Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 09, 2003 2:57 pm

Este una , daca nu trupa care imi place cel mai mult dintre toate trupitzele astea de prin Romanica. Solistul are o voce tare dragutza si interesanta , versurile sunt patrunzatoare si la fel de dragutze , muzica...ce sa zic , merge , in plus si clipurile trupei imi plac . Au vreo doua : la "Lasa" si la "Vreau" , daca nu ma insel.
Pacat ca nu este prea mediatizata trupa despre care vorbesc , sunt oameni care nici macar nu au auzit de ei , si intr-o vreme erau difuzati pe Atomic , dar nu foarte mult , ca strica ... dar pe Cristiana Raduta ...o poti vedea peste tot .
Eh , daca cunoasteti trupa , daca va place ...daca ... daca...postati aici!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Feb 10, 2003 9:51 pm

aiurea mi se pare un album interesant, ca si combinatia de muzica irlandeza si folclor romanesc...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 11, 2003 1:32 pm

Care melodii ti se par mai interesante si mai dragute ? Iti place "vreau" ?
Si uite , vezi tu , lumea nu aude de trupa asta desi ar merita sa aiba succes ,ca ... de fapt ... pana una alta , canta mai bine ..decat multi altii..
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Feb 11, 2003 9:50 pm

da.. imi place vreau ca si majoritatea (de fapt cam toate) melodiilor de pe album...
momemnatn imi place cel mai mult lasa si n-ai habar...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Feb 14, 2003 4:53 pm

Vad ca pe aici nu prea misuna fani HARA...
Am inteles ca o sa scoata un album nou acuma...dar nu stiu nimic,daca pe tv nu mai zice nimeni nimic,reviste nimic,radio nimic...drace...
Mai repede m-as intalni cu ei pe strada ... decat sa ii vad pe la tv sau sa-i aud pe la ceva radio...Doar Teo ce-i mai invita mai demult...la emisiune.
Era vorba ca au fost in ceva concert prin tari straine,nu stii nimic?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

HARA la Teo in emisiune

Mesajde UnCopilutz » Mie Feb 19, 2003 7:03 pm

Azi , 19 februarie , 2003 , butonand telecomanda am nimerit pe Pro Tv. Era prea cunoscuta emisiune a lui Teo. Ma anuntase mama inainte , stiind ca imi place mult Hara , ca trupa cu pricina este si ea invitata la emisiune , din cauza asta sarisem pe telecomanda ca un canibal pe prada lui.
Invitati , dupa cum spun , Hara si Iris . Tot felul de comparatii intre trupe , etc , etc. S-a vorbit mult si despre faptul ca trupa Hara nu este mediatizata mai deloc si de cauzele acestui lucru . Trupa Hara spunea ca au tot timpul aproximativ 200 de persoane la concertele lor care canta impreuna cu ei si , deci , se vede ca ii cunosc dar nimeni nu se inghesuie in a-i invita la emisiuni inafara de dragutza Teo ...
Noutate , noutate : intr-o luna de zile , trupa Hara va scoate un nou album . O piesa de pe acest album a fost cantata si in emisiunea lui Teo Trandafir , emisiune despre care va vorbesc.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 19, 2003 11:58 pm

Deci melodia din emisiune nu mi-a placut, dar parca celelalte 2, cu clipuri, erau frumoase!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Da...

Mesajde UnCopilutz » Vin Feb 21, 2003 8:11 pm

La fel zic si eu , dar oricum ...
Hara a fost si la Calinescu la emisiune ieri...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

despre Hara

Mesajde ograsa » Lun Feb 24, 2003 12:42 am

Nu am reusit sa-i vad.. din cauza distantei de casa Romania si altele insa din ce am auzit, vocea tipului, verzurile sunt supere merita trupa ..melodiile m-au atins complet un mega BRAVO
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Lun Feb 24, 2003 3:22 am

imi place formatia, desi nu am ascultat decat piesele de la radio sau tv. nu pot sa zic ca-s fan dar ma incanta ori de cate ori ii aud.

i-am vazut acum cateva zile pe tvr 2, cred ca era cantare live, si nu prea mi-a placut pe alocuri vocalul.

nu stiu unde-am citit ceva de genul "hara, noii phoenix". tre' sa mai meditez asupra acestui punct de vedere insa.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 24, 2003 7:18 pm

Mai, eu de cate ori vad trupa HARA la tv cantand ii vad doar playbackuind , imi pare tare rau pentru asta , ca-s prea buni pentru playbackuri . Solistul canta tare bine...ce sa zic , si versuri calumea , care iti sar in ochi de cand le vezi si iti incanta urechile.
Poate , printr-o minune , reusesc sa dau de vreunu din trupa , ca nu sunt tare greu de gasit... si ii anunt de existenta subiectului astuia sa posteze si ei pe aici , si poate in viitor un forum HARA?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 24, 2003 10:55 pm

Asadar, nu s-au calificat in finala la Eurovision!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Pe merit , zii tu!?

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 25, 2003 9:42 pm

Bine ca merge Valahia ...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 11:54 am

mai .. de eurovision nu zic nika .. dar zic de Hara .. mai .. sincer nush .. mie mi se pare asa .. cam ciudata formatia .. si muzica lor in general .. imi dau asa .. o senzatie de .. haiduci .. au si o muzica destul de .. folk .. sau .. nush .. cum sa zic ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Harababura

Mesajde Vax Poetic » Mie Feb 26, 2003 3:05 pm

Salut fani de Hara

ati vrut sa dati de unul din trupa asta ? ok ! eu sunt unul dintre cei trei care nu mai cinta acum in trupa dar au cintat in primii 2 ani si am inregistrat si albumul Aiurea. Daca aveti intrebari puteti sa mi le puneti. acum...
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Feb 26, 2003 4:00 pm

Vax Poetic, uita-te ca te-am aflat.
Tu esti din CLuj nu , ca doar toti din trupa erau clujeni...
Intrebari ? Cum de ai ajuns si tu pe aici? asta e cea mai inteligenta intrebare care imi vine in minte acum.
hai sa fiu si eu serios macar o singura data in viata asta si sa te intreb despre solistul trupei , ce fel de om e ... si sa imi spui si tu cum a fost sa lucrezi cu baietii astia?
De cand e trupa , alea alea , ca lumea nu stie mai nimic.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 8:25 pm

Vax Poetic .. in caz ca ai citit mai sus .. eu m-am luat .. daca pot sa zic asa .. de genul de muzica pe care-l canta Hara .. intrebare: De unde genul asta de muzica ?! Cum va-ti gandit sa cantati muzica de genu` asta ?! Intreb asta doar din curiozitate .. ci NU pe un ton rautacios sau asa .. Intreb pur si simplu .. pentru ca .. zic eu .. este un gen destul de rar auzit in Romania si .. nah ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Departe...

Mesajde Vax Poetic » Vin Feb 28, 2003 2:19 pm

salut baieti
ideea trupei ii apartine lui Flavius Buzila, solistul vocal si omul care a scris majoritatea pieselor de pe primul album. stilul si soundul nu a fost "cautat' sau prefabricat, pur si simplu asa s-a nascut dupa mai multe repetitii si cautari. unii zic de asemanarea cu Phoenix, eu zic ca se inseala putin. o fi acelasi curent insa suna total diferit. eu nu mai cint acum cu ei asa ca nu stiu ce va fi pe viitorul disc. primul avea un accent mai pregnant catre rockul alternativ urmatorul va fi mai liric banuiesc. de siteul acesta am aflat intimplator si o sa-l transmit si baietilor care sunt acum in Hara sa va scrie si ei. intr-un fel ma bucur ca se isca aici discutii faine pe diverse teme si poate ar trebui facuta o popularizare mai buna. in rest i-am trimis Copilutzului niste poze daca le vreti contactati-l.
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Vax Poetic!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Mar 01, 2003 10:50 pm

Multam de raspuns. Dar intai spune-mi de cand exista trupa si de ce nu s-a auzit de ea nici macar in Zalau , ca e la 80 de kilometri de Cluj Napoca ? Tu cand ai plecat in trupa si de ce? Nu stiu prea multe despre Hara dar multe melodii le stiu pe de rost , imi place muzica facuta de trupa si ... ce sa zic . Vreau sa imi spui tu mai multe despre trupa cu pricina.
A avut un concert in Zalau , anul trecut , la care , dintr-o prostie nu am putut sa fiu de fata ...
Trebuie sa vorbim mai multe pe mail , Dodo !
Da, care vrea poze cu trupa , sa ma mailuiasca , sau nu... o sa le pun aici , dar asta doar data viitoare!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Mar 01, 2003 10:54 pm

salut vax, am cateva intrebari:
1. de ce ati parasit trupa?
2. care este situatia de acum a trupei?
3. aiurea este primul album al formatiei?
4. ce era teo&hara?
5. de unde vine numele de hara?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 02, 2003 2:39 pm

chatarsis , daca e fara suparare pot sa iti raspund si eu la o intrebare, la intrebarea cu numarul
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 02, 2003 2:39 pm

chatarsis , daca e fara suparare pot sa iti raspund si eu la o intrebare, la intrebarea cu numarul
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 02, 2003 2:41 pm

chatarsis , daca e fara suparare pot sa iti raspund si eu la o intrebare, la intrebarea cu numarul 4 . Teo & hara era alta trupa , sau este , cred ca inca mai exista . Nu stiu de pe unde erau dar era o alta trupa si cu o alta componenta , nu a avut nimic in comun cu Hara . S-a vorbit despre asta la o emisiune de-a lui Teo pe ProTv mai demult . Au fost invitati Hara , mi se pare , si s-a luat o legatura telefonica cu vreunu de la Teo & Hara !
Si ... incerc sa iti mai raspund la o intrebare : Hara inseamna ceva in greaca (?) , sau....nee...gata ! Atata stiu!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

refresh

Mesajde Vax Poetic » Lun Mar 10, 2003 8:04 pm

Nu stiu de ce nu mi se mai actualizeaza aceasta pagina ?
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Salut baieti !!!

Mesajde Vax Poetic » Lun Mar 10, 2003 8:14 pm

Uite ca am reusit sa mai citesc din mesaje cu greu. Euu nu mai cint de un an cu hara si asta pentru ca anul trecut cam prin aceasta perioada s-a produs o schimbare majora de intentie si trei dintre noi am hotarit sa facem fiecare altceva separat de trupa. Acum au alta componenta, sunt 4 si nu 5 si cred ca si stilul a devenit mai romantic si mai putin rock, ceea ce nu e neaparat rau caci vad ca acum trupa are mai multi fani. Aiurea e primul disc si pina in clipa asta singurul. stiu ca un material nou e gata si sta sa apara, acolo e si piesa de la eurovision. Theo and hara Band e o trupa de manele din Timisoara si nu are nici o legatura cu aceasta hara. La Zalau am cintat cu baietii inaintea Craciunului in 2001 la Diesel, unul dintre cele mai faine showuri pe care le-am avut, asta e parerea mea... poate va dau o adresa a baietilor care sunt acum in trupa. .. Flavius Buzila, vocalistul are o adresa de mail la fla99@yahoo.com , o sa va raspunda el cu placere la orice alta nelamurire legata de Hara. Pe curind !
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Re: Salut baieti !!!

Mesajde UnCopilutz » Mar Mar 11, 2003 10:43 pm

Initial trimis de Vax Poetic
Uite ca am reusit sa mai citesc din mesaje cu greu. Euu nu mai cint de un an cu hara si asta pentru ca anul trecut cam prin aceasta perioada s-a produs o schimbare majora de intentie si trei dintre noi am hotarit sa facem fiecare altceva separat de trupa. Acum au alta componenta, sunt 4 si nu 5 si cred ca si stilul a devenit mai romantic si mai putin rock, ceea ce nu e neaparat rau caci vad ca acum trupa are mai multi fani. Aiurea e primul disc si pina in clipa asta singurul. stiu ca un material nou e gata si sta sa apara, acolo e si piesa de la eurovision. Theo and hara Band e o trupa de manele din Timisoara si nu are nici o legatura cu aceasta hara. La Zalau am cintat cu baietii inaintea Craciunului in 2001 la Diesel, unul dintre cele mai faine showuri pe care le-am avut, asta e parerea mea... poate va dau o adresa a baietilor care sunt acum in trupa. .. Flavius Buzila, vocalistul are o adresa de mail la fla99@yahoo.com , o sa va raspunda el cu placere la orice alta nelamurire legata de Hara. Pe curind !


Salutare Dodo ! Bine ai revenit printre noi! Nu stiu ce au scos acuma , am auzit doar o piesa, aia de au cantat-o si la Teo la emisiune acuma ultima data cand au fost si nu mi s-a parut prea stralucita. Lasa, Aiurea, Vreau...astea erau chiar dragutze.
La Zalau a mai avut un concert Hara , si de zilele orasului , eu despre asta vorbeam. In Diesel nici nu stiam ca au fost.Oricum eu nici nu prea dau pe acolo,ca e plin de rockeri d-aia nasoi :)
Merci de adresa lui Flavius , chiar o sa i scriu zilele astea! Sa vad cand mi-a raspunde baietasul. Dar tu nu mai tii legatura cu ei , Doamne fereste? Nu va mai intelegeti ?
ma bucur ca v-a placut sau ti-a placut in Zalau..si...te salut!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

?

Mesajde Vax Poetic » Vin Mar 14, 2003 2:32 pm

?
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

?!?!?!

Mesajde UnCopilutz » Vin Mar 14, 2003 4:01 pm

Initial trimis de Vax Poetic
?


Ce nu e de inteles , Vax Poetic?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

saluut

Mesajde Vax Poetic » Vin Mar 14, 2003 4:25 pm

scuze dar mie nu imi apare nici un mesaj nou daca nu trimit unul si doar asa le vad si pe celelalte pe care nu le-am citit... deci nu e nimic, lucrurile sunt ok. un week end fain, ieri m-am intilnit cu bateristul de la Hara si nu a stiut sa-mi spuna cind apare noul material, care e gata e adevarat... succese
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Mar 14, 2003 4:43 pm

Zic ca merci de urari si te rog sa ne mai povestesti acum si despre tine . Zi-ne si de trupa,cum v-a venit ideea cu trupa , cu stilul abordat...daca membrii trupei au ceva scoli de muzica la activ , zi-ne mai multe ca tu esti singurul de la care putem sa mai aflam ceva despre HARA
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator