Locuri indicate de unde se pot face cumparaturi in Bucuresti ...

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Locuri indicate de unde se pot face cumparaturi in Bucuresti ...

Mesajde Gioro_T » Mie Apr 02, 2003 9:15 pm

Salut, salut !

Ce se mai intampla ?
Eu m-am gandit sa ma recompensez cu o mica vacanta, dupa atata sclavie pe "parcela" asta nenorocita. Asa ca voi da o fuga pana-n Bucuresti, printre altele.

Cu ocazia asta m-am gandit sa ma mai si innoiesc (un pantalon, blug, pantof, si ce se mai nimereste)... asa ca
va-ntreb pe voi (bucurestenii, dar si restul care stiu ) despre locurile ce nu trebuie ratate cand vine vorba de a cumpara o haina (asa, mai cu stil--> lool ... deci Metro e exclus) la un pret cat-de-cat rezonabil.

As aprecia orice sugestie.

Hai bafta !
Gioro_T
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 07, 2002 3:34 pm
Localitate: The T-dot

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 02, 2003 9:32 pm

Hai noroc , Gioro. Eu te stiu pe tine de pe softnews , nu ? :yD

Pai probabil ca tu ai bani ....ca ai muncit afara. Asa ca du-te in Mall si arunca o privire pe acolo. Itzi gasesti si imbracaminte eleganta si imbracaminte sport.
Si da o fuga si in Unirea Shoping Center. O sa gasesti de toate pentru totzi. Costume , camasi , pantaloni , sacouri...si tot ce vrea muschii tai.
De asemenea...tot in Unirea...gasesti si un pantof frumos daca te intereseaza.

Pantofi sport..adica Reebok,Adidas,Nike...sa itzi iei din Canada sau de unde esti acum....ca ii gasesti cam cu 10-15 $ mai ieftini decat la noi.
Eu mi-am luat sptamana trecuta o pereche de Reebok cu 75 $. Cred ca in USA....ii gaseam la 60 $.



Sa ma cinstesti si pe mine cu o bere...cand vii prin Bucuresti !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Gioro_T » Joi Apr 03, 2003 3:46 pm

Merci, Mosule, pentru sfat ... da' oricum eu is parlit in mare parte

Cred ca mai degraba am sa ajung in "Europa" sa ma cert cu chinejii, decat in Unirea :D

Alte sugestii ... ?
Gioro_T
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 07, 2002 3:34 pm
Localitate: The T-dot

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 03, 2003 3:50 pm

Pai , bai baiatule....prima data spui ca vrei sa cumperi haine mai cu stil si ca sa nu itzi recomandam Metro...si acum ne spui ca vrei sa te duci in Europa. Cine te mai intelege ?

Na...daca vrei sa iei ceva frumos si cat de cat ieftin...du-te in pavilionul H , Herastrau. Sau in IDM , Basarab. Stii unde sunt ? In ce orash locuiesti in Romania ? Si acum unde esti ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Gioro_T » Vin Apr 04, 2003 6:25 pm

Hehe ...

Ei, ziceam si eu bre Moshule ... ca pan la urma cre' c-o sa cumpar ca un maniac si-o sa intru in datorii ... da' asta este, eu zic ca se merita sa fac cumparaturi.

Faza e ca daca iau o haina iau ceva mai deosebit, nu ceea ce gasesc si in Walmart, sau mai stiu eu pe unde... deci se merita sa cumpar lucruri mai cu "stil", pe care aici ori nu le gasesc (ori le gasesc la preturi ridicol de mari)

IDM stiu unde-i ...
insa care-i faza cu Pavilionul asta "H" ?

Merci !
Gioro_T
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 07, 2002 3:34 pm
Localitate: The T-dot

Mesajde Cruela » Dum Apr 06, 2003 11:39 am

Sunt foarte multe locuri in Bucuresti unde te poti duce sa iti cumperi haine. Spre exemplu te poti duce in Unirea, sau poti colinda prin Dorobanti, pe la Piata Romana, sau prin orice alta zona centrala a Bucurestiului. Hainele in general sunt la preturi rezonabile si sunt foarte bune calitativ. Depinde numai de tine ce vrei sa cumperi...
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 06, 2003 11:54 am

Initial trimis de Gioro_T
insa care-i faza cu Pavilionul asta "H" ?


Pavilionul H se afla in Herastrau. La intrarea situata in bulevardul ce leaga Arcul de Triumf cu Casa Scanteii. Gasesti o gramada de lucruri ieftine acolo....dar destul de bune calitativ.

Tot nu ne-ai spus din ce orash esti. Sau e secret ? :T
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Help

Mesajde theo_noni » Lun Oct 31, 2005 11:39 am

Trebuie sa merg sa-mi caut cizme!Sigur o sa ma enerveze colindatul prin magazine,si tocmai de aceea vreau sa-mi stabilesc o "ruta".Ma poate ajuta cineva in sensul asta cu vreo sugestie?Am un buget de300RON&vreau cizme de piele!Multumesc
theo_noni
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 27, 2005 11:07 am
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Lun Oct 31, 2005 12:05 pm

Ma poate ajuta cineva in sensul asta cu vreo sugestie?Am un buget de300RON&vreau cizme de piele

am io o sugestie: da multe acatiste ca poate ai vrun noroc dala norocos


oricum, daca vrei sa alergi citeste asta:
http://www.evenimentulzilei.ro/bucuresti/?news_id=201789
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Vin Noi 11, 2005 9:45 pm

theo noni depinde si ce sex ai :D oricum daca ai 3mil poti sa mergi in unirea.. cica ar avea lumberjack pe acolo... in jur de 2.5mil.. aia insa sint mai mult ghete...
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde maxx1nsane » Vin Noi 25, 2005 8:23 pm

io unu am fost in unirea sa imi iau ceva de imbracat, shi canci haine mishto...mai bine zis nu mi-au placut mie....dar o sa mai dau o tura maine sa vad poate mi-a scapat ceva.....oricum, gaseshti mai multe haine dragutze in unirea decat in H
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron