incaltaminte

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

incaltaminte

Mesajde SOD » Vin Sep 20, 2002 1:08 pm

tinand seama ca pe acest forum s-au atins cam toate preferintele personale,incepand de la legume si terminand cu sampoanele,propun o discutie despre incaltaminte.iar pe rolf il astept sa deschida thread de pieptanaturi,ca e pletos!:p

incep prin a va zice ca ma incalt cu ......incaltaminte!:p. dar nu orice fel de incaltaminte,ci mai precis adidasi ,exclusiv de la firma Adidas.si daca se poate,model gheata!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 20, 2002 1:15 pm

Si eu tot Adidas am . Ce e drept un model mai vechi ..dar foarte frumos. Talpa Torsion .
Am si 2 perechi de Reebok . Ambele pe perna de aer.
Nike nu am avut niciodata,deoarece nu am gasit modele frumoase.
Si eu , la fel ca si SOD....tot gheata prefer..sau semi gheata.

Mai am si o pereche de Lotto . Ce imi place ca pe cutia lor scrie : Official Supliier of Dutch National Team . Cand mi i-am luat eu ,prin '95..Olanda purta Lotto .

Chiar vorbeam cu Aliosha in aceasta vara..ca nu se mai gasesc modele frumoase la incaltamintea sport de firma. Ne plimbam prin Mall , impreuna cu Joao....si incercam sa gasim ceva frumos. Dar nimic ! Unde sunt modelele de acum 3-4 ani ?
In momentul de fatza prefer sa imi iau niste tenisi ....decat ce au scos marile firme de sport. Nu ma mai satisface nimic.

In rest..nu preaimi place sa port pantofi. Nu e genul meu sa ma imbrac elegant. Plus ca pantofii mi se par ceva morocanos. :p

AM totusi nite pantofi ..asa zisi de munte. De fapt sunt niste tenisi si au talpa ca de bocanc.

Si nu in ultimul rand..ca uitai sa va spun..ador papucii. Mai ales papuci lu' Aliosha. Nike ! :D M-am rugat cu lacrimi sa mi lase mie ,cand a plecat in Canada...si nu a dorit.
Pe calea acestu thread..fac apel la el ....sa imi aduca o pereche cand vine !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Sep 20, 2002 1:19 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Si eu tot Adidas am . Ce e drept un model mai vechi ..dar foarte frumos. Talpa Torsion .


bre,de vreo 10 ani ,daca nu mai bine,numai cu talpa torsion se fac opincile la Adidas.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 20, 2002 1:26 pm

Nu am stiut. Credeam ca au scos si modele mai noi.
De exemplu au la Reebok am Hexalite . Care este vechi. Acum Reebok-ul se face DMX .

SOD..de ce oare nu se aduc si la noi modele frumoase de incaltaminte sport. Eu ma uit pe internet la siteurile marilor firme..si vad niste modele superbe. Si la pretzuri mult mai mici decat astea din Romania .

A...si inca ceva. Pentru amuzament spunetzi si voi cat purtatzi la picior. Eu port 43 . :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Sep 20, 2002 1:33 pm

Bre, io in materie de adidasi imi cumpar cam o pereche pe an, in felu asta ajungind sa am cam 5-6 perechi in stare de functionare simultan (nu joc fotbal, doar de strada). Faza e ca ii port cu precadere pe cei mai noi in loc sa mai alternez. In continuare insir, cu mentiunea ca toate perechile sunt intacte, si toate pantofi (nu-mi plac ghetele ca nu se incalta/descalta usor cu sireturile legate - mi-e lene sa le innod/desnod). Am o pereche de Torsion de pinza, de vara, de alergat, din '91! Astia's cei mai vechi, si inca intregi. Mai am niste Puma, tot de pinza, verzi, de vreo 3 ani. Mai am niste Adidas feet you wear, semi-gheata, de acu go 2 ani. De anu trecut am niste Nike gri, air. Tocma au decedat niste Bata tunnel system. Anu asta nu mi-am luat adidasi.

Vara port aproape exclusiv sandale sau papuci (slapi). Nu suport altceva pentru ca sunt calduros (de altfel umblu in pantaloni scurti de cum da primavara pina tirziu in toamna - pina risc sa fiu luat de nebun pe strada).

Iarna bocanci sau ghete - am de rulat vreo 2-3 perechi de obicei.

La servici pantofi normali, negri.

Detin secretul unui mod de incheiat sireturile care nu se descheie cu anii (verificat, doar am zis ca nu deschei adidasii niciodata).

Edit: io port 44 jumate, eventual 45. Reebok nu-mi place, am avut mai multe probleme si am ajuns la concluzia ca face adidasi nerezistenti. Da am mai vorbit de asta, Oribilu zicea ca are o pereche de nustiucind si tin calumea. Pesemne e chestie de intimplare.

Nici mie nu mi se par misto la prima vedere modelele de adidasi. Umblu si cite o luna, pentru ca sa iau ceva cit de cit misto cu care apoi ma obisnuiesc si mi se pare misto.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde cutuma© » Vin Sep 20, 2002 8:15 pm

Eu sunt adept al firmei lotto. Imi plac pentru ca sunt comozi,rezistentzi shi discretzi. In general nu imi place ceva care sa atraga atentzia, imi place sa fiu cat mai discret posibil.

La intrebarea moshului cu privire la modelele de la noi, vreau sa-tzi raspund oribile ca ai mare dreptate. Un prieten (acelashi care mi-a adus tricoul cu vieri) shi-a luat din italia o pereche de nike-uri superbi cu cca 100 de euroi, bani cu care la noi tzi-ai lua o pereche care daca n-ar scrie nike pe ea, nu ai da nici doi lei.

Io port 44-45 (parca). Iar pantofii clasici imi plac foarte mult, pt k imi place sa ma imbrac la 4 ace. Bine, ma imbrac asha doar la evenimente deosebite, k doar nu ma duc la meci in costum...:)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

"ma incalt cu Nike, ca sa sar mai sus"

Mesajde Aliosha » Vin Sep 20, 2002 8:28 pm

Si eu incerc de 4 luni de zile sa imi iau o pereche de adidasi noi dar nu am gasit nici macar un model care sa imi placa.

Acum a venit frigul aici sintui magazinele doar -doar mi-o pica ceva frumos in mana.

Numai modele de prost gust cu niste forme si culori groaznice.
Lumea poarta de ceva timp mai mult tenisi (gen Vans, airwalk) pe care eu insa nu pot sa ii suport.
Vad ca acum la adidasi au prins modelele gen retro, cum se purtau prin anii 80, lucru care confirma inca odata ca moda revine.

In legatura cu preferintele: eu imi iau doar Nike in principiu. Odata mi-am luat Adidas si nu am fost multumit de ei.
Mint... am avut odata, inainte de 89, o pereche de adidas clasici, albi cu vechiul semn. Foarte frumosi.

Reebok nici nu se pune problema din cauza hexalite-ului. Cred ca o pereche de Reebok m-ar tine fix 2 betii....
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 20, 2002 8:38 pm

Aliosha..am avut si eu o pereche de ADIDAS originali ,inaite de 89. Modelul clasic,clasic. Erau negrii si cu dungile alea albe . Iar la spate emlema lor cea clasica.
Tataimiu lucra la aprovizonarea loturilor nationale ale Romaniei..si mai facea rost de acolo de un pantof frumos...etc.etc.
Am avut si Le Coq Sportif .

Itzi dau dreptate in ceea ce priveste Reebok Hexalite. La una dintre perechi am hexalite-ul in talpa si s-au crapat dupa vreo 2 luni . Dar la cealata am hehalite-ul pe laterala si inca mai rezista .

Stii ce mi-ash cumpara ? Reebok Shaq ..d'aia clasici . Cum erau prin '95 ! Cu dungi albe si negre ..toata gheata.
Cred ca au fost cei mai frumosi Reebok vazutzi de mine vreodata ! Piese clasice..acum !


Aaaa...am uitat sa va spun ! Urasc papucii de piele ! Mi se par ceva de mare prost gust ! Aliosho..ce ai de zis in apararea ta ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 20, 2002 10:46 pm

Ma incalt (si imbrac, da asta-i alta mancare de peste) ca un taran. Adica o sa ma vedeti cu blugi si cu pantofi cu ciucurei, dar fara ciucurei. In aia ma simt eu bine ca sunt mai lejeri. Asta este. Mai imi plac pantofii aia care au cioc de laba de gasca (nu ma intrebati de firma ca nu este pe domeniul meu) care au catarama. Mi-a luat mama (NUMAI ea imi cumpara toale si incaltari -> motiv sa ma injurati, asa ca go) niste adidasi (eu asa le spun, ca nu sunt pantofi, nu de alta) bengosi rau de tot. As fi in stare sa dorm cu ei. I-am purtat la a doua intalnire la Ruine.
PS: Rar de tot o sa fiu imbracat asortat. Asa ca sa nu va mirati la vara daca o sa ma vedeti cu tricouri cu Mickey Mouse (am d-astea vo 10-15). In schimb, ador sa ma inbrac la costum, desi nu am decat vreo 4-5, dintre care doua cu vesta.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Sep 20, 2002 11:54 pm

Eu in general port Adidas(am avut cam 6 perechi dintre care mentionez The Wish care au fost preferatzii mei all time).Acum posed una pereche Nike Max Triax(pe care ii port deoarece sunt alb cu portocaliu shi au un aer funky,fiind destul de incomozi),una pereche Lotto Rave(gen snickers) crem cu albastru,foarte comozi shi rezistentzi shi recent una pereche ...Kiltec(achizitionatzi ptr pretul scazut shi forma retro).Vara port sandale shi papuci de plastci(slapi)marca Arena.Mai am shi o pereche de pantofi de vara gen mocasin din piele intoarsa Alpinista shi 2 perechi pantofi(negri shi maro) clasici ptr ocazii speciale(extrem de rare)
A,shi port 44
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 21, 2002 12:37 am

Apropo de pampuci, slapi mai bine zis. Eram intr-o vara la mare (nu mai tin minte acum cati ani, in orice caz, multi). Ma stabilisem prin Costinesti la un superb turneu de volei pe plaja. Si intr-o pauza dintre meciuri m-am dus sa ma plimb printre tarabe. Pe ce credeti ca mi-au cazut ochii? Pe o pereche de slapi, logic. Si ce credeti ca aveau atat de special de mi i-am cumparat (si era sa nu mai am bani sa ma intorc acasa)? Pentru ca deoarece ca fiindca scria pe ei ROMARIO (nu mint, am dovada). Ce mai conteaza ca dupa ce i-am pus in picioare s-au rupt dupa ce am facut zece pasi? Erau cu ROMARIO? Erau! Ma rog, sunt, ca nu i-am aruncat (si nici nu cred ca voi face vreodata gestul), dar s-au dezlipit de sute de mii de ori de-atunci. Insa de fiecare data ii iau cu mine la mare si cumpar si multe tuburi cu super-glue.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Sâm Sep 21, 2002 3:38 pm

Eu ma incalt cu adidasi Nike, Reebok, Lotto sau Onyx. Pentru iarna, imi cumpar incaltaminte de la Onyx. Pantofi nu prea port, doar la serbari, petreceri etc. Sincera sa fiu, nici nu prea stiu ce marca sunt... Cum Mig a zis ca el poarta 44, eu va marturisesc ca port 40 1/2, adica 41... Cam mult pentru o fata, nu-i asa?
Kayla
 

Mesajde Superba Oana » Dum Sep 29, 2002 1:24 am

nike sunt preferinta mea.
oricum nu am decat 2 perechi dar nu le port. gasesc destul de greu incaltaminte pt ca port 35 la picior.(asta ar fi un moment bun sa radeti de mine......)
in rest nu port decat pantofi eleganti....
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 05, 2003 11:43 pm

Mi-am facut poze cu noii mei Reebok ...ca sa-i bag in boala pe Mig29,Aliosha,SOD....si ceilaltzi cunoscatori de incaltaminte sport...de firma.

Asadar....privintzi atasamentul si plangetzi de invidie.
(mentionez ca este a 3-a mea pereche de Reebok)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 05, 2003 11:44 pm

Si o alta poza...cu vedere de deasupra. Sper sa va placa. Eu sunt innebunit dupa ei.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde J'adore » Dum Apr 06, 2003 1:11 am

mda, eu port nike, acum voi atasa niste poze, cu doua perechi de adidasi pe care ii am eu, am laut pozele de pe net, deoarece nu m-am gandit pana acum sa i-mi fac poze la adidasi, prima pereche eu ii am pe roshu cu silver, nu pe alb:D

so here it goes:
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Dum Apr 06, 2003 1:22 am

2 pair

astia sunt mai retro :D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde SatyR » Dum Apr 06, 2003 1:58 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mi-am facut poze cu noii mei [B]Reebok ...ca sa-i bag in boala pe Mig29,Aliosha,SOD....si ceilaltzi cunoscatori de incaltaminte sport...de firma.

Asadar....privintzi atasamentul si plangetzi de invidie.
(mentionez ca este a 3-a mea pereche de Reebok) [/B]


LOl ,ma Mosh dastia ca ai tai cred ca avut si Gagarin cand a fost in spatiu...

Io nu prea le am cu adidashii...am si eu niste riboci negri gheata pe care-i mai port din cand in cand,da in rest sunt cu pantofeanu'
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Lun Apr 07, 2003 2:12 pm

Mie nu mi-au placut niciodata hainele si incaltamintea sport, probabil pentru ca nu suport sportul (si mai ales fotbalul). De aceea nu port decat pantofi

Nu ma injurati prea tare ca nu-mi place fotbalul
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde genicon » Lun Apr 07, 2003 2:22 pm

Yo n-am bani sa-mi iau incaltaminte sport de firma, asa ca tot ce cumpar - cumpar de la bazar :D Am avut nike-uri, adidas, reebok, lotto, fila si toate cele. Si, bine-ntels, o gramada de Puma :o
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde afra » Joi Apr 10, 2003 6:17 pm

Vreau si eu sa stiu cateva reprezentante de orice firma de adidasi , in afara de Moll, Unirea, Romana.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 10, 2003 8:12 pm

Lotto pe Calea Moshilor , un magazin destul de mare. De la Pizza Hut treci strada...si mai mergi inca putin. Nu se poate sa nu il gasesti.

Nike pe Magheru.

Class Sport la Iancului si pe Calea Victoriei....unde au de toate.

Adidas pe Dorobantzi.

Reebok nu au reprezentatntza in Romania.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

eu personal port ce vreau ca gasesc adidasi(nike) sau ceva la preturi de 25-30$

Mesajde Mr Teo » Joi Apr 10, 2003 8:33 pm

Dar de obicei nu ma uit dupa marca ci port cemi place(oricum e o diferenta de vreo 10$ numai):).
Si asta si din cauza ca port 48... si vreau sa ma simt convenabil:).
Se gasesc 48 in Romania?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Joi Apr 10, 2003 9:36 pm

Io am 6 incaltzaminte sport la ora actuala:Adidas a3 cu shox in spate argintii, adidas predator albastrii(fotbal) nike total 90(tot fotbal de antrenament) reebok madrid albi, Nike Air Force albastru marin(#1 in hip-hop) shi Nike Air 90 Classic(cel mai popular model de adidashi din Londra). Altceva, mai am doua perechi Tibmerland una albastra shi una crem. Cea mai mare firma de adidashi este NIKE dupa parerea mea. In Romania se gasesc clasici(nike,adidas,reebok)???
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Joi Apr 10, 2003 10:04 pm

Ok so ... momentan am niste Lotto running culoarea baby blue :) care by the way e cea mai super culoare ever ... da m`am cam plictisit de ei shi vreau sa`mi iau altii .. preferabil niste skater`shoes da nu prea se gasesc la noi decat la Boarders (Think Pink) shi acolo au numai masuri foarte mari :( ... anyway imi plac foarte mult adidashii de la Vans shi cateva modele de la Nike in rest mai nimik ... ah da era sa uit shi Sketchers mai sunt dragutzi .. (am o pereche de papuci cu talpa super inalta de la Sketchers) ... anything else ? Superstarurile de la Adidas mai sunt simpatice da parca cam comune in ultimu timp ...
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Joi Apr 10, 2003 11:22 pm

Adidas A3
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Apr 11, 2003 6:45 am

Da...toti se lauda cu ce au, eu ma laud cu ce nu am.:)

Mai oameni buni, zice-ti si voi unde dracu gasesc eu in tara asta ceva de incaltat pe numarul 48-49??? Nu mai am decit 2 perechi de pantofi, si 2 perechi de sandale...o sa umblu descult, ca tiganushii aia, cu muci la nas, si jeg intre dejtele de la picioare....;P

Dornea, welcome to the club!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Apr 11, 2003 1:43 pm

Eu in tzara imi fac 48,5 la comanda, la un tip care lucreaza la fabrica Antilopa, in buc. Un prieten de-al meu, care poarta cat mine, o sa plece in Belgia luna viitoare si mi-a promis ca daca are loc, imi cumpara de acolo 1-2 perechi.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Apr 11, 2003 2:59 pm

Sopra, nu au nici pe afara...cel putin in partea aia, Italia, Spania, etc...numai numere mici..:(

Sus in nord am mai gasit, dar sint foarte scumpi ($100-150!).

Dar lasa, ca stii ce zic fetele de noi astia cu picioarele mari..:D
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Apr 11, 2003 3:32 pm

Alexe, azta va place voua sa credeti...:p

ontopic: n-as da adidasii mei Fila pe nici o alta pereche de adidasi din lumea asta. (Nu va mai zic ca a ramas socat vanzatoru' din Champion cand 36-le (3 la ei) imi erau mari ji s-a apucat sa cotrobaie dupa un 35 jumate uitatzi intr-un coltz de depozit, pen'ca nimeni nu purta aja numar mic la adidasi :D )

In rest...un pantof elegant si usor naltutz la costum sau la camasa, sandalele cu un pic de toc pentru vara ( si cu un pic mai mult toc pentru blugi), cizme inalte asortate cu o fustitza mai scurta...Da, ador tocurile! Mai ales pe alea subtirele, tip bricheta (ca-s mai elegante ji, let's face it, mult mai sexy) Dar de cand sunt in Eire am trecut mai mult pe adidasi.
ps: urasc pantofii cu varfuri ascutite. Sunt si incomozi si dizgratiosi.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron