Box

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

tysON-lewIS

Mesajde baixinho© » Joi Iun 20, 2002 8:31 pm

Ca fost recuperator, il cred pe Gheara in stare de orice.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 08, 2002 4:06 pm

Ma intrebam asa : de ce oare Lennox Lewis nu a fost inobilat cu vreun titlu regal ? Eu zic ca a facut enorm pentru coroana britanica. Zic eu..ca este cel mai bun boxer al ultimului deceniu...si probabil in primii 10 all-time !
De ce nu ii da si lu vreun titlu nobiliar ? Doar pt. ca o fi boxer ?!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 18, 2002 9:29 pm

probabil ca or sa il faca in viitorul apropiat sau mai indepartat "Sir". dar despre CE ce spui?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 18, 2002 9:34 pm

Nu m-am uitat la europene. Stiu ca se desfasoara in rusia..dar nu m-am uitat. Ce s-a intamplat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 18, 2002 9:44 pm

Dorel Simion, Waldermar Cucereanu si Sorin Tanaise au pierdut in semifinale, dar am inteles ca au fost furati ca-n codru. Bute a furat-o in sferturi. Mai speram in ceilalti doi Simioni, Marian si Viorel sa se califice in finala.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 18, 2002 9:49 pm

Pai catzi Simioni sunt ? Nu sunt cei 2 fratzi ? Al treilea cine mai e ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Iul 19, 2002 7:46 am

tot un boxer. :) Este doar o coincidenta de nume.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 26, 2002 4:51 pm

Doroftei a cerut 1 milion $ pentru urmatorul sau meci. Cu panamezul nu mai stiu care..campionul mondial de la cealata versiune.
Am vazut acum interviu cu el pe Pro Tv. Si zicea Doroftei zambitor : "One million ! " :p
Ce e drept..ar merita o asemenea suma...la cat de mare sportiv este.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde DaNuTz » Joi Aug 22, 2002 9:41 pm

Doroftei rulz la categoria lui shi da a cerut 1.000.000$ pentru urmatorul meci.

DAR ...

Nu sunt de acord ca Lewis e cel mai bun boxer al ultimilor 10 ani ... nici pe departe ... sunt tare curios daca ii va da revansha lui Tyson shi mi se pare ca deja s-a stabilit. Meciul ala a fost blat clar ... cel putzin ala din ring nu era Tyson.

P.S: Daca Lewis ar fi BOXAT cu Tua de care s-a zis mai sus pe undeva, deci sa BOXEZE ca meciul a avut loc Lewis ajungea la spital clar. Am vazut meciul in direct shi Lewis nu a BOXAT ... a fost mai mult fuga de adversar. I-a prins Tua catziva pumni de nu mai shtia de el. Periculos rau matumbanezu` ala de Tua.

Tyson rulz!
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Mesajde Aliosha » Dum Feb 23, 2003 1:16 am

Inaintea meciului cu Etienne, Mike socheaza din nou:

"Tyson’s tattoo was the center of attention.
“I just wanted to put something on my face,â€Â
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Lun Feb 24, 2003 10:38 am

tyson a terminat meciul cu etienne in doar 49 de secunde castigand 100.000USD pe sec...

cu toate acestea nu cred sa aiba vreo sansa in fata lui... ca si inaintea primului meci, intre forta bruta si instinc pe de o parte si inteligenta pe de cealalta parte pariez pe inteligenta

cei care au vazut meciul din iunie trebuie sa recunoasca faptul ca lewis a prelungit lupta atat cat a vrut el... parerea mea este ca in cazul unei revansa meciul va dura la fel de mult cat a durat primul: adica atata cat va vrea lewis
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mai 15, 2003 1:23 pm

Ce ziceti de Doroftei, ca se apropie meciul pentru unificarea centurilor IBF si WBC, il va invinge pe Vince "The Pittsburgh Kidd" Spadafora?
Eu zic ca managerii Interbox au facut o mare greseala ca au acceptat ca meciul sa se dispute la Pittsburgh si ca doi din cei trei arbitrii sa fie americani...

Sincer, nu cred ca va castiga Doroftei, dar asta nu ma va impiedica sa-l sustin!!! Hai Mosule!!! (nu Gabi, ci Leo!)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mai 16, 2003 10:07 am

Pentru cei pe care ii intereseaza, meciul Doroftei-Spadafora va fi transmis in direct, la ora 5 dimineata, duminica 18 mai pe Romania 1.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Vin Mai 16, 2003 10:27 am

si pt cei carora le-ar mai placea inca o jumate de ora de somn, meciul este programat sa inceapa la 5:30 :)

mi-ar placea mult sa castige doroftei da' tare ma tem ca n-o sa fie asa... daca te uiti la numele celor doi trebuie sa recunosti ca spadafora suna mai degraba a nume de boxer adevarat decat doroftei :P
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mai 16, 2003 11:38 am

Dar numele de boxer Leonard Dorin iti place mai mult?
Ca asta e numele cu care boxeaza Mosu'... Suna bine, nu?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Vin Mai 16, 2003 2:05 pm

da' ma, suna mai bine, da' totusi nu ca spadafora... asta e nume de invingator

o sa-mi botez copilul asa :))))
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Mai 18, 2003 5:40 am

Am vazut meciu... sa le fie rusine javerlor de arbitrii. Dorin l-a pishat pe Spadafora si astia au dat egalitate. Penibil !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

1985

Mesajde baixinho© » Dum Mai 18, 2003 9:17 am

(anul in care Universitatea din Chicago atribuie numele lui Mircea Eliade Catedrei de Istorie)

si iar revin la vorba lu Tudor Chirila: "Americani-s de vina, futu-i in gura sa-i fut!"

din ce am calculat eu, Doru ala nostru a avut vreo 6 reprize, doua au fost asa si-asa (adica i le-am dat ca de, este roman), doua au fost ale lu Spadafora si restul egale. Cum dracu o fi vazut nesimtitu ala de Patrick Russell invingator pe american nu stiu. Sa-mi fuga pamantul de sub picioare peste "Pustiul din Pittsburgh" daca pricep ceva.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SatyR » Dum Mai 18, 2003 1:33 pm

Nu ma asteptam la asa ceva,eram convins ca Doroftei o sa iasa invingator...l-a dominat pur si simplu/l-a "alergat"prin tot ringu ca sa nu mai zic de faptul ca a avut o tinuta remarcabila,nu parea obosit nici in a 12-a repriza....RUSINEEEE arbitrilor.....:(
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

...si se cred cei mai "dãºtepþi si corecþi"...voma peste ei!

Mesajde NARAYAN » Dum Mai 18, 2003 7:54 pm

Furaciune!Furaciune!Asta trebuia strigat acolo la Pittsburg!Ce nenorociti!Pe fata ma?Vedeti ca daca nu esti "mare si tare" nici macar arbitrii nu tin cu tine?Bravo Mosu'!Tu ramai campionul nostru si la WBA si la IBF!Sarut MAINILE alea de aur ale campionului nostru!
Pace!
Semnatura nu tre' sa depaseasca 4 randuri !

Whakawhiti te ra
A upane ka upane!
A upane kaupane whiti te ra!
Hi!!
NARAYAN
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mai 11, 2003 6:23 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 18, 2003 9:16 pm

Am vazut si eu meciul in reluare. Mamaaaaaa...ce bataie i-a dat Doroftei. Cat de bine a punctat cu directa la figura. Si s-a aparat foarte,foarte bine. A stat perfect in blocaj si s-a eschivat excelent.
Americanii raman niste mafiotzi. Las' ca poate se da revansha..la Polivalenta in Bucuresti.

Pugilismul ramane unul dintre cele mai frumoase sporturi din lume. Pacat ca este stricat de arbitrii coruptzi....la fel ca multe alte sporturi. :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Doroftei a fost furat,...

Mesajde superbiggy » Dum Mai 18, 2003 9:17 pm

Numai un orb nu ar fi putut sa observe nedreptatea facuta Campionului,...Respect Leonard gindesti si lupti ca un adevarat Campion. Sa ne traiesti si succes in continuare.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Dum Mai 18, 2003 11:58 pm

Jalnic arbitraj, infect, sub orice critica... am revazut meciul la rece, victoria lui Doroftei e evidenta, mai clara decat in meciul cu Balbi. Acum asta e, pe de alta parte e bine daca il bate in Romania, vedem si noi spectacol pe viu.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde J'adore » Lun Mai 19, 2003 1:58 am

Da, asa e , Doroftei a fost furat, nu stiu cum Spadafora a avut curajul sa zica ca e foarte dejamagit de decizia arbitrilor,ca cica el trebuia sa castige, cum naiba, l-a facut praf doroftei, dar na, daca nu era pt. arbitrul Panamez care i-a dat lui spadafora 115 iar lui Doroftei 114 castiga Doroftei, chiar daca unul dintre arbitrii americani a zis ca e egal, acelasi arbitru care a zis ca Doroftei nu e chiar asa de bun. Oricum Doroftei dupa parerea mea la interviu a vorbit mult mai frumos decat Spadafora,chiar daca stia ca e nedrept,ca el trebuia sa castige, tot a zis ca il apreciatza pe Spadafora ca nu a fugi de el in ring, si ca e un bun boxer, sunt foarte dezamagita, dar asta e,se vede ca in america totul e posibil, pana si nedreptatile, trebuie sa asteptam pana la urmatorul meci.........unde inc-o data Doroftei va dovedi ca e mai bun :D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde deampulea » Lun Mai 19, 2003 1:45 pm

sunt dezgustat...

vreau sa-i intreb ceva pe cei care spera intr-un meci spadafora - doroftei la bucuresti:

voi chiar credeti ca 'rahatul din pittsburg' o sa aiba curaj sa se mai bata cu moshu? be serious
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde rady » Lun Mai 19, 2003 9:00 pm

X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Mai 20, 2003 11:52 am

Initial trimis de deampulea
'rahatul din pittsburg'


Parca ziceai ca o sa-ti botezi copilul cu numele lui?!? Acum e "rahat"?

Acum serios, eu cred intr-o posibila revansa, mai ales ca si Doroftei a trecut printr-un moment asemanator, atunci cand a castigat centura de la Raul Balbi, meci care la fel s-a spus, ca a fost viciat de rezultat, dar pentru Mosu atunci...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Lennox Lewis vs. Vitali Klitschko

Mesajde SatyR » Dum Iun 22, 2003 6:31 pm

Vazui si io in direct meciul asta de box..ce pot spune,un meci imprevizibil, destul de echilibrat care nu-mi pot da seama cum ar fi evoluat daca lui Vitali nu i s-ar fi deschis arcada si doctorii nu ar fi oprit meciul...probabil ca Lewis ar fi castigat oricum pentru ca nu parea prea obosit...oricum un meci interesant...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

2348

Mesajde baixinho© » Mar Iul 01, 2003 1:08 pm

BOX-DOROFTEI / Doroftei va boxa, in octombrie, in Romania
BUCURESTI, 1 iul (MEDIAFAX) - In urma negocierilor de marti, dintre reprezentantii Interbox si presedintele FR de Box, Iosif Armas, s-a stabilit ca Leonard Doroftei, campionul mondial la categoria semiusoarí£, versiunea WBA, sí£ boxeze, cel mai probabil, in luna octombrie, la Bucuresti, cu panamezul Miguel Callist.
"In principiu, ne-am inteles cu managerul general al Interbox, Yvon Michel, ca urmí£torul meci al lui Doroftei sí£ fie, in octombrie, in Romania. Mai sint anumite detalii tehnice de pus la punct, care vor fi definitivate in douí£ sí£ptí£mini, atunci cind vom semna contractul. 99 la sutí£ meciul va fi in Romania, dar nu sint sigur de numele adversarului lui Doroftei. Cele mai mari sanse le are Callist, mai ales cí£ WBA il obligí£ pe Dorin sí£ lupte cu acesta", a declarat, agentiei MEDIAFAX, Iosif Armas.
Purtí£torul de cuvint al Interbox, Cristi Gí£nescu, care l-a insotit la Bucuresti pe Yvon Michel, a confirmat cí£ reprezentantii clubului canadian au ajuns la o intelegere de principiu cu Armas. "Astí£zi (n.r. marti), am plecat impreuní£ cu Michel la Montreal, unde vom incepe negocierile cu reprezentantii lui Callist, care sperí£m sí£ se finalizeze in douí£ sí£ptí£mini. Pentru Doroftei va fi un meci important, mai ales cí£ va lupta pentru cea mai mare bursí£ din cariera sa, cu mult mai mare decit cea de la disputa cu Spadafora, unde a primit 600.000 de dolari canadieni (n.r. - 440.000 de dolari SUA)", a spus Gí£nescu.
Doroftei, care se aflí£ in vacantí£ in Romania impreuní£ cu familia, a declarat cí£ este dispus sí£ lupte si cu Miguel Callist. "Deocamdatí£, nu stiu nimic concret, asa cí£ nu am semnat nimic. Totul depinde de suma care va fi pusí£ in joc, desi eu nu boxez doar pentru bani. Totusi, trebuie sí£ am o bursí£ de campion, pentru cí£ am dovedit ceea ce pot. Astept sí£ mi se propuní£ ceva concret. La sfirsitul lunii voi merge la Montreal, unde voi stabili ce este de fí£cut", a precizat Doroftei.
Reprezentantii WBA au anuntat cí£ il obligí£ pe Doroftei sí£ isi apere titlul mondial la categoria semiusoarí£, versiunea WBA, in fata challengerului numí£rul 1, panamezul Miguel Callist. Presedintele Comisiei Campionatelor Mondiale WBA, Renzo Bagnariol, a declarat cí£ oficialii WBA au stabilit deja ca in data de 11 iulie, la hotelul Orleans din Las Vegas, sí£ se desfí£soare o licitatie publicí£ pentru cistigarea dreptului de a organiza meciul Doroftei - Callist.

BOX-DOROFTEI / WBA il obligí£ pe Doroftei sí£ boxeze cu Callist
BUCURESTI, 1 iul (MEDIAFAX) - Reprezentantii World Boxing Association (WBA) il obliga pe pugilistul Leonard Doroftei sí£ isi apere titlul mondial la categoria semiusoarí£, versiunea WBA, in fata challengerului numí£rul 1, panamezul Miguel Callist, informeazí£ presa sud-americaní£.
Presedintele Comisiei Campionatelor Mondiale WBA, Renzo Bagnariol, a declarat cí£ oficialii WBA au stabilit deja ca in data de 11 iulie, la hotelul Orleans din Las Vegas, sí£ se desfí£soare o licitatie publicí£ pentru cistigarea dreptului de a organiza meciul Doroftei - Callist. "Vineri am trimis o scrisoare oficialí£ atit lui Don King, reprezentantul international al lui Callist, cit si oficialilor de la Interbox, cei care se ocupí£ de Doroftei", a spus Bagnariol.
Initial, conducerea WBA isi dí£duse acordul pentru disputarea unui meci revansí£ intre Doroftei si Paul Spadafora, dupí£ ce intilnirea dintre cei doi din data de 18 mai, contind pentru unificarea titlurilor WBA si IBF, se incheiase la egalitate. Oficialii WBA au revenit asupra deciziei, dupí£ ce, zilele trecute, campionul IBF la categoria semiusoarí£, Spadafora, a anuntat cí£ renuntí£ la titlu si trece la o categorie superioarí£ de greutate.
In situatia in care Doroftei intentioneazí£ sí£ lupte din nou cu Spadafora, care a anuntat cí£ isi doreste revansa, romanul va trebui sí£ renunte la titlul WBA, care va deveni vacant, si sí£ treací£ la categoria superioarí£. Astfel, nu va mai fi nevoit sí£-si apere titlul in fata lui Callist.
Doroftei ar fi trebuit sí£-si apere titlul mondial in fata lui Miguel Callist la inceputul anului, dar panamezului a primit suma de 50.000 de dolari, ca sí£-si dea acordul in vederea meciului cu Paul Spadafora. Oficialii Interbox, club la care este legitimat Doroftei, au dat garantii reprezentantilor lui Callist cí£, dací£ va cistiga intinirea cu Spadafora, Doroftei va fi obligat sí£ boxeze cu el.
Managerul general al clubului Interbox, Yvon Michel, se aflí£ in aceste zile la Bucuresti, unde negociazí£ cu presedintele Federatiei Romane de Box, Iosif Armas, organizarea urmí£torului meci al lui Doroftei in Romania. Michel si Armas s-au intilnit, luni searí£, dar nu au ajuns la nici o intelegere, negocierile urmind sí£ fie reluate marti. Conform unor surse apropiate clubului Interbox, Doroftei are posibilitatea de a lupta cu Spadafora, cu Callist, sau cu alti doi pugilisti.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

box profesionist

Mesajde bklee » Joi Oct 09, 2003 8:05 am

Ash vrea sa va supun atentiei un subiect pe nedrept ne-atacat de userii acestui forum.E adevarat, Doroftei boxeaza excelent si ne-a facut sa traim la maxim meciurile sale.Insa mi se pare nedrept sa nu existe si un subiect dedicat campionilor categoriei grea.Pentru inceput (pt ca vad ca se obishnuiesc topurile) putetzi numi primii 5 campioni mondiali ai greilor (argumentat binentzeles)?
Topul meu :
1.Cassius Clay (pentru show-ul din ring si din afara ringului - de trei ori campion mondial - a infirmat pentru a doua oara -dupa Patterson -dictonul greii nu se intorc)
2.Rocky Marciano (pentru ca a fost "albul care a dominat boxul acelei perioade - anii '50 - intr-o era a negrilor)
3.Joe Louis (record de invincibilitate -si-a pastrat centura 12 ani)
4.Genne Tunney (un alt "alb" retras neinvins din careul magic)
5.Bob Fitzsimmons (ca sa fie si un european in top) campion mondial la doua categorii de greutate.
Nu sunt asha de batran sa -i fi prins pe totzi acesti campioni, dar i-am putut urmarii in filme documentare, filme artistice realizate dupa viatza lor sau din literatura sportiva aparuta la noi ( e drept inainte de '90) deloc modesta.
bklee
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iul 15, 2003 10:39 am
Localitate: Craiova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator