despre punk

ce-a fost pe Muzici o data

despre punk

Mesajde intoxic8 » Lun Ian 27, 2003 10:57 pm

nu stiu prea multe despre muzica punk. am auzit, bine-nteles, despre Sex Pistols si alte cateva formatii (care nu-mi vin acum in minte). insa nu stiu prea multe. imi place cum arata punk-erii, imi place felul lor de a fi.

este muzica punk o subramura a rock-ului? eu unul ezit sa raspund la intrebari de genul asta, asta pentru ca imi vine greu sa etichetez genurile muzicale. sper sa aflu de la voi mai multe despre punk.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Re: despre punk

Mesajde Aliosha » Mar Ian 28, 2003 7:09 am

Initial trimis de intoxic8

este muzica punk o subramura a rock-ului?


Pe scurt... da.

Noi am mai discutat despre punk o gramada pe forumul domnului administrator Valentin a.k.a zoso dar la nevoie putem relua unele discutii si de ce nu, putem da cu nesimtire copy paste la unele posturi proprietate personala.

Deschide tu (sau oricine e interesat) orice discutie legata de subiectul asta si eu promit ca o sa particip.

Pana una alta vezi ca e un pic mai jos un thread despre Sex Pistols care are cateva informatii interesante.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Mie Ian 29, 2003 10:13 pm

atunci de ce sa va mai raciti gura de geaba. dati-mi link-ul catre thread-ul respectiv si...

am citit toate mesajele de pe Sex Pistols si, ai dreptate, sunt interesante.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Re: despre punk

Mesajde tre » Joi Feb 13, 2003 7:17 pm

Initial trimis de intoxic8
multe. imi place cum arata punk-erii, imi place felul lor de a fi.



coama nu-nseamna totul.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde thebrat » Mie Mar 19, 2003 3:03 am

Multi tineri si batrani considera generatia de punk-ishni niste ratatzi care stau toata ziua la coltzul strazi injectati si cershand bani...nu este asa...nu prea mai exista punk-ishti adevaratzi,multzi tineri vor sa fiu consideratzi punk-isti pt.ca este "cool"...
In legatura cu Sex Pistols-ii respect pt.ca au fost primi care au adus acesta "moda" pt. adoleshcenti care erau mai melancolici si tacutzi...,dar in acelash timp aveau lac de talent...va salut...:dir:
...to laugh often and love much; to appreciate beauty; to give of one's self; to leave the world a bit better; to have played and laughed with enthusiasm and sung with exultation--that is to have succeeded...
Avatar utilizator
thebrat
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: despre punk

Mesajde Unwanted » Mie Apr 02, 2003 2:01 am

imi place cum arata punk-erii, imi place felul lor de a fi.

Ai facut vreodata pogo cu punk-istii ?
Daca nu atunci nu mai spune ca iti place felul lor de a fi.
Unwanted
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 31, 2003 1:32 am
Localitate: pe alocuri

punk

Mesajde punkerGirl » Lun Apr 14, 2003 9:49 pm

shtie cumva cineva pe aici daca se organizeaza vreo actiune punk prin bucuresti? pt ca eu una chiar nu shtiu si e cam nasol sa asculti un gen de muzica si sa nu ai cu cine sa discuti despre asta!
Rancid...Misfits...The Vandals...The Distillers...Propagandhi...Ignite...Kittie...System of a Down...Cannibal Corpse...GreenDay......my favourites!
punkerGirl
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 14, 2003 7:51 pm

Re: punk

Mesajde Unwanted » Mie Apr 16, 2003 11:31 pm

Initial trimis de punkerGirl
shtie cumva cineva pe aici daca se organizeaza vreo actiune punk prin bucuresti? pt ca eu una chiar nu shtiu si e cam nasol sa asculti un gen de muzica si sa nu ai cu cine sa discuti despre asta!


Nu stiu sigur daca se organizeaza vreo actiune, dar daca vrei sa gasesti punkeri treci pe la TNB ca acolo sigur o sa gasesti cativa care fac cheta.
Unwanted
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 31, 2003 1:32 am
Localitate: pe alocuri

Mesajde Tavi » Joi Apr 17, 2003 10:26 pm

hahaha da, asa e! :lol
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Pank

Mesajde Dan_Bogdana » Vin Apr 18, 2003 8:04 am

Sal...
Sunt shi eu o fana a muzicii punk shi profit de ocazie sa va intreb, daca cineva de aici asculta Nerd Herder?
Sunt o trupa super tare...
Dar nu reushesc sa fac rost de ei...
Ma poate ajuta cineva?
Dan_Bogdana
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Apr 17, 2003 7:23 am
Localitate: Brashow

Mesajde intoxic8 » Dum Apr 20, 2003 9:29 pm

in legatura cu ce zicea thebrat... te contrazic. mi se pare inconstienta sa te prefaci ca esti un "gunoi" al societatii doar din teribilism. mi se pare jenant sa crezi ca putinii punkeri din ziua de azi aleg sa fie priviti ca niste inadaptati de catre societate.
in iasi sunt putini punk-eri dar sunt pe bune punk-eri! ii respect pentru ca isi vad de treaba lor (in general) si ca, desi sunt beti manga, si-o demonstreaza doar lor si, nu ca baietii de cartieri, ignora in general privirile trecatorilor.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Re: despre punk

Mesajde shmack » Joi Apr 24, 2003 12:02 pm

Initial trimis de intoxic8
nu stiu prea multe despre muzica punk. am auzit, bine-nteles, despre Sex Pistols si alte cateva formatii (care nu-mi vin acum in minte). insa nu stiu prea multe. imi place cum arata punk-erii, imi place felul lor de a fi.

este muzica punk o subramura a rock-ului? eu unul ezit sa raspund la intrebari de genul asta, asta pentru ca imi vine greu sa etichetez genurile muzicale. sper sa aflu de la voi mai multe despre punk.


Eu nu stiu chiar tot despre punk ,dar gasesti niste chestii interesante pe : http://www.miscareapunk.go.ro :rolleyes:
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Re: punk

Mesajde shmack » Joi Apr 24, 2003 12:06 pm

Initial trimis de punkerGirl
shtie cumva cineva pe aici daca se organizeaza vreo actiune punk prin bucuresti? pt ca eu una chiar nu shtiu si e cam nasol sa asculti un gen de muzica si sa nu ai cu cine sa discuti despre asta!


Incearca in FIRE CLUB marti seara (cand nu sunt concerte,dar si cand sunt,exista formatii de punk care mai canta pe acolo ) , deobicei marti e seara punk-erilor.....
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde X.I.Ta » Sâm Iul 19, 2003 9:45 pm

Cunosc multe persoane care se dau punk-eri dar de fapt habar nu au despre asa ceva. Cred ca sunt punk-eri doar pentru ca asculta rock de genul Linkin Parc
sau Limp Bizkit.Nu pot sa spun ca stiu foarte multe despre punk dar imi place sa ascult acest gen de muzica si tot ce tine de el.
X.I.Ta
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iul 18, 2003 9:35 pm
Localitate: Bacau

:))

Mesajde thebrat » Sâm Iul 19, 2003 10:09 pm

ati auzit de THE USED?...au o muzica foarte dragutza,un fel de emo-punk...
...to laugh often and love much; to appreciate beauty; to give of one's self; to leave the world a bit better; to have played and laughed with enthusiasm and sung with exultation--that is to have succeeded...
Avatar utilizator
thebrat
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde sublime_gwen » Mar Noi 25, 2003 2:08 pm

Compunere: "Punkistii"

punkistii se impart in doua categorii- aia in bocanci si aia in tenesi vans.-generic vorbind.

aia in bocanci sunt suparati, violenti la pogo si le place sa bea.
si asculta sex pistols, ramones, agnostic front...

aia in tenesi sunt veseli, beti la pogo si le place sa bea.
si asculta rancid, less than jake, goldfinger si NOFX.

the end
Avatar utilizator
sublime_gwen
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Mar Noi 18, 2003 12:00 am


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori