Echipa Nationala

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde SOD » Dum Mar 30, 2003 5:01 pm

domnule reporter/suporter,radoi nu prea a fost in teren!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Mar 30, 2003 8:32 pm

ba a fost dar io unul pana n-am vazut meciul la tv habar n-am avut asta. In alta ordine de idei, Lucescu a refuzat ideea de a prelua natzionala, din cate se pare, aceasta principalii pretendentzi sunt Hagi shi Boloni. Io m-ash bucura sa revina boloni pt k a facut treaba buna, a intinerit echipa shi se vedeau unele relatzii de joc...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Dum Mar 30, 2003 10:18 pm

Probabil ca boloni va reveni, cai la sporting tot mai nesigur e, si in vara oricum i se termina contractu'...
Despre meci nu comentez ca n-am vazut, dar din cate am citit si auzit ne trebe o aparare noua, si bine a facut popescu si filipescu sa se retarga... (nu portar, ci aparare)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Dum Mar 30, 2003 11:40 pm

Radoi a fost, da' a jucat mijlocas... asta apropo de valoarea lui Iordanescu, care joaca la mijloc cu un inchizator ( Codrea), un fundas reprofilat, un mijlocas defensiv ( care, e drept, a facut din nou un meci bun) si un varf reprofilat ( chiar daca cam asta joaca si la Besiktas, tot varf ramane). In schema asta unde e constructia, unde sunt jucatorii care sa aduca mingi? Ce sa mai zic, pe deasupra am mai avut si un ghinon incredibil...
Despre antrenori: ce mare rahat e de capul lui Boloni nu stiu, da' intre el si Hagii il prefer. Totusi, nu uitati ca Dinu e liber :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mar 31, 2003 1:48 am

bah,voi sunteti cu capul?nici Gica Popescu n-a fost ma in teren!pai ce,daca juca radoi si popescu,luam 5 goluri?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Mar 31, 2003 6:52 am

Sod ti-am zis ca n-am vazut meciu si nici oamenii care au jucat...dar parca asa citisem...oricum daca juca popescu era luat la viteza de atacantii danezi, deci nu cred ca era o idee prea buna...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Mar 31, 2003 9:43 am

Referitor la meci, ce sa spun... sunt dezamagit mai ales de rezultat, dar si de faptul ca au avut dreptate cei ce se temeau de aparare.
Referitor la demisie, sunt revoltat de faptul ca Mircea Sandu si Dumitru Dragomir, principalii responsabili pentru situatia in care a ajuns fotbalul romanesc nu si-au dat demisia imediat dupa cel mai rusinos rezultat din istoria echipei nationale din ultimii 30 de ani. Dar uitandu-ma la Nastase “Patru Caseâ€Â
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Mar 31, 2003 1:10 pm

Referitor la demisia lui iordanescu, sper sa nu se razgandeasca, iar favoritii la inlocuire ar fi:

Lucescu
-pro: singurul in masura sa aiba rezultate cu o echipa in formare, cu jucatori fara cota mare, dar cu ambitie
-contra: si-a exprimat refuzul de a mai antrena echipa nationala motivand ca e prea batran si timpul sau a trecut; nici persoanele de decizie din FRF nu-l agreaza, intrucat si-ar pierde foarte mult din autoritate, si, doamne-fereste, poate sa se ajunga la situatia sa nu mai fie considerat Mircea Sandu conducatorul suprem;

Piturca
-pro: dorinta de revansa fata de cei ce l-au demis la cererea cuplului Hagi-Popescu
-contra: locul bun la Steaua, pe care l-ar pierde in favoarea unui alt dusman, Lacatus

Boloni:
-pro: termina contractul cu Sporting si are ceva de demonstrat romanilor: ca poate fi salvatorul fotbalului romanesc daca mai primeste o sansa
-contra: ofertele de la PSG si alte cluburi franceze, faptul ca nu poate sta fara familie, lucru ce a dus la plecarea precedenta

Hagi:
-pro: nu are contract si e permanent sustinut de Becali, cel ce are un rol important in desfasurarea oricarui eveniment la echipa nationala
-contra: nu a dovedit ca e un antrenor nici macar bunicel, nu mare, ratand o alta calificare

Dinu:
-pro: nu are contract, dorinta de revansa fata de cei ce l-au demis tot dupa un 2-5, avand ocazia sa-si spele onoarea
-contra: antipatia fatisa a suportrilor stelisti si rapidisti, pe care i-a sfidat dar si invins in ultimii 4-5 ani

Ienei:
sa fim seriosi, asta nu mai merita nici macar sa pun argumente, e terminat, doar un pensionar acum (ca apoi au ganduri de selectioneri si Angelo Niculescu sau Florin Halagian...)

Favoritii mei:
1.Lucescu
2.Lucescu
3.Lucescu
4.Boloni
5.Piturca

Cine cred totusi ca va fi numit: Hagi.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dinu » Lun Mar 31, 2003 1:38 pm

Daca vine iar Hagi la nationala, eu ma reprofilez pe volei si fuck romanian soccer.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mar 31, 2003 1:46 pm

o sa radeti dar personal i-as pune pe lacatus sau rednic...pana in toamna lui 2004 cand va incepe campania "cupa mondiala" au timp de reconstructie...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mar 31, 2003 2:07 pm

bobo,nu o lua in nume de rau,io ti-am zis ca n-ai simtul umorului!amandoi au jucat,dar degeaba!radoi a atins mingea de 4 ori in tot meciul,iar popescu a fost cernoziom,pamant de flori!

bah,oricum,calificarea e compromisa!asa ca,oricine ar veni acum,ar trebui sa fie lasat in pace vreo 2 ani,ca sa aiba timp sa reconstruiasca echipa,daca mai putem crede in duhul apelor!ca ne-am cam saturat de aceasta reconstructie!
cat priveste venirea lui Piturca,hagi o sa preia steua!pai nu vreau asa ceva!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

1836

Mesajde baixinho© » Lun Mar 31, 2003 4:26 pm

SANDU-IORDANESCU / Sandu: "Sint peste 70 la sutí£ sanse ca Iordí£nescu sí£ se rí£zgindeascí£"
BUCURESTI, 31 mar (MEDIAFAX) - Presedintele Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, a declarat, luni, cí£ sansele ca selectionerul Anghel Iordí£nescu sí£ reviní£ asupra deciziei de a demisiona "sint de peste 70 la sutí£".
"Iordí£nescu este un tip ambitios, care se bate si care nu cedeazí£. Probabil cí£ emotiile, rezultatul si golurile acelea l-au afectat", a spus Sandu, care a avut, luni, o intrevedere de 45 de minute cu Iordí£nescu.
Mircea Sandu si-a exprimat speranta cí£, miercuri, in cadrul Comitetului Executiv al FRF, rí£spunsul lui Iordí£nescu sí£ fie pozitiv, in sensul cí£ va rí£mine si isi va incheia prima parte a contractului.
"Sper sí£ reusesc sí£-l conving, deoarece mie mi se pare normal ca Iordí£nescu sí£-si incheie mí£car unul din mandate, dací£ nu se poate merge mai departe piní£ in 2006. Mi se pare normal si logic sí£-si incheie acest mandat. Are un lot format in proportie de 80-90 la sutí£ pe care trebuie sí£-l completeze. Nu se pune problema ca Iordí£nescu sí£ plí£teascí£ ceva in cazul in care va pí£rí£si acest post, deoarece el este plí£tit la zi. In cazul in care Romania se califica la Euro-2004, contractul sí£u putea fi prelungit piní£ in 2006", a spus Sandu.
Selectionerul Anghel Iordí£nescu a declarat cí£ desi nu si-a depus demisia in scris, considerí£ cí£ a renuntat la functia de selectioner. "Presedintele FRF a incercat sí£ mí£ convingí£ sí£ revin asupra deciziei. Mi-a spus cí£ nu ia in calcul declaratia pe care am fí£cut-o dupí£ meci, la conferinta de presí£, si cí£ nu va accepta acest lucru. Mi-a propus sí£ continuí£m si sí£ luptí£m pentru a incheia aceastí£ calificare, sí£ luptí£m pentru pozitia a doua, unde si eu cred cí£ avem sanse si sí£ reconstruim echipa pentru 2006", a declarat Iordí£nescu.
Anghel Iordí£nescu a mentionat cí£ nu mai are nimic de adí£ugat, deoarece si-a prezentat punctul de vedere la conferinta de presí£ de dupí£ meciul cu Danemarca. "Din punctul meu de vedere am spus ce aveam de spus. Rí£mine ca timpul sí£ rezolve si Dumnezeu sí£ lí£mureascí£ lucrurile. Miercuri, la Comitetul Executiv, o sí£ se ia in discutie demisia mea. Nu stiu cine ar putea prelua nationala Romaniei in locul meu. In conditii normale, miine (n.r., marti) trebuia sí£ plec la Copenhaga pentru a viziona meciul Danemarca-Bosnia Hertegovina, insí£ deplasarea a fost anulatí£", a spus Iordí£nescu.
Selectionerul a recunoscut cí£ a fí£cut o gresealí£ cind l-a folosit pe Filipescu pe postul de fundas stinga. "Consider cí£ eu, in mod special, sint principalul vinovat pentru rezultatul din meciul cu Danemarca. Nu am ce sí£ le reprosez jucí£torilor, ca atitudine si ca dorintí£. Probabil cí£ ii pot reprosa unuia sau altuia jocul slab. De douí£ nopti nu dorm si mí£ gindesc, dar am luat o decizie", a adí£ugat Iordí£nescu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Mie Apr 02, 2003 11:49 am

baixinho: golul 5 nu a fost al lui filipescu... dejeaba l-ai pus in carca lui... chiar daca a fost marcat de romedhal, actiunea a venit de pe partea dreapta a apararii...

sau te-ai legat de faptul ca nu a "inchis" la timp?
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 02, 2003 11:56 am

Un prieten de-al meu este mare maestru in siteuri. Si tine si un site anti-pro-tv. Cu forum si tot ce trebuie.
Iata ce am gasit scris pe siteul sau. Vedetzi in atasament.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 02, 2003 12:48 pm

moshule,nu cu anarhii d'astea salvam fotbalul romanesc!gata!asta e!nu o sa mai avem performanta inca 10 ani de-acum incolo!problema este,dupa parearea mea,lipsa centrelor de copii si favoritismele,precum si campionatul slab!sa le rezolvam pe astea si apoi mai vedem!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde ciuc » Mie Apr 02, 2003 3:05 pm

Din pacate numai cu "anarhii d'astea" se mai poate face ceva. As mai propune si alte anarhii, dar nu stiu daca nu ar intra mascatii peste mine in casa sa ma aresteze pe loc.

Acum serios... Sigur ca e doar o metafora aceea cu datul foc casei fotbalului, dar cred ca publicul ar trebui sa se implice mai mult. Adica, exact ca atunci cand suporterii stelei s-au dus si au manifestat in fata clubului, asa ar trebui si acum.. sa mergem sa cerem demisiia lu mititica si lu nasu.

NU ca ar conta .. dar macar ne-am face auziti...
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Apr 02, 2003 3:46 pm

La cata nesimtire a strans in el Mircea Sandu, ca sa nu mai spun de Mitica Dragomir, sunt sigur ca nici daca se strang 100.000 de oameni sa-i strige DE-MI-SI-A! in fata casei/vilei lui, nu se conformeaza...

Mircea Sandu nu va demisiona niciodata la dorinta publicului, el trebuie fortat si obligat de mai-marii tarii sa plece, in mortii ma-sii...

Dar cum coruptia guverneaza in tara asta, si ei toti merg pe principiul "o mana spala pe alta", asta nu se va intampla, cel putin nu acum... Poate peste vreo 10-15 ani, cand mentalitatea mostenita de la comunisti va fi ingropata odata si odata...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 02, 2003 9:10 pm

Multumim frumos , Bosnia - Hertzegovina !

Incredibil , nu ? Sa bata bosniecii cu 2-0 la Copenhaga. :p

_____

L-am vazut pe Mitica cum se ratzoia la ziaristi azi. Idiotu' draq !

Ne calificam la Europene sau nu ? Danezii sunt doar cu un punct in fatza noastra.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Apr 02, 2003 9:58 pm

Ba Moshule, aici se posteaza?! Ne calificam ma, de pe primul loc!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Apr 03, 2003 12:39 am

bah,nu vreau sa par pesimist sau gigi contra,da nu cred in calificare!pula mea,nu are cine sa ne duca acolo!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde deampulea » Joi Apr 03, 2003 5:57 am

si ce-i ca a batut bosnia?

asta ne da noua 3 pcte la copenhaga?
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 30, 2003 9:21 pm

lituania - romania 0-1

bah,de mult nu mi-a fost dat sa vad un meci asa de confuz si de urat!echipa nu a aratat nimic,da nimic ma!pamant de flori!singura bucurie ar fi convocarea jucatorilor de divizie a,convocare surprinzatoare as zice,daca nu cumva este un soi de praf aruncat in ochii publicului.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 26, 2003 3:59 pm

Se apropie meciurile din preliminarii, asa ca va invit la un pronostic:
Romania-Bosnia 3-1 (goluri Mutu 2 si Chivu)
Norvegia-Romania 1-2 (goluri Ganea si Mutu)

Sunt prea optimist? Nu cred.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

2064

Mesajde baixinho© » Mie Mai 28, 2003 3:26 pm

MUTU-DIVORT / Adrian Mutu divorteazí£
BUCURESTI, 28 mai (MEDIAFAX) - Fotbalistul roman al echipei AC Parma, Adrian Mutu, a anuntat, miercuri, prin intermediul unui comunicat de presí£ remis agentiei MEDIAFAX, cí£ a decis separarea pe cale amiabilí£ de sotia sa Alexandra.
"Informez opinia publicí£ in general si in special simpatizantii mei si ai fotbalului cí£ amiabil am convenit cu sotia mea, Alexandra, desfacerea cí£sí£toriei, pentru care am inregistrat actiunea de divort", se aratí£ in comunicat.
Potrivit comunicatului, internationalul roman a luat aceastí£ decizie pentru a evita crearea unor presiuni permanente din partea presei. "Doresc sí£ am linistea necesarí£ pentru concentrare si participare eficientí£ la actiunile viitoare ale echipei nationale si ale formatiei de club la care imi voi continua activitatea fotbalisticí£", se precizeazí£ in comunicat.
Adrian Mutu mentioneazí£ cí£ a stabilit, alí£turi de Alexandra, mí£surile care vor fi luate in vederea acordí£rii unui sprijin permanent material si pí£rintesc pentru fiul lor, Mario Alexandru, astfel incit educatia si cresterea acestuia sí£ nu fie afectate de divort.
Mutu a sosit, marti, in Romania, fiind asteptat la Aeroportul International Otopeni de cí£tre impresarul Victor Becali.
Adrian Mutu si Alexandra Dinu s-au cí£sí£torit pe 27 august 2000, iar in 9 septembrie 2002 s-a ní£scut Mario Alexandru.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Iun 03, 2003 1:33 pm

Avand in vedere ca nu o sa mai pot scrie pana saptamana viitoare pe forum, vreau si eu sa mai zic odata:

HAI ROMANIA!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Dum Iun 08, 2003 5:27 pm

10 a.m.
Ma scol. Azi noapte am ajuns acasa la ora 4. Craiova a intrat deja in febra meciului. Pe afara se aud claxoane, shi niste oameni striga: "Romania, Romania".

10:20 a.m.
Cobor sa iau paine. O gramada de lume merge fie spre stadion, fie spre centru. Btw, eu stau aproape de stadion.
Ajung acasa shi ma suna Mihai:
" - Bah tu ai bilet?
- Da. De ce?
- Unde?
- La Tribuna I. DE CE?
- Ete am un prieten care vrea sa vanda niste bilete shi n-are cui. Zi-le shi tu la aia de pe la tine, poate vrea vreunu bilet.
- Unde ai?
- Pai 2 la peluze, cu 500k, shi o invitatie la oficiala, la 1 miloion.
- Ti-ash lua eu invitatia, da nu prea mai am bani. Am cheltuit aseara "la greu" (Stie, doar a fost cu mine).
- Bine bah, da vezi sa le zici shi tu la aia.
- Da, da (Cum sa nu...) Da nu cred c-o sa vrea. Hai pa"

Mai stau putin, apoi ma suna Gabi:
" - Mah tu ai bilet, da?
- Da.
- Sigur nu vrei sa stai la peluza?
- Nu bah las ca stau la Tribuna I.
- Ca mai are Blondu vreo 200 de bilete shi n-are cui sa le dea.
- Ar putea sa le vinda.
- Nu ca daca afla Staicu alta data nu ne mai da.
- Hai ca poate ne intalnim la meci
- Bine, hai pa"

Aici se cere o paranteza: Blondu e sefu Peluzei Sud, iar Staicu i-a dat 1000 de bilete pt. galerie. Eu de obicei stau in peluza, da acu a luat taica-meu bilete la tribuna I, shi stau acolo.

11:30 a.m.
Ma suna varu-meu Sorin:
" - Bah ti-a lasat Gabi biletele? (Gabi e taica-meu)
- Da mah. Am shi biletele shi steagurile (au dat cate un steag la fiecare bilet). Sa veniti incoa sa mergem la meci. Sau ne intalnim in centru. Nu mah las ca venim la tine. La cat?
- La 5.
- Bine. Hai pa"

12:01
"Ce draq sa fac? Ia sa deschid Tv-ul" La Tv numai Terra Sat-ul zice ceva de meci.

3 p.m.
Incep sa ma pregatesc, imi iau palaria, fularul cu U. Craiova, iar din steagul il impaturesc, il capsez, shi tadam...fular!

5:15 p.m.
"Ce draq fac aia de nu mai vin?"

5:30 p.m.
In sfarsit ajung shi ei.
" - Mah n-a fost vorba ca la 5?
- Pai daca Sorin a trebuit sa treaca pe la Andreea.
- Bine, bine...Hai sa mergem. Vreau sa dam prin centru."

5:37 p.m.
" - Bah Vlade, cum draq ai facut fular din steagu ala, ca la mine nu sta"
- Cu grija
- Ziiii bah!
- Ete cu capsatoru'. Ce, nu se vede?
- Aaa!"

5.45 p.m.
" - Baietzii, vretzi bilete la meci?
- La cat?
- 50 de mii, la peluza.
- Nu, mersi. Avem..."
Trecem mai departe, dar raman uimit. Un bilet care ieri valora 4-500 de mii a ajuns azi la pretu oficial. Normal. Mai sunt doar 2 ore shi bisnitarilor le e frica sa nu ramana cu ele.

6:00 p.m.
Ajungem la teatru. Aici e cortul Berganbier, shi tot aici s-a instalat un ecran urias, unde miile de suporteri fara bilete pot sa vada meciul. Ne indreptam spre stadion. Sunt filtre de jandarmi inca de la 1 km de stadion. Daca n-ai bilet nu treci. Adica eu daca ash sta in blocurile de langa stadion nu ash putea sa merg acasa!!!

6:20 p.m.
Tribuna I se afla in dreapta shi in stanga tribunei oficiale. Partea din dreapta s-a umplut, asha ca dau sa merg spre partea din stanga.
Vreo 10 jandarmi (fara nici o exagerare) sar sa ma opreasca:
"Aveti bilete?"
Noi aratam biletele. "Nu pe aici, ocoliti pe partea cealalta". Adica vroia sa ocolesc tot stadionul. O intamplare care ma face sa ma cac pe jandarmeria romana.

6:25 p.m.
Ma apuc sa fac scandal

6:35 p.m.
Termin de facut scandal shi ma duc sa ocolesc tot stadionu. "Ete-l pe Garcea in Porsche-ul lui. Pe el il lasa sa treaca. Futu-va-sh in gura sa va fut de jandarmi"

6:45 p.m.
Intram pe stadion, dupa ce am trecut prin vreo 5 filtre shi am fost controlat de 3 ori. 20 de mii de oameni sunt pe stadion, cu mai mult de o ora inainte sa inceapa meciul. Stam langa sectorul bosniacilor.
"Yes...sunt pe stadion. Astept clipa asta de 2 luni. Uau, ce misto e." Gazeta Sporturilor a tiparit o editie speciala cu tricolorul la mijloc, in 30 de mii de exemplare, shi pe fiecare scaun e cate un exemplar. Sus se vinde suc, apa minerala, bere (toate la pahar insa), chips-uri, alun, etc..." Ce misto ar fi sa fie asha shi la meciurile Craiovei"

6:50 p.m.
Intra galeria oaspetilor . Uaaaaau...sunt...4 oameni!!! Mwahahahahah. Oamenii de mai jos fac schimb de fulare shi tricouri cu bosniacii. "Ash face shi eu, da n-am tricou sau fular pe care sa scrie Romania"

6:55 p.m.
Heheh...uite-o pe Andreea Raicu. Sta cu mine in sector. M-ash duce sa vorbesc cu ea, da e cam departe shi n-am nici un chef.

7:00 p.m.
Iese Doroftei. Multimea e in delir. "Doroftei, Doroftei" Ma duc sa dau mana cu el.

7:10 p.m.
Ies echipele la incalzire. Aplaud.

7:20 p.m.
Ma duc sa iau suc. "Deci 6 cola, da?" "Da"
" - Suc nu mai avetzi?
- Nu
- Mai aduceti?
- NU!"

7:30 p.m.
"Cine sare? Tricolorii...Heh Heh" Stadionul e full. Se inchid portzile. Ma uit la taraba, au adus suc.

7:50 p.m.
Echipele intra pe teren, in tmip ce la centrul terenului e o fanfara.
Primul se intoneaza imnul Bosniei. Lumea aplauda. Nimic iesit din comun. Cel putin pt. Craiova.

Apoi incepe "Desteapta-te Romane"
In timp ce un banner este afisat: "Bine ati venit...Acasa", Peluza Sud alaturi de o parte din Tribunele I shi II ridica 8000 de cartoane. La mijloc este tricolorul romanesc, iar in dreapta shi stanga lui alb-albastru...In acelashi timp, din 30 de mii de piepturi se aude: "Desteapta-te Romane" Este o imagine cutremuratoare.
Cei 4 bosnieci se uita uimiti...Au ajuns in infern.Se termina imnul. Cartoanele se lasa jos shi bannerul se ridica. Incepe meciul. Mutu, Adi Ilie shi Pancu rateaza, pe rand, ocazii mari.

9:02
Mutu marcheaza. Stadionul e in delir. Totusi, bosniecii incep sa iasa la atac. Este introdus Bundea. Tot stadionul freamata: "Zeno Bundea, Zeno Bundea"
Pe langa incurajaile pt. echipa Romaniei, galeria mai strecoara shi un "Peluza Sud, cu cazier, ii dam la mu*e lui Gigel", salutat de intreg stadionul.

9:43 p.m.
Ganea da un golazzo. S-a terminat pt. bosnieci. In tribune e carnaval. Se aprind 25.000 de torte, de fapt editia speciala a Gazetei Sporturilor. E mai ceva ca la Besiktas. Mi de steaguri tricolore se agita. Pompierii au inpietrit. La Peluza Nord ziarele in flacari se arunca pe scaunele goale din fata. Stadionul arata ca un vulcan. Meciul s-a terminat, iar tricolorii saluta stadionul.

10:00 p.m.
Plecam de pe stadion. De la stadion pana pe Unirii strada e plina. Parca am fi in revolutie. Ajung in capatul strazii shi ma uit in spate. Strada e intesata de oameni.

11:30 p.m
Ajung acasa shi dau drumul la Tv. Nu mai stiu pe ce canal arata sarbatoarea de dupa meci. Dau pe Tvr International taman la timp, deoarece da meciul in reluare. O tara intreaga priveste uimita spre Oltenia.
Il vad pe Mircea Sandu la conferinta de presa: "Aproape sigur vom juca urmatorul meci, cu Luxemburgul, tot la Craiova. Sa vorbesc cu Puiu"

1:00 a.m.
Somn Usor

Sper ca v-a placut viziunea mea asupra uneia din cele mai frumoase zile traite de mine.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Iun 11, 2003 11:19 am

Am fost aproape cu pronosticul la meciul cu Bosnia (am batut la 2 goluri diferenta), si sper sa o nimeresc si in meciul de diseara, de la Oslo.

HAI ROMANIA!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Iun 11, 2003 11:26 am

io chiar ii propusesem moshului mai de dimineata sa incercam aici nishte pronosticuri pt meciu de diseara.

uite ma aventurez cu un 2-1 pt romania si pancu marcheaza sigur.

hai sa va vaz...

cine castiga are o bere de la moshu ca azi ia chenzina :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde C^ine » Mie Iun 11, 2003 11:37 am

eu zic ca va fi 1-1
si ne vom califica la Copenhaga
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Iun 11, 2003 11:55 am

Io imi pastrez pronosticul de acum o saptamana, 2-1 pentru noi, cu goluri Mutu si Ganea (la fel ca in Banie!).
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator