New star!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

New star!

Mesajde 432wer » Mie Mar 26, 2003 11:42 am

Ce parere aveti de noul star al muzicii italiene Tiziano Ferro? Melodiile Rosso relativo[/B] Perdono si Non sono un inbrannato sunt de la distanta cele mai bune piese cantate vreodata de vreun italian. Dupa mine, sunt mai bune decat cele ale lui U2. Va rog sa ma combateti, fara a fi insa prea vehementi!
Grazia!
432wer
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 21, 2003 2:42 pm
Localitate: Brasov

Re: New star!

Mesajde qeru » Sâm Mar 29, 2003 11:50 pm

Initial trimis de 432wer
Ce parere aveti de noul star al muzicii italiene Tiziano Ferro? Melodiile Rosso relativo Perdono si Non sono un inbrannato sunt de la distanta cele mai bune piese cantate vreodata de vreun italian. Dupa mine, sunt mai bune decat cele ale lui U2. Va rog sa ma combateti, fara a fi insa prea vehementi!
Grazia! [/B]

pp ca eshti destul de tinar ca sa fi auzit vreodata de nana muscuri, tot cutugno, eros ramzotti, zucchero, giovanotti, etc. in concluzie, nu prea te-ash autoriza sa emiti opinii asupra calitatii unui artist/stil de muzica/etc. limiteaza-te, te rog, la a spune "... imi plac mai mult decat cele ale lui U2."
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Dum Mar 30, 2003 1:02 am

fac shi io o intrebare: sunt de acord cu titiano fero asta, da' cine ie baiatu' asta u2? sau ie fata?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Mar 30, 2003 4:41 pm

Tiziano Ferro e de departe cel mai prost cantaret italian pe care l-am auzit vreodata. Aici s-ar putea sa fiu totusi un pic subiectiv, pentru ca de-alde Gianluca Grigniani sau 883 nici ei nu-s mari valori, dar m-au prins intr-o perioada propice si-am ramas cu o parere relativ buna despre ei. Dar daca vrei intr-adevar muzica italiana de calitate incearca Pooh, Gianni Morandi, Neri per Caso, Umberto Tozzi si multe, multe alte nume de care cu siguranta n-ai auzit. Eu in perioada asta caut Pino Daniele si Elio e Le Storie Tese, c-am auzit lucruri bune...

Dreptu-i ca muzica proasta, ca si muzica buna, exista si se face peste tot in lume, si mai dreptu-i ca gusturile difera de la om la om, dar pustiulica, nu-mi spune ca Tiziano Ferro e cel mai bun cantaret italian, doar ca l-ai vazut pe MTV. TF e un cantaret prost.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: New star!

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 30, 2003 5:27 pm

Initial trimis de 432wer
Ce parere aveti de noul star al muzicii italiene Tiziano Ferro? Melodiile Rosso relativo Perdono si Non sono un inbrannato sunt de la distanta cele mai bune piese cantate vreodata de vreun italian. Dupa mine, sunt mai bune decat cele ale lui U2. Va rog sa ma combateti, fara a fi insa prea vehementi!
Grazia! [/B]

Numai aberatii ! De la subiectul care anunta cu totul altceva si pana la tot ce a scos baietelul asta pe gura. Sa vad cate trupe sau cantereti italieni mai stie dumnealui daca e atat de in stare sa le deosebeasca , sa le clasifice .... etc
Si , baiatu` , baiatu` , tu pana la urma voiai sa saluti in italieneasca ? Eh, nu ti-a iesit ... poate asta e de la ghiveciul de melodii de ale lui Ferro si telenovelele care iti ineaca capul ! Daca puneai un "e" in loc de "a"-ul final din salut , era parca mai corect..putin asa!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: New star!

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 30, 2003 5:28 pm

Initial trimis de 432wer
Ce parere aveti de noul star al muzicii italiene Tiziano Ferro? Melodiile Rosso relativo Perdono si Non sono un inbrannato sunt de la distanta cele mai bune piese cantate vreodata de vreun italian. Dupa mine, sunt mai bune decat cele ale lui U2. Va rog sa ma combateti, fara a fi insa prea vehementi!
Grazia! [/B]

Numai aberatii ! De la subiectul care anunta cu totul altceva si pana la tot ce a scos baietelul asta pe gura. Sa vad cate trupe sau cantereti italieni mai stie dumnealui daca e atat de in stare sa le deosebeasca , sa le clasifice .... etc
Si , baiatu` , baiatu` , tu pana la urma voiai sa saluti in italieneasca ? Eh, nu ti-a iesit ... poate asta e de la ghiveciul de melodii de ale lui Ferro si telenovelele care iti ineaca capul ! Daca puneai un "e" in loc de "a"-ul final din salut , era parca mai corect..putin asa!
Si , dupa umila mea parere , titlul ala nu e "non sono un imbrannato" , e simplu : "imbrannato"!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Re: New star!

Mesajde cubu » Dum Mar 30, 2003 8:19 pm

Bai, mai erau niste posturi pe aici... Unde oare au disparut? :confused:
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: New star!

Mesajde dadius » Lun Mar 31, 2003 7:27 am

Initial trimis de Portnoy
Bai, mai erau niste posturi pe aici... Unde oare au disparut? :confused:


hopa .....au inceput copii sa modereze si barfe online! nasol! aici inca puteai spune ce vrei.poate e momentul sa cautam alt forum.

this sucks.

lipseste un raspuns de-al meu si inca,cateva.

RUSINE.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: New star!

Mesajde Unregistered » Lun Mar 31, 2003 10:57 am

Ba ... ce sa mai zic.. de cacat... sterget-l si p-asta
Unregistered
 

Re: Re: New star!

Mesajde 432wer » Lun Mar 31, 2003 1:28 pm

Initial trimis de qeru

pp ca eshti destul de tinar ca sa fi auzit vreodata de nana muscuri, tot cutugno, eros ramzotti, zucchero, giovanotti, etc. in concluzie, nu prea te-ash autoriza sa emiti opinii asupra calitatii unui artist/stil de muzica/etc. limiteaza-te, te rog, la a spune "... [b]imi plac mai mult
decat cele ale lui U2." [/B]



dar cine te crezi tu sa-mi dai mie autorizatie sa emit opinii, auzi la el. Esti cumva primarul site-ului?
432wer
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 21, 2003 2:42 pm
Localitate: Brasov

Re: Re: Re: New star!

Mesajde neatza » Lun Mar 31, 2003 1:37 pm

Initial trimis de 432wer



dar cine te crezi tu sa-mi dai mie autorizatie sa emit opinii, auzi la el. Esti cumva primarul site-ului?


alooo.... baiatu' cu numerele! du-te shi ia un pachet de tzigari shi daca tot treci p'acolo ia shi mie doo halbe shi cinci mici. dup'aia treci pe la mine shi du gunoiu, ca pana te intorci, ie gata shi autorizatzia aia.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde 432wer » Lun Mar 31, 2003 1:38 pm

Initial trimis de bhuttu
Tiziano Ferro e de departe cel mai prost cantaret italian pe care l-am auzit vreodata. Aici s-ar putea sa fiu totusi un pic subiectiv, pentru ca de-alde Gianluca Grigniani sau 883 nici ei nu-s mari valori, dar m-au prins intr-o perioada propice si-am ramas cu o parere relativ buna despre ei. Dar daca vrei intr-adevar muzica italiana de calitate incearca Pooh, Gianni Morandi, Neri per Caso, Umberto Tozzi si multe, multe alte nume de care cu siguranta n-ai auzit. Eu in perioada asta caut Pino Daniele si Elio e Le Storie Tese, c-am auzit lucruri bune...

Dreptu-i ca muzica proasta, ca si muzica buna, exista si se face peste tot in lume, si mai dreptu-i ca gusturile difera de la om la om, dar pustiulica, nu-mi spune ca Tiziano Ferro e cel mai bun cantaret italian, doar ca l-ai vazut pe MTV. TF e un cantaret prost.



N-am spus ca e cel mai bun, am spus doar ca-mi place muzica lui, ceea ce consider ca e o mare diferenta. Si-apoi, cum bine zici, gusturile nu se comenteaza si de aceea nu-nteleg de ce-ati tabarat in halul asta pe mine!
432wer
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 21, 2003 2:42 pm
Localitate: Brasov

Mesajde neatza » Lun Mar 31, 2003 1:42 pm

auzi... ia vino putzin inapoi! shtii ce? ca sa-tzi fie mai ushor, ia-l shi pe tiztianu ala, sau cum l-o fi chemand. sh'atuncea loatz 6 halbe shi cinshpe mici, ca mai vin nishte prieteni pe la mine. ce? da, da, lasam autrorizatzia pe altadata, da' nu uita de gunoi.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde 432wer » Lun Mar 31, 2003 2:01 pm

Initial trimis de neatza
auzi... ia vino putzin inapoi! shtii ce? ca sa-tzi fie mai ushor, ia-l shi pe tiztianu ala, sau cum l-o fi chemand. sh'atuncea loatz 6 halbe shi cinshpe mici, ca mai vin nishte prieteni pe la mine. ce? da, da, lasam autrorizatzia pe altadata, da' nu uita de gunoi.



CRETIN!
432wer
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 21, 2003 2:42 pm
Localitate: Brasov

Mesajde neatza » Lun Mar 31, 2003 2:14 pm

Initial trimis de 432wer



CRETIN!


auzi? daca mai vorbeshti asha urat, nu te mai las sa pastrezi restu'.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Lun Mar 31, 2003 5:28 pm

ce-a mai buna trupa italiana e <b>die toten hossen</b> :)
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Lun Mar 31, 2003 9:15 pm

din intamplare,chiar am albumul lui ... imi plac unele acorduri ... la unele melodii suna bine ... nu stiu cum se numesc ... nu m-au marcat nici cat sa le tin minte numele ;)
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 9:24 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
ce-a mai buna trupa italiana e <b>die toten hossen</b> :)


:eek: Ai un stil de a face glume... Nemaipomenit... :eek:
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde the Zephyr » Lun Mar 31, 2003 9:55 pm

Hai mah!!!!!!!! Pe bune????? La naiba.....si eu care am trait toata viata cu iluzia ca aia de la "Die toten Hosen" sunt de fapt spanioli...cat de inculturata sunt....;P
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mar Apr 01, 2003 7:56 am

Initial trimis de the Zephyr
Hai mah!!!!!!!! Pe bune????? La naiba.....si eu care am trait toata viata cu iluzia ca aia de la "Die toten Hosen" sunt de fapt spanioli...cat de inculturata sunt....;P


sunt rusi!
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Apr 01, 2003 8:10 am

Initial trimis de Mihai-MOF
ce-a mai buna trupa italiana e <b>die toten hossen</b> :)


potoleshte-te! ce glume, Doamne! sunt shi eu om, nu ma pot opri din ras. hai, te rog eu, termina ca ma dau afara de la servici daca tot rad in halu' asta! apropo> o zici shi p'aia cu bula? da' nu acuma, pe la 6 cand scap shi io, sa rad in metrou.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Mar Apr 01, 2003 8:11 am

Initial trimis de neatza


potoleshte-te! ce glume, Doamne! sunt shi eu om, nu ma pot opri din ras. hai, te rog eu, termina ca ma dau afara de la servici daca tot rad in halu' asta! apropo> o zici shi p'aia cu bula? da' nu acuma, pe la 6 cand scap shi io, sa rad in metrou.



ce te-am pacalit! ca io nu merg cu metrou'! ce ne mai distram....
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron