pofta de mancare

pofta de mancare

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 7:28 am

nu am pofta de mancare nu stiu ce dracu sa mai fac azi am mancat numa de 2 ori.at avut sau aveti si voi astfel se probleme.
ce sa fac?
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Shaki » Lun Iun 09, 2003 11:51 am

DA... repet, ia vitamine. Acum nu stiu ce greutate ai... Dar ia oricum un complex de vitamine, altfel pe caldura asta se poate sa ti se faca rau, Doamne fereste... intr-o perioada am patit tot asa si am lesinat de cateva ori in drum spre casa.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde RooT » Lun Iun 09, 2003 12:36 pm

PAi io in fiecare zi mananc de 2 ori ... :con: ... so I guess its wrong ... :D
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Ursu Mihai » Joi Mar 03, 2005 8:53 pm

Nu ai pofta de mancare stii de ce ? nu muncesti ,, munceste mai mult sa vezi atuncia ce pofta mare ai de mancare ca no sa ai ce sa mananci :fuck:
Ursu Mihai
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:03 am
Localitate: BUCURESTI

Mesajde mocanu adriana » Lun Mar 14, 2005 12:06 am

Eu Pe Timp De Zi Mananc Super Putin Dar Seara Nu Ma Pot Abtine Dau Iama In Bucatarie De Cam....multe Ori.iar Legat De Munca Chiar Muncesc Poate Chiar De Asta Nu Pot Manca Din Lipsa Timpului,sau Poate Doar A Chefului Sau A Stresului Cotidian.
mocanu adriana
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 13, 2005 10:41 pm
Localitate: constanta

Mesajde Nanuka » Lun Mar 14, 2005 1:41 am

Inotul e foarte bun.

Mananci si pietre dupa ceva antrenament:D

PS: E foarte bine sa mananci numai de 2 ori pe zi si inainte de 6 seara, de ce te plangi???
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Mar 19, 2005 5:25 pm

eu nu prea am pofta de mancare. nu mananc aproape nimic, pt ca nu imi place. e si problema de lene, dar si de gust si de textura... nu stiu nici eu ce am. am observat totusi ca atunci cand am ceva neterminat, mananc mai repede si mai cu pofta, ca sa ma intorc la activitate.
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde miana_75 » Mie Apr 06, 2005 1:33 pm

Uff, ce n-as da eu sa-mi mai scada pofta de mancare ! Lucrez de la ora 9,00 la 17,00 si, pentru ca dimineata nu pot manca, cum ajung la birou, prima grija este mancarea de dimineata si cafeaua. Apoi, mai mananc de vreo doua ori pana la plecare. Nici asa mancacioasa nu este bine sa fii. Acum nu am probleme cu kilogramele in plus, dar pe viitor, nu se stie. Eu nu stiu cum sa fac sa nu mai am atata pofta de mancare. Chiar daca am mult de lucru la birou, imi gasesc timp pentru asa ceva. Nu prea fac abuzuri (ma refer la cantitate sau la exces de dulciuri, grasimi si alte rele), dar ... De aceea, imi place sa spun ca marele meu pacat este ca sunt mancacioasa ! Ce voi face mai tarziu ?
miana_75
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Ian 17, 2005 3:42 pm
Localitate: Bucuresti

indragosteste-te

Mesajde sol » Vin Iun 17, 2005 8:08 am

Miana, nu exista reteta de cura de slabire cum e - tradu tu daca poti - being in love. S-a demonstrat stiintific: in starea asta creierul trece pe regim glandular si secreta o chestie (care cica s-ar gasi in ciocolata si in nuferi) e cam drog dar e exact ce trebuie la grasi - nu numai ca-si pierd foamea dar prind si fir direct cu matzele lor si mananca din instinct exact ce trebuie.

Edit. Atentie la being in love: daca e posesiva, starea, efectul va fi invers. Trebuie sa te poti indragosti de o fiinta superinteresanta, care sa-ti captiveze cu totul atentia, pe toate motivatiile personale generoase, adica nu si dorinta s-o remorchezi: doar asa, fiindca merita (fara sa-i incurci viata), si meriti si tu sa stii macar odata ce-i aia: altfel lacurile gem de broaste... majoritatea raioase.
Avatar utilizator
sol
Junior Member
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Apr 22, 2005 11:00 pm

Mesajde afflige » Lun Sep 05, 2005 11:26 am

hmm...nu am inteles mare lucru din msg de mai sus..:n:..eu una va recomand sa mancati..eu am fost complexata ca sunt plinutza..si am facut tot posibilul sa slabesc:n-am mai mancat nimic,am baut multa apa,am si fumat ca sa nu ma mai gandesc la mancare...si la un moment dat,chiar daca voiam sa mananc nu mai puteam..lesinam din 30 in 30 de min....hmmm,daca nu aveti pofta de mncare,se rezolva simplu:vitamine si medicamente...:D
Avatar utilizator
afflige
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Aug 26, 2005 11:00 pm

Mesajde gigica » Lun Sep 05, 2005 3:18 pm

Nanuka scrie:Inotul e foarte bun.

Mananci si pietre dupa ceva antrenament:D


Subscriu....merge si cu balaceala, va zic eu, ca nu stiu sa inot, dar dupa ce ma chinui sa incerc, mi-e super foame :D Problema e iarna....cand nu prea mai merge inotul...

Exista niste vitamine care fac o pofta incredibila de mancare...nu mai stiu exact cum se numesc...Saprodine, Solpadine,...nu mai stiu...imi faceau o foame din aia lesioasa, ca daca nu puneam ceva in gura in 5 min, ma lua cu rau....acelasi efect l-au avut si la mama.... :) deci poate merg. :)

Depinde acum si de organism...exista si mitul ca de la anticonceptionale te ingrasi pentru ca ai pofta de mancare...eu din pacate nu am pus pe mine nici un gram...grrrrrr
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Iun 23, 2009 7:46 pm

ieri am mancat si dupa aia am baut suc de morcovi facut de mine, in blender, ca tocmai il cumparasem si voiam sa vad ce mai pot face cu el.
dupa ce l-am baut, putin mai tarziu mi s-o facut o foameee... m-am dus si am mancat iar.

am citit printre altele ca e bun pentru anemici. Aici este o lista cu ce poate face.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm


Înapoi la Hranire sanatoasa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron