One Vampire bite, brings another One's birth...

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

One Vampire bite, brings another One's birth...

Mesajde Demona » Vin Apr 25, 2003 6:55 pm

La insistentzele unui "saiber-frend" am deschis acest subiect. Eu sunt "fana" a vampirilor...el nu imi intzelege "obsesia" (inca n-a aflat de Dragoni >;) ) anyway...sunt pareri impartzite...exista sau nu vampiri?...ai vrea sa existe vampiri?...de ce? De ce nu?! Viatza ar fii ca-n filme cu creaturile acelea bantuind seara pe strazi? Cei carora le plac vampirii sunt satanishti?(aici raspund eu...NU...cel putzin eu nu sunt). Ai un cuvant de spus la acest subiect...eshti liber s-o faci...
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 25, 2003 7:03 pm

Cand aveam vreo 12 ani...m-am uitat la un film cu vampiri ...si timp de 1 luna ma culcam numai cu lumina aprinsa si cu cruci langa mine...de frica sa nu intre vampirii pe geam si sa ma manance. :)
Filmul se numea Nosferatu. Probabil Demona...care este specializata pe acest domeniu si a urmat cursuri de vampirologie...ne va spune despre semantica cuvantului nosferatu.

Probabil ca exista asemenea creaturi si in realitate....oameni psihopatzi. Doar am vazut in filmul The Doors...ca insusi celebrul Jim Morrison servea sange.

Vampirii din filme sunt caractere slabe. Nu prind viatza decat noaptea , se sperie de apa sfintita si cruci , nu suporta usturoiul si nu se reflecta in oglinda. Ei nu s-au vazut nicidoata cum arata , nu ? Plus...ca dorm in cosciuge. Dezgustator.
Iar la final..sunt invinsi cu totzii.

Nu imi plac vampirii. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

ASTA ERA!

Mesajde Demona » Vin Apr 25, 2003 7:15 pm

Prima parare spusa...deci eu ce sa deduc de aici Moshule? Ca nu itzi plac vampirii din cauza ca...tzi-e frica de ei?! hehe! ;) Eh..las` kiddo...ne bucuram cu totzii ca tzi-a trecut frica...da`...intradevar majoritatea vampirilor din filme sunt distrushi, dar daca stai bine sa te gandeshti...distrugerea lor e anapoda...n-are sens...pentru ca devin prea puternici...exemplu` Akasha (Queen of the Damned)...era atat de puternica, nici lumina soarelui nu o mai deranja! Dar aiurea...dupa ce a fript jumate din auditoriu de la concertul lui Lestat, catziva vampirei o dau gata! So...cei care fac filme cu vampiri ar trebui sa se gandeasca de 2 ori cand omoara personajul principal negativ...still..I think...VAMPIRE RULES! :)
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Bamse » Mar Apr 29, 2003 12:36 am

Exista "vampiri" ...sunt oamenii care sufera de o boala de sange. Si au fost cazuri cand unii care chiar au luat-o razna si au inceput sa omoare pentru a bea sange.
(am citit eu undeva)
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde Sydney » Mar Apr 29, 2003 11:43 am

VAmpiri,vampir,vampiri.......:con:....a,da.D-astia.....
Fişiere ataşate
vampire_witch (1).jpg
vampire_witch (1).jpg (24.13 KiB) Vizualizat de 6266 ori
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Demona » Mar Apr 29, 2003 5:14 pm

Bamse...ursuletzu` Bamse? ;) ...anyway...eu nu ma refer la dereglatzii mintal care se cred vampiri...ca la aia le dai o bata de base-ball in scafarlie shi ishi beau propriu sange din balta in care au cazut...eu ma refer la acei vampiri ca ii vezi filme...totzi cam stupizi pentru ca nu shtiu sa aprecieze darul care il au!!! Voi ce atzi face daca atzi avea putere absoluta....tineretze shi frumusetze veshnica ???...doar pentru minusculul sacrificiu care nici nu prea mai exista in ziua de azi...abandonarea umanitatzii...
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Sydney » Mie Apr 30, 2003 11:35 am

Si mai exista si lilieci vampiri.Da` astia nu se omoara cu tarusu`....
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

ursuletzu Bamse...ai dreptate

Mesajde Bamse » Mie Apr 30, 2003 7:45 pm

Daca e vorna de nemurire si altea alea ..decat sa fiu vreun vampir ..as prefera sa fiu "Duncan McLeod" (parca asa se scrie) ..

Io n-as vrea sa fiu vampir ...imi place prea mult soarele !


ps: Blade rulez :D
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 30, 2003 8:34 pm

interesant subiect.din cate stiu eu,in lume exista o retea destul de respectabila de oameni ce cred in vampirism,precum si o breasla si mai respectabila de vampirologi.
am vazut pe discovery,daca nu ma insel,un amplu reportaj despre acesti oameni care beau la propriu sange,organizatia lor avand membri din foarte multe tari.erau relatate cazuri pe care eu le categorisesc de al ciudate la pur si simplu demente.cazuri in care sotul isi incurajeaza sotia sa intre intr-o astfel de organizatie,cluburi speciale pentru cei ce iubesc sangele,furturi din bancile de sange,sacrificii de animale.
ce era mai interesant este faptul ca in acele cluburi,cei ce serveau sange se "muscau " unul pe altul dar nu cu acei celebri colti.pru si simplu isi crestau pe spate pielea cu o lama de barbierit si beau sangele.astfel,erau cei care donau si in asta simteau o placere egalata doar de orgasm si cei care beau,care marturiseau ca sangele ii umple de viata.
paralel cu acest mod de viata a fost prezentat si cazul unui om care efectiv suferea de o boala rara de sange si care nu putea trai decat daca bea sange.era un abonat permanet al abatoarelor.

despre vampirii hoolywood-ieni nu voi discuta nimic,deoarece nu sunt decat niste personaje.ar mai fi curentul Dracula,dar este prea mult de vorbit.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mai 01, 2003 4:43 am

Initial trimis de SOD
am vazut pe discovery,daca nu ma insel,un amplu reportaj despre...


L-am vazut si eu...

Erau tot felu de cealapi care ziceau ca daca nu beau sange se simt rau si o aratau pe una de isi taia sotu aproape zilnic ca sa bea un paharel- doua de sange... vorba lu' Alex, as pune aspiratoru pe ei.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Demona » Joi Mai 01, 2003 5:06 pm

..tot la dereglatzii mintal ajungem...cum a zis Bamse...o varianta ar fii McLeod :) Dar nu e neaparat nemurirea...mai e puterea...shi Blade...yeah rules..Dar Deacon Frost it's better! :) SOD, reportajul respectiv l-am vazut shi eu...some people are simply sick! Oricum, am mai auzit shi eu "fani ai vampirilor" , vorbisem o data cu o tipa care vroia sa fie vampir, m-am crispat! Se automutila ca sa ishi bea sangele. Zicea ca o face sa se simta bine, deshi tipa vomita de fiecare data cand facea asta. I-am sugerat sa consulte un medic psiholog shi raspunsul ei a fost:"Itzi place sangele?" So...prin urmare...imi plac vampirii din complec alte motive decat "fanii" din acel reportaj...cat despre lilieci...ask Ozzy, to know more about that subject! ;)
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Demona » Joi Mai 01, 2003 5:08 pm

: shi " iese fatza aia imbujorata?!?! ...damn!!!! mi-a stricat din mesaj...
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Bamse » Vin Mai 02, 2003 9:13 pm

ehh las' ca am inteles....iti plac baietzii rai
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde alina » Dum Mai 04, 2003 11:04 pm

din pct. meu de vedere vampirii sunt niste nascociri ale imaginatiei bolnave a oamenilor.

iar despre ceea ce a povestit SOD :ce nu face omu sa iasa din normalitate, penibil ce pot sa zic mai mult!

filme, numai 2 imi vin in minte:"Intalnire cu un vampir" bun film din pct. meu de vedere si ala cu Steve Martin nu-i mai retin numele oricum draguta comedie!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 06, 2003 6:01 pm

alina , probabil te referi la celebrul Interviu cu un vampir...nicidecum la Intalnire cu un vampir.
Comediile cu vampiri sunt naspa. Nu imi plac. In schimb mai toate ecranizarile dupa Dracula lui Stoker au fost pe placul meu. M-au infricoshat..dar au sfarsit prin a imi place.

Bine..vorbesc despre ecranizarile clasice. Nu porcariile de acum. Filme gen Blade sunt execrabile. Focuri de mitraliera si batai cu vampiri. Penibil.

Cei mai minusculi vampiri sunt tzantzarii. Au reaparut odata cu caldura.....si sunt f. enervantzi. Nu cred sa mai existe tzara europeana unde sa fie tzantzari. Deh...Romania. :mad:
Bine...ca nu ne trasformam si noi in tzantzari...cand suntem muscatzi. :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Mai 06, 2003 7:01 pm

Da, vampirii sint monstrii de tip A+, dupa catalogul meu! Sint puternici, pot sa zboare si aproape invulnerabili...sint ca Superman, dar in loc krypton (sau cum ai zicea), sint alergici la mincare italiana si Jesus. Niste usturoi pe linga sunca de la prinz, si esti protejat impotriva acestor bestialitati a noptii! Dar daca apuca sa te muste, devii si tu vampir...va da-ti seama ce paranghelii trag sugatorii noptile, avind in vedere ca soarele ai omoara?? Huh...ce misto ar fii sa fiu vampir...as musca-o pe Darky...sa o fac vampiroaica...si sa mergem noaptea la moshu´n casa, sa-i halim salamul ala casasesc..or something...:D
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 06, 2003 8:18 pm

Da..Nicholas...iar vara in loc sa stai pe plaja si sa bei beri , uitandu-te la fetele topless ...vei sta intr-un cosciug afurisit , intr-o cripta mizerabila....dintr-un castel secular. Nu cred ca merita efortul..doar pentru un salam sasesc. Ala ti-l dau si asa...fara sa fi vampir. :)

Vampirii sunt niste nefericiti ai sortii. Si un cersetor e mai bun ca ei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Mai 06, 2003 9:17 pm

Hmmm..moshule, pai o sa fiu vampir modern! Cavou din marmura intr-o vila tare pe malul marii, cu o colectie de vinuri vechi linga mine..ce, nu ai vazut Blade? Ai vazut ce tari erau vampirii? O sa-ti fac si tie un semn pe ceafa, sa nu se ia alti vampiri de tine...te protejez,vezi?

Si dupa cum stii, vampirii pot hipnotiza femeile..asa ca iti dai seama ce o sa fie in cripta mea...numai prospaturi, intre 18 si 18 ani...nu o sa fie nevoie sa ma duc pe plaja, sa-mi bat maimuta sub prosop, uitindu-ma la ele...or sa vina ele la mine...sa-mi bata maimuta!:D
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Mai 06, 2003 9:50 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da..Nicholas...iar vara in loc sa stai pe plaja si sa bei beri , uitandu-te la fetele topless ...vei sta intr-un cosciug afurisit , intr-o cripta mizerabila....dintr-un castel secular.



Dar poti sa te upgradezi... Sa devii ca ala din "Blade"... :con:
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde darkshines » Mar Mai 06, 2003 10:07 pm

hehe, da nicholas. Creatures of the night, mwahaha.


dar ca sa nu fiu offtopic:

ce ma enerveaza exagerarea miturilor despre vlad tepes si legatura dintre el si dracula din "pop culture".

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Mar Mai 06, 2003 10:41 pm

da moshule ai dreptate ;a!

demona, ca si prietenul tau "cyber" nici io nu-ti inteleg pasiunea, explica-te un pic!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Demona » Dum Mai 11, 2003 12:42 pm

...uhmm...a zis Bamse ceva... ;) ...oricum alina nu am cum sa itzi descriu mania mea...la fel de mult (pardon MAI MULT) decat vampirii imi plac Dragonii...shi apoi iar o luam de la capat...Oribilul Indragostit a zis ceva shi el (faza cu cripta in loc sa te uitzi dupa "tipe" - in cazul lui)...uhmmm..aici sunt de acord shi eu...daca ash putea sa ma bronzez la luna ar fii perfect! ;) ..It's somethin` about vampires...in fine....sa fii vampir shi sa ai ca "animal de casa" un dragon ar fii perfect! ;) sau invers :P
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Demona » Dum Mai 11, 2003 2:50 pm

cum sa nu imi placa vampirii...uitatzi-va cum pot sa arate...damn!!!
Fişiere ataşate
lestat & akasha.jpg
lestat & akasha.jpg (38.13 KiB) Vizualizat de 6243 ori
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde alina » Dum Mai 11, 2003 11:24 pm

banuiam io de ce-ti plac tie vampirii acu m-am lamurit (in ideea de a fi mai interesanta, poate diferita etc tz'a trece)!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mai 12, 2003 12:08 am

Initial trimis de Demona
cum sa nu imi placa vampirii...uitatzi-va cum pot sa arate...damn!!!

Adica actorul ala e si vampir cu norma intreaga si in viata de zi cu zi?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Demona » Mar Mai 13, 2003 3:57 pm

...merge shi faza cu infatzisharea...dar tot nu de aia imi plac...nici nu mai mai stresez sa explic ...fiecare cu ale lui...
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Mai 13, 2003 4:13 pm

Da..misto vampiri aia..si frumosi...demono, da nr. de telefon cind ni-l dai?
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Mai 13, 2003 4:34 pm

Eu ma multumesc cu ID-ul de pe Yahoo... Deocamdata... :j
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Demona » Mar Mai 13, 2003 4:48 pm

..uhmm... ID pe Yahoo e aeon_millennium ....numar de telefon... ;)
Orange sau Connex? ;)
I'm good at being bad.
Demona
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Apr 24, 2003 7:30 pm
Localitate: A place called Hell

Mesajde endo » Dum Iun 01, 2003 11:38 am

eu ador vampirii.. filmele distrug cartile. akasha, regina damnatilor, a fost ucisa de un alt vampir intr-un mod omenesc, insa.. care era? parca mekare a ucis-o. una dintre surorile gemene, oricum.
sincer, imi place ideea ca exista vampiri. eu cred in vampiri. heh, lately sunt cam obsedata de ideea de viata eterna. chiar, eternitatea exista asa cum infinitul nu este o limita. "parerea mea". :)
oh, akasha nu a fost singura care a rezistat soarelui. din "cronicile vampirilor" si lestat a rezistat, in desert.. chiar daca o zi :)
citesc multe carti cu vampiri.. deocamdata ar trebui sa ma preocupe "baltagul" si "o scrisoare pierduta".. pentru capacitate < hah, eu capacitate?> anyway, sa imi tineti pumnii.. sper ca pana atunci nu poi deveni un vampir, sa nu pot iesi ziua.
ah, inca o chestie. cartile lui anne rice sunt extraordinar de bune. si nu sunt.. neaparat despre vampiri. imi par mai mult despre viata, despre cum este viata, despre cate poti invata/face/sti cat esti in viata. sunt interesante..
buh, eu pana la examen nu voi mai fi on.. ;P
well, shit happens. keep on reading..

Vampirii exista :eat:
endo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 02, 2003 10:44 am
Localitate: Kathariaa (.Ro, Ialomita, Slobozia)

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron