac ... ai dreptate intr`un fel ca nici eu nu stiu daca vor ajunge vreodata f faimoase dar eu am zis 'in caz ca ' ... :) .. ASIA , POPS ... pt mine e totuna ... my oppinion .. oricum poate tu stii mai bine ca din cate am inteles le stii personal ... da opinia mea mi`am spus`o shi thats that :)
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Mar 12, 2003 1:07 pm

mmm .. da .. mie sincer imi place piesa .. dar imi place pentru ca imi plac si ele .. nu pot spune daca piesa va ajunge hit sau nu .. asta vom vedea ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Mar 13, 2003 7:45 pm

Melodia care au cantat-o la Teo chiar nu mi-a placut deloc si nici reprezentatia lor , daca se poate numi asa. Playback peste playback , dar nu asta e cea mai mare problema.Probleme la coregrafie etc etc
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde SuCiuL » Joi Mar 13, 2003 7:58 pm

Parerea mea despre POPS...pai ce sa va zic...cu parere de rau va zic ca mai au inca mult de munca pentru a-si face un nume in muzica...s-au lansat la protv,au avut o mare sansa,insa pana acum nu au fructificat-o...arata bine,canta mai putin..
SuCiuL
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Ian 18, 2003 7:50 pm
Localitate: Romanica,Orasul Sexi-Papusilor

1755

Mesajde baixinho© » Dum Mar 16, 2003 3:35 pm

Initial trimis de OLiX
"Bum, Bum", prima piesa a fetelor de la POPS

eroare falsa, daca mi se permite expresia. prima piesa a fetelor de la Pops a fost "Asta-s eu".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

1771

Mesajde baixinho© » Mar Mar 18, 2003 12:00 pm

Stire MEDIAFAX

Fetele de la Pops au filmat, duminicí£, in pasajul Vilacrosse, videoclipul piesei "Bum Bum!", informeazí£, marti, casa de discuri MediaPro Music. Lume multí£, agitatie, gí£lí£gie, dans si buní£ dispozitie - acesta a fost ritmul filmí£rilor clipului «Bum Bum», care au avut loc duminicí£, intre orele 10.00 si 23.00, in pasajul Vilacrosse din Bucuresti. Atmosfera intimí£ a culoarelor, pasajului si multimea de cafenele si boutique-uri dau clipului un aer aparte. Aylin, Minola, Tina si Diana, membrele formatiei Pops, schimbí£ pe parcursul "actiunii" trei tinute. Partea mai putin convenabilí£ a fost frigul de afarí£, mai ales cí£ fetele au purtat bustiere din piele pe toatí£ durata filmí£rilor. La filmí£ri au participat activ prietenii si cunoscutii fetelor de la Pops, care au intrat in ritmul "Bum Bum". Distractia a fost molipsitoare, astfel incit chiar si trecí£torii au devenit personaje in videoclip. Totul s-a transformat intr-o super petrecere "exploziví£", ale cí£rei amfitrioane au fost fetele Pops.

peseu: cand se pune pe picioare un forum POPS?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mar Mar 18, 2003 1:32 pm

10x baixinho .. de stire .. azi am citit-o si eu pe Mediafax. Azi de dimineatza au fost fetele de la ASIA invitate la Rondul De Dimineatza (profm / protv) si dupa aia le-am sunat pe fetele de la POPS, am vorbit cu Aylin, dar nu mi-a zis nimic despre videoclip, ci mi-a spun ca in aceasta seara vor aparea la "3x femeie" si vineri la Popstars.

Da, stiu ca prima piesa este "Asta-s eu", dar prima piesa pe care o promoveaza este "Bum, Bum"

UnCopilutz & SuCiuL .. mm da .. avetzi dreptate .. 1) palyback se face peste tot la tv, asta e .. nu e vina fetelor .. 2) din cate am inteles, pe album sunt si alte piese mai bune decat "bum, bum", dar nah ... nu ele au ales ce piesa vor promova, ci producatorii lor. Mai multe detalii despre celelalte piese am sa va dau, cand am sa cumpar albumul. Bafta
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Mar Mar 18, 2003 9:27 pm

Eu unul cred ca daca ar fi cantat acelasi gen de muzica cu ASIA le-ar fi devansat cu mult .......

Oricum melodiile lor nu prea ma pasioneaza .....



Parerea mea.....
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mar Mar 18, 2003 9:27 pm

Am auzit azi dupa-amiaza la ProFm melodia fetelor de la POPS...si nu mi s-a parut prea buna,no offence! ;y
Mi se pareau vocile retusate pe calculator si cam trase de par....
Cam naspa,ce sa zic!
Mie fetele imi erau simpatice,mai putin Diana! :-?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Mar Mar 18, 2003 9:51 pm

Oricum la voce is mai bune ca alea de la ASIA .....
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Mar 19, 2003 10:19 pm

Da, la voce sunt mai bune decat ASIA, cred si eu .. dar nah .. sper sa scoata si piese mai bune .. ehh .. asta e .. ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Mie Mar 19, 2003 11:52 pm

Pai ma Olix ..... tu crezi ca cei care le fac melodiile (tinand cont ca is aceiasi cu cei care le fac pe ale ASIEI) ar fi atat de inconstienti incat sa le dea melodii la fel de reusite la text ca pt ASIA ?

Nu iti dai seama ca trupa ASIA ar da "faliment" ? :D
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Joi Mar 20, 2003 1:22 pm

pai .. asta e ideea .. ca POPS sa nu cante acelasi lucru cu ASIA .. deci .. incearca totusi sa schimbe ceva in genul lor de muzica ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Vin Mar 21, 2003 11:39 pm

Eu nu sunt o mare admiratoare a formatiei POPS da am gasit si cateva cuvinte de lauda printre altele ;) nu mi-au placut de la inceput pt ca s-au format prin "alege ASIA" cel mai stupid reality show ever...!! fetele de la ASIA sunt sub orice critica si cea care a ajuns acum a 4-a componenta e de compatimit...nu o sa-i fie bine deloc intre scorpiile alea 3!! pana la urma POPS au fost mai castigate...formatia lor melodiile lor fanii lor casa lor...au luat-o de la 0 si o sa ajunga mai departe decat ASIA daca nu intervin anumiti factori prin MediaPro care sa le stopeze ascensiunea pt ca le iau fatza alora de la ASIA! mie mi se pare k tipele au miscare scenica mai buna..sunt spontane..dezinvolte...au voci mult mai bune decat ASIA iar melodiile au un stil mai catchy ...!!! am vazut azi la POPSTARS videoclipul lor...simplu dar de efect...!! nu prea ma omor dupa persoanele lor..Tina mi se pare mai dragutza si cam atat....dar eu cred ca au sanse mari...! eu le urez succes...unde au loc zeci de mii de formatii au loc si ele..in bogata noastra "industrie muzicala" ....sa speram k o sa se remarce ceva mai mult de atat!!! si sa speram k noul lor clip o sa fie difuzat des pt ca apare si coregraful ala dragutz al lor ;D ....! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron