Cine credeti ca va fi urmasul lui Schumi la Ferrari?

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Cine va fi urmasul lui Schumi la Ferrari?

Fernando Alonso
6
50%
Jacques Villeneuve
0
Niciun vot
Juan pablo Montoya
0
Niciun vot
Mark Webber
1
8%
Felipe Massa
0
Niciun vot
altul (care?)
5
42%
 
Voturi totale : 12

Cine credeti ca va fi urmasul lui Schumi la Ferrari?

Mesajde Ayrton » Mie Mai 14, 2003 9:01 am

Satul fiind eu de dominatia instaurata in Formula 1 de catre german, m-am gandit sa fac acest subiect avand in vedere si declaratiile lui Schumi, ca se va retrage daca va castiga al saselea titlu mondial.

Eu cred ca Fernando Alonso are prima sansa, in fata lui Montoya, Villeneuve, Webber sau a pilotului lor de teste, brazilianul Felipe Massa (care probabil va pilota totusi Ferrariul cu nr 2, in locul lui Rubinho).
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 14, 2003 1:44 pm

Eu zic ca Renault sunt constientzi de valoarea tanarului spaniol Alonso...si nu il vor da. Mai degraba o sa bina d'alde Webber.

Sa ne amintim ca Schumacher de la Renaul a venit la Ferarri. Nu mai fac ei o a doua astfel de greseala...si il vor pastra pe Alonso.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde PhutreGuy » Mie Mai 14, 2003 5:14 pm

Cum nu prea cred ca Raikonen va parasi pe cei de la Mercedes, Fernando Alonso are prima sansa dintre toti pilotii care conduc acum in campionat.
Daca va fi altul, atunci va fi doar un protejat de-al lui Schumi, care presupun ca ori e pilot de teste pe la vreo echipa ori e un pilot prin formula 3000 sau indi.
My name is Nobody because Nobody is perfect!
Avatar utilizator
PhutreGuy
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Mai 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Iun 11, 2003 11:16 am

Conform unei declaratii date de Luca di Montezemolo, Michael Schumacher si-a prelungit contractul cu scuderia Ferrari pana in 2006, acelasi lucru facandu-l si Jean Todt, Ross Brown, Rory Bryne si Paulo Martineli, adica intreaga echipa ce a facut ca Ferrari sa devina stapana absoluta in F1 in ultimii 4 ani. Singurul care nu a primit oferta de a continua, si deci va pleca la sfarsitul anului 2004 este Rubens Barrichello.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Joi Iun 12, 2003 8:40 am

Probabil ca Massa va fi la Ferrari...E clar ca Schumacher nu mai e atat de sigur pe el si pe 'dominatia Ferrari', daca nu se gandeste la retragere... Oricum, are obstacole serioase in drumul spre un nou titlu.... Nu ma intrebati ce-am patit, dar eu tot pe Raikkonen il vad campion mondial...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde oaspetele » Dum Ian 04, 2004 12:48 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh

Sa ne amintim ca Schumacher de la Renaul a venit la Ferarri. Nu mai fac ei o a doua astfel de greseala...si il vor pastra pe Alonso.


te cam inseli.
concura Schumi pe o masina cu motor Renault, dar asta nu inseamna ca a venit de la Renault. a venit de la Benetton. care e drept, ii apartinea lui Flavio Briatore.
doar de la recenta reintrarea in marele circ, Renault este de sine statatoare, adica face si sasiu, si motor.
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde oaspetele » Dum Ian 04, 2004 1:10 pm

a, sa nu uit, astfel de transferuri se fac pe bani. bani grei, asa ca nu-l vad pe Flavio ignorand o suma cu multi de 0 in coada.


ca sa raspund la intrebare, io vad 2-3 posibilitati
1.Massa, care pare "crecut" de Fearri tocmai pentru a ii lua locul lui Schumi (daca pot sa zic asa, ,stiu ca e imposibil)
2.Fisico, in sfarsit marea impacare a italianului cu italienii
3.destul de evident, il vad la Ferrari pe Schumacher. Ralf.
ma mir ca nu v-ati gandit la varianta asta.
Ralf e un pilot extraordinar, care nu si-a aratat inca valoarea......
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 05, 2004 8:59 am

Initial trimis de Stormy Lady
Nu ma intrebati ce-am patit, dar eu tot pe Raikkonen il vad campion mondial...


Si atunci de ce nu votezi cu el in sondajul de pe celalalt thread? Ca vad ca are o voturi...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 21, 2004 8:09 am

Eu cred ca fratele lui va fi convins de Schumi (mare) sa incercee macar un sezon la ferrari...Lui o sa-i placa si o sa ramana 2-3 ani pe acolo.

Bineinteles asta e parerea mea :)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde andrey/shummy » Dum Mai 30, 2004 10:02 am

Eu cred (doresc acest lucru), ca la plecarea lui Shumi, locul lui va fi ocupat de Button J. Cred ca este cel mai talentat dupa Michael///

Nici Alonso, nici Montoia, cu atit mai mult Raikkonen nu se pot compara cu el.

Button - nr.1
Weber - nr.2
andrey/shummy
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mai 28, 2004 2:26 pm
Localitate: Chishinau

Mesajde ValiEnte » Lun Sep 20, 2004 6:11 pm

Gandesc ca dupa plecarea lui shumi, locul lui va fi ocupat de RAIKKONEN :o
Button la Williams
webber la williams
montoya la mercedes :O
alonso un ginionist din nastere :-S
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Vin Mar 18, 2005 5:28 pm

si eu tot cu raikkonnen tin. cred ca numele lui inseamna cel mai rapid din lume :D
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde v1n3ri » Vin Mar 18, 2005 5:40 pm

Posibil sa fie Alonso sau poate Sato.
Si off topic: in general un pilot de F1 prefera sa fie quick decat fast. ;) . Parca era ceva de genu' si in enciclopedia de la Grand Prix 4.
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Mar 19, 2005 9:58 am

faza asta pare interesanta si mi-as dori sa mi-o explici candva ;) oricum, eu, desi nu ma pricep :D ,cred ca mai conteaza si strategia, starea de spirit, concentrarea si calitatea vehicolului...nu?
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bogy » Mie Mar 30, 2005 11:16 pm

cred ca alonso, doar daca cei de la renault nu ii vor face o masina cu care sa castige campionatul in urmatorii ani.
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron