Melodii inregistrate de noi!!!

Totul despre tehnologia sunetului

Melodii inregistrate de noi!!!

Mesajde dadius » Sâm Mar 01, 2003 10:01 am

Suntem in total vreo 4-5 care scriem pe forumul asta.Teoretic ne-am cam dat seama din discutiile purtate cam pe unde suntem fiecare. Hai sa vedem cum suna piesele trase (mixate,cantate e.t.c) de noi. Daca le aveti pe un site bagati adresa si dupa aia ne dam toti cu parerea despre ce a facut fiecare.PoaTE iasa ceva bun!

scriu eu primul link:

http://www.magnetostudio.go.ro/mp3demo.html
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Melodii inregistrate de noi!!!

Mesajde £ucas » Sâm Mar 01, 2003 3:06 pm



COOOL! piesele suna super super fain (technically speaking) chiar daca continutul nu e exact "my cup of tea". downloadurile merg fain la 75KB/s (io am linie de 512). site io unu nu mai am (mi-e lene sa-l tin up to date).
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Melodii inregistrate de noi!!!

Mesajde Darec » Sâm Mar 01, 2003 5:53 pm

Imi pare sincer rau, dar nu am melodiile pe nici un site. Eventual daca aveti acces la muzica care se da pe discoteci e un remix house la Ciuleandra cu vocile la Varu Sandel si Rustic pe spate. Ar mai fi o melodie la Daniela Gyorfi de care o sa auziti in curand... si multe alte proiecte pe care le-am facut (cu o parte sunt in discutii cu Roton). Cele trei melodii care suna ca in afara sunt ale prietenei mele si pe astea as vrea sa le auziti dar nu stiu cum sa facem.Eventual vi le-as trimite prin mail dar calitatea ar lasa de dorit.
Darec
 

Re: Melodii inregistrate de noi!!!

Mesajde Darec » Sâm Mar 01, 2003 6:17 pm

Dadius am ascultat si eu o melodie de la tine - Nitroverai sau ceva de genul acesta. Tehnic suna bine, stai bine nu-ti face probleme. dar e loc si de mai bine. Preferabil ar fi (eu unul asa fac) atunci cand faci un master sa-l faci comparativ cu ce e afara. Eu de asta puneam problemele alea. ne lipseste inca ceva din schema si nu stiu ce (pentru sound ma refer, nu ca linie armonica sau voci)
Darec
 

Si eu am

Mesajde Vince Carter » Sâm Mar 08, 2003 3:42 am

Si eu am vreo 20+ melodii cantate de mine (de fapt am vrut sa ma duc la ploaia de stele dar sunt prea timid you know :-" - ma sufoc si nu mai pot sa cant etc in prezenta lumii - ideea e ca daca e sa cant bine e atunci cand nu imi da lumea prea mare importanta si o fac doar asa, de shmen.). Anyway, ce e marfa e ca pot sa fac aproape toate vocile, si de femeie (am cantat si Lady Marmelade si a iesit marfa, mai ales la Christina Aguilera Part). Bine ca, toate astea peste melodia originala (adica mergea si melodia si canta si canteretzu, dar mai incet). Am In the End de linkin' park; life - e-type; money for nothing - dire straits SI MULTE ALTELE. Pacat ca nu pot sa dau o demonstratie adevarata la o "sala de discuri". Le am pe toate salvate in format mp3.
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dadius » Sâm Mar 08, 2003 9:35 am

pentru cei care vor si au chef sa-si puna cateva piese pe vreun site am sa caut sa vad unde? Sunt cateva site'uri care se ocupa numai de asta.dar nu le mai stiu acum .am sa caut si vi le zic.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

incercati aici deocamdata:

Mesajde dadius » Sâm Mar 08, 2003 10:03 am

Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: incercati aici deocamdata:

Mesajde Darec » Sâm Mar 08, 2003 4:35 pm



Da pa national nu exista nimic pe upload?
Darec
 

Re: Re: incercati aici deocamdata:

Mesajde dadius » Sâm Mar 08, 2003 11:38 pm

Initial trimis de Darec


Da pa national nu exista nimic pe upload?


nu stiu. sorry!
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: incercati aici deocamdata:

Mesajde Darec » Dum Mar 09, 2003 6:02 am

Initial trimis de dadius


nu stiu. sorry!


Ma de la "sorry" si-o fi luat Sorinel Pustiu numele?:D Ma freaca intrebarea asta.

Gata hooooo Hai ca ma duc la culcare.




P.S. Da' Florin Fermecatorul de la ci-o veni?
Darec
 

Re: Melodii inregistrate de noi!!!

Mesajde soulviasound » Joi Apr 17, 2003 10:58 am

Initial trimis de dadius
Suntem in total vreo 4-5 care scriem pe forumul asta.Teoretic ne-am cam dat seama din discutiile purtate cam pe unde suntem fiecare. Hai sa vedem cum suna piesele trase (mixate,cantate e.t.c) de noi. Daca le aveti pe un site bagati adresa si dupa aia ne dam toti cu parerea despre ce a facut fiecare.PoaTE iasa ceva bun!

scriu eu primul link:

http://www.magnetostudio.go.ro/mp3demo.html


Pianu din Nitroverai nu-mi prea place, e facut cred ca cu dx10 ala vechi.Nu vreau sa te supar in nici un fel dar suna a pian da-la din wavtable-ul placi de sunet dar din pct de vedere tehnic sa stii ca-mi place kit ca nu suna ca si "afara".Nu vreau sa fiu rautacios in nici un fel dar sa stii ca numai criticiile duc catre perfectionare chiar daca tu ,poate, imi vei purta pica.Vociile in schimb imi plac cum sunt lucrate.
Mai vreau sa te intreb ceva fara sa vreau sa te acuz, poate nu am dreptate, dar mi se pare ca am mai auzit compozitia aia undeva.
Te rog sa nu ai pica pe mine dar nu pot sa zic altceva decat cred eu .
salutare
Avatar utilizator
soulviasound
Junior Member
 
Mesaje: 111
Membru din: Dum Apr 13, 2003 11:00 pm

Re: Re: Melodii inregistrate de noi!!!

Mesajde dadius » Joi Apr 17, 2003 1:46 pm

Initial trimis de soulviasound


Pianu din Nitroverai nu-mi prea place, e facut cred ca cu dx10 ala vechi.Nu vreau sa te supar in nici un fel dar suna a pian da-la din wavtable-ul placi de sunet dar din pct de vedere tehnic sa stii ca-mi place kit ca nu suna ca si "afara".Nu vreau sa fiu rautacios in nici un fel dar sa stii ca numai criticiile duc catre perfectionare chiar daca tu ,poate, imi vei purta pica.Vociile in schimb imi plac cum sunt lucrate.
Mai vreau sa te intreb ceva fara sa vreau sa te acuz, poate nu am dreptate, dar mi se pare ca am mai auzit compozitia aia undeva.
Te rog sa nu ai pica pe mine dar nu pot sa zic altceva decat cred eu .
salutare


1. pianu este din Korg Triton-Romance Layers (primul patch din combi) 100% garantat
2. se poate sa fii auzit ceva care sa semene dar aceasta piesa e compusa de colegul meu Remus Ponoran. 100% garantat.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Joi Apr 17, 2003 1:50 pm

si mai trebuie sa tii cont de 2 chestii:

1.pana ieri nu am avut monitoare si am mixat pe niste boxe conventionale.
2. deoarece mi-am vandut terratecul lucrez de cateva luni pe vechiul meu Sound Blaster Platinum (primul din seria cu drive bay)

multe lucruri se trag de aici.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde soulviasound » Joi Apr 17, 2003 2:50 pm

Initial trimis de dadius
si mai trebuie sa tii cont de 2 chestii:

1.pana ieri nu am avut monitoare si am mixat pe niste boxe conventionale.
2. deoarece mi-am vandut terratecul lucrez de cateva luni pe vechiul meu Sound Blaster Platinum (primul din seria cu drive bay)

multe lucruri se trag de aici.



1. K nu te contrazic si chiar te cred pt. ca ma-m uitat pe triton si ai perfecta dreptate, dar pe mine nu ma incata foarte tare si nu cred ca gresesc foarte tare spunandu-mi parere.
2. Imi place compozitia si sa stii ca nu am zis ca 100% este copiat
dar poate seamana, ca sunt doar 7 note +alteratele lor si nu inseamna ca doi in toate lumea asta sa nu cante ceva apropiat.
3. La partea tehnica am zis ca-mi place cum este lucrat si mai ales tinand cont ca nu ai lucrat pe niste monitoare (ma bucur ca ai reusit sa pui mana pe niste monitoare bune si sa le folosesti sanatos pe astea de-acuma) dar nu pot spune ca a sunat impecabil pt. ca nici tu si nimeni nu crede despre cea face ca a iesit superbine si ca mai bine nu se poate, dar ca este foarte multumit de ce a facut se poate spune si eu iti zic sincer ca sunt multumit de ce a iesit in conditiile in care ai lucrat.
4. Parerea mea la fel ca si a lui darec este sa-ti iei LT-ul pt ca nu vei simti diferenta doar in pret.Nu cei 2 db castigati in dinamica placii de sunet iti vor schimba tie sound-ul.
Ai facut primul pas de a opta pt. niste monitoare si ai facut alegerea cea mai buna deocamdata.
Tine-o tot asa cu melodiiile si poate iesi la lumina aia mai puternica.(nu neaparat la aia din romania)
Scuze pt. tot ce am zis nedrept nu au fost cu rautate deloc.
Te respect pe tine ca si pe toti de pe acest forum pt. cea ce fac
si-mi place sa mai aud oameni care au pasiunea asta.
Daca poti ca, yo nu ma am asa bine la forum-uri fa unu despre live stage in sunet si lumini (este chiar interesanta programarea luminiilor inteligente) ca si sa mixezi si sa masterizezi live o trupa e o adevarata arta.
Numai bine
Salut
Avatar utilizator
soulviasound
Junior Member
 
Mesaje: 111
Membru din: Dum Apr 13, 2003 11:00 pm

Mesajde dadius » Joi Apr 17, 2003 3:00 pm

Initial trimis de soulviasound



1. K nu te contrazic si chiar te cred pt. ca ma-m uitat pe triton si ai perfecta dreptate, dar pe mine nu ma incata foarte tare si nu cred ca gresesc foarte tare spunandu-mi parere.
2. Imi place compozitia si sa stii ca nu am zis ca 100% este copiat
dar poate seamana, ca sunt doar 7 note +alteratele lor si nu inseamna ca doi in toate lumea asta sa nu cante ceva apropiat.
3. La partea tehnica am zis ca-mi place cum este lucrat si mai ales tinand cont ca nu ai lucrat pe niste monitoare (ma bucur ca ai reusit sa pui mana pe niste monitoare bune si sa le folosesti sanatos pe astea de-acuma) dar nu pot spune ca a sunat impecabil pt. ca nici tu si nimeni nu crede despre cea face ca a iesit superbine si ca mai bine nu se poate, dar ca este foarte multumit de ce a facut se poate spune si eu iti zic sincer ca sunt multumit de ce a iesit in conditiile in care ai lucrat.
4. Parerea mea la fel ca si a lui darec este sa-ti iei LT-ul pt ca nu vei simti diferenta doar in pret.Nu cei 2 db castigati in dinamica placii de sunet iti vor schimba tie sound-ul.
Ai facut primul pas de a opta pt. niste monitoare si ai facut alegerea cea mai buna deocamdata.
Tine-o tot asa cu melodiiile si poate iesi la lumina aia mai puternica.(nu neaparat la aia din romania)
Scuze pt. tot ce am zis nedrept nu au fost cu rautate deloc.
Te respect pe tine ca si pe toti de pe acest forum pt. cea ce fac
si-mi place sa mai aud oameni care au pasiunea asta.
Daca poti ca, yo nu ma am asa bine la forum-uri fa unu despre live stage in sunet si lumini (este chiar interesanta programarea luminiilor inteligente) ca si sa mixezi si sa masterizezi live o trupa e o adevarata arta.
Numai bine
Salut


nu m-am suparat
ti-am explicat niste posibile cauze.
nu stiu ce sa zic de delta LT
mi se pare ca e o diferenta mai mare de 2 db.
si varianta completa are si preamplif pe fiecare intrare am inteles.
LT are numai pe 2 intrari.

cat despre partea cu forumul de care zici.
poti sa deschizi threda'uri si despre lucrurile enumerate de tine.nu e nici o problema.daca ne pricem ne dam si noi cu parerea.consider ca la acest moment sa deschid un forum intreg numai pt asta nu se justifica.dar,ma repet,putem discuta aici.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Vin Apr 18, 2003 2:03 am

Initial trimis de dadius


nu m-am suparat
ti-am explicat niste posibile cauze.
nu stiu ce sa zic de delta LT
mi se pare ca e o diferenta mai mare de 2 db.
si varianta completa are si preamplif pe fiecare intrare am inteles.
LT are numai pe 2 intrari.

cat despre partea cu forumul de care zici.
poti sa deschizi threda'uri si despre lucrurile enumerate de tine.nu e nici o problema.daca ne pricem ne dam si noi cu parerea.consider ca la acest moment sa deschid un forum intreg numai pt asta nu se justifica.dar,ma repet,putem discuta aici.


Da' ma da' ai mai multe intrari pe LT :D (a se vedea calicia romanului). Iar io dobitoc fiind intru direct in placa cu toate modulele de sunet, si nu ca ar fi corect dar merge bine si n-am bani si de mixer si la intrari (soulviasound, io daca ar fi sa-mi iau unul ieftin m-as duce pe Mackie...nu suport behringer-ul- am avut un mx 1804 parca, si aveam zgomot de fond). (abia am avut bani pentru unul d-ala slab si ieftin fara corectii de sunet nici n-aveam nevoie de iesire ca sa controlez eventurile alea amplificate mai usor, dadius trebuie ca stie mai bine nu?acum ca are si el cum sta cu controlul monitoarelor alea doar din placa... ) a se vedea din nou calicia mea - de ce sa mai dau bani si pe mixer...mai bine mai iau un modul.

Oricum va spuneam ca momentan pe direct in line-in-urile de la Lt n-am absolut nici o problema. Merge struna ... le controlez cu sx-ul si cu placa si cu volumul modulului...
Darec
 

.....

Mesajde n3aGabitz » Vin Apr 18, 2003 11:53 am

conform topic-ului bau si eu ceva....ce am tras in studio impreuna cu crew-ul casei de discuri. sper sa va placa.

D.O.B. - Mob Figgaz (eu sunt cel care canta a treia strofa, imediat dupa refren)...linkul este mai jos.

http://raparena.tripod.com/dob_-_mob_figgaz.mp3

Pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: .....

Mesajde dadius » Vin Apr 18, 2003 1:28 pm

Initial trimis de n3aGabitz
conform topic-ului bau si eu ceva....ce am tras in studio impreuna cu crew-ul casei de discuri. sper sa va placa.

D.O.B. - Mob Figgaz (eu sunt cel care canta a treia strofa, imediat dupa refren)...linkul este mai jos.

http://raparena.tripod.com/dob_-_mob_figgaz.mp3

Pace


gabi nu reusesc sa o ascult. nu imi deschide pagina aia!mai incerc.

PS Am mutat o parte din discutii pe alte 2 threaduri noi. Putem discuta acolo.

Aici discutam despre miese inregistrate de noi:
Punem un link, le ascultam....si ne dam apoi cu parerea.
Dci sa revenim la subiect:Melodii inregistrate de noi!!!
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: .....

Mesajde Darec » Vin Apr 18, 2003 11:07 pm

Initial trimis de dadius


gabi nu reusesc sa o ascult. nu imi deschide pagina aia!mai incerc.

SIZE=3]Melodii inregistrate de noi!!![/SIZE]


Da-i cu click dreapta / Save target as, nu intra pe pagina nu e nevoie.
Darec
 

Re: Re: Re: .....

Mesajde dadius » Sâm Apr 19, 2003 9:23 am

Initial trimis de Darec


Da-i cu click dreapta / Save target as, nu intra pe pagina nu e nevoie.


da ba ....merci. ce chestie!!!
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: .....

Mesajde Darec » Sâm Apr 19, 2003 11:27 pm

Ba mi s-a adus la cunostinta si mie, Dadius, iti zic si eu acum. In spiritul genului lui n3aGabitz uite aici:

http://www.demo2003.as.ro/Poze/Big Bang Cklan & Simona - Nimeni k tine.rar
Darec
 

Re: Re: Re: .....

Mesajde Darec » Sâm Apr 19, 2003 11:38 pm

Initial trimis de Darec
Ba mi s-a adus la cunostinta si mie, Dadius, iti zic si eu acum. In spiritul genului lui n3aGabitz uite aici:

http://www.demo2003.as.ro/Poze/Big Bang Cklan & Simona - Nimeni k tine.rar


Rectific :

http://www.demo2003.as.ro/Poze/Big Bang Cklan & Simona - Nimeni k tine.rar
(Click dreapta/Save target as as sau din http://www.babygirl.home.ro tot cu click dreapta in pagina 1 )
E o melodie facuta acum vreo sase luni pentru un demo, in trei ore cu totul: negativ, voci , master Am zis ca o sa ma apuc sa o finisez dar vad ca baietii deja au publicat-o, probabil o canta asa si prin concerte, Mi s-a spus ca e si prin radiouri.

Oricum eu nu cant pe nicaieri, nici nu sunt un fan al genului si inainte de melodia asta nu mai facusem una hip-hop de vreo cativa ani buni.

Sa-mi zici ce parere ai
Darec
 

Re: Re: Re: Re: .....

Mesajde Darec » Sâm Apr 19, 2003 11:41 pm

Nu stiu ca dracu are de nu face link :

http://www.demo2003.as.ro/Poze/Big Bang Cklan & Simona - Nimeni k tine.rar ia-l pe asta si copie-l intr-un explorer nou ca si adresa si merge sau pleaca de pe http://www.babygirl.home.ro
Darec
 

Re: Re: Re: Re: Re: .....

Mesajde Darec » Sâm Apr 19, 2003 11:45 pm

Ma acum am vazut la http://www.babygirl.home.ro si celelalte doua sunt ale mele... din seria da-mi o ora si un calculator sa-ti fac album...:D
Darec
 

heh

Mesajde n3aGabitz » Lun Apr 21, 2003 1:24 pm

merci de critica...
vezi asta e treaba cu hh-ul ....ti se pare tie ca e la fel...oricum nu e produs de noi negativul....piesa este un 3style...care o sa apara pe primul material promotional in 2 weeks. Da stiu ca e mai incet vocea....vina mea cand am exportat piesa in studio....in studio la maxim se auzea bine....cand am venit acasa si am pus-o in cd player...mi-am dat seama ca nu. :))))

productie: asa se fac multe piesa hip hop....cum am mai zis daca esti atent nu este repetitiv, oricum ar trebuii sa fii atent la lirica nu? :P....da primii doi care canta sunt negri...eu sunt al treilea (Adica a treia strofa).

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

da...

Mesajde n3aGabitz » Mie Apr 23, 2003 1:17 am

am ascultat piesele lu' baby girl...marfa.....imi place vocea ei.
piesa cu klan aia...tare....

daca mai stiti piese de gen..da-ti si mie link-urile va rog...

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: da...

Mesajde Darec » Mie Apr 23, 2003 11:02 am

Initial trimis de n3aGabitz
am ascultat piesele lu' baby girl...marfa.....imi place vocea ei.
piesa cu klan aia...tare....

daca mai stiti piese de gen..da-ti si mie link-urile va rog...

pace


Merci, dar alte melodii gen hip hop/R&B nu am mai facut in ultima vreme... In cazul in care o sa fac, o sa le pun si pe net...ca sanse sa fie acceptate de vreo casa de discuri sunt minime. Le facem si noi cand avem timp liber...de plictiseala si ca sa ne jucam si noi...:D
Darec
 

hm?

Mesajde n3aGabitz » Mie Apr 23, 2003 11:08 am

Darec tu esti "compozitorul" partii instrumentale la piesa in cauza?

daca da, bravo!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

inca o bucata..

Mesajde n3aGabitz » Mie Apr 23, 2003 12:46 pm

na ca imi permit sa va mai delectez cu ceva:

http://raparena.tripod.com/sitebuildercontent/sitebuilderfiles/diss2.mp3

Nea Gabitz feat. L - Second Diss Da Introduction

un mic istoric, "Billa aka Mr.Ball" adica cel caruia ii este dedicata piesa, este un roman "rapper" din new york..care nu ma are la imina. Piesa va fii pe Compilatia Label-ului, care o sa iasa aici banuiesc ca pana in vara....inca mai avem de finisat cateva piese.
(Intrumental: eu, Mixaj: eu cu L )

ps: ticaiturile alea sunt de la cd-rom-ul lu adi (un amic)...ca eram la el cand am venit cu cd-ul din studio...dar o sa o rip din nou de pe cd sa se auda bine...oricum am pus-o ca sa va faceti o idee, cum cant eu ACUM! in stilul meu...

Pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: hm?

Mesajde Darec » Mie Apr 23, 2003 11:53 pm

Initial trimis de n3aGabitz
Darec tu esti "compozitorul" partii instrumentale la piesa in cauza?

daca da, bravo!


merci mult...sa stii ca de multe ori o vorba buna e mai de valoare decat banul cel putin pentru mine. Sunt cel ce a facut orchestratia, mixajul, inregistrare vocala si masterul de compozitie si aranjare s-a ocupat Simona si cu baietii .La noi in Romania COMPOZITORI sunt putini :ORDEAN, Horia MOculescu etc etc Noi suntem niste cacati cu ochi:D :D :D :D :D

ca sa fii compozitor trebuie sa fii
*batran sau cel putin trecut de 30-35 de ani
*sa faci un sound de cacat la niste compozitii "exceptionale " de altfel
*sa faci muzica usoara nu genuri "necomerciale" cum zic altii (oameni de radio nemancati si nesatisfacuti, artisti nevazuti de nimeni, producatori de cacat)...
*sa fi in juriu la Mamaia si la Eurovision
*:D :D

Glumeam si eu cred ca de nesomn

Pace
Darec
 

Următorul

Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron