Ultima piesa ASIA -"Hodoronk-Tronk"

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ultima piesa ASIA -"Hodoronk-Tronk"

Mesajde Unregistered » Vin Mai 16, 2003 1:06 pm

Buna , eu sunt o fana inraita ASIA si mia placut enorm ultima piesa a fetelor : "Hodoronk- Tronk"

Ce parere aveti voi de aceasta piesa ca mie imi place mult,mult ,mult....

Vam pupat....
Unregistered
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 16, 2003 1:08 pm

Azi am ascultat-o si eu prima oara , la radio. Nu prea imi place ASIA dar piesa asta e destul de dragutza. Imi place mult ritmul ...si sunt marfa si versurile de la refren.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Ultima piesa ASIA -"Hodoronk-Tronk"

Mesajde neatza » Vin Mai 16, 2003 1:09 pm

Initial trimis de Unregistered
Buna , eu sunt o fana inraita ASIA si mia placut enorm ultima piesa a fetelor : "Hodoronk- Tronk"

Ce parere aveti voi de aceasta piesa ca mie imi place mult,mult ,mult....

Vam pupat....


eu sunt andra, au sunt asia, eu sunt.... mai datz-o dracu de treaba! s-au deschis terasele. mai luatzi shi voi o bere, ceva...
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mai 16, 2003 1:14 pm

nici io nu prea le am cu asia moshule da azi am ascultat-o si io intamplator la radio si pot spune ca e super mishto... oare o fi si pe cd ? stiam ca nightwish e fan asia poate o are ea...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Vin Mai 16, 2003 1:29 pm

io o am pe doar pe pece, pe hard. eye ti-o trimit prin email, daca vrei. ma-ntreb de pe ce album este extrasa piesa? :con:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mai 16, 2003 1:40 pm

multam fine...nu stiu mah de pe ce album nu-ti spusei ca am auzit-o intamplator

cad pe spate ,hodoronk
cand te vad ,tronk
.la,la,la ...nu mai stiu...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Mai 16, 2003 3:18 pm

Vreau si eu Nightwisho... Sunt si eu fan death psihedelic... Uite si mailul meu... asiarulesforverandevever@k.ro Da' vezi ca nu accept decat mp3-uri la 192... cel putin...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mai 16, 2003 3:22 pm

bah,e tare de tot piesa.am auzit azi la un radio local,ca o sa beneficieze si de un clip pe masura,care o sa se pishe pe ala de la animal x.cica o sa fie filmat intr-o morga,unde personajul principal,un mort care se afla acolo in morga,se trezeste la viata si se indragosteste de o doamna decedata ,care se afla de asemenea in acea morga.adicalea,ii cade cu hodoronk tronk la inima!ce mai ,o sa fie tare de tot!efecte speciale,fantome,artificii,tot tacamul!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Mai 18, 2003 5:37 pm

Io nici n-am auzit de melodia asta,dar...oricum nu mor fara s-o aud...mai bine ca n-o shtiu.. :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Dum Mai 18, 2003 9:05 pm

Ba, ia lasati voi caterinca ieftina! Asia e cea mai misto trupa... si au niste versuri de mare clasa... nici Nichita nu le zicea mai bine... asa sa stiti! Hai, veniti si sustineti un indraznet proiect pe acest minunat portal:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=7426
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde the Zephyr » Dum Mai 18, 2003 11:17 pm

parca ma trezisem in zona crepusculara...pareati atat de seriosi :D
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

Re: Ultima piesa ASIA -"Hodoronk-Tronk"

Mesajde Unregistered » Mar Mai 20, 2003 8:32 am

[quote]Initial trimis de Unregistered
[B]Buna , eu sunt o fana inraita ASIA si mia placut enorm ultima piesa a fetelor : "Hodoronk- Tronk"

Ne promiti ca Hodornk tronk este ultima ?
Unregistered
 

Mesajde eyewitness » Mar Mai 20, 2003 8:40 am

bah daca nu ai auzit piesa mai bine taci si lasa mishtourile. asculta piesa si p-orma mai discutam...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Mar Mai 20, 2003 9:33 am

Initial trimis de eyewitness
bah daca nu ai auzit piesa mai bine taci si lasa mishtourile. asculta piesa si p-orma mai discutam...
CATA INSPIRATIE!!!!!AUZI HODORONK-TRONK
Unregistered
 

Mesajde eyewitness » Mar Mai 20, 2003 9:59 am

era expiratie...auzi da tu de ce tipi cand postezi?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Mar Mai 20, 2003 10:24 am

Initial trimis de eyewitness
era expiratie...auzi da tu de ce tipi cand postezi?
De chestie...
Unregistered
 

Mesajde nocturna » Mar Mai 20, 2003 10:58 am

Initial trimis de X-Tina Aguilera
...oricum nu mor fara s-o aud...

aguilero, ca sa nu mori fara sa o auzi, iti trimit si tie piesa, doar sa notezi corect email-ul tau.

portnoyule ceva nu merge cu adresa ta. tu ce faci mah, iti bati joc?! sau nu mai ai spatiu...pune mana de mai sterge din piesele alea cu Ackent pe care ti le-am trimis sapt trecuta. stiu ca-ti e greu da' fa un efort. :p

am mai aflat cate ceva despre piesa: deocamdata nu se afla pe nici un album, dar se pare ca fetele pregatesc un single cu aceasta piesa, single ce va contine 4 piese, adica piesa Hodoronk Tronk, varianta remix, varianta live si varianta pentru karaoke. asa ca eye-ule o sa o cantam si noi, in curand. :) pe la sfarsitul lu' iunie se preconizeaza sa apara single-ul. de asemenea, cum zicea si SOD, piesa o sa aiba si un videoclip pe masura.

Unregistered de chestie, acesta este un thread deschis exclusiv pentru fanii ASIA sau pentru cei care-s macar deschisi la muzica fetelor. asa ca: marsh mah!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Mai 20, 2003 11:08 am

Initial trimis de Nightwish
portnoyule ceva nu merge cu adresa ta. tu ce faci mah, iti bati joc?! sau nu mai ai spatiu...pune mana de mai sterge din piesele alea cu Ackent pe care ti le-am trimis sapt trecuta. stiu ca-ti e greu da' fa un efort. :p

Intr-adevar, de aia nu mergea, imi cer scuze... Sa sterg piesele de la Akcent? NICIODATA!!! Cum poti sa spui asa ceva? Cum poti sa gandesti asa ceva? BLASFEMIE!!!
Sa vad cum pot sa fac loc... Are frate-miu niste muzica din asta de duzina, niste Getro Tal, parca asa le zice... Roacher prost, nu stie ce e arta... Dupa ce sterg astea, te anunt... Multumesc anticipat! Si nu uita... ASIA RULES!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde ASIA FOREVER » Mar Mai 20, 2003 11:13 am

Sunt dea dreptul incantata ca ASIA are atat de multi fani...pana m-ai alataieri credeam ca sint singura fana adevarata impreuna cu prietenul meu Gamela dar ma bucura nespus sa vad ca pe acest forum exista alti fani adevarati precum Nightwish, SOD, Eyewitness si bineinteles Mr Hyde.

Nightwish poti sa-mi trimiti si mie piesa pe email caci nu am ascultato inca . asia_forever@yahoo.com

Multumesc anticipat
ASIA FOREVER
 

Mesajde cubu » Mar Mai 20, 2003 11:18 am

Cum poti sa spui asa ceva? Dar eu ce sunt? Cum poti sa ma uiti pe mine? RUSINE!!! Eu am votat pentru forumul A.S.I.A.!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde sioux » Mar Mai 20, 2003 1:40 pm

Initial trimis de eyewitness
bah daca nu ai auzit piesa mai bine taci si lasa mishtourile. asculta piesa si p-orma mai discutam...



Am ascultat-o ! Ceea ce nu m-a facut sa imi placa ASIA mai mult edcat imi placea pana acum 10 minute. E chestie de gusturi. So, raman la parerea mea - sper ca intr-adevar Hodoronk tronk sa fie cu adevarat ultima piesa ASIA. Simplu ca bon giorno tristete.
sioux
 

Mesajde Unregistered » Mar Mai 20, 2003 1:44 pm

Unregistered de chestie, acesta este un thread deschis exclusiv pentru fanii ASIA sau pentru cei care-s macar deschisi la muzica fetelor. asa ca: marsh mah! [/B][/QUOTE]


Nightwish, asa de chestie - ai un forum intreg dedicat celor 4 care au speriat ....Pe cine or fi speriat. Cat despre thread-ul asta, nu spune nimic ca ar fi numai si numai pentru fanii asia (in masura in care exista asa ceva), sau macar pentru cei care sunt deschisi la muzica lui Ordeanu (cred ca s-ar supara tare sa afle ca l-ai facut fata ). Doar semnaleaza aparitia unei noi piese ASIA si atat. Asa ca : zat fa !
Unregistered
 

Mesajde Sioux » Mar Mai 20, 2003 1:47 pm

Mesajele de mai sus imi apartin.
Sioux
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Joi Sep 20, 2001 9:34 am
Localitate: Bucureshti

Mesajde eyewitness » Mar Mai 20, 2003 1:49 pm

era si greu de observat...acelasi stil de cacat cu care ai impresionat jumate din ferentari si un sfert din colentina...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mai 20, 2003 1:59 pm

Initial trimis de Portnoy
Cum poti sa spui asa ceva? Dar eu ce sunt? Cum poti sa ma uiti pe mine?

se pare ca n-ai demonstrat portnoy. io sincer te suspectez ca nu esti un fan adevarat si cauti sa faci misto. da' ma rog, e alegerea ta.

Initial trimis de Unregistered
ai un forum intreg dedicat celor 4

la asta lucreaza Mr Hyde, speram sa avem si forum cat de curand.

Cat despre thread-ul asta, nu spune nimic ca ar fi numai si numai pentru fanii asia

am spus eu, mai sus.

la muzica lui Ordeanu (cred ca s-ar supara tare sa afle ca l-ai facut fata ).

nu ma intereseaza cine le face muzica. ele conteaza. ca daca l-ar baga pe ordeanu la inaintare n-ar mai asculta numeni ASIA. ele sunt artistele.

Initial trimis de sioux
Am ascultat-o !

nu zau. ascult-o cu atentie, de data asta.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

1999

Mesajde baixinho© » Mar Mai 20, 2003 2:02 pm

(anul in care echipa de fotbal RAPID a castigat al doilea titlu din istorie)

Initial trimis de X-Tina Aguilera
Io nici n-am auzit de melodia asta,dar...oricum nu mor fara s-o aud...mai bine ca n-o shtiu.. :D

iar te bagi in seama ca chilotii-n coor?

Initial trimis de Nightwish
single ce va contine 4 piese, adica piesa Hodoronk Tronk, varianta remix, varianta live si varianta pentru karaoke.

eroare falsa! singí£lu va contine cinci piese, iar in plus fata de ce ai mentionat tu acolo anterior, tin s-ati aduc la cunostinta spre propria ta informare ca va mai fi o varianta: unplugged. asa sa stii!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Mar Mai 20, 2003 2:07 pm

ba pardon. fetele nu sunt asa sigure daca vor adauga si varianta unplugged. :p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Sioux » Mar Mai 20, 2003 2:07 pm

Presupun ca maxima ta oftica e ca pur si simplu nu am aceleasi pareri cu tine... Obisnuieste-te ! E foarte posibil nici sa nu coincida vreodata ! Tie iti place cel mai recent single A.S.I.A. ( care intr-adevar, in peisajul dance din Romania reprezinta chiar o alternativa viabila, dar cam atat) si mie imi place Asia. Prefer piesa Hit of the moment. E drept ca aia e o piesa din '82, iar componenta acelei Asia este John Wetton de la King Krimson, Carl Palmer - Emerson Lake & Palmer, Steve Howe de la Yes si Geoff Downes de la The Buggle. Stii ? Ascult si Cream ! Cu Eric Clapton, Ginger Baker si Jack Bruce. Si Angels ascult. Dar e vorba de trupa aia care a fost descoperita de fratii Young. Malcolm si Angus.... Sa continui ? Sau se supara Colentina si Ferentariul ?
Sioux
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Joi Sep 20, 2001 9:34 am
Localitate: Bucureshti

Mesajde nocturna » Mar Mai 20, 2003 2:14 pm

ce e ala Eric Clapton? eyeu', careva, help! :rolleyes:
de angus am auzit. vezi ca posteaza pe forum.
si aia Cream posta p'aici la un moment dat...
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

2001

Mesajde baixinho© » Mar Mai 20, 2003 2:16 pm

(anul in care a avut loc atentatul de la World Trade Center, soldat cu daramarea "Gemenilor")

Initial trimis de Sioux
trupa aia care a fost descoperita de fratii Young. Malcolm si Angus....


adica moderatorul forumului "Big Brother" a cantat in "Angels"? sau cum?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron