Implant Pentru refuz,despre noi...aici.

Totul despre muzica rock

Ipr...

Mesajde gila » Sâm Noi 30, 2002 11:39 am

Am vazut "Implant Pentru Refuz" de la primele concerte si mi-au placut foarte mult,dupa patru albume am aceeasi parere buna despre ei.Mai sunt si altii care imi impartasesc opinia?
gila
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 10:27 am
Localitate: Timisoara

Re: Ipr...

Mesajde YOZ » Lun Dec 30, 2002 1:24 pm

Initial trimis de gila
Am vazut "Implant Pentru Refuz" de la primele concerte si mi-au placut foarte mult,dupa patru albume am aceeasi parere buna despre ei.Mai sunt si altii care imi impartasesc opinia?
da e super cool si desi sunt la media pro nu prea apar pe sticla. de ce ? poate ca desteptii de redactori sau producatori cii considera prea vulgari.oricum cilpul de la"in interior"e super si unic in romania. daca vrei sa ai un cuvant de spus intra pe [url]www.muzicabuna.ro si voteazai ca doar e cea mai buna trupa de hard din rom
YOZ
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 30, 2002 1:09 pm
Localitate: BAIA MARE

Mesajde catharsis » Mar Dec 31, 2002 2:14 am

a aparut vreodata la tv videoclipul "in interior"?
am auzit de mult ca s-a facut videoclip la piesa asta dar nu am vazut nimic....
astia de la media pro sunt jalnici, nici la teo nu ii invita pe ipr, parca nu sunt trupa lor...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Implant

Mesajde sk8er » Joi Ian 02, 2003 5:35 pm

Implant Pentru Refuz sunt fara indoiala cea mai tare trupa romaneasca...
Si am si eu o rugaminte pentru fanii trupei:vreau si eu videoclipul de la IN INTERIOR cu scopul de a-l pune pe net.
Ofer in schimb orice melodie IPR si videoclipul de la AS VREA SA STIU
adresa mea de e-mail este :

ThaMuscle@yahoo.com
sk8er
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Ian 02, 2003 5:18 pm
Localitate: Constanta

indoiala!?

Mesajde 120_StoKa » Joi Ian 16, 2003 2:49 am

Credeti ca IPR mai are fortza de un album?
120_StoKa
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Ian 16, 2003 2:24 am

Mesajde gila » Mie Ian 22, 2003 11:57 am

media pro dupa cum stim toti sunt prea ocupati sa faca preselectii pentru Asia si sa promoveze trupe comerciale.Deci cu toate ca sunt la ei nu ii avantajeaza deloc,la cite concerte au organizat nu au invitat IPR...ca muzica lor nu da prea bine...din punctul lor de vedere si poate ei se gandesc ca nimeni nu asculta asa ceva.
Au fost o data la Teo pentru cinci minute si nu prea au fost lasati sa vorbeasca,iar pe OKT care baga partea rap pe cateva piese nu l-au lasat sa intre si l-au tinut in culise ca...asta e televiziunea.
gila
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 10:27 am
Localitate: Timisoara

Mesajde VyerG » Vin Ian 24, 2003 3:36 pm

Shi voi suntetzi culmea ...daca nu se prea scot bani pe capu' lor de ce sa se mai agite ?Crezi ca pe ei ii intereseaza altceva decat banu'?
...pe invers | srevni ep...
VyerG
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 7:43 pm
Localitate: Humor

Mesajde SatyR » Vin Ian 24, 2003 4:42 pm

Nu prea am ascultat ,dar din ce am ascultat mi se par ca prea aduc cu primele alubume "rage against the machine"...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Dum Ian 26, 2003 11:32 pm

catharsis: chiar am vazut Implant la Teo, exact inainte de concertul de "a doua lansare" (ca sa zic asa) care a fost in Fire. Cat despre asemanarea cu Rage...poate doar la atitudine pentru ca stilurile mi se par complet diferite, iar despre clipul "In interior" sunt cateva informatii la http://www.pendul.ro
Implantul este o trupa (underground) foarte foarte puternica, reuseste sa adune extrem de multi oameni la fiecare concert si din care am auzit sunt un fel de clan (asta am aflat cand m-am intrebat cine e si ce face Ochelari - vezi piesa 2 - oameni fara fetze), adica Ipr nu inseamna doar formatia, Ipr este ... mai mult decat o formatie si mai ca nu poti sa faci diferenta cand cantaresti in greutate valoarea albumelor
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gila » Mar Feb 04, 2003 11:49 am

pentru 120_Stoka...momentan IPR lucreaza pentru un nou album,dar care nu va iesi prea curand.
Ultimul concert IPR in TM a fost ca un fel de reunire,adica au fost si doi dintre chitaristii cei vechi Tudor si Mashi,a fost foarte misto.
gila
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 10:27 am
Localitate: Timisoara

VITA

Mesajde Florin » Mie Feb 05, 2003 12:28 pm

stoka,daca vrei sa il vezi pe vita de la ipr,vino sambata 8 feb la laptarie.BLAZZA'AJ
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Feb 05, 2003 5:21 pm

Atitudinea si mesajul sunt de-acolo. Stilul sincer nu ma incanta prea tare. Is misto live, se agita mult :)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde marian jan » Lun Feb 10, 2003 8:12 pm

as dori sa stiu cand dracu mai apare un matrerial IPR.am auzit ceva de vreun concert prin martie in bucuresti....sau oriunde,as vrea sa vad un concert prin romania pe undeva...:cool:
oricum,mi-a parut bine ca l-am mai auzit cantand pe vita in laptarie la blazzaj!


Initial trimis de 120_StoKa
Credeti ca IPR mai are fortza de un album?



daaaaaa!normal ca are!numai sa nu se imbolnaveasca membrii trupei!:D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde dyane » Mie Feb 19, 2003 10:07 pm

pe site-ul lor e anuntat un concert pe 4 martie in Fire..
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde marian jan » Mie Mar 05, 2003 8:30 pm

felicitari pt concertul de aseara din fire!bravos si la mai multe!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde dyane » Joi Mar 06, 2003 6:10 pm

Excelent concertul din Fire! E prima oara cand vad IPR in concert, se agita mult intr-adevar si si suna super live. Sper sa avem ocazia sa ii vedem mai des prin Bucuresti.
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Underground Tm Fest

Mesajde dyane » Mar Mar 25, 2003 10:37 pm

Underground Timisoara Festival
28-29 Martie, Str. Armoniei nr.25
Vineri 28 martie : Stage Dive, Vals Hedone, Umbre Zidite, Implant Pentru Refuz, Grupul Contur, Enniskillen, WFS, Virus
Sambata 29 martie : Infectator.Com, Scrum, Arc Gotic, Guranii, Deadbeats, Haos, Coroziv, 7th Army In The Kitchen, Opus
Organizatori : OSUT ; bilet : 60.000 Lei

surse http://www.rockarolla.ro
http://osut.uvt.ro/underground/

gila, distractie placuta!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Underground Tm Fest

Mesajde Witch » Joi Mar 27, 2003 12:37 pm

sa va mai spun un singur lucru. cred ca ipr sunt apreciati mai ales pt versuri. daca ii comparam cu multe alte "band-uri d la noi din tara" putem sa vedem ca ei chiar vor sa spuna ceva. pe mine cel putin m-au atras pt prima data prin lyrics-uri si atitudine cu toate ca unele teme ale melodiilor mi se par ca nu prea se potrivesc cu situatia actuala ( de fapt ma refer la fanii din romania): rasismul mai ales.
gila, c u at underground! hAVE FUN!
Witch
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 20, 2003 12:35 pm
Localitate: Timisoara, Romania

Mesajde dyane » Sâm Mar 29, 2003 9:46 pm

E clar la versurile ies in fata, dar sunt sustinute si de o linie muzicala foarte potrivita. Oricum mi se pare trupa cu cel mai puternic si coerent mesaj din Ro.
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Ipr

Mesajde dyane » Joi Apr 03, 2003 9:17 am

Implant pentru refuz canta pe 13 aprilie la Cluj, iar pe 17 aprilie in Timisoara, impreuna cu trupele Scrum si Coma.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tavi » Joi Apr 17, 2003 9:51 pm

De departe, cea mai buní£ trupí£ din Romania... am mai postat ceva pe tema asta in threadul despre Coma, IPR chiar au ceva de spus si, pe langí£ asta, mai cantí£ si al naibii de bine (ok, aici mí£ refer la Oameni fí£rí£ fetze, celelalte albume am inteles cí£ suní£ primitiv, nu le-am ascultat asa cí£ nu mí£ pot pronunta in depliní£ cunostintí£ de cauzí£). Si originali!

Si eu sunt de acord cí£ unele chestii (rasismul) nu se prea intalnesc pe la noi (nici nu e de unde, nepreafiind alte rase)... dar asta nu mi se pare esential. Vezi si RATM, unde nu trebuie sí£ fii neapí£rat de acord cu tot ce spun ca sí£ ti se parí£ o trupí£ extraordinarí£. Chestia e cí£ ambele trupe cred cu adeví£rat in ceea ce cantí£, si chestia asta, alí£turi de talent bineinteles, dí£ rezultate excelente. :)

Da' am si eu o intrebare: IPR 'trupí£ underground' de unde ati scos-o?? Ei cantí£ hardcore melodic toatí£ ziua... poate underground' pentru Romania...
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde dyane » Sâm Apr 19, 2003 11:53 am

Initial trimis de Tavi
(ok, aici mí£ refer la Oameni fí£rí£ fetze, celelalte albume am inteles cí£ suní£ primitiv, nu le-am ascultat asa cí£ nu mí£ pot pronunta in depliní£ cunostintí£ de cauzí£). Si originali!


Culori nu suna deloc primitiv, diferentele de stil fatza de Oameni fara fetze nu sunt majore. Primul album, Implant pentru refuz e mai dur si mai putin legat, mai putin coerent. Incepand cu Permis portsinucidere trupa a inceput sa evolueze, sound-ul sa se modifice si o data cu schimbarile de componenta mi se pare ca s-a schimbat major stilul. Culori si Oameni fara fetze sunt albume ale unei trupe mature cu stil original si mesaj puternic si, revenind la o intrebare de la inceputul subiectului, cred ca mai au forta pentru mai mult de un album.
Tavi, total de acord cu tine, IPR este una din putzinele formatii 'valabile' din Romania, si fiind in Romania se plaseaza in oarecare masura in zona underground.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tavi » Dum Apr 20, 2003 4:50 pm

Promit sí£ ascult Culori dací£ se iveste ocazia. :)
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Culori

Mesajde dyane » Lun Apr 21, 2003 8:48 pm

neaparat! :)
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Apr 22, 2003 7:59 pm

din albumul culori piesele cele mai tari sunt nr.4 si 5 de pe respectivul cd, adica: as vrea sa stiu si propaganda....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Tavi » Mie Apr 23, 2003 9:22 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer
din albumul culori piesele cele mai tari sunt nr.4 si 5 de pe respectivul cd, adica: as vrea sa stiu si propaganda....


Pe-astea le-au cantat si la ultimul lor concert din Fire... plus una cu "sí£ curgí£ berea pe Bega" sau cam asa ceva - in afarí£ de piesele de pe Oameni fí£rí£ fetze, vreau sí£ spun.
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde dyane » Mie Apr 23, 2003 9:42 pm

'Sa curga bere pe Bega' e de pe primul album. Parca au mai cantat in Fire si 'Refuz' si 'Tacere si resemnare'
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dyane » Mie Apr 23, 2003 9:46 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer
din albumul culori piesele cele mai tari sunt nr.4 si 5 de pe respectivul cd, adica: as vrea sa stiu si propaganda....


Mie-mi plac cel mai mult Propaganda, Incolor si Tacere si resemnare.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tavi » Mie Apr 23, 2003 10:11 pm

Mersi de pozí£! :)

S-ar putea sí£ fi cantat, nu stiu...


De atunci n-am mai fost in Fire, ce muzicí£ se mai ascultí£ pe acolo? Tot Deftones si SOAD la greu? Nu cí£ nu mi-ar plí£cea, dar e plictisitor sí£ asculti tot timpul acelasi lucru...
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde dyane » Mie Apr 23, 2003 10:31 pm

nu s-a schimbat nimik
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 4 vizitatori