Divizia A, editia 2002-2003,rezultate shi comentarii

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde MiG29 » Joi Apr 17, 2003 1:22 am

Initial trimis de Oribilul Mosh

Ma bucur mult pentru Gloria ca si-a aparat corect sansele...si au administrat a 6 a infrangere consecutiva cainilor.


a 7a :(
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 20, 2003 11:17 pm

A vazut careva minutul 91 de pe Romania 1 ? Conflictul prin telefon dintre Dan Petrescu si Pavel Badea ?
Ba..ce porc Petrescu asta. Nu mi-l imaginam asa. Si pe langa ca e porc..e si prost ca a facut asa ceva in public. Badea ii vorbea frumos..asa cum si trebuie pe un post national....iar Petrescu il jignea in ultimul hal. Un inganfat penibil. :(
Stie cineva de ce e raca intre ei ? ..ca nu am prins dela inceput.

Acum ma uit la Procesul Etapei. Ce kterinca e Zenga. :p A invatat romaneste. Vorbeste fara translator.

Nu prea am urmarit etapa asta...dar sunt bucuros pentru victoria Timisoarei. Mai sunt 7 etape...si sper din tot sufletul sa termine undeva pe locul 12.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Apr 20, 2003 11:36 pm

Petrescu zice k din cauza lu Badea a pierdut mondialu din 90 k l-a rupt asta inainte,shi k la meciu cu Craiova asta l-a injurat tot meciu de familie shi alea shi k a cazut la faza aia cand i-a pus mana in fatza.Am vazut shi io dialogu dintre cei doi,Badea cu Domnu Petrescu shi ala cu Baditza da nu cred k potzi sa judeci un om dupa felu cum se exprima.Oricum Petrescu a fost de 10 ori mai mare fotbalist k Badea.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 20, 2003 11:41 pm

Si ce legatura are faptul ca a fost de 10 ori mai mare fotbalist ? Are dreptul sa ii vorbeasca asa ?
Badea i s-a adresat cu respect....dupa cum ai vazut. Acum nu stiu ce o fi fost intre ei...dar mi s-a parut cam deplasat modul in care Petrescu s-a etalat in fatza camerelor de luat vederi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Apr 21, 2003 12:05 am

Shi mie mis-a cam parut k Petrescu a exagerat da o avea omu motivele lui...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

1867

Mesajde baixinho© » Lun Apr 21, 2003 8:28 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Are dreptul sa ii vorbeasca asa ?

DA, pentru ca daca Dan Petrescu ar fi mers la Campionatul Mondial de fotbal din 1990, in mod sigur ar fi prins un contract in afara si cariera lui ar fi luat-o pe alt drum.
DA, pentru ca a fost injurat de familie (sotie, mama, copii).
DA, pentru ca Dan Petrescu a facut mult mai mult pentru fotbalul romanesc decat pavel badea si, din respect, nu trebuia sa-i adreseze injurii. eu daca eram in locul lui Dan Petrescu, il bateam pe ala de se caca pe el. ce putea sa-mi faca? sa ma dea afara din tara? cu atat mai bine! sa ma suspende pe viata? foarte frumos! imi continuam activitatea de antrenor!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 1867

Mesajde eyewitness » Sâm Apr 26, 2003 10:46 am

Initial trimis de baixinho

DA, pentru ca daca Dan Petrescu ar fi mers la Campionatul Mondial de fotbal din 1990


....si nu a mers ca tot un macelar de craiovean i-a futut piciorul la craiova (u.craiova-steaua) chiar inaintea campionatului mondial din 90...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

1891

Mesajde baixinho© » Sâm Apr 26, 2003 10:54 am

pai Dan Petrescu la m*** pavel badea s-a referit. cel putin el este individul la care si eu am facut referire.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Rapid-Steaua 1-2

Mesajde cutuma© » Sâm Apr 26, 2003 8:40 pm

Un meci incredibil, nu atat prin prisma a calitatzii fotbalului cat prin cea a daruirii jucatorilor shi a dramatismului ce a facut ca pana la ultimul fluier al arbitrului suporterii celor doua formatzii sa mai slabeasca cateva kilograme, de parca nu era de ajuns postul ce se indreapta spre ultima 100 de metri.
Transmisia celor de la TVR1 (ca deh, unii au stat acasa) a inceput cu duelul celor doua galerii care au umplut cochetul stadion giuleshtean colorandul in alb-vishiniu shi rosh-albastru.
Meciul a inceput in nota de dominare a stelishtilor, aflatzi in fatza unui ultim tren catre titlu, orice altceva decat o victorie ar fi insemnat sfarshitul campionatului, cel putzin in partea lui superioara, ba mai mult, Steaua ar fi avut de tremurat serios shi pentru locul 2. Pe acest fond Rapidul deschide scorul la o imensa gresheala colectiva in aparare de care profita ex-bacauanul Valentin Badoi, care nepermis de liber il executa pe ezitantul Tudor.
Imediat stelishtii raspund, Claudiu Raducanu nimerind bara. Steaua continua sa se afle la carma jocului, impingand echipa giuleshteana in propriul careu shi in mod logic egalarea survine in urma unei lovituri libere, e drept shi cu putzina shansa. Golul i-a apartzinut lui Boshtina.Ba mai mult, Steaua preia conducerea cand Claudiu Raducanu transforma in mod senzatzional un shut patetic al lui Trica in gol.
Repriza a doua incepe printr-o mare ocazie a rosh-albashtrilor, Raducanu ratand singur cu Dolha. Rapidishtii simt rasuflarea Stelei in ceafa shi simt cum cele 14 puncte avans dinaintea returului tind sa se risipeasca tot mai rapid. Astfel ei se intrec in ratari la poarta unui Tudor aflat in poate cea mai buna zi a carierei, neputand fi invins nici de Ilies,nici de Niculae shi nici de Iencsi. Steaua rezista eroic, shi chiar rateaza desprinderea in minutele de prelungire la shutul lui Oprita scos excelent de Dolha.
Echipa din Ghencea cashtiga shi se apropie la 5 puncte de lider, urmand a juca in etapa viitoare acasa cu Gloria in timp ce Rapidul va avea de disputat un meci f. dificil la Piteshti.

P.S. in tot acest cadru a ramas in umbra arbitrul italian Domenico Messina, care nu a parut cu nimic mai bun decat un Salomir sau un Al. Tudor, dar care s-a bucurat de mult mai multa credibilitate.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Apr 26, 2003 8:57 pm

galeria stelei
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Re: Rapid-Steaua 1-2

Mesajde SOD » Lun Apr 28, 2003 1:49 am

Initial trimis de D€CR€T
P.S. in tot acest cadru a ramas in umbra arbitrul italian Domenico Messina, care nu a parut cu nimic mai bun decat un Salomir sau un Al. Tudor, dar care s-a bucurat de mult mai multa credibilitate.

da,intr-adevar,nu a fost cu nimic mai presur de Tudor,dar a facut ceea ce nu a reusit sa faca nici un arbitru din campionatul nostru.A IMPUS RESPECT!!!!!!!!!!!!!respect fata de jocul in sine,respect fata de coechipieri,respect fata de adversari ,dar mai ales respect fata de propria persoana!te rog sa nominalizezi o singura faza la care s-a protestat in stilul caracteristic divizei noastre!te rog sa nominalizezi faza in care s-a comentat decizia arbitrului.te rog sa-mi enumeri minutele nesfarsite in care jocul era fragmentat!nu mai cauta,ca momentele astea nu exista!le-a fost rusine de rusinea lor!asa ar trebui sa se joace la fiecare meci!

parerea mea ca arbitrul Messina a fost un castig pentru noi!o pilda vie!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Apr 28, 2003 8:32 pm

Jucatorii s-au obishnuit ca daca la fiecare faza impotriva echipei tale (fie ea corecta decizia sau nu) daca protestezi shi incercuieshti arbitrul exercitzi o presiune mare asupra lui shi acesta va avea tendintza sa gresheasca in favoarea ta. Au shtiut ca aici nu e cazul shi au lasat-o balta..
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Mai 07, 2003 3:56 pm

BAAAAI CE MECI!!!

Sportul-Dinamo 5-6... nu e la polo sau tenis...

Ce pacat ca am stat la scarbici si nu am vazut meciul... cred ca ma enervam la culme cu sviterul asta de aparare...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mai 09, 2003 9:21 am

Un anunt pentru toti cainii rosii, si nu numai:

Intrare libera la meciul cu Otelul

Sambata seara, de la ora 19.15, va fi lansata pe piata cartea biografica "Unicul capitan", dedicata vietii lui Catalin Hildan. La acest eveniment ce se va desfasura pe Stadionul Dinamo, sunt asteptati cat mai multi suporteri, din partea jucatorilor urmand sa vorbeasca despre cel ce a fost "unicul capitan" Florentin Petre si Giani Kirita. Conducerea clubului a decis ca intrarea sa fie libera la partida Dinamo-Otelul, ce se va disputa sambata de la ora 20.00, la o ora dupa lansarea cartii.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde CraiovaUltras » Lun Mai 12, 2003 12:02 am

Gol antologic al lui Savu la meciul cu Brasovul....
In ultima etapa cu dinamo o sa fie cel mai urat vis al vreunui dinamovist....nu credeti???atunci va invit in banie sa va convingeti!!


FORTZA CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!!!!
CraiovaUltras
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 04, 2003 2:54 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 12, 2003 11:07 am

Parca promisesesi ca ne scutesti de aberatiile tale...

Oricum, daca se califica Dinamo in finala cupei, dupa semifinala de miercuri cu Astra (btw: e intrarea libera pe stadion, ora 20.00), echipa din meciul cu oltenii va fi cu siguranta:
Vlad-Vatavu, Parvu, Dragomir, Rata- Ichim, Pulhac, Ilin, Mitea- Marica, Dragan.
Cu siguranta o sa-mi pese de meciul ala cat de un rahat de pisica uscat...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Lun Mai 12, 2003 11:10 am

V-a revenit glasul? Eratzi cam ragushitzi cand va faceatzi veacu pe undeva prin "underground-ul" clasamentului Diviziei A.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Mai 12, 2003 11:17 am

Dar ce, Steaua nu era pe locul 15 dupa vreo 5 etape?
Ca si ala, a fost doar un accident irepetabil ce i s-a intamplat lui Dinamo in debutul returului!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Mai 12, 2003 9:29 pm

Ayrton,lasa-i mah k au uitat k anu trecut pe vremea asta aveau ce aveau cu Pitzi shi cu finantzatoru:D.Acuma le-a trecut;)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

1980

Mesajde baixinho© » Vin Mai 16, 2003 2:18 pm

(anul in care moare scriitorul Marin Preda si este publicat ultimul roman al acestui autor, "Cel mai iubit dintre pamanteni")

LPF-SPORTUL / Sportul Studentesc nu va mai fi programatí£ la meciurile din Divizia A
BUCURESTI, 16 mai (MEDIAFAX) - Consiliul Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) a hotí£rit, vineri, sí£ nu mai programeze echipa Sportul Studentesc la meciurile Diviziei A, deoarece aceastí£ grupare nu a achitat piní£ la data de 15 mai datoria de 150.000 de dolari cí£tre Steaua, reprezentind indemnizatia de transfer pentru Florin Maxim.
In consecintí£, meciul Sportul Studentesc - FCM Bací£u, care trebuia sí£ se dispute, simbí£tí£, de la ora 18.00, in cadrul etapei a XXVIII-a a Diviziei A, nu va mai avea loc, echipa oaspete urmind sí£ fie declaratí£ cistigí£toare, cu scorul de 3-0.
Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat cí£ forul pe care il conduce a fost nevoit sí£ se supuní£ hotí£ririi luate de Comitetul Executiv al FRF. "Am primit de la FRF o adresí£, prin care eram fortati sí£ respectí£m termenul limití£ si regulamentele. Mí£ doare sufletul, insí£ nu am avut loc de intors", a spus Dragomir.
Comitetul Executiv al Federatiei Romane de Fotbal, din data de 14 aprilie, a acordat grupí£rii Sportul Studentesc un termen de gratie - data de 15 mai - piní£ la care sí£-si achite integral obligatia de platí£ fatí£ de FC Steaua. "Neexecutarea integralí£ a obligatiei de platí£ piní£ la termenul stabilit atrage neprogramarea echipei Sportul Studentesc in campionatul Diviziei A", se precizeazí£ in adresa trimisí£ de FRF cí£tre LPF.
Presedintele grupí£rii FCM Bací£u, Gheorghe Chivorchian, echipí£ pe care Sportul Studentesc ar fi trebuit sí£ o intilneascí£, simbí£tí£, a declarat cí£ este dureros ceea ce se intimplí£ la nivelul primei divizii. "Apreciez eforturile lui Siman, care ar fi trebuit sí£ aibí£ si o sustinere la aceastí£ echipí£. Ar fi trebuit ca rezultatul partidei Sportul Studentesc - FCM Bací£u sí£ se stabileascí£ pe teren, nu in instantí£. In urma acestei hotí£riri practic sintem salvati de la retrogradare", a spus Chivorchian.
Contactat de agentia MEDIAFAX, patronul grupí£rii studentesti, Vasile Siman, a declarat cí£ nu crede cí£ s-a dictat o astfel de decizie.
In prezent, Sportul Studentesc ocupí£ locul 15 in clasamentul Diviziei A, cu 28 de puncte obtinute in cele 27 de etape disputate.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mai 16, 2003 2:22 pm

nasol. asta e. la omu sarac nici boii nu trag...la anu la matineu cu unirea focsani. merjem pe stadion cataline....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mai 16, 2003 3:00 pm

mergem bre!la loje!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde CraiovaUltras » Dum Mai 18, 2003 11:57 am

Ayrton, daca dinamo aduce tineretul la Craiova, atunci kiar vor dovedi ceea ce sunt: niste lasi, obisnuiti sa castige prin blaturi si doar cu ajutotul arbitrilor( smifinala cu astra). Oricum le e frica de ce s-ar putea intampla la Craiova.....daca ar avea putzin bun-simt ar veni cu ekipa standard, doar asa, sa faca act de prezenta...iar daca nu, oricine imbraca tricoul ros-alb e dinamovist ,nu.....?

Daca kiar ar vrea sa ne inchida gura, atunci ar putea sa vina cu ekipa mare la Craiova, sa ne bata cu jucatorii olteni pe care i-a furat netoiu, si sa dovedeasca lumii ca ne-am batut cu pumnii in piept degeaba.....

FORTZA STIINTZA!!!!!!!!!!1
CraiovaUltras
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 04, 2003 2:54 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 19, 2003 10:42 am

Ma, ai dreptate cu faza ca ar trebui sa vina cu echipa standard, dar trebuie sa recunosti si tu, la cata ura e in Craiova fata de Dinamo, exista si pericolul ca jucatorii craioveni sa faca totul pentru a-i multumi pe suporterii lor, sa joace dur si agresiv, iar Dinamo nu are nevoie de alti accidentati in perspectiva finalei de cupa, ca si asa, ai vazut la Brasov, am avut infirmeria plina...

In alta ordine de idei, ce dracu e cu Craiova, chiar vrea sa o detroneze pe Bistrita din postura de campioana blaturilor din acest sezon?
Ca a fost un blat gretos la Timisoara, si fara nici un avantaj pentru nici una din echipe, ca sunt doar vise sa scape Poli de baraj... Pentru asta ar trebui sa bata in Stefan cel Mare etapa viitoare, si ma indoiesc ca vor putea... Pe pariu ca bate Dinamo cu 3,4 goluri avans...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde CraiovaUltras » Lun Mai 19, 2003 11:25 pm

de blaturi eu zic ca nu ar trebui sa vorbim, avand in vedere ca e si dinamo in discutie , nu?

si despre meciul din Stefan cel Mare, totul e posibil....nu stii cum se mobilizeaza timiso-bucurestenii de la poli AEK...da' poate le dati si voi meciul ca sa se scape:)

si apropo de ura fatza de Dinamo, si mai ales fatza de caiNetzoiu...eu zic ca e indreptatzita , nu crezi??
CraiovaUltras
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 04, 2003 2:54 pm

Mesajde CraiovaUltras » Lun Mai 19, 2003 11:35 pm

Am observat ca in general bucurestenii au o inversunare fatza de olteni...

Daca e asa , atunci sa ne dea inapoi toti oltenii:
de la Steaua pe Radoi, Raducanu, Trica si inca vreo 2..plus antrenorul
de la rapid pe Soava
de la dinamo pe Stoican, Grigorie, Domocos, Baracauan plus restul de 3-4 care au mai ramas, kiar si Danciulescu, pt k el tot oltean e...

cam multi jucatori, si culmea, cei mai buni de la ekipele respective....stranie ironie:)
CraiovaUltras
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 04, 2003 2:54 pm

Mesajde eyewitness » Mar Mai 20, 2003 8:06 am

te inseli
bucurestenii nu au aversiune fata de olteni ci numai fata de aceia care nu-si cunosc lungul nasului si in infatuarea lor nu vor sa inteleaga ca lumea nu graviteaza in juru buduhalei si care din primul post aduc invective gratuite bucurestenilor scapand din vedere ca topicul acestui forum este fotbalul.

ma intreb oare de ce pe acest forum de fotbal intern nu a venit vrun ardelean sau moldovean care la primul post sa-i faca tarani pe bucuresteni ? o fi vorba de bun simt?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde CraiovaUltras » Mie Mai 21, 2003 9:35 am

eyewitness, nu pot sa neg ca am intrat cam tare in bucuresteni in primele mele posturi; asta dupa ce citisem tot pe forumul asta, dar pe alte subiecte, niste mesaje in care niste bucuresteni se legau de galeria olteana si de olteni in general....asa ca eu doar al raspuns urat mesajelor acelea, asa si cum altii mi-au raspuns si mai urat mie...aici e si vina mea pt k eu m-am referit in pricipal la membrii galeriilor bucurestene, lucru care am uitat sa-l precizez, oricum am vazut ka altii fac mai urat decat aia....

si daca tot veni vorba de bun-simt, ma intreb cine o duce lipsa de el, atunci cand eu intru pe anumite canale de mirc ( #dinamo, #steaua etc.) si fara sa apuc sa ma uit pe canal, imi iau ban si niste injuraturi de cartier , doar pt k la adresa am fortzastiinta@?!
oricum nu vreau sa generalizez, si sper ca nu toti bucurestenii sunt asa.....
CraiovaUltras
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 04, 2003 2:54 pm

Mesajde eyewitness » Mie Mai 21, 2003 11:19 am

auzi oltene hai sa-ti zic io cum sta tarasenia
noi pe-aici pe fanclub suntem ca o familie. ne cunoastem intre noi fie numa de pe forum ori chiar si din intalniri la beri si shaorme si mititei. stim fiecare ce ne poate pielea fiecaruia. mai radem, ne mai injuram, mai facem mishto unul de altul dar nu ne jignim cum ca unu ar fi oltean,altul bucurestean si altul moldovean. pastram o stacheta a bunei cuviinte ceea ce da o nota aparte forumului nostru comparativ cu altele de care chiar nu ne intereseaza. chiar daca multi ne acuza de libertinism in vorbire si limbaj trivial tocmai asta este atuul oferit de administratorii forumului fanclub in comparatie cu altele. libera exprimare pe forum bineinteles in limitele bunei cuviinte. cand sarim calu, chiar intre noi, luam ban si stam pe tusa o saptamana ,doo, trei in functie de inaltimea la care am sarit. ca suntem stelisti,rapidisti, dinamovisti sau timisoreni sau craioveni este optiunea noastra si multi ne mandrim cu ea. ne acuzam ,ne mai injuram, ne luam la mishto dar mai mult nu...tu ai venit chitit pe forum sa te iei de bucuresteni si nu de suporterii echipelor bucurestene si din primul post ai jignit o parte din useri. poate pe alt forum iti luai ban automat dar pe fanclub moderatoru de pe fotbal te-a lasat in pace ,chiar ti-a atras atentia de vreo doua ori ,ca poate iti revi.

nu veni cu scuze ca pe alte forumuri sau alte canale de mirc ai fost luat in tarbaca de bucuresteni. nu veni cu scuze ca ai intrat pe fanclub enervat de aia. du-te inapoi acolo si injura-te cu aia pana faci scurta la dejete. descarca-te acolo si vino pe fanclub sa discutam deschis despre fotbal, civilizat si fara jigniri la adresa originilor noastre. tii cu craiova? bravo tie .e optiunea ta si nimeni pe acest forum nu ti-o renega.

lipsa de bun simt o atribui faptului ca nici moderatorului nici nimanui nu i-ai cerut scuze. nici macar in postul anterior nu ti le-ai cerut cu toate ca tu poate asa ti-ai propus insa ai dat mustele pe canalele de mirc si alte forumuri. personal iti urez cat mai multi pureci pe fanclub...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Mai 21, 2003 12:49 pm

Cam are dreptate aiu...

Eu vreau doar atat sa-ti mai spun:

Initial trimis de CraiovaUltras
sa ne dea inapoi toti oltenii:

de la dinamo pe Domocos, Baracauan


Daca oamenii nascuti in Oradea sunt olteni, atunci poate ca si Bucurestiul tot de Oltenia tine, si nu stiam eu...
Mai ai un pic si-i revendici si pe Florentin Petre, Florin Bratu si Martin Tudor...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron