Ironie

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ironie

Mesajde DrSlam » Lun Noi 26, 2001 5:34 pm

Site-ul nostru, http://www.muzica.home.ro - Adevarul despre muzica romaneasca - este inscris in trafic.ro, un site ce contorizeaza si face un top al site-urilor inscrise, pe diverse categorii, in functie de nr. de vizitatori ai acestora.


De ce va spun acest lucru? Ei bine, o sa vedeti imediat. Noi ne aflam pe pozitia 24 in categoria muzica/divertisment. Cine credeti ca este in fata noastra?! Doua site-uri cu si despre manele. Aceste doua site-uri au, ca urmare, fiecare un numar mai mare de vizitatori pe zi decat http://www.muzica.home.ro, desi sunt pe acelasi subiect.

Va intreb: revin manelele in actualitate, sau de ce omu cand nu are ce face cauta pe net site-uri cu manele?! Statisticile arata ca in motoarele de cautare, cuvantul "manele" este mai des cautat decat cuvantul "muzica".

Ce parere aveti de cele de mai sus?! - Nu, a se citi NU va invit prin aceasta sa vizitati site-urile de manele despre care am amintit pentru ca altfel tot ce am scris aici ar fi degeaba. Ideea e sa intrati si voi mai des pe http://www.muzica.home.ro, macar cat intra "oamenii" aia pe site-urile sus-amintite.
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde FrozeN » Lun Noi 26, 2001 8:52 pm

deh....ce sa-i faci, marlani sunt multi in Romania...
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Actualizari, imbunatatiri, imbogatiri...

Mesajde Rolf » Mar Noi 27, 2001 10:41 am

Actualizati si voi site-ul, puneti mai multa info si mai variata ca sa intre cit mai multi. E acelasi lucru de mai bine de 5-6 luni, cind am intrat prima data. Lumea intra pe fanclub si posteaza la Barfe Online, fara sa mai treaca prin http://www.muzica.home.ro.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Re: Actualizari, imbunatatiri, imbogatiri...

Mesajde DrSlam » Mar Noi 27, 2001 7:36 pm

Initial trimis de Rolf
Actualizati si voi site-ul, puneti mai multa info si mai variata ca sa intre cit mai multi. E acelasi lucru de mai bine de 5-6 luni, cind am intrat prima data. Lumea intra pe fanclub si posteaza la Barfe Online, fara sa mai treaca prin http://www.muzica.home.ro.


Asta e greseala. Deci am descoperit de unde vine problema. Credeti ca e asa de greu sa intrati prin http://www.muzica.home.ro pe forum?! Barfe On-line este forumul site-ului, chiar daca apare si in fanclub.... Mie mi se pare corect sa intrati prin muzica. De actualizat e destul de greu sa o facem zilnic, mai ales ca noi actualizam cu melodii copiate si versuri proaste, si astea nu apar chiar in fiecare zi (din fericire!!!), ci o data la 1-2 saptamani. Pentru a vedea actualizarile intrati pe capitolul intitulat sugestiv "Ce mai e nou" si o sa vedeti ca ultimul update a fost la 11 noiembrie, daca nu ma insel.

Nu avem pretentia sa depasim site-uri actualizate zilnic, dinamice - interactive, cu sute de vizitatori pe zi. Dar totusi, nici macar site-urile de manele?!?!

Multumesc pentru intelegere:(
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde apunake » Mie Noi 28, 2001 1:47 pm

Doctore, no prob. Lasa ca manelele incep sa scada la pret si atunci sa te tii ce de ascultatori de muzici rafinate o sa fie in tara noastra (chiar e a noastra?) iar voi veti fi adevarati deschizatori de drumuri si in plus, pe linga statuia din inimile noastre, veti avea si o statuie in Piata Scinteii, ca soclul e deja facut. Perseverati!!!!!!!!
apunake
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 28, 2001 1:03 pm
Localitate: bucuresti

o idee

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 6:57 pm

am vazut shi eu asta acum 2 saptamani

updateuri mai dese
acuratete
hotarare
Vizitator
 

Re: o idee

Mesajde DrSlam » Mie Noi 28, 2001 8:22 pm

Initial trimis de vali
am vazut shi eu asta acum 2 saptamani

updateuri mai dese - am raspuns mai sus....
acuratete - ?
hotarare - ?
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 8:34 pm

ma refer la chestii de genul "in cazul in care s-a produs vreo eroare ne cerem scuze persoanelor implicate. " pai ori au copiat, ori nu? sunteti hotarati ca au copiat sau nu?

ma recunosc si eu vinovat ca ti-am furat din vizitatori cat am putut, dar ti-am spus si de ce.

aveti un pic grija de sit si de forum si vizitatorii vor veni sau se vor intoarce.

de ce nu vreti sa includeti intre piesele copiate si

Tonic - Maria Art Company - Suzana
La Familia - Goana dupa aur Snoop Dogg - Gin and juice
Parazitii - Degeneratia urmatoare Eminem feat. Dr. Dre, Snoop Dogg, Xzibit & Nate Dogg - Bitch please 2
Methadon 3000 - X Dr. Dre & Snoop Dogg - Deep cover
BUG Mafia - Raid mafiot NWA - Gangsta, gangsta
??????

nu vi se par copii?
Vizitator
 

asa te vreau....

Mesajde DrSlam » Mie Noi 28, 2001 8:59 pm

[quote]Initial trimis de vali

ma recunosc si eu vinovat ca ti-am furat din vizitatori cat am putut, dar ti-am spus si de ce.


Hai sa incercam sa schimbam putin chestia asta, ok?!
Daca nu era http://www.muzica.home.ro poate nu eram toti aici discutand pe acest forum. Eu zic ca barfe on-line este strict parte a http://www.muzica.home.ro si ar trebui tratat ca atare. Altfel, si acum tot pe forumul ala vechi am fi conversat (remember?!)

Viziteaza site-ul - poate o sa ai o surpriza ;)
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: asa te vreau....

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 9:26 pm

Initial trimis de DrSlam
Hai sa incercam sa schimbam putin chestia asta, ok?!
Daca nu era http://www.muzica.home.ro poate nu eram toti aici discutand pe acest forum. Eu zic ca barfe on-line este strict parte a http://www.muzica.home.ro si ar trebui tratat ca atare. Altfel, si acum tot pe forumul ala vechi am fi conversat (remember?!)

Viziteaza site-ul - poate o sa ai o surpriza ;) [/B]


da, dar ai si niste vizitatori care posteaza intrand prin fanclub.ro. si multi sunt derutati de titlul forumului.

situl il stiu, il vizitez saptamanal

update:[b] placuta surpriza, ca ai pus si alea acolo. daca imi spui si la ce frecventa vrei piesele, ti le trimit...:)

o sugestie ar fi sa schimbi titlul forumului, pentru ca restul fanclubului sa vada si ei despre ce e vorba

vezi ca pe 800x600 VOCE se uneste cu NEGATIV

coloanele sa ramana doar pe o pagina, arata mai aerisit. si eventual sa ramana doar una din coloane, aia cu linkuri sau aia cu download...

eventual te poti inscrie pe forumul learn.reflex.ro sa primesti mai multe sfaturi despre pagina, sau o pot inscrie eu spre comentarii
Vizitator
 

Re: Re: asa te vreau....

Mesajde the radical » Joi Noi 29, 2001 4:21 am

parerea mea e ca probabil traficul de lume pe site-urile maneliste se datoreaza faptului ca lumea cauta mp3 for free -daca exista (si pt perpetuarea menelei in lume n-ar fi o idee rea) ; n-am idee despre statisticile voastre dar poate e bine sa aruncati un oki la IP/ISP care vin pe site-urile alea -normal daca aveti cum ; i wouldnt be surprised to find out that most of them are form out of Romania.
Dupa relativ sumarele mele cunostinte , cine are acces la un pc/net in romania nu prea e ascultator de manele si multi o fac prin prisma jobului ; raman totusi la parerea ca oamenii pe care i-am intalnit prin net si care sunt in romania , sunt in general oameni educati , cu o anumita scara a valorilor si NU pasionati de manele.Maneaua nu va fi nicodata o valoare , sa fim clari!
Probabil ca tot diaspora le face trafic "cu pamantul fagaduintei" ca departe de casa dupa ce te saturi de burgeri si pop corn , te apuca dorul de tot ce suna romanesc ; asa vad la unii de la stergare taranesti , tot felul de artizanaturi si butelcutze de tuica , tot ce in romania n-ar fi pus pe "bibiloteca" din sufragerie , pana la opera lui mihai eminescu tradusa cu mari eforturi (si procurata la fel) in engleza!!!!!!
Deci e probabil dorul de tara care in mare parte prosteste , din pacate.

In ce priveste site-ul vostru ,n-ar fi o idee rea sa faceti oarece updates cand si cand , sau macar sa aruncati acolo niste mp3-uri drept prizes la nu stiu ce competitie -ca sa nu va dea cine stie ce organizatie prin judecati pt copy and distribution rights. Eu caut de nu stiu cand ceva cu endlesszone si nu prea are nimeni idee despre ce vorbesc , se pare ca nu exista album inca sau ceva sigle? so if u don thelp who's gonna do it?

Anyway , the forums are relatively good , pt informatie , aprecieri si refulari .

PS; imi aduc aminte ca asa cam cupa 3 ani petrecuti departe de casa , am primit de la o amica "bine intentionata" o caseta cu Talisman , ca dar de ziua mea ; ei bine mi-a fost jena in primul rand de calitatea deplorabila a sunetului , graficii si parului lor( baietii aia se cred roackeri?!) si abia la sfarshit mi-am dat seama ca de fapt suna a miortiza , adica .. putin ciobanashi , penibili , cam plangacioshi asa... in fine , pe scurt nu mi-au placut decat versurile .
So... in ciuda anilor petrecuti pe departe , inca imi place Iris si Cargo si mai nou endlesszone si suie paparude.. si cam atat .
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde n3aGabitz » Joi Noi 29, 2001 4:29 am

Initial trimis de vali

La Familia - Goana dupa aur Snoop Dogg - Gin and juice
Parazitii - Degeneratia urmatoare Eminem feat. Dr. Dre, Snoop Dogg, Xzibit & Nate Dogg - Bitch please 2




Goana dupa aur nu are nici o treaga cu Gin and Juice frate, asta de unde ai mai scos'o??? Acum pe bune....daca ziceai ceva de tupeu de borfas...ok da de asta las-o pana mea

cat despre Deg. urmatoare, ai dreptate e o asemanare la negative...dar aste este doar la remixul piesei deg. urmatoare!!!

si asa de cand e cu Eminem Parazitii sunt mai "sarcastici pe melodie" nu t-i se pare o anumita asemanare?
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Vizitator » Joi Noi 29, 2001 2:48 pm

ia trage matalica o ocheada aici si, daca ai flash playerul si o placa de sunet, poti auzi toata smecheria
Vizitator
 

Manele... manele

Mesajde DrSlam » Vin Noi 30, 2001 5:41 pm

apropos de site-urile cu manele: iata prezentarea unuia dintre ele:

"Cele mai frumoase manele.135 mp3 - best off! Cei mai cunoscuti solisti. Tot ce aveti nevoie pentru o petrecere reusita ".

Un ochi atent, si o minte ce cunoaste limba engleza vor remarca faptul ca "best off" inseamna "cel mai bine inchis".
Domne ajuta!
Amin!
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Manele... manele

Mesajde Andrada The Dev » Dum Dec 02, 2001 1:49 am

Initial trimis de DrSlam
apropos de site-urile cu manele: iata prezentarea unuia dintre ele:

"Cele mai frumoase manele.135 mp3 - best off! Cei mai cunoscuti solisti. Tot ce aveti nevoie pentru o petrecere reusita ".

Un ochi atent, si o minte ce cunoaste limba engleza vor remarca faptul ca "best off" inseamna "cel mai bine inchis".
Domne ajuta!
Amin!


Valeleuuuuuuuu, cata marlaneala exista in tzara asta. Eu una cred ca site-ul despre muzica romaneasca este COOL dar nimeni nu poate fi perfect ca webmasteru e shi el om, deh, asha ca nu-l mai criticatzi atata poa sa va ia shi la bataie:) lol nu chiar... Am shi io o intrebare: Vitza de Vie au furat vreo melodie de pe albumul Exxtra, sau toate melodiile sunt originale... Sunt o fana. Thx fratzilor. In sfarshit cineva care zice ca manele NU AU VALOARE culturala!!!!!!!!!!!!!!!! :))))
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

daca e vreo neintzelegere....

Mesajde Andrada The Dev » Dum Dec 02, 2001 1:51 am

Nu m-am referit la nimeni decat la cantaretii care canta manele (shi la fanii disperati) cand am zis de marlaneala...... THX.
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: Manele... manele

Mesajde the radical » Dum Dec 02, 2001 1:09 pm

Initial trimis de DrSlam
apropos de site-urile cu manele: iata prezentarea unuia dintre ele:

"Cele mai frumoase manele.135 mp3 - best off! Cei mai cunoscuti solisti. Tot ce aveti nevoie pentru o petrecere reusita ".

Un ochi atent, si o minte ce cunoaste limba engleza vor remarca faptul ca "best off" inseamna "cel mai bine inchis".
Domne ajuta!
Amin!



LOL , daca asa scrie acolo , asa sa fie! altfel e termenul e "best of" , so much for the general knowledge !
Cred ca ar fi ultimul cuvant in my search engine ; manele.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Manele... manele

Mesajde manelesux » Dum Dec 02, 2001 5:41 pm

Initial trimis de Andrada The Dev


Valeleuuuuuuuu, cata marlaneala exista in tzara asta. Eu una cred ca site-ul despre muzica romaneasca este COOL dar nimeni nu poate fi perfect ca webmasteru e shi el om, deh, asha ca nu-l mai criticatzi atata poa sa va ia shi la bataie:) lol nu chiar... Am shi io o intrebare: Vitza de Vie au furat vreo melodie de pe albumul Exxtra, sau toate melodiile sunt originale... Sunt o fana. Thx fratzilor. In sfarshit cineva care zice ca manele NU AU VALOARE culturala!!!!!!!!!!!!!!!! :))))


stai cool,ca nici vitza de vie nu are mai multa valoare culturala.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re:Ironie

Mesajde DrSlam » Mie Dec 12, 2001 6:08 pm

Apropos de mesajul initial al subiectului:
Veste buna: am ajuns pe locul 20 in trafic si am depasit site-urile de manele
Veste proasta: suntem doar pe locul 20 !!!

vizitati http://www.muzica.home.ro - Adevarul despre muzica romaneasca!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

BRAVOS

Mesajde Vizitator » Joi Dec 13, 2001 7:20 pm

vezi ca la http://www.muzica.home.ro/muzica.htm#formatii linkul catre bugmafia e scris gresit :(

shi la C ai omis Celelalte Cuvinte
Vizitator
 

Re: BRAVOS

Mesajde DrSlam » Joi Dec 13, 2001 10:04 pm

Initial trimis de vali
vezi ca la http://www.muzica.home.ro/muzica.htm#formatii linkul catre bugmafia e scris gresit :(

shi la C ai omis Celelalte Cuvinte


exista si mesaje personale. In ciuda aparentelor le mai citesc din cand in cand. :)
Mersi pt. informatii - voi face modificarile necesare.
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vizitator » Vin Dec 14, 2001 6:45 pm

nu prea le citesti :)

multam de promptitudine..o sa mai am o rugaminte mica, un link la http://cargo.rockmania.net , saru' mana
Vizitator
 


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron