Dinamo-Steaua eternul derby!

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde Rosu Oana » Mie Noi 27, 2002 7:00 pm

Mai este o jumatate de ora pana la inceperea meciului..Ce sa spun in afara de faptul ca sper intr-o victorie a lui Dinamo.Avem nevoie!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Joi Noi 28, 2002 1:19 am

Steaua-Dinamo 0-3:).Au marcat Florentin Petre(`22) Flavius Stoican(`63) shi Vlad Munteanu(`69).Dinamo a facut un joc destul de bun.Galeria a fost la inaltzime.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Noi 28, 2002 2:41 am

Din pacate n-am reusit sa ma duc la meci, dar oricum sunt extrem de bucuros. Meciul s-a jucat la eliminarea lui Mutica, dupa un fault absolut stupid al fundasului stelist. Ce a urmat dupa e istorie.
DINAMO-steaua 3-0, stare orgasmica!!!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde ombladom » Joi Noi 28, 2002 4:54 pm

Bun asha baietzi.....imi place ....tot asa sa continue :)

Citat din Gazeta Sporturilor: "Steaua facut zob!"


Imagine

PANA LA MOARTE!!! :)
ombladom
 

Mesajde Rosu Oana » Joi Noi 28, 2002 7:40 pm

Yeaahh!!!Ce victorie!!!Nici nu ma asteptam la o asa evolutzie!!!
Au fost extraordinare suturile lui Stoican si Vladutz!Ce mai, suntem pe drumul cel bun.Ce spectacol! Cred ca au ragusit stelistii strigand "Demisia". Si azi am sustinut teza la mate cu succes, am spulberat tot, asa cum a facut Dinamo cu Steaua!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Aleo! Aleo! Campioana Tzarii este Dinamoooo!!!

Mesajde AnDr3y - Radu » Joi Noi 28, 2002 9:04 pm

Cine Suntem?! Cine Suntem?! ... Santem celebra galerie... din peluza nord se shtie ... galeria a fost la inaltime ... la fel shi echipa ... in prima repriza cu un florentin petre la locul potrivit la momentul potrivit... iar in a doua repriza cu un flavius stoican cu tupeu shi un genial Vlad Munteanu ... :P (ma mandresc cu el .. ca e bacauan de`al meu .. fac sportu cu maica`sa :) ) ... Practic meciul s-a incheiat in min 26 cand animalu` de Mutica la luat pe sus pe Danciulescu .. era deja 1-0 .. restu .. a decurs de la sine ... Inca un derby Dinamo-Steaua castigat de Dinamo ... inca o fila scrisa in cartea eternului derby ...

FoRzA DiNaMo - Siamo siempre cin voi!
Vinci per gli ULTRAS!
Aavanti Bianco-Rossi!
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Mar 21, 2003 5:20 pm

Iata ca vom asista curand,mai exact duminica 23 martie 2003, ora 20:00, la un nou derby, de fapt eternul derby: Dinamo-Steaua.
Este un pas important pentru noi si daca vom reusi sa invingem Steaua, atunci cred ca vom vedea o echipa cu un moral ridicat, ne vom reveni, avand puterea sa mergem mai departe, mai ales cu Andone antrenor.Totusi,nu prea-mi pun sperante in el.Dar spre binele echipei sper ca va produce o surpriza duminica in Stefan cel Mare.
Deci, sper din toata inima ca in ciuda esecurilor avute, Dinamo sa reuseasca sa aiba parte de o prima victorie,mai ales in fata Stelei.
Asa ca...ForZa Dinamo!Astazi sunt binedispusa si de aceea stiu ca Dinamo va trece cu bine peste aceasta perioada dificila si va spun eu ca..totul va fi O.K.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AxL » Dum Mar 23, 2003 10:41 pm

2-4 !!! no comments. decat.... INTOTDEAUNA :cool: SUPERIORI
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde SOD » Dum Mar 23, 2003 10:54 pm

halal atitudine!Frasineanu ala rupe oase si tot el injura ca un birjar,de l-a auzit toata Romania!halal atitudine de campioni!va meritati soarta!mare pacat totusi!Un nume atat de mare ca Dinamo este intinat de nume si atitudini atat de mici ca ale jucatorilor vostri!mare pacat!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mar 24, 2003 11:42 am

Frasineanu - campion?!? Un oltean idiot, prost si tampit care trebuia sa ramana la Craiova, ca nu a iesit el campion cu Dinamo niciodata, altii au meritul asta, el doar e un profitor nenorocit!!!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Lun Mar 24, 2003 11:31 pm

AxL,Sod,ayrton, aveti dreptate...Pan' la urma noi, suporterii tot prosti ramanem..De ce? Fiindca ne pierdem vremea uitandu-ne cum fotbalistii practica un fotbal de kkt si nici macar nu avem satisfactii..Cu ce ne alegem dak suferim pentru o echipa care nu merita?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Mar 25, 2003 12:37 am

Oana,poate k nu echipa nu merita da asta vara la titlu te-ai bucurat,nu?Pana la urma tre sa cam fim alaturi de ei shi la bine shi la greu,chiar daca jucatorii nu merita ECHIPA merita!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Mar 25, 2003 9:37 am

Ai dreptate MIG, si eu ma consolez la infrangeri cu gandul asta: tin cu Dinamo pentru culorile alb-rosii, pentru gloria trecuta, pentru speranta ca vom fi iarasi ce-am fost in Europa, poate chiar mai mult decat atat, chiar daca sunt constient ca e imposibil in conditiile actuale... Sunt mandru ca sunt dinamovist, si nu-mi pasa de nimeni care nu respecta faptul ca am dreptul la alegerea mea.
In rest, parerea mea despre jucatorii actuali, este ca nu merita cinstea si onoarea de a purta tricoul pe care odata l-au facut legendar jucatori ca Parcalab, Dinu, Lucescu, Dumitrache, Dudu Georgescu, Augustin, Lupescu, Haldan, Niculae si alti zeci de fotbalisti adevarati, nu caricaturile astea de Babicu, Grigorie, Burca, Frasineanu, Dragan, Onut, Parvu...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Mar Mar 25, 2003 10:40 am

De asemenea, si eu iubesc culorile alb-rosii, ca doar ma cheama ROSU,nu?Pe langa asta de fiecare data cand Dinamo disputa un meci important am mari emotii ca toti ceilalti de altfel..Poate ca suntem prea infocati, dar stau si ma gandesc, pe langa faptul ca sustinem echipa si la bine si la greu, cu ce ne alegem? Cu ce?Fotbalistii castiga o gramada de bani si nici nu-i intereseaza de suporteri,atata timp cat exista lume care sa vina la meci sa dea bani pentru a vedea ce?Asa zic si eu sa fiu alaturi de echipa la bine si la greu, ceea ce am si facut, dar imi dau seama ca merita sa-mi pierd timpul privind niste oameni care nu gandesc si nu realizeaza cat de rau cauzeaza echipei, cand pot face lucruri mult mai importante..parerea mea..acum, daca voi sunteti de alta parere, e treaba voastra..dar cu timpul o sa ajungeti la concluzia asta, poate chiar mai devreme decat va imaginati.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Vin Apr 04, 2003 8:15 am

Initial trimis de Rosu Oana
De asemenea, si eu iubesc culorile alb-rosii, ca doar ma cheama ROSU,nu?


puteai tine la fel de bine cu steaua ca doar nu te cheama alb-rosu :P
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Apr 06, 2005 8:16 am

dupa aproape 2 ani de la ultimul mesaj pe acest thread, iata ca un nou meci steaua-Dinamo ne da prilejul sa ne luptam pe forumuri si pe stadioane in numele culorilor celor mai iubite si mai celebre echipe romanesti.
Inca o data, duelurile jucatorilor, de aceasta data Radoi-Niculescu sau Dorinel-Florentin vor aduce bucurie sau tristete pentru milioane de romani... Eu sper intr0un meci frumos, acum ca si avem arbitrii straini si posibilitatea "greselior omenesti" in favoarea Stelei permanentizate in ultimele meciuri directe (gen ofsaid de doi metri la Cristea... sau in campionatul trecut de doar un metru :D la Raducanu) si sa castige fotbalul.
Forza Dinamo!
Demonstrati ca aveti valoare! Mergeti in ghencea: CALCATI-I IN PICIOARE!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Apr 06, 2005 5:39 pm

Sincer salut decizia celor de la CCA care ptr a nu da nastere la conflicte au decis sa numeasca o brigada straina.
In rest,ca de obieci mergem in Ghencea sa castigam.La nivel de galerie am castigat deja:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Apr 06, 2005 5:49 pm

Pe langa faptul ca 'abar n-aveti sa urmariti o faza shi sa vedeti cum e treaba cu off-side-urile, mai va dati shi rotunzi :D


Hai, pupici dulci Migule, sa nu plangi da? A-)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Apr 06, 2005 6:09 pm

Eo de obicei nu plang voi ar cam trebui sa plangetz ca din 2001 tot prafu de pe toba il luatz~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Apr 06, 2005 6:11 pm

da bre migule, ca ni s-a facut mila de baiatul ala simpatic de la voi din conducere, ala de-mi aduce aminte de Ghitza, porcu' de la tzara. Ca iel o zis, dom'le, ne pregatim de shampians lig, shi l-am lasat sa se pregateasca......dejiaba.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Apr 06, 2005 6:17 pm

adevaru e ca noo ne e rusine cu porcea,da voo cu jiji?macar asa un pic...:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Apr 06, 2005 6:19 pm

nu bre ca fara el ramane dan diaconescu in direct in plop. nu-i pacat, are shi el o familie de intretinut...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Apr 06, 2005 6:24 pm

si la catalin zmarandescu nu te gandesti deloc?si memelusu?zau asa,suflet ingrat ce esti.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde criss_red_dog » Sâm Mai 06, 2006 3:59 pm

Salut...Bey...dinamo e viatza mea...Sh abia ashtept knd va cadea in cap viteazu GIGI BECALI de pe calul rosu albastru
criss_red_dog
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 29, 2006 10:48 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Sâm Mai 06, 2006 4:34 pm

io zic ca ar trebui intai sa vezi cand redeventiz si voi echipa si sa lasatz pe steaua in grija altora
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Mai 07, 2006 7:12 am

Bey...dinamo e viatza mea


te conpatimesc bre, cu afirmatia asta tind sa cred sinistratii de pe dunare ie nijte uameni fericiti
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Sâm Aug 05, 2006 3:32 pm

:)) ... merge merge... anu asta... am schimbat formula.. sa vedem ceo face si Rednic asta.. ! io am incredere in el... ! :-??
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde mereu_superiori » Mar Feb 13, 2007 10:48 pm

incep prin a spune k inainte sa afirmi k o echipa e cea mai buna din tara trebuie sa ai argumente.A fi cea mai buna echipa nu inseamna a bate numai echipele interne.Trecand peste aceasta parte de inceput trebuie spus k Steaua e cea mai buna...fie ca vreti sa recunoasteti sau nu, Steaua a batut numai echipe cu nume mare Valencia, Betis, Standard Liege, Dynamo Kiev; pe cand Dinamo?Akm k meciul se va tine pe Ghencea, Dinamo nu are nici cele mai mici sanse sa castige...cat despre Becali,el are macar cu ce sa se laude...nu ca Borcea...Sper k adevarul nu v-a deranjat prea tare :P
mereu_superiori
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 13, 2007 10:38 pm
Localitate: pe stadionul Ghencea

Mesajde Ayrton » Lun Feb 19, 2007 2:06 pm

Vad ca ai numit niste echipe batute de Steaua de curand: "Valencia, Betis, Standard Liege, Dynamo Kiev"
Ia uite si unele batute de Dinamo: Everton, TSKA Moscova, Besiktas, Leverkusen.

Chiar nu e diferenta intre ele!

Insa, nu despre asta e vorba pe acest thread.
Aici este locul unde comentam punctele noastre de vedere vizavi de meciurile jucate cu dusmanul nostru dintotdeauna: Steaua Bucuresti. :)

Iti multumim ca ne-ai vizitat, si te asteptam cu opinii si dupa meciul direct din sambata mare a Sarbatorii de Paste, atunci cand vom sarbatori 2 lucruri: invierea Domnului si sfarsitul perioadei in care Dinamo nu a mai castigat in Ghencea in campionat! :party:
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

umilinta totala

Mesajde RedDogs » Mie Mai 16, 2007 6:05 pm

Dinamo - Steaua 1-0
Steaua - Dinamo 2-4
Dinamo Campioana
RedDogs
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 16, 2007 5:56 pm
Localitate: Bucharest

Anterior

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron