Cine va câstiga finala Cupei României, Dinamo sau FC National?

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Cine va castiga Cupa Romaniei 2003?

Chestionarul s-a închis pe data de Lun Iun 02, 2003 11:01 am

Dinamo
3
60%
National
2
40%
 
Voturi totale : 5

Mesajde MiG29 » Lun Iun 02, 2003 11:36 pm

Ayrton ,te rog sa nu uitzi shi cele mai pretzioase momente pentru Rapid,shi anume cei 10 ani petrecutzin in divizia imediat urmatoare Diviziei A:p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Iun 02, 2003 11:57 pm

Ayrtoane, sterge repede clasamentul ala ca mi se face rau, 'te-m-as in ei de ani '90 :mad:
Despre cupa, scurt si la obiect: am jucat mai bine si am castigat. Tames - eurogol. Tudor - reflex superb. National - penibil, ca de obicei.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2111

Mesajde baixinho© » Mar Iun 03, 2003 8:39 am

Initial trimis de ayrton
Eram sigur ca userul baixinho va aduce in discutie si Supercupa Romaniei

dar la clasamentul pe ultimii patru ani nu te asteptai, este?

Initial trimis de ayrton
Rapid nu poate fi comparata cu Steaua sau Dinamo

ar fi si de prost gust ca Rapid sa se compare cu cele doua eterne rivale ale fotbalului romanesc :bleah: ! Ce echipe au mai fost infiintate o data cu venirea rusilor in tara? Ce echipe au desfiintat cluburi cu traditie ale fotbalului romanesc ca asa a vrut muschii lu unii? Ce echipe nu au avut bunul simt ca dupa decembrie '89 sa-si schimbe titulatura? cum poti sa compari asa ceva?

Initial trimis de MiG29
cele mai pretzioase momente pentru Rapid,shi anume cei 10 ani petrecutzin in divizia imediat urmatoare Diviziei A

dar macar noua nu este rusine cu acele momente! la fel de adevarat este ca nici voua nu va este rusine cu mizeriile pe care le-ati facut inainte de decembrie '89 (nu ma refer la cei care scriu pe acest forum)! ar fi si culmea! chiar ati putea va mandriti ca ati furat atatia jucatori, atatea echipe, atatia antrenori! si de ce? ca nu doreau sa stea in pozitie de drepti in fata voastra!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iun 03, 2003 9:20 am

bah ati inceput o polemica periculoasa punand in fata mai mult trecutu decat prezentu...noi romanii asa ne-a fost dat sa traim : numa din amintiri. pai la handbal am fost tripli campioni mondiali si in prezent egiptu ne-asculta cu urechea si ne zbatem in mediocritate. io zic sa ne rezumam la prezent care asa cum e el exista. rapid e campioana si dinamo e castigatoarea cupei. io zic sa va salvati energia in polemica pana dupa supercupa romaniei si atunci mai vedem care pe care :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 03, 2003 9:22 am

Am urmarit si eu meciul de la tribuna II. In afara de faptul ca am ras tot meciul de SOD ...care statea langa mine..pierdut in marea alb-rosie...alte motive de bucurie nu am avut de la meci. Poate doar prestatia galeriei dinamoviste...care nu a excelat..dar a facut frumos.

Dinamo a jucat net inferior bancarilor...si nicidecum nu merita victoria. Asta e recunosteau si unii dintre suporterii alb-rosii.

Ce gazon frumos. Ca la "engleji" . :yD

oricum..eu zic ca nu e asa o mare lauda sa castigi cupa. sa castigi un campionat tre' sa fii bun..cupa o potzi castiga si din noroc.

PS : eye , n-am fost cvadruplii la handbal ? :con:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2114

Mesajde baixinho© » Mar Iun 03, 2003 10:18 am

Initial trimis de eyewitness
pai la handbal am fost tripli campioni mondiali

tzapa: cvadrupli, asa se spune :D titlurile au fost cucerite in 1961, 1964, 1970 si 1974.

Initial trimis de eyewitness
io zic sa va salvati energia in polemica pana dupa supercupa romaniei

supercupa fiind ce anume? un trofeu? stai, mai, linistit. este un meci amical. nici macar nu conteaza, d-aia de fiecare data cand au pierdut ham-ham-istii se comportau de parca li s-ar fi inecat corabiile! si-n plus:
Initial trimis de ayrton
Supercupa Romaniei, un trofeu fara traditie si fara importanta (poate doar simbolica, amplificat de oficialii si suporteri rapidisti, doar-doar or avea si ei un palmares mai bogat), care mie personal nu-mi spune nimic... Si nu din cauza ca nu l-a castigat Dinamo (daca o sa-l castige in toamna eu o sa-l consider doar un meci amical!).

pai nu?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Iun 03, 2003 10:21 am

baicsule, scuteshte-ne, daca ar comenta un timishorean, sau un oltean ash accepta ca au dreptul la un anumit punct de vedere, dar voi care avetzi stadionul facut pe banii Ministerului Transportului venitzi shi comentatzi? Voi care avetzi acele dubioase afaceri cu loteria venitzi shi comentatzi? VOI CARE ATZI TRAS IN PIEPT ATATEA ECHIPE MICI IN CAZURI GEN LOBONT,PANCU ETC. VENITZI SHI COMENTATZI???? Shi toate astea sunt dupa 89 stimate baicsule, deci unde-i verticalitatea ta de jurnalist???
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

2118

Mesajde baixinho© » Mar Iun 03, 2003 10:49 am

Initial trimis de D€CR€T
deci unde-i verticalitatea ta de jurnalist???

aia o s-o gasesti citind ziarul in care semnez! aici scriu ca simplu iubitor de fotbal! s-a mai luat unu' de mine ca nu toti scriu corect pentru ca nu toti ie ziaristi ca mine! pai daca numai ziaristii trebuie sa scrie corect, ceilalti, care nu au norocul (spune-i cum vrei, asta mi-a venit in minte) sa lucreze in mass-media nu tre sa stier sa vorbeste corect romaneste?
cat despre chestiile la care te-ai referit, io te intreb ceva: de ce pe stadionul pe care joaca echipa ros-albastra, care INCA apartine de MApN (deci este o unitate militara), dar a fost cesionat clubului pe o perioada de 49 de ani, au loc activitati din care se scot bani, care bani intra tot in "buzunarul" clubului? am fost prea subtil? hai sa incerc altfel: toti militarii armatei romane platesc o taxa pentru club ("platesc" este impropriu spus, pentru ca li se ia). pe de alta parte, banii cu care suporterii isi cumpara in timpul meciurilor sucuri, biscuitii si alte alea unde crezi ca ajung? mai departe! banii pe bilete si abonamente se intorc la spectatori? situatia este similara cu cea din TVR, care incaseaza bani si de la bugetul de stat (adica, printre altii, de la mine si de la tine), si din abonamente si din reclama!
mai vrei? mai caut si iti mai dau!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 2114

Mesajde eyewitness » Mar Iun 03, 2003 10:57 am

Initial trimis de baixinho

tzapa: cvadrupli, asa se spune

cu atat mai mult. uitai si io ...deh batranetele...oricum nesemnificativ in sustinerea ideii pe care am expus-o.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Iun 03, 2003 1:27 pm

1. Am glumit ma baixinho cand m-am luat de tine ca esti ziarist... Gresisem din cauza vitezei si m-am autoironizat (d-aia nici n-am modificat postul ala, l-am lasat asa...)
2. Zi-mi si mie te rog la ce ziar scrii, ca sa citesc si eu articole verticale, ca m-am saturat de alde Buzarin si Ivanovici..
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Iun 03, 2003 1:53 pm

Dragul meu baixinho, eu nu neg ca Steaua a avut shi are avantaje shi beneficii de pe urma relatiei cu Armata, asha cum are shi Dinamo cu internele, dar mi se pare PENIBIL ca tocmai voi sa ne reprosatzi asha ceva!

P.S. ma ashteptam la mai mult de la tine, dar pana la urma n-ai combatut ce-am zis eu ci ai dat shi mai multe argumente in sprijinul unei idei pe care am acceptat-o! Sa inseamne ca fugi de adevar?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator